Jump to content


Photo
- - - - -

Latinska Amerika


  • Please log in to reply
463 replies to this topic

#91 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 22 April 2016 - 18:18

To cemo tek da vidimo. Inace vele da je vecinu para uzela upravo Erin Brokovich, a manji dio dobili osteceni, uprkos holivudskom filmu,...
 

 

Ali zato brines o komunalnim problemima Venecuele? :lol:

 

Osim toga, ovo u Flintu je elementarni primjer kako je kapitalizam spreman zbog profita da truje i ubija gradane.

 

 

 

pa za Srbiju, Venecuela i jeste El Dorado, a izgleda i za Flint i Detroit isto tako.

 

I to po svim relevantnim parametrima. Evo sam nekoliko, aerodroma: Venecuela: 444, Srbija: 26, Autoputeva, Venezuela: 2,207 km, Srbija: 651 km, Vojna avijacija, Venecuela: 23 Sukhoi Su-30 i 12 F-16, Srbija 2 Mig-29, rast populacije, Venecuela 1.39%, Srbija -0.46%,... itd.

 

mogu Srbiju u zubima da nose,..

 

Greškom sam promašio "quote" i dao ti plus.

 

Venecuela je pod Chavesom urnisana.

Na početku vlasti je imao par pametnih programa (opismenjavanje, bolje zdravstvo itd), ali je generalno napravio Miloševićeve devedesete.

 

Krimosi su se uvalili u policiju, inflacija je stvorila uličnu trgovinu devizama, nestašice je stvorila crno tržište, postalo je uobičajeno da lik sa pištoljem uđe u gradski bus, opljačka putnike i zbriše, policija ga nikada ne uhvati...

Kadrovska politika po partijskoj liniji, bio sposoban ili ne, nije bitno, ako znaš koga treba i ako si dobar s kim treba.

 

Naravno, sve što su loše uradili i sve što se loše desilo je proizvod zavera, skovanih u zlim centrima moći u inostranstvu...


  • 0

#92 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 22 April 2016 - 18:32

...

 

 

 

A sto ti meni pricas o Holandiji koja me, btw, ne interesuje previse?

Ovo je, valjda, tred o Venecueli?

 

Btw - gde sam ja rekao 'nemoguce'? Ucitas mi nesto pa onda 'klomparas'?

Ti da zivis i radis u Japanu / Kini, jel bi ti prstima da 'ukosis oci' da budes autenticniji?

:lol+:

 

I zasto neki 'gastosi', imaju toliku zelju da prosvecujete druge, kad ih niko o tome nije pitao?

Redovno tumacenje reklamnog natpisa 'professional' na zubnoj cetkici iz nekog marta?

:ajme:

 

Upravo su 'leftizam & PC aktivizam' tuzno nasledje 'socrealisticke' usreciteljske ideologije.

To je odavno pandrknulo. To je tuzna Venecuela.

 

Kao sto vidimo i u Venecueli i svim latino-zemljama, a i drugim, gde se ta crkotina sminka. I sad, ako malo promumljaju nesto o 'zelenisu', odjednom ce se prisljamciti uz tamburase, postati 'napredni'?

Steker u struju i vozi Mishkoooo!

 

Opet - malo me interesuje 'olandija', ko gde ulaze pare, ko za koga glasa, pa cak i sta ce biti kad zbog 'otopljavanja', o kome toliko piskaras - more navre preko nekih granica / brana.

 

Mozda u medjuvremenu 'izglasaju' neki zakon da to poniste?

;)

A sa ovim c/p mudrolijama kao iz atreidskih 'usreciteljskih' biltena - pls, preskoci.

To mi lici na predsmrtni dijalog Aligrudica i Stimca o 'planetama & buducnosti'.

 

...

 

Ha, ja uopšte ne pišem na forumu da bi to tebi bilo interesantno.

 

 

Smešno mi je što ekologiju proglašavaš leftizmom, što nema veze s pameću.

 

Tamo negde sedamdesetih, na istoku se učilo da je pokret zelenih izum CIA-e.

Navodnom brigom o prirodi su pokušavali da pokolebaju trudbenike socijalizma.

