Jump to content


Photo
- - - - -

US Open 2015


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2162 replies to this topic

#46 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 29 August 2015 - 15:51

Džini Bušar u svom delu žreba...

 

 

pa dobro moze da se posveti dublu, kad vec singl ne ide .



#47 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 29 August 2015 - 17:01

Džini Bušar u svom delu žreba...

:lol+:

 

Pola muskog i ceo zenski tur :D



#48 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 29 August 2015 - 21:22

Monday's OOP: Artur Ashe (11am): - Cibulkova-Ivanovic -Puig-Venus -Djokovic-Souza



#49 beard

beard
  • Members
  • 2,522 posts

Posted 29 August 2015 - 21:26

Monday's OOP: Artur Ashe (11am): - Cibulkova-Ivanovic -Puig-Venus -Djokovic-Souza

Evo linkova koji je pozeljno bookmarkovati tokom turnira:

 

Raspored:

http://www.usopen.or...ml?promo=subnav

 

Draws:

http://www.flashscor.../rZWj6Qe5/#draw

ili

http://www.usopen.or...ml?promo=subnav


Edited by beard, 29 August 2015 - 21:26.


#50 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 30 August 2015 - 03:20

Izgleda da je uveden novi raspored turnira, polufinala u petak a finale u nedelju.



#51 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 30 August 2015 - 05:57

1969 – Rod Lejver – Toni Rouc 7-9 6-1 6-2 6-2
 
Vec u prvoj punoj godini Open ere jedan teniser je dosao u Nju Jork da ostvari najvece dostignuce u tenisu kalendarski GREND SLEM. Rod Lejver je te godine vec osvojio titule na AO, Rolan Garosu i Vimbldonu i nedostajala mu je samo titula iz Nju Jorka. Lejver je jos kao amater 1962. uspeo da uradi istu stvar i tako postao 2 teniser (posle Donalda Badza) u istoriji kome je to poslo za rukom. Ali obojica su svoj rezultat ostvarili u vreme kada su mnogi od najboljih igaca bili u profesionalcima i nisu ucestvovali na GS turnirima. Medjutim sada je levoruki ridjokosi Australijanac poznat po nadimku Raketa, imao priliku da uradi nesto jedinstveno, da osvoji 4 najveca turnira u najjajcoj konkurenciji i po drugi put u karijeri.
 
U finalu je igrao protiv svog zemljaka Tonija Rouca, koji ga je dobio cak 5 puta u prethodnih 7 duela. Njihov duel na Australian openu te godine u polufinalu je s razlogom dobio epitet epski, a Lejver je trijumfovao posle 5 setova i cak 90 odigranih gemova na +40 stepeni. Finalni mec u Nju Jorku je zbog kise pomeren za ponedeljak i samo 3708 gledalaca je prisustvovalo pisanju istorije. Cak i tada je padala kisa, a u zelji da sto pre osuse teren i osposobe ga za igru organziatori su iznajmili helikopter. Lejver nije uspeo da odservira za prvi set pri vodjstvu od 5-4 i taj set ce nesto kansije pripasti Roucu sa 9-7 (to je bio poslednji set u istoriji US Opena igran na razliku, od sledece godine je uveden TB). Krajem prvog seta, Lejver je zamenio patike i umesto obicnih uzeo one sa siljcima (kramponima) da bi se lakse kretao po klizavaom terenu. Da li je to presudilo ili ne, ostaje kao pitanje, ali Lejver je ubedljivo dobio naredna tri seta, uspevsi u svakom da slomije Rouca u uvodnim gemovima, prepustvisi mu samo 5 gemova do kraja meca. Tako je Lejver ispisao istoriju i postao prvi igrac u Open eri sa kalendarskim GREND SLEMOM. Koliko je taj rezultat veliki govori da do danas niko posle njega to nije uspeo da ponovi. Ovo je bio i poslednji veliki trofej Australijanca koji je karijeru zavrsio sa 11 GS titula.
 
"S teniske strane, osvajanje ovog turnira je bilo mnogo teze zbog svih dobrih igraca koji su bili tu. Ali ako poredim pritisak da to ostvarim, ne mislim da je bilo ista teze. Uvek postoji pritisak kada igrate za nesto tokom 9 meseci."
 
