Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Eurocup


  • Please log in to reply
1818 replies to this topic

#1786 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 09 April 2019 - 20:58

Ja gledao do 49-49, sad 71-56 :o
  • 0

#1787 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 09 April 2019 - 21:01

Meni se dopada ovaj Hermanson,kombo back up kojeg bi svaka ekipa poželela. Verujem da ce doci do nekog Koponen ili Strelnieksa.
Mada u Albi mozda svi igraju preko svojih mogućnosti zbog stvarno velikog znanja Aita. Napravio je odlican sistem u Albi, igraju najbržu kosarku u Evropi, fali im samo jedna kvalitetna petica pa da mogu da haraju i u EL.

Jedino ako je ta petica Anthony Davis mogu da haraju i u EL. Rutiniranje od strane Valensije.
  • 0

#1788 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 09 April 2019 - 21:11

Zato Giedraitis 3 od 11 iz igre...

Odlicna utakmica koju je resio Will Tomas. Odigrao je najbolju partiju karijere, a verujem i da mu je ovo sezona života koju će krunisati osvajanjem EC.

Alba se borila do samog kraja i ne sumnjam da će tako biti u Berlinu gde nas čeka još jedna kvalitetna utakmica.

Edited by _propolis_, 09 April 2019 - 21:25.

  • 0

#1789 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 10 April 2019 - 08:04

Jeste bila odlična utakmica. Alba jeste žilava, ali je Valensija osetno kvalitetnija ekipa, posebno unutra. Valensija jeste kvalitetom evroligaška ekipa. Pri tome, nisu jedan od onih timova sa masom Amerikanaca, već ekipa koja ima glavu i rep i igra prepoznatljivu košarku. Uvek su mi bili simpatični.


  • 0

#1790 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 10 April 2019 - 08:15

Juče sam opasno mnogo ulagao na Valensiju, iako mi se Alba sviđa. 

 

Ipak, iskustvo Valensije u ovakvim mečevima je neverovatno, sama činjenica da im je ovo treće finale ECa u zadnjih 5 godina, dovorno govori o tome.

 

Valensija ima brutalan protok lopte, ali nije ni Alba daleko. I onda Alba sa boljim šutem može da nadoknadi neke elemente, ali onakav skok ne može nikako. 18 skokova manje u ovakvoj utakmici, pa još podatak o 16 ofanzivnih skokova Valensije u tekmi u kojoj su imali 64% za dva, 35% za tri i 80% bacanja, katastrofalan podatak.


  • 0

#1791 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 10 April 2019 - 09:08

Juče sam opasno mnogo ulagao na Valensiju, iako mi se Alba sviđa. 

 

Ipak, iskustvo Valensije u ovakvim mečevima je neverovatno, sama činjenica da im je ovo treće finale ECa u zadnjih 5 godina, dovorno govori o tome.

 

Valensija ima brutalan protok lopte, ali nije ni Alba daleko. I onda Alba sa boljim šutem može da nadoknadi neke elemente, ali onakav skok ne može nikako. 18 skokova manje u ovakvoj utakmici, pa još podatak o 16 ofanzivnih skokova Valensije u tekmi u kojoj su imali 64% za dva, 35% za tri i 80% bacanja, katastrofalan podatak.

 

Valensija -- suviše jaka za EC, suviše slaba za EL.

 

I tako u krug. Sa jedne strane, impozantno kako dominiraju u EC, sa druge strane nejasno kako se tako često nađu u EC, a ne u EL.


  • 0

#1792 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 10 April 2019 - 09:30

ko sto sam kazao i ranije, proslogodisnji sastav valensije je bio za klasu jaci od ovogodisnjeg, i opet smo ih bili dva put rutinirali.. otuda je bio popizditis, sto zbog pilipa, nije doveden iole normalan plej i ladjare bi se prosetali krzo ec..

on the other hand, alba samo pukom srecom zavrsila tu gde jeste.. po kvalitetu nisu za prolaz iz druge grupe, al s obzirom da su do finala izbegli unix i loko, zavrsili tu gde jesu..

:coffee:


  • 0

#1793 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 10 April 2019 - 10:14

Nije to puka sreca, nego znanje jednog od najiskusnijih trenera Evrope :nescafe:
  • 0

#1794 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 10 April 2019 - 11:13

Valensija -- suviše jaka za EC, suviše slaba za EL.

I tako u krug. Sa jedne strane, impozantno kako dominiraju u EC, sa druge strane nejasno kako se tako često nađu u EC, a ne u EL.


Mozda zato sto su na ovom nivou oba Tomasa cace, kao i San Emeterio jos uvijek, a na EL nivou ne mogu da prolaze samo na znanje i tehniku. Uvijek imaju nekih da tako kazem za EL pretjerano mekanih igraca, a nemaju ni klase tipa Real i Barsa da mogu tako da guraju.

Mada, moram priznati da mi je bio gust gledati sinoc kako Vil Tomas pakuje dole ili drugi Tomas ubija sutem kad je u zoni.

Sinoc se pokazalo i da Sikma uziva otetjerani veliki respekt u javnosti. Super je, pametan je, ali opet vide se limiti cim je nivo visi.
  • 0

#1795 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 10 April 2019 - 11:55

I Will i Matt Thomas su nesumnjivo EL kalibar igrača. Možda ne bi pravili razliku na tom nivou kao u EC, ali kvalitet imaju. Valensiju su uvek znale da zadese neke povrede tokom njihovih evroligaških kampanja. 


  • 0

#1796 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 10 April 2019 - 11:57

Pogledah sad snimak meca. Dobra utakmica je bila, igraju obje ekipe dopadljivu kosarku. Valensija fizicki dosta jaca ekipa, ubili su ih ofanzivnih skokom. Will Thomas izdominirao. Dobra cetvorka i za EL nivo kosarke. Ne mogu da vjerujem koliko je Siva unaprijedio sut, kao da nije onaj isti igrac iz NCAA dana.
  • 0

#1797 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 10 April 2019 - 12:48

Valensija u Eurocupu = Sevilja u Kupu UEFA
  • 3

#1798 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 10 April 2019 - 12:50

Will Thomas je prosečan igrac I sinoc je odigrao najbolju utakmicu u životu. Ima 32 godine i kapiram da mu je ova sezona zenit.
Rekao bih i da mu je dosta pomoglo i to sa kakvim igračima Alba raspolaže u reketu.

Edit, i Van Rosom je bio izuzetno raspoložen.

Edited by _propolis_, 10 April 2019 - 12:53.

  • 0

#1799 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 12 April 2019 - 19:01

Odlična atmosfera u Berlinu, biće zabavno
  • 0

#1800 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 12 April 2019 - 19:58

Dobro 1/2.
Alba iskontrolisala skok, ušlo par šuteva i odmah je bolje. S druge strane, San Emeterio posle odličnog početka slab. Dubljević je enigma, baš slabo igra a Alba ima baš krš centre, očekivao sam da dominira. Doduše popravili su žuti odbranu u odnosu na prvu tekmu, pa ni Tomas nije ništa uradio.
  • 0