Briga socijalističkih trudbenika o nekom navodnom o zagađenju je trebalo da ih pokoleba, natera da se zamisle o čovekovoj okolini i sličnim njanjarijama, pa time uspori zamah industrijalizacije socijalističkog sveta i odloži neminovnu pobedu nad trulim zapadom.

 

 

Ti misliš da je globalno zagrevanje izmišljotina.

Možda veruješ i u alternativne teorije da nafta nastaje geološkim  pocesima i nema nikakve veze sa dinosaurusima...

 

 

Ekologija nije zavitlavanje, već neophodan faktor u planiranju.

 

Pre uvođenja katalizatora, šume pored autoputeva u Nemačkoj ili Kaliforniji su se zaista sušile, to nije zavera.

Posle katalizatora, prestale su da se suše.

 

 

 

P.S.

Zanimljivo - statistike na zapadu Evrope poakzuju da su stopa kriminaliteta među omladinom i stopa maloletničke delinkvencije naglo opale od uvođenja katalizatora.

 

Ko zna, možda su naše generacije bile lude i "nemoguće" jer smo udisali sve to olovo i ko zna šta još što su trpali u benzin i dizel :lol+:

 

Naravno, statistička veza ne mora da znači i uzročno- posledičnu, ali mi je dobar štos :lol+:


Edited by yossarian, 22 April 2016 - 18:39.

  • 2

#93 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 April 2016 - 19:31

Buenos Aires -- Argentinske vlasti obavestile su američki sud da su konačno uplatile sredstva poveriocima koji su se duže od decenije sporili sa Buenos Ajresom.

 

Spor se vodio zbog duga po osnovu obveznica u vrednosti od više milijardi dolara.

"Republika Argentina je u potpunosti isplatila sredstva, u skladu sa specifičnim uslovima svakog dogovora", navodi se u saopštenju argentinskog zastupnika pred američkim sudom, a prenosi agencija Frans pres. 

Istovremeno, britanska agencija Rojters je izvestila da je Argentina počela da isplaćuje više od devet milijardi dolara duga kreditorima koji su odbili da učestvuju u restrukturi duga. 

Isplata potraživanja njujorškim hedž fondovima NML Kepital i Aurelijus kepital menadžment, koji su predvodili tužbu protiv Argentine, doneće okončanje drame koja je naštetila argentinskoj ekonomiji, piše AFP. 

Ovaj potez dolazi nakon što je Buenos Ajres pre dva dana prikupio 16,5 milijardi dolara prodajom obveznica, što je označilo povratak Argentine na međunarodna tržišta duga posle 15-godišnje pauze. 

Spor Argentine s kreditorima datira od 2001. godine, kada je Buenos Ajres bankrotirao zbog duga od skoro 100 milijardi dolara. Gotovo svi kreditori Argentine su na kraju pristali na otpis 70 odsto svojih potraživanja u procesu restrukturiranja. 

Ipak, sedam odsto poverilaca je odbilo ponudu Buenos Ajresa.


  • 0

#94 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 April 2016 - 19:57

... ha, ja uopšte ne pišem na forumu da bi to tebi bilo interesantno.

... smešno mi je što ekologiju proglašavaš leftizmom, što nema veze s pameću ... tamo negde sedamdesetih, na istoku se učilo da je pokret zelenih izum CIA-e ... navodnom brigom o prirodi su pokušavali da pokolebaju trudbenike socijalizma ... briga socijalističkih trudbenika o nekom navodnom zagađenju je trebalo da ih pokoleba, natera da se zamisle o čovekovoj okolini i sličnim njanjarijama, pa time uspori zamah industrijalizacije socijalističkog sveta i odloži neminovnu pobedu nad trulim zapadom ...
... ti misliš da je globalno zagrevanje izmišljotina.
... možda veruješ i u alternativne teorije da nafta nastaje geološkim  pocesima i nema nikakve veze sa dinosaurusima...
... ekologija nije zavitlavanje, već neophodan faktor u planiranju.
... pre uvođenja katalizatora, šume pored autoputeva u Nemačkoj ili Kaliforniji su se zaista sušile, to nije zavera. Posle katalizatora, prestale su da se suše.
... P.S. Zanimljivo - statistike na zapadu Evrope poakzuju da su stopa kriminaliteta među omladinom i stopa maloletničke delinkvencije naglo opale od uvođenja katalizatora.
... ko zna, možda su naše generacije bile lude i "nemoguće" jer smo udisali sve to olovo i ko zna šta još što su trpali u benzin i dizel ... 
... naravno, statistička veza ne mora da znači i uzročno- posledičnu, ali mi je dobar štos ... 
 
