Jump to content


Photo

potrebmna pomoć mobing


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 uplašen

uplašen
  • Members
  • 1 posts

Posted 06 September 2015 - 12:06

poštovani,

po mom mišljenju sam nepravedno optužen za mobing. Optužbe mi nisu predočene, nije bilo medijacije,teran sam da potpišem sporazumni raskid ugovora, a kada to nisam potpisao upućen sam na godičnji odmor momentalno. zabranjen mi je pristup firmi. da li je to po zakonu? hvala



#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 September 2015 - 17:03

Nađi advokata!

#3 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 September 2015 - 18:51

poštovani,

po mom mišljenju sam nepravedno optužen za mobing. Optužbe mi nisu predočene, nije bilo medijacije,teran sam da potpišem sporazumni raskid ugovora, a kada to nisam potpisao upućen sam na godičnji odmor momentalno. zabranjen mi je pristup firmi. da li je to po zakonu? hvala

Ukoliko si optuzen za mobilng, poslodavac je bio u obavezi da ti dostavi sva dokumenta vezana za mobing.

 

Medijacija, sama po sebi nije obavezujuca.

 

Medjutim, ukoliko je ustanovljeno krsenje radne discipline, nevezane za mobing, poslodavac ima pravo otkazivanja ugovora o radu, suspenzije i slicno,u skladu sa prvilnikom radu i u skalu sa Zakonom o radu. Ipak, i u ovom slucaju zaposleni se mora obavestiti pismeno o razlogu prestanka radnog odnosa ili suspenzije.

 

Sto se tice odmora, poslodavac moze zaposlenog da posalje na odmor, nevezano da li je zaposleni podneo zahtev ili ne. Naravo, i ovde je potrebno resenje o godiisnjem odmoru i slicno.