Jump to content


Photo
- - - - -

Smeta mi zracenje pametnih telefona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#1 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 11 September 2015 - 14:25

Osecam ga kao pucketanje i previranje u donjem delu stomaka koje se pojacava sto sam blizi izvoru. Svoj telefon sam prestao da koristim pre dva meseca i od tada je stanje bolje ali mi sada svejedno smetaju tudji jer se od tih uredjaja vise niko ne odvaja.

 

Gde da nadjem odecu koja stiti od EM zracenja, sta koriste u Vinci, u nukleranim elektranama..?

 

Ima li uopste pomoci?

 

Cuo sam da se od nedavno u Londonu prodaju bokserice premrezene srebrnim nitima, koliko takva zastita moze biti efikasna?

 

Ocajan sam.

 

Inace lap topovi sa wireless-om mi smetaju jos vise (tada osecam previranje u celom stomaku, jasno i glasno) ali od njih je lako pobeci. Sta raditi sa telefonima kad ih svi koriste?



#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 September 2015 - 14:28

Sapunar je imao lek. On je preporučio život u pećini.

#3 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 11 September 2015 - 16:09

.........

Gde da nadjem odecu koja stiti od EM zracenja, sta koriste u Vinci, u nukleranim elektranama..?

...........

Itd, itd.

 

Nemoj da se uvredis, ali tvoj problem nije biolosko/fizioloski negi psiholoski. Poseti psihologa.

 

Svi smo stalno izlozeni elektromagnetskom zracenju raznih frekvencija i energija. Telefoni i kompjuteri ne koriste nista novo.

Ako si ikada prosao pored policijskog automobila u momentu dok policajac koristi radio-stanicu i nisi se onesvestio, ako si prosao pored emitera radijskog ili televizijskog programa bez posledica, ako ne osecas gde je u tvojem komsiluku trafo-stanica... nema razloga ni da te telefon smeta.

 

Ako bas hoces da izbegnes sve radio-signale, treba da za svoju sobu konstruises tzv. Faradayev kavez. Tu bi pomoglo barem osnovno znanje fizike, da znas o cemu pricam. Npr. u medicini, u MRI (magnetska rezonanca) je svaka prostorija za pregled Faradayev kavez, da se spreci utecaj spoljasnih radio-signala na rezultate pretrage.

 

No, u realnom svetu, telefon ne bi trebalo da te smeta ni vise ni manje nego radio u kolima.



#4 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 11 September 2015 - 18:59

 

Cuo sam da se od nedavno u Londonu prodaju bokserice premrezene srebrnim nitima, koliko takva zastita moze biti efikasna?

 

 

Ja imam gomilu sportske odece sa srebrom (nisu u pitanju niti nego joni srebra na tekstilu), deluju antibakterijski i sprecavaju mirise (od znojenja). Nemaju nikakve veze sa EM zracenjem. 



#5 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 11 September 2015 - 20:26

 

 

Gde da nadjem odecu koja stiti od EM zracenja, sta koriste u Vinci, u nukleranim elektranama..?

 

EM zracenje i radioaktivno zracenje nisu ista stvar, pa ih nemoj mesati.



#6 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 11 September 2015 - 20:28

Osecam ga kao pucketanje i previranje u donjem delu stomaka koje se pojacava sto sam blizi izvoru. Svoj telefon sam prestao da koristim pre dva meseca i od tada je stanje bolje ali mi sada svejedno smetaju tudji jer se od tih uredjaja vise niko ne odvaja.

 

Gde da nadjem odecu koja stiti od EM zracenja, sta koriste u Vinci, u nukleranim elektranama..?

 

Ima li uopste pomoci?

 

Cuo sam da se od nedavno u Londonu prodaju bokserice premrezene srebrnim nitima, koliko takva zastita moze biti efikasna?

 

Ocajan sam.

 

Inace lap topovi sa wireless-om mi smetaju jos vise (tada osecam previranje u celom stomaku, jasno i glasno) ali od njih je lako pobeci. Sta raditi sa telefonima kad ih svi koriste?

Ako ti psihijatar ne pomogne postoji jednostavno resenje: iseli se na neku planinu gde u blizini nema ni ljudi, ni antena, ni dalekovoda.



#7 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 11 September 2015 - 21:05

Trebalo bi da proveris da li ti je to na psiholoskoj bazi.

 

Objasnis nekom dobrom prijatelju o cemu se radi. Nadjes telefon za koji si siguran da ti ,,pravi'' problem. Nadjes prostoriju u kojoj nema drugih uredjaja i ,,uticaja'' sa spoljasnje strane. Sedis u prostorji a pomocnik staje iza tebe jako blizu a da ti ne znas da li je telefon u njegovoj ruci. Posle odredjenog vremena ti mu kazes da li ,,osecas'' nesto ili ne i on izadje pa se vrati malo kasnije. On belezi tvoje odgovore i posle mnogo ponavljanja uporedjujete da li je onda kada si osecao neprijatnost imao uredjaj kod sebe ili ne. Ako se desava da ti nesto ,,osecas'' a da on nije imao telefon kod sebe stvarno treba da odes kod psihijatra i objasnis mu sta ti se desava....



#8 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 11 September 2015 - 21:49

Osecam ga kao pucketanje i previranje u donjem delu stomaka koje se pojacava sto sam blizi izvoru. Svoj telefon sam prestao da koristim pre dva meseca i od tada je stanje bolje ali mi sada svejedno smetaju tudji jer se od tih uredjaja vise niko ne odvaja.

