Jump to content


Photo
- - - - -

R.Srbija i R.Srpska paralela sa SR Njemačkom i Njemačkom DR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#31 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 25 October 2015 - 16:09

Ova da kažem istorijska paralela.Ima li elemenata,posebno u pogledu denacifikacije,suočavanja sa prošlošću,katarze i budućih odnosa republika ?

 


iako mi je jasna zelja malih da se poredi sa necim velikim i tako postane velikosrbija, ipak

 

ne vidim paralelu sa nemackama ni u bunilu



#32 Djikan

Djikan
  • Banned
  • 75 posts

Posted 25 October 2015 - 16:21

 

iako mi je jasna zelja malih da se poredi sa necim velikim i tako postane velikosrbija, ipak

 

ne vidim paralelu sa nemackama ni u bunilu

A u pogledu  denacifikacije,suočavanja,katarze?



#33 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 25 October 2015 - 16:40

ni u Republici Srpskoj ni u Srbiji nije sprovedena denacifikacija, nego upravo obrnuto, sprovedena je REnacifikacija...



#34 Djikan

Djikan
  • Banned
  • 75 posts

Posted 26 October 2015 - 14:25

ni u Republici Srpskoj ni u Srbiji nije sprovedena denacifikacija, nego upravo obrnuto, sprovedena je REnacifikacija...

Da li je to zato što Srbi kao i svi drugi, vjeruju da oni krivi da krivca treba tražiti na drugom mjestu ?


Edited by Djikan, 26 October 2015 - 14:25.


#35 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 26 October 2015 - 15:22

Verujem da je u pitanju medijska propaganda, koja je opsta i vrlo profasisticka, a kojoj je Srbija izlozena jos od sredine osamdesetih godina proslog veka.

Republika Srbija vapi za defasizacijom.



#36 Djikan

Djikan
  • Banned
  • 75 posts

Posted 26 October 2015 - 16:13

Nekako mi niste nagodni za razgovor posebno kad je riječ o najvažnijem o katarzi,o denacifikaciji,o suočenju sa prošlošću da i ne govorimo.Jedna rečenica,dvije u vr glave,tri ni pod razno.Ostajete nedorečeni a pitanje traži elaborisanje,Neko će možda za 50 ili 100  godina  da piše valjda se to tako zove magistarska teza ili doktorska disertacija ili nešto u gimanziji - Suočenje sa prošlošću u Srbiji nakon poznatih  događaja ..Šta će taj moći da zaključi čitajući ovu temu o odnosu građana prema istom- ništa,mutno,magla,pojavi se pa nestane...



#37 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 October 2015 - 16:33

...

 

... 

 

 

Jesi li ti citav, ili imas nekih problema?

 

Sta ce neko da zakljuci 'o katarzi, denacifikaciji, suocenju sa prosloscu'?

 

Sad cu ja da ti kazem moj stav - zivo mi se 'ebe za ustaskog generala!

 

Nadam se da ti je sad jasno.

:wicked:

 

...



#38 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 October 2015 - 04:40

Nekako mi niste nagodni za razgovor posebno kad je riječ o najvažnijem o katarzi,o denacifikaciji,o suočenju sa prošlošću da i ne govorimo.Jedna rečenica,dvije u vr glave,tri ni pod razno.Ostajete nedorečeni a pitanje traži elaborisanje,Neko će možda za 50 ili 100  godina  da piše valjda se to tako zove magistarska teza ili doktorska disertacija ili nešto u gimanziji - Suočenje sa prošlošću u Srbiji nakon poznatih  događaja ..Šta će taj moći da zaključi čitajući ovu temu o odnosu građana prema istom- ništa,mutno,magla,pojavi se pa nestane...


Taj sto ce pisati disertaciju citajuci ovaj forum je bas "kompetentan".

Mislim, alo, citas li ti svoj post ponekad pre nego ga ostavis?

#39 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 27 October 2015 - 10:54

Promasio si za nesto manje od 200 godina...

Srbija i BiH trebaju "plan ili strategiju" za integraciju - sa EU. Jesi li cuo za trend/proces koji se zove "globalizacija?"

Vrijeme za stvaranje i "zaokruzivanje" nacionalnih drzava je proslo - Evropa je to obavila 1800-tih, a najpoznatija je 1848.

 

Nevezano za temu, mislim da grešiš. Pre će to biti period raspada SSSR, Jugoslavije i Čehoslovačke i stvaranja jedinstvene Nemačke. U stvari neki evropski narodi jesu u 19. veku formirali svoje "prve" nacionalne države, ali taj proces je nastavljen i u dvadesetom veku, posebno posle Prvog rata, da bi, po meni, u najvećoj meri bio zaokružen padom gvozdene zavese i stvaranjem preko 20 samostalnih nacionalnih država devedesetih godina prošlog veka.

Ono što je interesantno, je pitanje da li je taj proces konačan? Po meni i da i ne, i zavisiće pre svega od ekonomske moći kako EU, tako i zemalja članica (ovde nisam pomenuo vojnu moć, zato što je EU propustila priliku da formira jedinstveni sistem odbrane i svoju "vojsku", što je po meni ogromna greška, ali to nije tema).

 

Ukoliko se kriza nastavi moguće su dalje secesije u Špraniji i Belgiji, na primer, ali i spajanje država, kao na primer Kosova i Albanije (čak i ako ne bude de jure, biće de facto). Sa druge strane sjedinjenje Srbije i R.Srpske nije opcija, i pre će perspektivno biti opcija neki vid konfederacije između Bosne i Srbije. E sada ja znam da ovo za mnoge zvuči futuristički, ali ukoliko se stane sa evro integracijama, ja smatram da će to biti logičan izbor ove dve države.



