Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

NBA 2015/16


  • This topic is locked This topic is locked
20776 replies to this topic

#1 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 26 October 2015 - 20:07

*
POPULAR

untitled.jpg

 

 

 

 

 

 

 

70-to izdanje NBA pocinje 27. oktobra ove godine i trajace sve do 13. aprila 2016.Sezonu otvaraju Cikago i Klivlend, u istom terminu igraju Atlanta i Detroit, dok prvo vece zatvara aktuelni sampion Golden Stejt i NO.All Star ove sezone ce se odrzavati u Torontu.

 

Promene koje su obelezile prethodna 4 meseca:LMA presao u SA,  saga zvana DeAndre Dzordan, Tibodo i Bruks ne vode vise Cikago i OKC, na njihova mesta su seli Fred Hojberg i Bili Donovan i par zvucnih imena su se penzionisali.Kraj karijere su objavili Andrej Kirilenko, Elton Brend, Son Merion, Kenjon Martin, Dzejson Ricardson i Stiven Dzekson. O drugim promenama u narednim pasusima.

 

Ove godine nas ocekuje jedan mec u Meksiku gde ce Boston u Meksiko Areni da ’’ugosti’’ ekipu Sakramenta 3. Decembra.Sakramentu je ovo poslednja  godina igranja u njihovoj areni(mi je svi znamo kao Akro Arena) i sele se u novoizgradjenu Golden 1 Center koji se nalazi u centru Sakramenta.Kao i svake godine, bice jedan mec u Londonu gde ce se sastati Orlando i Toronto.Jos jedna promena u odnosu na prethonu sezonu je da pobednik divizije vise nece da bude automatski cetvrti tako da ce ekipe iz drugih divizija koje ne budu prve, ako budu imale bolji skor od pobednika divizije ce da zavrse ispred njih.

 

 

Eastern_Conference_(NBA)_logo.gif

 

 

 

 

ATLANTIC

 

 

Boston Celtics

Spoiler

Brooklyn Nets

Spoiler

New York Knicks

Spoiler

Philadelphia 76ers 

Spoiler

Toronto Raptors

Spoiler

 

 

CENTRAL

 

 

Detroit Pistons

Spoiler

Indiana Pacers

Spoiler

Chicago Bulls

Spoiler

Cleveland Cavaliers

Spoiler

Milwaukee Bucks

Spoiler

 

 

Southeast

 

 

Atlanta Hawks

Spoiler

Miami Heat

Spoiler

Washinton Wizards

Spoiler

Orlando Magic

Spoiler

Charlotte Hornets

Spoiler

 

 

Western_Conference_(NBA)_logo.gif

 

 

 

Northwest Division

 

 

Denver Nuggets

Spoiler

Minnesota Timberwolves

Spoiler

Utah Jazz

Spoiler

Portland Trailblazers

Spoiler

Oklahoma City Thunder

Spoiler

 

 

Pacific

 

 

Golden State Warriors

Spoiler

Phoenix Suns

Spoiler

Los Angeles Lakers

Spoiler

Los Angeles Clippers

Spoiler

Sacramento Kings

Spoiler

 

 

 

Southwest

 

 

San Antonio Spurs

Spoiler

Houston Rockets

Spoiler

Memphis Grizzlies

Spoiler

New Orleans Pelicans

Spoiler

Dallas Mavericks

Spoiler

 

 

P.S.Uneo sam par korekcija i potrudio sam se da najava bude sto manje uzasna.Bice bolje sledece godine.


Edited by realno *W, 01 June 2016 - 08:58.

  • 51

#2 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 26 October 2015 - 22:08

Breaking news, nema sta.

 

 

 

Sixers waive F/C Furkan Aldemir.

He had a guaranteed contract for almost $3 million, but the 76ers finally decided to cut the offensive liability. Aldemir's nickname is Mr. Rebound, but he's also Mr. Not Anything Else on the basketball court. He will probably be headed overseas

 

 

Lista prenosa na SK

 

Spoiler


Edited by nlavrnja, 27 October 2015 - 23:20.

  • 1

#3 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 26 October 2015 - 22:16

Nazr Mohammed se isto penzionisao :D


  • 0

#4 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 26 October 2015 - 23:00

dugo ste cekali, pocnite :s_d:


  • 0

#5 dusancar

dusancar
  • Members
  • 411 posts

Posted 26 October 2015 - 23:47

Samo da se upisem, neka nam je srecna nova NBA sezona :)


  • 0

#6 threepwood

threepwood
  • Members
  • 12,792 posts

Posted 27 October 2015 - 03:11

Ovo je ujedno i sezona u kojoj Bikovi pune 50 godina. Pa neka bude srecno :D


  • 3

#7 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 27 October 2015 - 07:52

at zetterberg

 

ne želim da umanjujem trud, samo bih opravio dve izjave

 

 

 

ove sezone ambicije su malo vece i verovatno nece da jure top5 pikova na draftu kao sto je bilo prosle sezone.