09.08b.jpg
 
Zavrsnica meca:
 
https://www.youtube.com/watch?v=2f60jJTbEps

 

Ovde mozete pogledati kako su organizatori susili travnati teren u finalnom duelu:
 
http://usatoday30.us...inal/57348916/1



#52 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 30 August 2015 - 12:04

I stigosmo do poslednjeg GS sezone,US Opena. Po svemu sudeci ceka nas jedan uzbudljiv turnir sa aspekta anticipiranog pobednika,ali u pogledu igraca koji bi trebalo da se pojave medju 4 najbolja ne ocekujem ne senzacije,nego ni iznenadjenja.

Novak Djokovic u turnir ulazi kao glavni favorit,ali obzirom na prosecan tenis (prosecan za njegove standarde) koji je prikazao u Montrealu i Sinsinatiju ne bih bas "stavio ruku u vatru" da ce ga i osvojiti. Mnogo je upitnika nad njegovom igrom,pa i fitnesom uoci ovih 15 dana. Takodje,Novak vec nekoliko godina ne uspeva da prikaze svoj najbolji tenis u Njujorku sto sigurno nije slucajnost. Tesko je,gotovo nemoguce drzati isti (citaj:neverovatni) nivo igre kroz celu sezonu. Ipak,iskustvo,suvi kvalitet,mentalitet i nikad laksi zreb bi trebali biti dovoljna garancija za jos jedno finale. Najozbiljnija prepreke su Nadal (vise na papiru) i Nisikori. Novak ide u finale,a tamo ulazi u zonu potpune neizvesnosti.
Moze li neko da zustavi Rodzera Federera na terenima Flushing Meadows-a? Pitanje od par miliona zelenih novcanica koje sleduju pobedniku US OPena i cele US Open serije. Pa,nakon Sinsinatija bi definitivno trebalo razmotriti kvotu 5 koju nude kladionice da to ucini. U redu. Fed je u Sinsiju imao veliku prednost u svezini u odnosu na glavne konkurente,ali to ne menja sliku u njegovoj dominantnoj predstavi. Rodzer do finala ne moze da se sastane sa Novakom,a trenutno je u velikom nizu pobeda nad Marijem pa ostaje da vidimo ima li drugi da mu zapreti? Po meni,nema! Na putu mu stoji Berdih koji mu je znao praviti probleme u proslosti,ali Tomas je u velikom padu forme jos od RG i ne pokazuje nikakve znakove oporavka. Tako dolazimo do Karlovica ili pre Iznera kao potencijalno najvecih pretnji. Pisao sam o tome nedavno,Federer ima gotovo savrseni skor protiv velikih servera i definitivno zna da igra protiv njih. Licno vidim Rodzera u finalu.
Jos jedan igrac koji bi,u trenutnoj formi,trebalo da se proseta do finala je Endi Marej. Igraci poput Kirgijosa ili Andersona savrseno odgovaraju Skotu dok je Sten Vavrinka,najvece ime na tom putu, u problemima i sa formom i sa nekom povredom koja ga muci. Ocekujem Endija u polufinalu.
Ostaje "otvorena" jedna cetvrtina zreba,ona koju predvodi Kej Nisikori. Nisam bas ubedjen da ce Japanac stici do Novaka,ali kad malo bolje pogledam zreb,ostaje mi utisak da ce mu najveci protivnik biti njegova fizicka sprema. Mislim,ne mogu da tvrdim,sa sigurnoscu, da ga ijedan protivnik moze pobediti. Dimitrov je bas daleko od najbolje forme, Cilic ima nekih sitnih zdravstvenih problema i krupan psiholoski pritisak odbrane titule. Pozicija u kojoj nikad nije bio. Sta tek reci o Congi ili Monfisu? Veliki talenti,ali daleko od toga da su zaista kompetitivni ovih dana.
Ne mogu,a da ne pomenem Rafaela Nadala koji se nalazi u Novakovoj cetvrtini. I pre obavljenog zreba imao sam cvrsto ubedjenje da velikog Spanca necemo videti medju 4 najbolja jer ove sezone Rafa tamo ne pripada. Porazi koje je ove godine dozivljavao od Vavrinke, Raonica, Nisikorija i nekih slabijih igraca najbolje govore koliko je Nadal zapravo daleko od prva tri igraca. Imace na startu turnira skakljiv ispit protiv mladog,nabrijanog Corica i ako tu prodje mozda bi i mogao da zakaze randevu sa Novakom. Raonic je potpuno izvan forme,nedovoljo zalecene povrede,a Felisijano Lopez tesko moze da ga dobije u 3 seta. Videcemo.

