Jump to content


Photo

Dugogodišnjoj devojci se sviđa kolega


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 turtla

turtla
  • Members
  • 4 posts

Posted 21 October 2015 - 00:50

Pozdrav! Prvi put na forumu.

 

Dugogodišnjoj devojci se sviđa kolega. To je zapravo moja sumnja i mišljenje. Mogu direktno da je pitam da mi otvoreno kaže, smogao bih snage, ali se bojim da ako od toga nema ništa i neosnovano sam samnjao da ću na kraju ja biti kriv i ispasti ljubomorna budala. Time kvarim i kvalitet veze. Ali sa druge strane i ovo drugo još više kvari. Šta da radim? rešen sam da raščistim sa nedoumicama...


  • 0

#2 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 21 October 2015 - 01:38

Pitaj je da li je cula od Sam Smitha "I'm not the only one"

 

ide:

You say I'm crazy
'Cause you don't think I know what you've done
But when you call me baby
I know I'm not the only one

 

Pocnes ono izokola da analiziras tekst pesme, vidis kako reaguje taj rad,

da li joj postaje aprijatno iz bilo kog razloga.

 

 

+

Ovo ti je najbolji odgovor s obzirom na minimum informacija koje si obezbedio

da bi ljudi ukapirali da li tripujes.


  • 8

#3 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 October 2015 - 20:33

Dobra fora, ovo sa pesmom. 

 

Inace, nema tu dovoljno informacija. Kakav je to posao, jel samo rade zajedno ili ima socijalizacije van radnog mesta (kao u mnogim firmama)? Jel kolega ozenjen, itd.? Informacije su preduslov za svaku akciju  ;)


  • 1

#4 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 22 October 2015 - 08:17

Ako umes to realno da sagledas, postavi sebi ova dva pitanja:

 

Da li sam ja doprineo da moja devojka pocne da se udaljava od mene? Mozda nisi, ali bilo bi dobro da znas i da mozes sebi da priznas ako jesi.

Da li mogu to da popravim?

 

Ova dva pitanja treba da postavis pre nego sto s njom udjes u bilo kakvu diskusiju u vezi sa tim.

 

Takodje, pitanje koje nameravas da joj postavis je vrlo bitno, odnosno ono sto sledi nakon njega. Sta ocekujes time da dobijes i da li vasa veza moze da se nastavi nakon toga, kakav god odgovor bio?

 

Ono sto mi se iz tvoje price cini je da vi nemate toliko dobru i otvorenu komunikaciju u vezi. Treba da smognes snage da je otvoreno pitas iz prvog posta, sto nagovestava da to nije inace nacin na koji razgovarate o teskim temama. U drugom postu, jos ozbiljniji nagovestaj ovoga sto sam primetio, ti ne ocekujes da ti ona iskreno odgovori, vec ces po njenom ponasanju, odnosno govoru tela, da procenis sta se tu krije. Problematicno je to sto nedostatak poverenja ocigledno postoji, da li je obostrani ili samo sa tvoje strane ne znam. Trebalo bi, opet kazem, ako si u stanju da realno sagledas, da vidis da li je ona za to zasluzna ili ti imas takav problem sa ljudima.

 

I jos dve stvari koje su mi signalizirale iz tvojih postova.

Dugogodisnja devojka. Ta sintagma je neretko problematicna. Zasto vasa veza nije presla u ozbiljniju vezu - brak? Svaka veza meandrira, ako se ne razvija, odnosno ne ide napred. Ne mora da se zavrsi raskidom, ali posle nekog vremena ima dosta stvari za sredjivanje. A nemaju svi kapacitet da se time bave.

Koji oženjen ne bi voleo nešto uzgred da opali. Ozbiljna, a pritom netacna generalizacija. Da ne ulazimo dublje u tu pricu, svakako je netacno ono sto ti njome zelis da kazes. A nacin na koji razmisljas oslikava tvoja osecanja povodom braka, pa mozda i odgovara na moje prethodno pitanje.

 

Probaj da sednes sam sa sobom i da razmislis o svemu ovome, pre nego sto devojku optuzis, i mozda unazadis vasu vezu.

Ako se tvoja osecanja, u pogledu novonastale situacije, nastave, svakako cete morati o tome da razgovarate, ali bar budi nacisto sam sa sobom - sta dobijas, sta gubis i sto je najvaznije koliko dajes, a koliko mozes da das.


Edited by DANIEL DRAVOT, 22 October 2015 - 08:17.

  • 4

#5 Georgia

Georgia
  • Members
  • 475 posts

Posted 22 October 2015 - 19:26

muskarci i zene mogu biti drugari, prijatelji i raditi zajedno bez muvanja
  • 0

#6 turtla

turtla
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 October 2015 - 21:26

Problem rešen, sve čisto. Prepad bez posledica po mene :) Sve pretreseno, sve sagledano i ispitano...