 
 
Ni ja.
No, sudeci po protagonistima - tzv. 'ekologija / zelenasi' i jesu varijacija na temu - leftisti.
Nema potrebe da podmeces meni o 'istoku' (ja sam ga znao / znam mnogo bolje nego ti), posto su 'leftisti / zelenasi' samo obrnuli / produzili pricu o 'zlom kapitalizmu koji hoce da unisti svet'.
To je pomodno smaranje, kao i 'borba protiv atoma'.
 
Ja mislim da je tzv. 'briga o globalnom zagrevanju' samo pomodarstvo, gde svaki neartikulisani lik umislja da je pronasao 'sveti gral' koji ce biti ultimativni pecat / potvrda njegovog postojanja / utemeljenosti.
To je kao kupovati dres 'velikog sportskog kluba' koji, jelte, radi na prosirenju ljudskih odnosa, sportu , mens sana in corpore sano bla, bla, dok se ne pobodu nozevima, kraduci usput pare i tudje vreme.
 
Btw, ja sam sa tenologije, odsek za preradu nafte. A dinosauruse ostavljam ljubiteljima 'jurassic parka' - koji su ulupali milijarde u gluparije. Sada 'veruju' u narednu stavku u poduzem spisku.
;)
I taj katalizator je nekada bio 'vrhunsko dostignuce' i jos mnoge stvari koje su uvedene pa napustene.
Kao jedne godine u Italiji ja porucim osvezavajuci 'Gingerino', crveni. Iduci put probam isto - cvrc - sad je providan 'kao voda'. Sledeci put - opet 'crven' sa mnogim E ... Btw, u vojsci su nas obilno zaprasili DDT-jem!
So?
Ne bih ja citirao neke zblanute likove, ni oko 'katalizatora' ni oko 'chemtrailsa', ni oko GMO.
:ajme:
Po meni, jedan od problema je u tome, sto se plebs masovno odusevljava / razdusevljava nekim idejama koje mu bacaju odozgore, a da nema ni znanja, niti potrebe za znanjem - da ne govorim o razumnoj sumnji.
 
Pogledaj samo neki casopis / onu 'superzenu' - na dva klika je, pa mi reci za koga je to?
Pa, tamo sve vrvi od 'ekologije / zelenisa / zdravlja' i saveta kako sacuvati dragoceno zdravlje, zategnutu kozu, guz'cu, lepo lice koje, ocigledno, nisu sacuvale njihove majke / babe (ako su jos zive), da im ih prenesu u nasledstvo, kao 'praciju/ stafetu'!
:lol+:
No, nigde ne pise - 'ne pitajte smorni portal o sehu' - pitajte u porodici!
:ph34r:
Tako i ti 'verujes' u uzrocno-posledicnu statistiku.
Mnogo smesno.
I tuzno.
 
No, tzv. 'progres / napredak' u kolokvijalnom govoru upravo se bazira na povrsnoj ubedjenosti & bezgranicnom verovanju.
Bilo od strane 'radnicke klase', bilo 'white / blue collars', ili 'radio-mileve' - tzv. 'drustvenih mreza'. 
 
...

  • 0

#95 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 April 2016 - 22:57

Dvodnevna (da, dobro ste pročitali, dva dana u nedelji) radna nedelja za državne službenike.


  • 0

#96 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 April 2016 - 23:02

...

 

Dobro, latinosi / karioke su takvi.

 

Kad je Pele zabio 1000. gol - publika je uletela na teren i zapocet trodnevni karneval.

;)

 

...