Nema mesta,ili ja nevidim,nekim velikim iznenadjenjima u muskom delu turnira. Samo mi Risar Gaske upada u oci kao neko ko moze da se nadje u 8. Ima fin zreb i solidno je igrao u Sinsinatiju,u 4.kolu ide na Berdiha koji je izvan forme i ako je sve u redu sa njegovim ledjima mogao bi u 1/4f. Zeremi Sardi je vrlo nepredvidljiv i nezahvalan igrac za bilo koju vrstu prognoze,ali je u delu kostura sa Davidom Fererom koji dugo nije igrao i mogao bi to da iskoristi takodje.
Suma sumarum,po meni su finalisti Novak Djokovic koji je sam sebi najveci protivnik na tom putu i ipak Federer.

I dok je kod muskaraca pitanje pobednika turnira otvoreno,sa ponekim potpitanjem,dotle je kod dama jedno jedino pitanje u vazduhu. Moze li Serena Vilijams da ostvari veliki ili kalendarski slem i postane tek cetvrta teniserka kojoj je to poslo za rukom?
Mnogi misle da moze,a to misle i sve kladionice koje osvajanje titule placaju sa kvotom manjom od 2! Suludo,ako mene pitate,ali to dosta govori o zenskom tenisu danas.
Po svemu,Serena bi tako trebalo da zaokruzi fascinantnu karijeru prebogatu pobedama i trofejima i postane ultimativna sampionka ako to vec i nije. Je li,ipak,Serena bas tolika favoritkinja za pobedu? Ja to pomalo dvojim. Prvo, nije mladja od sestara Vilijams u najboljoj formi. Poraz od Benciceve u Torontu je to pokazao. Partije u Sinsinatiju nisu bile na vrhunskom nivou,ali mora se reci da je evidentno da se forma tempira za ovaj turnir. Ipak,isto tako se mora reci da ce pritisak biti ogroman,cak i za igracicu njenog iskustva i statusa. Konacno, znamo da Serena nije dosanjala srecni kraj u istoj situaciji 2011.kada je izgubola finale od Stosur. Ne kazem da Serena nece osvojiti US Open;verovatno hoce. Samo kazem da je koeficijent koji to predstavlja premali. Pritisak ce Vilijamsovoj predstavljati veceg protivnika od svake protivnice ponaosob isvih njih zajedno.

O ostalim "favoritkinjama" je pomalo bespredmetno diskutovati;toliko su u senci velike Amerikanke.
Tek cu zapisati nekoliko zapazanja i ocekivanja.
Na mojoj miljenici,Muguruzi, ce takodje biti teret dokazivanja top10 statusa jer nakon Vimbldona nista nije odigrala. Belinda Bencic ima formu,ima konstantu u napretku vec 2 godine i ima vrlo dobar zreb te bi mogla stici do 1/4f u Njujorku.
Neko kome bi takav plasman mogao biti "plafon" je Marija Sarapova. Uzimajuci u obzir da je sibirska lepotica odigrala tacno 0 meceva u proteklim nedeljama zacudjuje kolike joj sanse kladionice daju da stigne do 1/2f,oko 2.75. Ne poredim ih i nije za poredjenje,ali u smislu pripreme za turnir i broja odigranih meceva Marija je u istoj poziciji u kojoj je Ferer. Ipak te iste kladionice Davidivo polufinale placaju kvotom 15! I to dosta govori o aktuelnom trenutku zenskog tenisa. Da ne pricamo da bi Masa mogla opusteno da ispadne vec u prvom kolu od talentovane Gavrilove. Ova cetvrtina zreba je posebno zanimljiva nama u Srbiji jer su u nju smestene i Ana i Jelena. Zvucace pomalo paradoksalno,ali Ana u mojim ocima ima isti procenat sansi (50/50) da stigne do 1/4f (ili cak 1/2f) i da ispadne odmah na startu od Cibulkove. Potencijalno iznenadjenje u ovom delu zreba je Elena Svitolina.
Ivanovic- Svitolina,ne zvuci lose za jedno 1/4f,zar ne? :wicked:

