Jump to content


Photo
- - - - -

Smeta mi zracenje pametnih telefona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#76 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 29 September 2015 - 11:01

Prosle godine sam intenzivno koristio mobilni u stanu sa cijeg se prozora videla bazna stanica postavljena na susednoj zgradi (100-200 metara).

 

Od tada mi se osetljivost dodatno pojacala, jer pre toga bar nisam reagovao na telefonske pozive nego samo na internet, dok mi je nakon toga sve pocelo da smeta.



#77 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 September 2015 - 11:02

Koja je snaga tih baznih stanica na zgradama, mozda je ispod njih postavljena zastita da zracenje ne bi islo ka stanarima?

 

Evo i ja sam u Beogradu vec godinama pa se zalim. Zapravo svi moji problemi su i poceli od kada sam dosao u Beograd, da sam u nekom sumadijskom selu mozda ne bi bilo ove teme. ;)

 

Koliko ima impotentnih (a mladih) muskaraca u Beogradu i zasto devojke stalno pricaju kako su "svi gej"? Mozda bi profunkcionisali kada bi prestali da koriste mobilne...

 

Inace znam zenu kod mene u provinciji koja je stanovala odmah pored bazne stanice u kuci pa dobila rak... majka mog skolskog druga, verovatno ima jos primera.

Kad bi vise paznje poklanjali devojkama, nego telefonima ne bi im pricale "kako su gej"  ;) 

 

Ima jos jedna stvar, sto je bazna stanica bliza telefonu to je zracenje samog telefona manje. Mozda se u beogradskim zgradama time kompenzuje blizina stanice... (ali opet ponavljam, dovoljno je moje licno iskustvo da potvrdi da se nista nije kompenzovalo!)

 

Dok kada se telefon koristi u nekom selu (ako uopste ima dometa) zraci recimo 5 puta vise jer je stanica sto puta dalje...

Blage veze s vezom :lol+: 



#78 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 29 September 2015 - 11:05

Kad bi vise paznje poklanjali devojkama, nego telefonima ne bi im pricale "kako su gej"  ;)

 

Jok, mozda stvarno jesu gej.

 

Problem je sto i devojke poklanjaju vise paznje telefonima nego bilo cemu drugom na ovom svetu...

 

Citaj moj prethodni komentar, mozda u baznim stanicama i jeste najveci problem!



#79 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 29 September 2015 - 11:23

http://www.021.rs/Zi...aliditetom.html

 

Francusko pravosuđe je prvi put priznalo postojanje teškog invaliditeta usled preosetljivosti na elektromagnetne talase, što je osetljivo pitanje jer su svuda mobilni telefoni i bežične internet veze (Wi-Fi).

 

Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je 2005. godine priznala da se elektrosenzitivitet "odlikuje raznim nespecifičnim simptomima koji se razlikuju od pojedinca do pojedinca", ali su "svakako stvarni i mogu biti veoma različite težine".



#80 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 29 September 2015 - 12:34

Tajkonaut, mogu samo da ti ponovim ono sto je vec receno: nađi "gluvu sobu" izolovanu od EM zračenja (imaš barem dve takve u Beogradu) i neka ispitaju da li stvarno reaguješ na EM zračenje (a 99,9999999999% je da ti to samo umišljaš), pa ako se ispostavi da nema dokaza (a biće tako 99,9999999%) potraži dobrog psihijatra i počni da lečiš svoje stvarne probleme.

#81 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 29 September 2015 - 12:53

tomas.hokenberi, mozda bi mogli da snime i neki novi Dosije X o meni?

 

Ti si izgleda emotivno vezan za tehniku i tehnologiju pa ne mozes da se pomiris sa tim da ona moze da izazove ovakve efekte...

 

Postoji li ijedna studija koja potvrdjuje postojanje takve fobije od elektronskih uredjaja o kojoj ti govoris?

 

Na pregled planiram da odem kod urologa, a ono sto trenutno trazim je jedino zastita od zracenja.

 

Stopa elektrosenzitivnosti u svetu nije o.oooooo1% nego 3-5% prema istrazivanjima u Svedskoj i to za oba pola.


Edited by Tajkonaut, 29 September 2015 - 12:55.


#82 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 September 2015 - 13:11

To je bar lako - aluminijumsku foliju imas u svakoj samousluzi, kupi dovoljno komada i obmotaj se pre nego sto krenes kod urologa. On ce te posle uputiti kod ostalih strucnjaka.



#83 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 29 September 2015 - 13:57

Dok zracenje ne bude moglo nozem da se sece i servira za dorucak i veceru niko nece verovati da ono stvarno postoji.

 

Jest, materija je samo ono sto se vidi golim okom, ostalo su sve matematicke formule i izmisljotine mentalno poremecenih fizicara i ostalih zaludjenika...


Edited by Tajkonaut, 29 September 2015 - 14:16.


#84 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 01 October 2015 - 11:09

Stopa elektrosenzitivnosti u ukupnoj svetskoj populaciji je mala ali sa napretkom tehnologije moze samo da raste, i to eksponencijalno.

 

http://www.svet.rs/e...icnog-interneta


Edited by Tajkonaut, 01 October 2015 - 11:13.


#85 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 October 2015 - 17:04

 

Inace znam zenu kod mene u provinciji koja je stanovala odmah pored bazne stanice u kuci pa dobila rak... majka mog skolskog druga, verovatno ima jos primera.

Znam ja jednu koja je stanovala pored potoka ...

 

To je bar lako - aluminijumsku foliju imas u svakoj samousluzi, kupi dovoljno komada i obmotaj se pre nego sto krenes kod urologa. On ce te posle uputiti kod ostalih strucnjaka.

:lol+: tako si me slatko nasmejao da moram da se zahvalim.



#86 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 01 October 2015 - 17:16

Sustina ove teme je u stvari u tome kako cu ja da trazim devojku i zenu koja ne koristi mobilni - da nije te sitnice lako bi mi bilo..



#87 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 01 October 2015 - 17:37

Molim moderaciju da, i ako utvrdi da je ovo neka inkarnacija sapunara, da ga ne banuje, pliiiz...



#88 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 01 October 2015 - 19:22

http://www.forbes.co...ear-the-router/

 

http://mitchkirby.co...ut-bananas-can/


Edited by tomas.hokenberi, 01 October 2015 - 19:26.


#89 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 01 October 2015 - 20:05


Kako ne smeta, koliko je bilo onih reportaza iz naselja u kojima su postavili bazne stanice mobilne telefonije i gde su svi dobili kancere?

 

Vidim, svi su mrtvi!

 



#90 Tale Surovi

Tale Surovi
  • Members
  • 363 posts

Posted 03 October 2015 - 18:25

Ne hranite trola.