Jump to content


Photo
- - - - -

Teroristicki napadi u svetu i rat protiv terorizma


  • Please log in to reply
2958 replies to this topic

#31 sarplaninac

sarplaninac
  • Banned
  • 164 posts

Posted 22 November 2015 - 09:10

Mudzahedin & uradi sam oruzje?! :rotflmao: Ups, pardon, CIA operacijom Cyclone isporucen stinger

 

CUWp9KXWoAADo33.png


Edited by sarplaninac, 22 November 2015 - 09:11.

  • 0

#32 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 November 2015 - 09:23

...

 

Setih se jednog clanka u ruskim novinama tokom Ex_Yu ratova.

 

Pa novinar zacudjeno pise - ma razumem ja da srpski seljak hoce da se brani - nego otkud mu / ko mu je dao najsavremenije oruzje / naoruzanje?

 

A recimo - debili iz 'lugandonije & dumbasa' su ga kupili u ruskim prodavnicama vojnog surplusa.

:lol+:

 

...


  • 1

#33 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 November 2015 - 14:08

 

CUWp9KXWoAADo33.png

Da, zanimljivo, ovaj podjednako plauzibilno izgleda kao da je veteran Novogovnije i Dumb-Ass "antifashisticke" borbe. 


  • 2

#34 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 22 November 2015 - 17:12

 

 

Dok je nivo pripravnosti na 4 da te malo razveselim...

 

 

http://youtu.be/2w7dSClPHH4

Najjaci je OFF novinarke dok ga odvode u maricu "... :ajme: "

 

http://youtu.be/B1kWAYVJ6FQ


  • 1

#35 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 22 November 2015 - 18:19

Dok je nivo pripravnosti na 4 da te malo razveselim...

 

 

Najjaci je OFF novinarke dok ga odvode u maricu "... :ajme: "

 

:lol+:

Inače, nevjerojatno je kako je Jawad uspio razgovarati s novinarima dok su policajci šta? otključavali maricu, namještali dušeke?!

 

Elem, nije ugodno u Bxl-u, iako nije ni takva paranoja kako opisuju. Grad je neuobičajeno pust, pogotovo za vikend, a policajci koji tabanaju uokolo su nadrndani jer rade prekovremeno, čak po 2 smjene.


  • 0

#36 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 22 November 2015 - 18:29

Neka je, ovo je priceless!

Mogu zamisliti... Sutra normala?

  • 0

#37 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 22 November 2015 - 18:50

Neka je, ovo je priceless!

Mogu zamisliti... Sutra normala?

 

Tko zna? Sutra je radni dan, bit će čupavo ako ne otvore metro; s druge strane, možda do jutra uhvate Abdeslama, pa sve bude ok.

Uostalom savezni Ministre de l'Intérieur Jan Jambon ( :P) je naredio da se ima pretresti svaka kuća u Molenbeeku*, pa sad budi pametan...

 

*Za neupućene: Molenbeek nije nekakvo predgrađe Bruxellesa (Bxl uopće nema ničeg nalik pariškim banlieues), već jedna od 19 briselskih općina, praktički centar. Čak ni izbliza ne nalikuje getu, a jedan dio, uz kanal, je nedavno gentrificiran, pa je prepun hipsterskih barova i dućana s dizajnerskim namještajem za mlade i dobrostojeće parove koji se tamo namjeravaju skućiti.


  • 0

#38 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 22 November 2015 - 19:08

Tko zna? Sutra je radni dan, bit će čupavo ako ne otvore metro; s druge strane, možda do jutra uhvate Abdeslama, pa sve bude ok.

Uostalom savezni Ministre de l'Intérieur Jan Jambon ( :P) je naredio da se ima pretresti svaka kuća u Molenbeeku*, pa sad budi pametan...

 

*Za neupućene: Molenbeek nije nekakvo predgrađe Bruxellesa (Bxl uopće nema ničeg nalik pariškim banlieues), već jedna od 19 briselskih općina, praktički centar. Čak ni izbliza ne nalikuje getu, a jedan dio, uz kanal, je nedavno gentrificiran, pa je prepun hipsterskih barova i dućana s dizajnerskim namještajem za mlade i dobrostojeće parove koji se tamo namjeravaju skućiti.

Meni je zanimljivo, recimo, da se fudbal igra u Belgiji i da su samo par meceva otkazani, tj. odlozeni. Jedan od tih gradova je Muskron (ne znam da li sam dobro napisa), koji je relativno daleko od Brisela.

 

Da li je ovo naznaka da policijska akcija moze da se prosiri i na druge gradove u Belgiji?


  • 0

#39 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 22 November 2015 - 19:10

Attached File  osecate-li-se.jpg   37.54KB   4 downloads

 

 

 

:lol+:


Edited by Doc Holliday, 22 November 2015 - 19:11.

  • 8

#40 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 22 November 2015 - 19:54

Tko zna? Sutra je radni dan, bit će čupavo ako ne otvore metro; s druge strane, možda do jutra uhvate Abdeslama, pa sve bude ok.

Uostalom savezni Ministre de l'Intérieur Jan Jambon ( :P) je naredio da se ima pretresti svaka kuća u Molenbeeku*, pa sad budi pametan...