Donja polovina zreba je nacickana "jakim" imenima,ali me nimalo ne bi zacudilo da se u polufinale plasira neko poput Flavije Penete npr. Toliko su male razlike u formi i izdanjima teniserki ovih dana.
Kao i obicno,kod zena je Serena jedina prava konstanta,a drugu finalistkinju ce vrlo verovatno opredeliti trenutna forma koju ce neka od igracica drzati tokom narednih 15 dana.

Eto,to je neko moje predvidjenje za predstojeci GS. Gledacemo dobar tenis,navijati za nase adute i o svemu diskutovati na ovim stranicama,a ja cu pozvati zainteresovane da mi se pridruze i na teniskoj kladionici jer ce biti mnogo zanimljivih meceva pocevsi vec od sutra.
Pozdrav!

Greskom sam napisao da ce se Marej prosetati do finala. Mislio sam,naravno,na polufinale.

Edited by TheObradovic, 30 August 2015 - 12:11.


#53 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 30 August 2015 - 15:21

Napisao si jednu zbirku opštih mesta, i ništa novo nisi rekao. Izvini, ali ovo je jedno veliko ništa.



#54 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 30 August 2015 - 15:40

Napisao si jednu zbirku opštih mesta, i ništa novo nisi rekao. Izvini, ali ovo je jedno veliko ništa.

 

Tebi neko brani da napises nesto novo?



#55 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 30 August 2015 - 16:49

Napisao si jednu zbirku opštih mesta, i ništa novo nisi rekao. Izvini, ali ovo je jedno veliko ništa.

Naravno da se necu sloziti. Ti imas pravo da ti se ne dopadne moj post.
Ne mislim ni da sam napisao nesto kolosalno,ali ne bih rekao da je "veliko nista". Ne bih to tako nazvao i da je to post nekog drugog forumasa,a ne moj.
 



#56 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 August 2015 - 16:53

Ako nista drugo decko je odvojio pola sata svog vremena (bar) i napisao post. I za "jedno veliko nista" sa cim se ne bih slozio, treba vremena da se ispise, treba da se provere neki statisticki podaci itd.

 

Voleo bih da oni koji konstantno kritikuju uzmu i napisu jedan ovakav clanak, da vide koliko je vremena potrebno, pa onda koliko je vremena potrebno da se on dotera, da se unese neka zivost i zanimljivost da bi drzao dok ga citas, koliko treba da se formatira da ne bude blok teksta, koliko treba da se uokviri i predstavi kao finalni proizvod, pa neka javi koliko mu treba.

 

Bez dva sata onaj ko to inace ne radi nema sanse da napise nesto iole dobro.

 

Ne kazem da ovaj post ima ne znam kakvu vrednost niti je i pisan zbog toga, nego je covek stavio na papir svoja razmisljanja i tako treba da se gleda. Ne znam sta su ljudi ocekivali, master rad na temu US Open?


Edited by McLeod, 30 August 2015 - 16:55.


#57 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 30 August 2015 - 17:02

On napisao, ja prokomentarisao. Tome valjda služe forumi.



#58 beard

beard
  • Members
  • 2,522 posts

Posted 30 August 2015 - 17:14

Napisao si jednu zbirku opštih mesta, i ništa novo nisi rekao. Izvini, ali ovo je jedno veliko ništa.

Kirgiosu!!!

 

:P



#59 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 30 August 2015 - 17:15

 

Ne kazem da ovaj post ima ne znam kakvu vrednost niti je i pisan zbog toga, nego je covek stavio na papir svoja razmisljanja i tako treba da se gleda. Ne znam sta su ljudi ocekivali, master rad na temu US Open?

:+1: 
Toeto,Mek objasnio. 

@drvo
Nema ljutnje sa moje strane.



#60 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 August 2015 - 17:19

On napisao, ja prokomentarisao. Tome valjda služe forumi.

 

Da ali mislim da nisi korektno to uradio. Mogao si drugacije to da uradis, mozda da razvijete i diskusiju i udjete u dublju analizu, na primer.