Jump to content


Photo
- - - - -

Smeta mi zracenje pametnih telefona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#61 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 21 September 2015 - 16:40

Sinko, za to sto ti se "ne dize" nije krivac wifi. :D



#62 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 28 September 2015 - 11:06

Zasto mi onda potencija besprekorno funkcionise kada ne koristim mobilni i bezim od izvora wireless-a?

 

Uticaj na potenciju je trenutan i cim osetim zracenje ona opadne... par sati nakon toga se povrati. Problem je sto ne mogu da zivim ni sa kim ko koristi te uredjaje jer je onda uticaj trajan.

 

Dakle to je nesto sto se desava istovremeno sa izlozenoscu zracenju i pucketanjem u stomaku. Zato pretpostavljam da se radi o uticaju na nervni sistem.

 

Ima li inace nauka objasnjenje za tu pretpostavku da radio talasi ne uticu na nervne impulse u telu i zasto se to ne desava kada su oni elektricne prirode? Dovoljno je samo da se poklopi energija emitovanih fotona sa energijskim nivoima elektrona u provodniku pa da dodje do haosa, zar ne?


Edited by Tajkonaut, 28 September 2015 - 11:07.


#63 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 28 September 2015 - 11:20

Zasto mi onda potencija besprekorno funkcionise kada ne koristim mobilni i bezim od izvora wireless-a?

 

Uticaj na potenciju je trenutan i cim osetim zracenje ona opadne... par sati nakon toga se povrati. Problem je sto ne mogu da zivim ni sa kim ko koristi te uredjaje jer je onda uticaj trajan.

 

Dakle to je nesto sto se desava istovremeno sa izlozenoscu zracenju i pucketanjem u stomaku. Zato pretpostavljam da se radi o uticaju na nervni sistem.

 

Ima li inace nauka objasnjenje za tu pretpostavku da radio talasi ne uticu na nervne impulse u telu i zasto se to ne desava kada su oni elektricne prirode? Dovoljno je samo da se poklopi energija emitovanih fotona sa energijskim nivoima elektrona u provodniku pa da dodje do haosa, zar ne?

 

 

A da probas da odlozis mobilni i ponovo procitas odgovore koje si vec dobio na ovoj temi? 

 

Izgleda da radio talasi smanjuju i tvoju potenciju shvatanja napisanog. 



#64 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 28 September 2015 - 11:29

Schrodinger je lepo objasnio da apsorpcija zavisi od frekvencije i intenziteta zracenja te stoga ne mora da znaci da se visa frekvencija i energija lakse apsorbuje i pravi vecu stetu, vec to zavisi pre svega od osobina apsorbera...

 

To je nesto sto se ne uklapa u sve ostalo sto je ovde napisano.

 

Vidim da su Rusi vec napravili brojne studije o uticaju mobilnih na poremecaje nervnog a i reproduktivnog sistema:

 

http://www.novosti.r...mobilni-u-dzepu

 

"Elektromagnetni talasi koje emituju mobilni telefoni nisu nimalo bezazleni i negativno deluju na nervni, endokrini i reproduktivni sistem."



#65 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 28 September 2015 - 13:27

http://www.blic.rs/S...aju-pre-vremena

 

“Bez uvijanja, oni uništavaju žive ćelije u našem telu i prevremeno ubijaju mnoge od nas”, kaže dr Martin Blank sa Katedre za fiziologiju i celularnu biofiziku Univerziteta Kolumbije.

U pismu upućenom nadležnim institucijama oni navode da uređaji poput mobilnih telefona povećavaju opasnost od raka, genetskih oštećenja, promena u reproduktivnom sistemu, kao i smanjenja sposobnosti učenja i pamćenja.

“Mi smo zaista deo velikog biološkog eksperimenta bez naše saglasnosti. Da bismo zaštitili sebe, našu decu i ekološki sistem, moramo smanjiti izlaganje zračenju uvođenjem dodatnih zaštitnih propisa”, kaže on.



#66 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 28 September 2015 - 13:41

Ono sa cim pretpostavljam nije tesko sloziti se je da se sigurno ne radi o paranormalnom fenomenu...

 

Sto se tice psihe moguce je da se radi i o uticaju na mozak i nervni sistem odnosno deo koji kontrolise odredjene impulse:

 

http://www.monitor.h...i-mozga/162738/

 

U studiji L’intolérance électromagnétique élucidée (2011) francuski znanstvenici dokazali su da elektromagnetska polja (EMS) bitno mogu izmijeniti fiziologiju krvi i mozga elektrosenzibilnih ljudi te se utjecaj na biološke markere povećava i smanjuje prema intenzitetu izloženosti elektromagnetnim poljima. Navodi se kako EMS izaziva velike efekte u mozgu.

