Jump to content

Photo
- - - - -

US Open 2015

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2162 replies to this topic

#16 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 27 August 2015 - 21:30

Слажем се за Борну.Видећемо још и Раона како буде спреман.Може и он да га избаци.Ја бих волео да дође до Нолета,увек је уживање гледати њихове мечеве иако мислим да би се провео слично као на Гаросу.

Ана има брутално тежак жреб,видим накачили да игра 4.коло против Јелене а она буквално свако коло има по једну мину почевши од Цибулкове(коју јако волим )тип играчице које Ана не вари,брзе,борбене ,фајтерски мајндсет,борба до последњег поена.Додуше очајно игра ове сезоне,али не би јој било страно да бљесне баш сада против Ане,надам се да неће,ух тек би било лепо гледати дуел српкиња у четвртом колу(што се мене тиче ипак мало вероватном)

Јеленин жреб је мање више ок,мада са Јецом се такође ништа не зна.

Edited by ДијаметралноСупротан, 27 August 2015 - 21:41.

#17 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 27 August 2015 - 21:35

sta je sa raonicem, jel on sredio te neke povrede, operacije, sta je vec bilo sanjim? 

#18 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 27 August 2015 - 21:43

Игра Раона ЈУЕС,са Рафом и Нолетом у половини.Видећемо како ће да изгледа на почетку турнира.

#19 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 27 August 2015 - 21:47

@ Obradovic

Meni je vece pitanje hoces li ti baciti 1 ogromnu analizu kao i na proslim gs-ovima? :)

Sto se tice rafe, coric je najozbiljniji igrac u toj sesnaestini, ako prodje njega, trebalo bi da stigne do 4. kola. Bilo bi dobro da coric stigne sto dalje u salemu, prosle godine rosol uzeo i crknut glat prso u prvom kolu, i to upravo od corica

Bice analize obe konkurencije,onako,u mom stilu. Tek sam "zaronio" u zrebove.
Prvi utisak mi je da Novak sam ne bi izvukao ovakav zreb.  :D Bukvalno je izbegao sve protivnike koji su mogli da ga namuce do zavrsnice. 
Fed ima,onako,takmicarski jake protivnike u prvim kolima. I kasnije takodje. Bice tu igraca koji ce mu napraviti pokoji problem i za njega je kljucna stvar koliko ce "neokrznut" stici do 1/4f.
Sto se Rafe tice.
U pravu si za Corica. Duzi ostanak u WS mu umanjuje sanse protiv Nadala. Mada,ne bi ja tu bas otpisao ni FF ni Lopeza/Raonica. 

Kazem,detaljniju analizu cu servirati sutra ili u subotu.

#20 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 27 August 2015 - 21:56

Prvi utisak mi je da Novak sam ne bi izvukao ovakav zreb. :D

Sto se Rafe tice.
Mada,ne bi ja tu bas otpisao ni FF ni Lopeza/Raonica

Pita me ortak kakav je zreb ja mu rekao upao srki na sred zreba, nalupao sve i izdiktirao ga.

Lopez/rao su 4. kolo, ja sam pricao za do treceg, mislim da fabio nije neka opasnost, sta vise mislim da ispada od dzonsona u prvom kolu, mada je vrlo verovatno da dzonson ostaje u ws sve do nedelje

#21 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 27 August 2015 - 22:01

Jeste,moja greska. Napisao si 4.kolo,meni odmah sevnula asocijacija na 1/4f.

#22 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 27 August 2015 - 22:10

Bill Tilden... Legenda i inspiracija Federera. On je izmislio stil ove igre i playboy/gentleman profil igrača koji je docnije bio kopiran. Imao je i mračnu stranu koju je plaćao čitavog života i na koncu platio i glavom, no na terenu je bio prvi Bog. Lepo što ga pomenu...

#23 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 27 August 2015 - 22:52

Bill Tilden

nece valjda fed u 37 god. kao inspiracija  mu da osvaja wimbl.  :s_d:

#24 beard

beard
  • Members
  • 2,522 posts

Posted 27 August 2015 - 23:04

Nadal na USO

1zhtzp.jpg

#25 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 28 August 2015 - 08:34

Almagro ispao u kvalifikacijama (ne mogu da verujem da je toliko pao na listi da je uopste morao da igra kvalifikacije), Zverev igra protiv Dodiga za glavni zreb. Rublev (izbacio Soedu) takodje ima jos jedan mec da odigra za glavni zreb.