 

*Za neupućene: Molenbeek nije nekakvo predgrađe Bruxellesa (Bxl uopće nema ničeg nalik pariškim banlieues), već jedna od 19 briselskih općina, praktički centar. Čak ni izbliza ne nalikuje getu, a jedan dio, uz kanal, je nedavno gentrificiran, pa je prepun hipsterskih barova i dućana s dizajnerskim namještajem za mlade i dobrostojeće parove koji se tamo namjeravaju skućiti.

Krajem prošle nedelje se na velikom trgu u Molenbeeku skupilo nekoliko hiljada lokalaca da odaju poštu žrtvama napada u Parizu i pokažu svetu da ne podržavaju terorizam i fundamentalizam. Čitao sam o tome opširno u holandskim medijima, ostatku sveta je to nekako promaklo. Valjda se ne uklapa u sterotipe-  ni u one o zlim imigrantima, ni u one druge o raspaloj EU koja je na izdisaju... nikom se ne uklapa u mantru.


Edited by yossarian, 22 November 2015 - 19:54.

  • 1

#41 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 22 November 2015 - 20:28

Meni je zanimljivo, recimo, da se fudbal igra u Belgiji i da su samo par meceva otkazani, tj. odlozeni. Jedan od tih gradova je Muskron (ne znam da li sam dobro napisa), koji je relativno daleko od Brisela.

 

Da li je ovo naznaka da policijska akcija moze da se prosiri i na druge gradove u Belgiji?

 

Pa, sve ovisi kakav je intel i sigurnosna procjena. Jučer je otkazan meč Anderlecht - Lokeren, a zašto je otkazan ovaj u Mouscronu - pojma nemam. Možda zato što je gradić na samoj granici s Francuskom, ne znam, a i ne pratim sport previše.

Inače, belgijska policija uopće nije nalik onome, kako ju često karikiraju izvan Belgije. S vremena na vrijeme se simultano provode antiterorističke akcije. Neposredno nakon pokolja u redakciji CH u Parizu ove godine, belgijska policija je izvršila udar na 5 lokacija, 4 u Bxl-u te u Verviersu (gradić na istoku Belgije) kojom prilikom su ubijena dvojica alleged terorista.

Inače, čovjek se s vremenom navikne na ograničenja prometa, 'štih probe', koze s bodljikavom žicom u pokrajnjim ulicama, vojsku koja čuva ambasade ili druge 'osjetljive' lokacije. I to nije tako od jučer, čak niti nakon 9/11. Zamisli broj ambasada (pa sve to x2, jer sve zemlje imaju još i diplomatska predstavništva/misije pri EU) - na par sto m imaš američku, francusku, srpsku, tursku i španjolsku ambasadu i rusku trgovačku misiju, + još barem desetak konzulata, stalnih predstavništava, kulturne centre, tu je i Europski parlament, Generalni direktorati EK, centrale svih glavnih banaka - koja je to sigurnosna noćna mora, ne treba objašnjavati. Uz to svako malo je summit, pa se na dan-dva okupe svi predsjednici država i/ili vlada EU, a Obama je samo ove godine ovamo navratio 2-3 puta.

Više od 1/4 stanovnika Bxl-a su strani državljani, 28% su državljani Belgije - muslimani. Od 2000. je na snazi zakon kojim se automatski stječe belgijsko državljanstvo nakon 7 godina boravka, iako se to u praksi ostvaruje već nakon samo 4 godine, tako da je među belgijskim državljanima koji su rođeni u inozemstvu, čak 60% tih 'novih Belgijanaca'.


  • 3

#42 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 22 November 2015 - 20:43

Krajem prošle nedelje se na velikom trgu u Molenbeeku skupilo nekoliko hiljada lokalaca da odaju poštu žrtvama napada u Parizu i pokažu svetu da ne podržavaju terorizam i fundamentalizam. Čitao sam o tome opširno u holandskim medijima, ostatku sveta je to nekako promaklo. Valjda se ne uklapa u sterotipe-  ni u one o zlim imigrantima, ni u one druge o raspaloj EU koja je na izdisaju... nikom se ne uklapa u mantru.

 

U Molenbeeku uglavnom nema velikih trgova - to je bila radnička četvrt, a sad su uglavnom mali biznisi i sl. Osim jedne avenije (od Comte de Flandre do centra) i trgića kod Parvis Saint-Jean, nema nekih reprezentativnijih urbanih ortova. Mislim da se na tom skupu okupilo nekoliko stotina ljudi, ali toliko okupi i Sharia for Belgium.

Zapravo, ni Bruxelles (pa ni Molenbeek), ni Belgija se ne uklapaju u stereotipe, što jako zbunjuje npr Francuze, a mogu misliti kako je onda ostalima.


  • 3

#43 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 22 November 2015 - 22:15

28% su državljani Belgije - muslimani.

 

Jel ovo moguće?  :o


  • 0

#44 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 22 November 2015 - 22:24

Jel ovo moguće?  :o

Pa jeli ti smeta?


  • 1

#45 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 22 November 2015 - 22:31

Pa jeli ti smeta?

 

ne, naročito.  samo, sad bolje razumem rast nacionalizma u Evropi.  

 

e: Wiki kaže ovo

 

 

The second largest religion is Islam with 5% of the resident population being Muslim (3.9% in Flanders, 4% in Wallonia, 25.5% in Brussels),[3] or even 8.1% as of 2011 (considering all the immigrant people with Islamic background).[4]


Edited by steins, 22 November 2015 - 22:34.

  • 0