 

 

knicksi nemaju zašta tankovati ove sezone, tj nemaju pickove

 

 

Sledece godine pika nemaju pika prve runde, ali za razliku od njihovih komsija imaju malo bolju perspektivu.Samo tesko da ce oni da budu veoma konkurentni dok god je tu Melo i tu mislim na njegov aktuelni petogodisnji ugovor, ima dosta ekipa koje su bolje pozicionirane i sa te strane su privlacnije destinacije barem kratkorocno.

 

ovde si me za srce ujeo

melov ugovor od cca 25milki po sezoni je bio potpuno ok u trenutku kada je potpisan

 

u današnjem kontekstu u kojem wes mathews ima 22 miliona po sezoni, reggie jackson 80 za 5 godina a tek dogodine slede ugovori veći od ovih koje navodim, melov ugovor je bargain

 

inače, odličan igrač će radije doći u klub koji već ima mela dugoročno nego cap space i gomilu sidekicksa

 

inače, dobar intro, don't get me wrong


  • 0

#8 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 27 October 2015 - 08:30

Vilbekin i Presi otpusteni, ako sam dobro vidio. Sjajni igraci za Evropu.

Ndur, Uini ga bijese pominjao, isto nogiran. Igra li njegova srecka kod nas?
  • 0

#9 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 27 October 2015 - 09:27

Nisam nešto mnogo ispratio preseason, pogotovo ne Atlantu pa me zanima kako se sada promenila njihova rotacija odlaskom Kerola i dolaskom Splitera? Ima li tu petorki sa Spliterom na 5, Horfordom na 4 i Milsapom na 3?


  • 0

#10 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 27 October 2015 - 09:31

Što se Zapada tiče, iako je 5 ekipa nenormalno jako (Memfis ne upada po meni u ovaj krug kontendera), za mene su GSW, Spurs i OKC ipak kategorija iznad Rocketsa i Clippersa.

 

Što se tiče šampiona, mislim da će ova sezona razotkriti da je Green tek prosečan igrač u povoljnom kontekstu i da prošle sezone u play offu nisu naišli na tvrdo - ni na Spurse, ni na Clipperse, ni na (zdrav) OKC koji je po meni prvi favorit da izađe sa Zapada, ako je Billy Donovan iole inventivniji od Brooksa, a deluje da jeste.


  • 0

#11 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 27 October 2015 - 09:33

Nisam nešto mnogo ispratio preseason, pogotovo ne Atlantu pa me zanima kako se sada promenila njihova rotacija odlaskom Kerola i dolaskom Splitera? Ima li tu petorki sa Spliterom na 5, Horfordom na 4 i Milsapom na 3?

 

Igraće Al i Spliter zajedno, to je sigurno. E sad za Milsapa na 3 ne znam, nešto ne verujem. Horford baš dosta šutao trojke u predsezoni.


Edited by realno *W, 27 October 2015 - 09:33.

  • 1

#12 L0shMi

L0shMi
  • Members
  • 2,062 posts

Posted 27 October 2015 - 09:44

Bitno da su krelci iz ESPN stavili Splittera kao PF. @Chaos I Hou i LAC su baš duboki, dublji nego SAS ove sezone. SAS sa lošim Parkerom i jedinom zamenom u Millsu su u problemu. OKC zdrav mi je iznad svih i tipujem na njih da uzmu titulu.
  • 0

#13 Wook

Wook
  • Members
  • 23,143 posts

Posted 27 October 2015 - 09:46

Vilbekin i Presi otpusteni, ako sam dobro vidio. Sjajni igraci za Evropu.

Ndur, Uini ga bijese pominjao, isto nogiran. Igra li njegova srecka kod nas?

Već je potpisao za Jazz.


  • 0

#14 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 27 October 2015 - 09:53

@Uini

 

Mislim da sam negde napisao da nemaju pika prve runde i sa te strane bi bilo glupo da ponovo tankuju.Mozda sam trebao da idem recenicu po recenicu, a ne ovako da preskacem.

 

Nije bila poenta da je Melov ugovor problem, nego sto je potpisao ugovor sa Niksima jer ga je Fil ubedio da ce da mu napravi konkurentnu ekipu koja ce da se bori za vrh Istoka a ne verujem da ce se to desiti u sledece 3-4 godine.Najbolje godine provodi u Niksima, a tesko da ce oni da budu contenderi.Na to sam mislio kada sam to napisao.Nece meni biti problem da priznam ako pogresim.

 

@Loshmi

 

Kao sto napisah ne brinem se za vas po tom pitanju i ne bih uopste iskljucio da ce Mekalum da eksplodira i da ce uspesno da odmeni Dzozefa.Uvek neko od kog se ne ocekuje iskoci u sistemu Sparsa, iznenadio bih se kada se to ne bi desilo ove sezone.


  • 0

#15 L0shMi

L0shMi
  • Members
  • 2,062 posts

Posted 27 October 2015 - 10:32

Ja i dalje ne bih stavljao SAS ispred HOU i LAC. Mislim da su od 5 supertimova zapada SAS najslabiji (bar ono sto sam video od Parkera na EP je bilo uzasno). Realno im fali prva opcija. OK je LMA, ali kao druga banana. Dodje ti da navijas za raspad OKC: KD u WSH i onda RW u SAS. :)
  • 0