 

Gde da nadjem odecu koja stiti od EM zracenja, sta koriste u Vinci, u nukleranim elektranama..?

 

Ima li uopste pomoci?

 

Cuo sam da se od nedavno u Londonu prodaju bokserice premrezene srebrnim nitima, koliko takva zastita moze biti efikasna?

 

Ocajan sam.

 

Inace lap topovi sa wireless-om mi smetaju jos vise (tada osecam previranje u celom stomaku, jasno i glasno) ali od njih je lako pobeci. Sta raditi sa telefonima kad ih svi koriste?

 

Ako su ti već poznata sredstva elektronske komunikacije, onda ih upotrebi da saznaš da se za medicinske probleme treba obratiti lekaru, a ne piskarati po forumima. Čak i da su ovde prisutni sve sami lekari, a ne forumaši koji govore koliko znaju, lekar će te uputiti kod odgovarajućeg specijaliste, prepisati lekove, poslati na analize i slično. Možda na internetu ima svakojakih korisnih informacija, ali internet nije svemoguć. Nažalost, ne možeš da utakneš prste u USB i dobiješ dijagnozu. Možda će to biti ostvarljivo u budućnosti, ali lekar je ipak lekar.



#9 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 September 2015 - 03:30

Sapunar je imao lek. On je preporučio život u pećini.

Ni pecina nije sto je negda bila. Pre par godina neki francuski speleolozi su navodno otkrili novu pecinu negde u Andima i onda su nakon mukotrpnih napora istrazivanja i spustanja i rizikovanja zivota u njoj pronasli... neke stare konzerve.  :lol+:



#10 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 12 September 2015 - 03:37

Jesi ti to gledao Better Call Saul pa dosao da nas zezas ili stvarno imas tripove kao Chuck? 

 



#11 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 September 2015 - 04:35

eto ja cu da bacim mobilni, posto em zraci, a spelling checker me zeza do besvesti. :(

Gotovo odluka je doneta, od sada samo tablet ima da koristim. :)



#12 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 12 September 2015 - 14:05

... i onda su nakon mukotrpnih napora istrazivanja i spustanja i rizikovanja zivota u njoj pronasli... neke stare konzerve.  :lol+:

 

Banuli Sapunaru na gajbu.  :lol+:



#13 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 14 September 2015 - 09:53

Niste me najbolje razumeli, da ponovim:

 

Wireless na telefonima mi je smetao jos u gimnaziji, zato ga nikada nisam ni koristio. Problem je nastao u zadnjih godinu-dve kada je usao u masovnu upotrebu.

 

Simptomi su JASNI I GLASNI (pucketanje u donjem delu stomaka u prisustvu telefonu ili celog stomaka ako je u pitanju lap top) sto ima direktne posledice PO REPRODUKTIVNO ZDRAVLJE (slabljenje potencije nakon i za vreme izlaganja, sterilitet u najavi itd.)

 

(Kada neko kucka po telefonu iza mene momentalno se okrenem, iako prethodno nisam ni video da ga je izvadio iz torbe. Sa lap topovima je jos gore jer imaju znatno veci domet.)

 

Za oporavak je potrebno 3-4 sata, u slucaju trajnog izlaganja moze da potraje danima. Telefon sam prestao da koristim pre dva meseca i od tada se osecam znatno bolje ali mi svejedno smetaju tudji, prakticno vise nikome ne smem da se priblizim na manje od metar ipo.

 

Inace telefon iz koga je izvadjena SIM kartica bez problema i sam koristim (jer ne emituje nikakve signale), kao i ADSL internet.

 

Kontaktirao sam nekoliko urologa i rekli su mi da jedino mogu da izbacim mobilni iz upotrebe sto sam dakle vec uradio.

 

Zanima me gde mogu da nadjem bilo kakvu zastitu od zracenja jer pretpostavljam da odeca koju koriste u Vinci moze da zaustavi i obicne EM talase ako vec zaustavlja gama zracenje.

 

a imam gomilu sportske odece sa srebrom (nisu u pitanju niti nego joni srebra na tekstilu), deluju antibakterijski i sprecavaju mirise (od znojenja). Nemaju nikakve veze sa EM zracenjem.

 

Gde u Beogradu mogu da nadjem takvu odecu?


Edited by Tajkonaut, 14 September 2015 - 10:11.


#14 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 14 September 2015 - 10:11

Da li si probao anti-iluminati kacigu? 

 

Attached File  tinfoilHatCat2.jpg   19.28KB   10 downloads

 

 

 

NB: anti-iluminati kaciga NE stiti od zracenja ali ti moze pomoci da dobijes uput za psihijatra koji ti je preko potreban 



#15 Tajkonaut

Tajkonaut
  • Banned
  • 55 posts

Posted 14 September 2015 - 11:21

Kakav savet bi mogao da mi da psihijatar po ovom pitanju..?

 

Jednom sam u vozu pokusao da odstojim 4 sata medju desetak korisnika "pametnih" telefona, na polovini puta sam osetio toliko ostre bolove u predelu stomaka da sam morao da izadjem na prvoj stanici i sacekam sledeci voz koji je bio prazan.

 

Efekti su cisto fizicki.

 

Laserski zraci mogu da preseku bilo kakav materijal a oni su nista drugo nego koncentrisano EM zracenje, zasto je onda neverovatno da i obicni EM talasi interreaguju sa materijom??


Edited by Tajkonaut, 14 September 2015 - 11:33.