Edited by wwww, 28 August 2015 - 10:31.

#26 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 28 August 2015 - 09:54

Stvarno ima dosta izvanrednih meceva u prvom kolu. Novakov zreb je dosta dobar, jedino da ne startuje sa kurcoboljom protiv Souze, a u polufinalu treba biti jako oprezan protiv Nisikorija, koji je i prosle godine bio pod znakom pitanja za US Open, pa je ipak stigao do finala ...........

Od Janka nece ostati dugmici u mecu protiv GGL-a, Troicki ima sansu da konacno prekine los niz na betonu, Krajinovic moze da prodje pod uslovom da mu ne padnu igraci tipa Zverev, Rubljev itd.  ...............

Devojke- Ana ce tesko do cetvrtog kola, ali ko zna, mozda sada pronadje dodatnu inspiraciju jer joj se blizi vencanje, Jelena bi mozda mogla do cetvrtog kola, ipak je ovo njena omiljena podloga uz sljaku (gde doduse u poslednje vreme ne belezi neke sjajne rezultate), Krunic i posebno Jovanovski mogu da slave ako uspeju da prodju makar prvo kolo.

Edited by jevrem69, 28 August 2015 - 09:55.

#27 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 28 August 2015 - 10:45

@vanja Mislim da matori ide u penziju tek nakon još jednog osvojenog W, pa vi vidite...

#28 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 28 August 2015 - 11:44

@vanja Mislim da matori ide u penziju tek nakon još jednog osvojenog W, pa vi vidite...

Matori je imao zaista velike sanse da u predhodne dve godine to i uradi, i uradio bi, da nije bilo Novaka koji je bio za koplje bolji u oba finala. Mora tu puno kockica da se slozi, a krstenica mu ipak ne ide u prilog, recimo da se ne ukrsti sa Nadalom u 1/4 finalu i da izbegne Novaka, plus da ne naleti u uvodnim rundama na nekog ko je tog dana resio da odigra mec karijere (poput Stakovskog onomad) .............

A sad ako se jednog dana slucajno otkrije da su ga mucile iste stvari kao i Tildena, onda .............. dzaba mu sve titule ............. 

Edited by jevrem69, 28 August 2015 - 11:53.

#29 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 28 August 2015 - 12:25

ako moze , neka osvoji, covek ionako pise tenisku istoriju. a vanju niti ce to da odusevi niti da razocara :)

#30 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 28 August 2015 - 18:13

Finala US Opena:

1968 – Artur Es – Tom Oker 14-12 5-7 6-3 3-6 6-3

Ova godina je sama po sebi bila specificna za Sjedinjene Americke Drzave. Eskalacija rata u Vijetnamu, atentati na Martina Lutera Kinga i predsednickog kandidata Roberta Bobija Kenedija, veliki protesti tokom konvencije Demokratske stranke u Cikagu (upravo u vreme odzavanja US Opena). Te godine je i americki predsednik Lindon Dzonson potpisao Akt o Gradjanskim Pravima, koji je bio korak napred u eliminisanju rasne, verske i nacionalne diskriminacije prilikom kupovine nekretnina u SAD.

A u tenisu po prvi put zajedno su igrali amateri i profesionalci i Nju Jork je pocetkom septembra posle mnogo godina ugostio sve najbolje svetske igrace. Iznenadjujuce trijumfovao je jedan amater, Artur Es, porucnik u americkoj vojsci, aktivista za ljudska prava i osvajac amaterskog US Opena par nedelja ranije. U finalnom duelu, koji je trajao 2 sata i 40 minuta, savladao je Holandjanina Toma Okera. Mec je obelezio prvi set, koji je pripao Esu 14-12 i do vimbldonskog finala 2009. izmedju Federera i Rodika to je bio najaduzi set u finalima GS turnira u Open eri. Es je tako postao prvi (i do danas jedini) Afro-Amerikanac koji je osvojo neku GS titulu (osvojio je kasnije jos AO i Vimbldon). Posto je bio amater, Es nije mogao da dobije pobednicki cek na, u to veme rekordnih, 14 000 dolara, pa je nagrada otisla u ruke Okera. Umesto toga, Es je dobio po 20 dolara za svaki dan turnira. Njegov trijumf u tom trenutku je imao veliki znacaj i uticaj i van teniskog sveta.

u-s-open-1968.jpg