 

 

 

 

 


#67 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 28 September 2015 - 13:44

Evo ti i Trece Oko ;)

http://www.treceoko....&articleId=617



#68 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 28 September 2015 - 14:01

Stalno se pise o raznim cakrama, bioenergijama, karmama, a evo jednog energetskog uticaja koji je konkretan da konkretniji ne moze biti u koji odjednom niko ne veruje.

 

Sto samo pokazuje sve neverovatnosti ljudske psihologije...


Edited by Tajkonaut, 28 September 2015 - 14:02.


#69 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 28 September 2015 - 14:22

Zracenje najvise pogadja decu (i ja sam najvece probleme imao sa 17 i 20 godina, sa 17 zbog bezicnog interneta na telefonu a sa 20 zbog lap topa) jer ga celije koje se jos razvijaju lakse apsorbuju:

 

http://www.rts.rs/pa...le od raka.html

 

"Problem je što svake godine sve više dece oboleva od raka, ne zna se tačno zašto, ali se dešava."



#70 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 28 September 2015 - 15:21

Sa druge strane danas se decaci ne odvajaju od tih uredjaja ni sa 11, 14...

 

Kako je to moguce i ima li danasnja muska omladina uopste predstavu sta je normalna potencija, mozda se zato ne zale :krsta:


Edited by Tajkonaut, 28 September 2015 - 15:22.


#71 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 28 September 2015 - 19:08

Zracenje najvise pogadja decu (i ja sam najvece probleme imao sa 17 i 20 godina, sa 17 zbog bezicnog interneta na telefonu a sa 20 zbog lap topa) jer ga celije koje se jos razvijaju lakse apsorbuju:

 

http://www.rts.rs/pa...le od raka.html

 

"Problem je što svake godine sve više dece oboleva od raka, ne zna se tačno zašto, ali se dešava."

 

Pa posto se ne zna zasto, ti zbrojio babe i zabe?

 

Rekoh ti vec, ne smetaju ti deseci kilovata sa Batajnice i Surcina sto se zraci? Ne smeta na hiljade rutera kraj kojih svaki dan prolazis, i ne smeta ti na stotine baznih stanica sva tri operatera koji zrace po Beogradu, ali ti smeta lap-top i mobilni telefon? Koliko je EM zagadjenje u Beogradu, da je tacno to sto pricas, ti bi u najboljem slucaju do sad lezao previjajuci se od bolova i gdje ti ni bijeg na Staru planinu ne bi pomogao, ili bi jednostavno vec bio pokojni.



#72 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 29 September 2015 - 10:00

Kako ne smeta, koliko je bilo onih reportaza iz naselja u kojima su postavili bazne stanice mobilne telefonije i gde su svi dobili kancere?



#73 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 September 2015 - 10:18

Kako ne smeta, koliko je bilo onih reportaza iz naselja u kojima su postavili bazne stanice mobilne telefonije i gde su svi dobili kancere?

U Beogradu na svakoj 10 zgradi imas baznu stanicu, pa nije izumro od kancera.



#74 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 29 September 2015 - 10:31

Koja je snaga tih baznih stanica na zgradama, mozda je ispod njih postavljena zastita da zracenje ne bi islo ka stanarima?

 

Evo i ja sam u Beogradu vec godinama pa se zalim. Zapravo svi moji problemi su i poceli od kada sam dosao u Beograd, da sam u nekom sumadijskom selu mozda ne bi bilo ove teme. ;)

 

Koliko ima impotentnih (a mladih) muskaraca u Beogradu i zasto devojke stalno pricaju kako su "svi gej"? Mozda bi profunkcionisali kada bi prestali da koriste mobilne...

 

Inace znam zenu kod mene u provinciji koja je stanovala odmah pored bazne stanice u kuci pa dobila rak... majka mog skolskog druga, verovatno ima jos primera.


Edited by Tajkonaut, 29 September 2015 - 10:46.


#75 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 29 September 2015 - 10:43

Ima jos jedna stvar, sto je bazna stanica bliza telefonu to je zracenje samog telefona manje. Mozda se u beogradskim zgradama time kompenzuje blizina stanice... (ali opet ponavljam, dovoljno je moje licno iskustvo da potvrdi da se nista nije kompenzovalo!)

 

Dok kada se telefon koristi u nekom selu (ako uopste ima dometa) zraci recimo 5 puta vise jer je stanica sto puta dalje...


Edited by Tajkonaut, 29 September 2015 - 10:45.