  • 0

#97 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 30 April 2016 - 23:05

Dvodnevna (da, dobro ste pročitali, dva dana u nedelji) radna nedelja za državne službenike.

 

Tiiii majku mu .... kud ne odo' u Venecuelu, ovde 5 dana, ni sat manje. Znachi komunizam je proradio konachno. 2 dana raditi - 5 dana gladovati.  :lol+:


Edited by Denis Jasharevic, 30 April 2016 - 23:06.

  • 2

#98 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 12 May 2016 - 10:54

Posle donjeg doma parlamenta Brazila, danas su se i brazilski senatori izjasnili za pokretanje impicmenta predsednice Dilme Rusef. Za je glasalo 55 senatora, protiv 22 od ukupno 81 senatora. Blizi se kraj jos jednog populistickog levicarskpg rezima u Latinskoj Americi. Predsednica je sada suspendovana na 180 dana i za to vreme treba da se rese sva pitanja oko optuzbi za korupciju protiv nje.
  • 2

#99 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 May 2016 - 11:48

...

 

Kad sam juce procitao vest da iznosi namestaj iz vile - sve mi je bilo jasno.

:lol+:

 

No, tako obicno zavrsava leftisticka / populisticka drljavina.

 

...


  • 1

#100 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 May 2016 - 11:57

...

Možda veruješ i u alternativne teorije da nafta nastaje geološkim  pocesima i nema nikakve veze sa dinosaurusima...

 

...

Nafta zaista nema, niti je ikada iko smatrao da ima, ikakve veze sa dinosaurusima. Najveci deo naftnih depozita je i po ortodoksnoj teoriji nastao u doba devona i karbona sto je bilo "tricavih" stotinak miliona godina pre pojave prvih dinosaurusa na planeti. 

 

Sto se tice abiogenog porekla nafte, vidis, to za razliku od negiranja globalnog zagrevanja, nije nikakva pseudonauka, nego je naprotiv sasvim legitimna alternativna naucna hipoteza. Za koju ce vecina reci da je odbacena, ali to je irelevantno za nasu raspravu, jer je to sasvim legitiman i normalan deo naucnog procesa. Abiogenu hipotezu nisu promovisali neki mesetari i trgovci nadrilekovima, nego ozbiljni naucnici iz razloga koji su u potpunosti bili interne naucne prirode. Uzgred, abiogenu hipotezu je prvi u ozbiljnom smislu postavio niko drugi do D. I. Mendeljejev - a nadam se da cemo se sloziti da je malo ljudi u istoriji koji su bili ozbiljniji hemicari od njega. Ja  je licno ne prihvatam, ali ona zasluzuje postovanje, a ne pausalno svrstavanje sa vracanjem i citanjem iz dlana.


  • 2

#101 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 12 May 2016 - 22:19

 

D. I. Mendeljejev - a nadam se da cemo se sloziti da je malo ljudi u istoriji koji su bili ozbiljniji hemicari od njega. Ja  je licno ne prihvatam...

 

Zanimljivo... :)


  • 0

#102 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 13 May 2016 - 12:19

Zanimljivo... :)

Sta je tacno zanimljivo? Naucni argumenti se ne oslanjaju na autoritete, kao neki drugi. Naveo sam to samo kao kuriozitet. 


  • 0

#103 fanstej

fanstej
  • Members
  • 43 posts

Posted 13 May 2016 - 18:38

13237768_787836634650042_561355846614519


  • 8

#104 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 May 2016 - 19:57

Sta je tacno zanimljivo? Naucni argumenti se ne oslanjaju na autoritete, kao neki drugi. Naveo sam to samo kao kuriozitet. 

 

Šejtanska posla...


  • 0

#105 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 14 May 2016 - 08:20

Ludi Maduro je uveo vandredno stanje u Venecueli u trajanju od 60 dana. Obrazlozenje je da SAD i fasisticka opozicija pripremaju drzavni udar, stvarni razlog je to sto zeli da odlozi ili spreci pptupak opoziva koji je pokrenut peticijom koju je potpisalo skoro dva miliona ljudi.
  • 1