#40 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 November 2015 - 15:24

Nekako mi niste nagodni za razgovor posebno kad je riječ o najvažnijem o katarzi,o denacifikaciji,o suočenju sa prošlošću da i ne govorimo.Jedna rečenica,dvije u vr glave,tri ni pod razno.Ostajete nedorečeni a pitanje traži elaborisanje,

Kako nismo odgovorili? Pa kao sto u DDR-u vise nema tragova smrdljivog honekerovskog staljinizma, tako i jednog dana u srpskom entitetu nece biti vise tragova smrdljivog karadzicevsko-dodikovskog srpskog fashizma. Sto pre, to bolje, samo se plasim da ti bas i ne dajes doprinos, nasuprot.



#41 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 November 2015 - 17:30

Denacifikovace se i defasizovati i Genocidna Sumska kao deo drzave BiH, a u nekoj dalekoj buducnosti i kao deo EU.

Medjutim, mora se razumeti da su to istorijski procesi dugog i sporog trajanja.



#42 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 02 November 2015 - 00:44

Kako nismo odgovorili? Pa kao sto u DDR-u vise nema tragova smrdljivog honekerovskog staljinizma, tako i jednog dana u srpskom entitetu nece biti vise tragova smrdljivog karadzicevsko-dodikovskog srpskog fashizma. Sto pre, to bolje, samo se plasim da ti bas i ne dajes doprinos, nasuprot.

Jok i nema, Die Linke i NDP su nikad jače, a u Drezden ne smeš da uđeš ako nisi beo. NDP i Pegida napadaju izbeglice i volontere koji im pomažu, situacija je toliko alarmantna da su USA, Kanada i još neke države preporučile svojim građanima da ne idu u Drezden.Privreda Saksonije je u poslednjih godinu dana postojanja Pegide propala...Prvo su ih osuđivali, a sada "Drezden za sve" pokušava da popravi stanje kampanjama koje pozivaju na toleranciju i ignorisanjem Pegide.  Od Istoka je jedino ex istočni Berlin kosmopolitski i normalan, ovo sve ostalo je polovina naci-NDP i Pegida, polovina Die Linke, i što istočnije ideš, to je gore. To su mi ljudi iz Drezdena rekli, to su inače ljudi koji i u Drezdenu i u Srbiji pomažu izbeglicama i u samom Drezdenu su prepušteni na milost i nemilost, bez podrške Nemačke kao savezne države i Saksonije kao takve i bez pomoći gradskih vlasti Drezdena.


Edited by Pavel Pepperstein, 02 November 2015 - 00:49.


#43 Iskreni Pomiritelj

Iskreni Pomiritelj
  • Banned
  • 53 posts

Posted 09 December 2015 - 19:12

Nevezano za temu, mislim da grešiš. Pre će to biti period raspada SSSR, Jugoslavije i Čehoslovačke i stvaranja jedinstvene Nemačke. U stvari neki evropski narodi jesu u 19. veku formirali svoje "prve" nacionalne države, ali taj proces je nastavljen i u dvadesetom veku, posebno posle Prvog rata, da bi, po meni, u najvećoj meri bio zaokružen padom gvozdene zavese i stvaranjem preko 20 samostalnih nacionalnih država devedesetih godina prošlog veka.

Ono što je interesantno, je pitanje da li je taj proces konačan? Po meni i da i ne, i zavisiće pre svega od ekonomske moći kako EU, tako i zemalja članica (ovde nisam pomenuo vojnu moć, zato što je EU propustila priliku da formira jedinstveni sistem odbrane i svoju "vojsku", što je po meni ogromna greška, ali to nije tema).

 

Ukoliko se kriza nastavi moguće su dalje secesije u Špraniji i Belgiji, na primer, ali i spajanje država, kao na primer Kosova i Albanije (čak i ako ne bude de jure, biće de facto). Sa druge strane sjedinjenje Srbije i R.Srpske nije opcija, i pre će perspektivno biti opcija neki vid konfederacije između Bosne i Srbije. E sada ja znam da ovo za mnoge zvuči futuristički, ali ukoliko se stane sa evro integracijama, ja smatram da će to biti logičan izbor ove dve države.

.....


Edited by Iskreni Pomiritelj, 09 December 2015 - 19:12.


#44 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 09 December 2015 - 22:58

Onog momenta kad se sumska denacifikuje, prestace postojati. Isto vazi i za krnju federaciju. Oba entiteta su mafijaski konglomerati koji parazitiraju na malobrojnima koji nesto rade i na kreditima MMF-a, kojima zaduzuju i djecu i unuke i praunuke. To je Hidra sa hiljadu zmijskih glava, gdje je svaka glava neciji clan porodice koje zive na drzavnim jaslama (parama poreznih obveznika + krediti) radeci malo ili nista. Ovih prvih koji nesto rade je manje i ne mogu ih nadglasati. Jednog dana ce ti krediti presusiti, ovi koji rade nece moci izdrzati parazite i doci ce do kurcschlusa koji ce otrijebiti ili jedne ili druge. 

 

Tada nece biti dovoljno biti ovih ili onih krvnih zrnaca, jer kad krenu vile i motike, dzaba ti i srpstvo i bosnjastvo i fakat da si rodjen u Hercegovinu, a srce u Hrvatsku. Ima da te guli k'o Musa jarca. Kako sit gladnom ne vjeruje, ne vjeruje ni gladan sitom.

 

Nek' vam je laka i ugodna defasizacija. :)



#45 holding

holding
  • Banned
  • 54 posts

Posted 10 December 2015 - 15:44

Jedino što R.Srbija i R.Srpska imaju zajedničko jesu fašizam, zločini i pretenzije nad susjednim državama.