  • 0

#7 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 22 October 2015 - 23:08


Problem rešen, sve čisto. Prepad bez posledica po mene :) Sve pretreseno, sve sagledano i ispitano...

 

:+1:

 

 

Cini se da si spreman za sledeci nivo: 

 

 

 

 

 

:lol+:


  • 0

#8 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 October 2015 - 06:33

Samo pazi na sluzbena putovanja  :lol+:

http://bulevar.b92.n...&nav_id=1054411


  • 0

#9 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 23 October 2015 - 08:41

muskarci i zene mogu biti drugari, prijatelji i raditi zajedno bez muvanja

 

Mnogi bi rekli da je navedeno nemoguce.


  • 0

#10 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 23 October 2015 - 15:52

A mnogi drugi da ovi mnogi prvi grese... :D


  • 2

#11 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 23 October 2015 - 16:35

Mislim da je greska direktno ispitivati bilo koga o slicnim pitanjima.

Mozda je 'prepad' prosao dobro, ali sumnja ostaje I produbljuje se.

Vecina devojaka voli da vidi samopouzdanje kod momka,

a to ne ukljucuje direktna propitivanja.

 

Nadam se da ces drugi put znati da to obavis bolje. Uvek moze bolje.

Srecno.


  • 1

#12 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 25 October 2015 - 03:54

Mislim da je greska direktno ispitivati bilo koga o slicnim pitanjima.

......

 

Mislim da je greska generalizirati. Nismo svi isti.

 

Smijesni su mi clanci u novinama, tipa "zene ne vole..." ili "muskarcima godi..." itd. Prema nekim stereotipima, moja zena je muskarac, a ja zena. Ili obrnuto? :D

 

Forumas je rijesio svoj problem i to je dobro.

Ovdje bih se samo osvrnuo na problem (ako je to problem) musko-zenskih odnosa izvan direktne bracne ili neke druge veze. Mislim da su moguca prijateljstva ili poslovno-kolegijalni odnosi i slicno bez razloga ili povoda za ljubomoru. Moja zena ima bliskog prijatelja - i njihovi roditelji su prijatelji iz mladosti, a zena i on su zajedno odrasli i isli u skolu 12 godina. Ja sam zenu upoznao tek pred kraj srednje skole (njene skole - nesto sam stariji). Pa, jbm li ga, ne mogu se mijesati ili komentirati njihova iskustva iz djetinjstva!? A da su, oboje, htjeli - mogli su se vjencati. Ali, zena je izabrala mene a on svoju zenu. To ne znaci da im treba zabraniti medjusobno prijateljstvo ili kontakt...

Ja sam, pak, imao kolegicu na poslu s kojom sam se odlicno slagao (proslo vrijeme jer vise ne radimo zajedno). Ponekad bi nakon posla otisli u kafic i pricali o svemu, pa i kucnim/porodicnim problemima. Nazvao bih zenu i rekao "idem na pice sa XY, hoces li s nama?" - a zena bi rekla "ma, vi puno pricate o poslu a ja to nista ne razumijem pa ste mi dosadni" (zeni je struka ekonomija, a meni radiologija). Pa bi kolegica i ja pricali sami. A ponekad bi se nasli i u cetvoro pa lajali o svemu.

 

Ljubav postoji i van bracne veze i bez seksa.  Ja tu kolegicu volim (kao i neke prijatelje ili clanove familije), a obicni pokazatelj je da mogu bez emocija procitati novinsku vijest da je auto ubio pjesaka - no, da procitam da je ubio kolegicu, plakao bih. A ta ljubav mi uopce ne ugrozava brak ili smanjuje ljubav prema zeni.

 

Zivjeli dobri odnosi medju ljudima - bez obzira na spol!


Edited by zoran59, 25 October 2015 - 03:55.

  • 2

#13 neprilagođena

neprilagođena
  • Members
  • 24 posts

Posted 24 November 2015 - 02:53

A mnogi drugi da ovi mnogi prvi grese... :D

 

A dok dođeš do mnogih trećih shvatiš da su ovi prvi ipak bili u pravu.


  • 0

#14 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 24 November 2015 - 04:25

A dok dođeš do mnogih trećih shvatiš da su ovi prvi ipak bili u pravu.

 

Pa, ne bas.

 

Poanta mojeg posta je da nismo svi isti, nema pravila.


  • 0

#15 neprilagođena

neprilagođena
  • Members
  • 24 posts

Posted 24 December 2015 - 02:10

A poenta mog posta je bila da m/ž odnosi ni nakon mnogo napora i obrnutih krugova nikada ne mogu biti ''drugarski'', što neko shvati pre, neko kasnije, neko nikada ako je sklon samozavaravanju... i to nije generalizacije, već prosto priroda.


  • 0