Jump to content


Photo

Road to Lille


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#31 Sejn

Sejn
  • Members
  • 4,551 posts

Posted 14 September 2015 - 21:52

Inače Lil je grad od oko 200k stanovnika, ali cela oblast ima po Vikipediji ima 3,8 miliona...  Šta je fora, što je gomila malih gradova povezana u jednu celinu ali su ostali kao gradovi, pa smo mi u mestu koje se zove Kroa     iz kojeg se za ljubitelje biciklizma nastavlja Rube  jako je lepa oblas, po arhiktekturi podseća na Holandiju, visoke a uske kuće (valjda se i ovde porez obračunavao po širini) 

 

 

Kroa je pun zelenila, nije gužva i prelep je, jednospratne kuće od cigle i zelenilo...

 

ORaPD8n.jpg

 

 

IjTrEkQ.png

 

 

Ctv6vbB.jpg

 

 

 

gX6px9O.jpg

 

 

 

NhVw2BQ.png

 

 

 

iI2KaUr.jpg

 

 

 

 

 

 

A Lil je pun srednjovekovnih zgrada i studentarije...  ne dominiraju čelik i beton nego je old school ide u širinu, a ne u vis kao što mi to volimo da radimo...

 

 

KrbGyzI.png

 

 

 

5lUGApL.jpg

 

 

 

67sQ5ea.png

 

 

 

IgMKJet.png

 

 

 

TAqCLP5.png

 

 

Sq1uGhu.jpg

 

 

 

 

 

t78xb9N.jpg

 

 


NHILBGU.jpg

 

 

 

bKDrbOj.png



#32 Sejn

Sejn
  • Members
  • 4,551 posts

Posted 14 September 2015 - 22:10

A evo i dve za Bokija :D

 

 

8BWoJTj.jpg

 

 

 

8wgHure.png

 

 

Pili smo još i

 

 

brand_selector_kronenbourg.png

 

 

i neko blond...   nisam zadovoljan pa sam ga brzo obrisao....



#33 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 14 September 2015 - 22:19

Sto samo za Bokija :P

 

 

Selfi ?   :lol+:



#34 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 15 September 2015 - 10:23

Čak sam i štek našao, ali jednostavno nemam kad da unesem vitamine...  Gospodja udarila po tempu kao da smo na 48 sati svadba, a ne 10 dana u Francuskoj... te obidji Lil, te okoKuće, te sutra u pariz, Briž za neki dan...  jedva je ubedih da odemo malo do Roterdama :D

 

Briž obavezno.

 

 

Nego zašto čak u Roterdam? Briž je 15 min od holandske granice, nema potrebe da ideš u Roterdam koji ti je na 3 sata vožnje, možda i više ako ne ideš kolima. 



#35 Sejn

Sejn
  • Members
  • 4,551 posts

Posted 15 September 2015 - 20:58

Šta je najbolje kod odlaska sa gospodjom u Pariz?





Totalno joj razbiješ romantičnu komediju (glavne uloge Džulija Roberts i Hju Grant) iz glave... ništa kafe u ćošku, vas dvoje pijete vino... romantičan pogled sa Ajfelovog Tornja...






Grad je prenatrpan turistima... ispred Ajfelovog tornja ima milion ljudi, preskup je (1664 točeni 0.5 je 7 eura na happy houru, a u prodavnici je flaširani 0.75 negde oko 2 eura) dve kafe 13 eura... užas, treba ti hiljadu miliona eura da odeš na romantičan vikend u Parz... a Parižanke krš (e sledeći put kad Kosmo napiše izgledajte kao parižanka... hebaću im mater)...





Grad je prelep i OGROMAN!!!! Ja sam imao predstavu da je velik... ali da je toliki nisam mogao da zamislim... OGROMAN... prepun ljudi, automobila, saobraćajna gužva... i vojska na ulicama :krsta: i to pod oružjem njih trojica patroliraju ( A TROJKE SU DJURO ŠTA?)...





Definitivno odlazak u Pariz pun pogodak, ali treba para kilo i dvesta...








@realni


Idemo u Briž, a u Roterdam što da ne nikad nisam bio, pešaci smo BTW :)

Edited by Sejn, 15 September 2015 - 21:04.


#36 Gb92

Gb92
  • Members
  • 7,451 posts

Posted 15 September 2015 - 22:52

Sejn u Parizu paketic hajnekena u tim diskontima bio dzabe na f4 :D   nesto kao 50 centi 0.25 limenka

 

U kafic ne smes da sednes ... bar ne s nasim platama



#37 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 15 September 2015 - 23:48

Sejn u Parizu paketic hajnekena u tim diskontima bio dzabe na f4 :D   nesto kao 50 centi 0.25 limenka

 

U kafic ne smes da sednes ... bar ne s nasim platama

Koliko sam ja video i oni sa njihovim platama ne vole baš da sede po kafićima :lol:



#38 Sejn

Sejn
  • Members
  • 4,551 posts

Posted 16 September 2015 - 09:00

Sejn u Parizu paketic hajnekena u tim diskontima bio dzabe na f4 :D   nesto kao 50 centi 0.25 limenka
 
U kafic ne smes da sednes ... bar ne s nasim platama


Sve to stoji, mi pijemo razna piva iz lidla, ali hajneken iz lidla i flaša vina uz sveće, romantika...


Preterano je skup Pariz, ali boli jebo te...

#39 zemljoradnik

zemljoradnik
  • Banned
  • 874 posts

Posted 16 September 2015 - 11:08

Brugge ce vas oduseviti, mali gradic, ne vise od 130.000 stanovnika. Nigde nema zgrade metal - staklo fazon, a mostici  su remek delo. Ako vec idete u Brugge,  na 15 km je gradic Knokke. Zovu ga severni Monte Carlo. Predlazem I to. Uzivajte



#40 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 16 September 2015 - 11:47

 

 

http://www.rexclub.c...t-gets-physical

 

ja znam gde bih ja išao...  :D

 

anyway, delim tvoje utiske potpuno, ali bukvalno isti slučaj... koja crna romantika, grad je lep, ali preterano skup, i što me je najviše nerviralo, prljav

 

parižanke - no comment



#41 Sejn

Sejn
  • Members
  • 4,551 posts

Posted 16 September 2015 - 12:45

http://www.rexclub.c...t-gets-physical
 
ja znam gde bih ja išao...  :D
 
anyway, delim tvoje utiske potpuno, ali bukvalno isti slučaj... koja crna romantika, grad je lep, ali preterano skup, i što me je najviše nerviralo, prljav
 
parižanke - no comment



Madrid MAMA!!!!


Još su po kafićima konobari u fazonu ok, drink your coffee, pay and fuck off... kao neka mašina za obradu turista... taj neki fazon...

#42 Asterion

Asterion
  • Members
  • 13,160 posts

Posted 16 September 2015 - 15:59

Sve to stoji, mi pijemo razna piva iz lidla, ali hajneken iz lidla i flaša vina uz sveće, romantika... Preterano je skup Pariz, ali boli jebo te...

 

Ali izbegavaj hranu što dolazi iz Kine (sve od začina pa napred, npr. osušene pečurke, ...)... razlog


Edited by Asterion, 16 September 2015 - 15:59.


#43 Sejn

Sejn
  • Members
  • 4,551 posts

Posted 16 September 2015 - 16:16

Ali izbegavaj hranu što dolazi iz Kine (sve od začina pa napred, npr. osušene pečurke, ...)... razlog




Jedemo strogo opušteno gotovu hranu sa zastavama EU :)

Lazanje, pice, kobaje, supu iz kese :)

#44 Asterion

Asterion
  • Members
  • 13,160 posts

Posted 16 September 2015 - 16:32

Hajde da pogodim...u Parizu (tamo gde se nalaze največe turističke atrakcije) 0,5 L flaširane vode 1,5 eur?  :wicked:  :mellow:



#45 Sejn

Sejn
  • Members
  • 4,551 posts

Posted 16 September 2015 - 16:35

Hajde da pogodim...u Parizu (tamo gde se nalaze največe turističke atrakcije) 0,5 L flaširane vode 1,5 eur?  :wicked:  :mellow:

 

3 evra fanta 0,5 litara na trafici :ajme:

 

 

Voda u hali u Lilu 2,5 eura 0,5 litara....