Jump to content


Photo
- - - - -

Migranti ili izbeglice


  • Please log in to reply
3698 replies to this topic

#3676 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 February 2017 - 07:36

...

 

 

To o cemu pises su samo 'pretpostavke ombudsmena', ja bih se usudio cak da kazem - spin odredjenih grupa, i leftista i imigranata da se pogura citava stvar.

 

Eno, imas u rusiji rasirenu pojavu sakacenja, pa i samoubistava dece koja su uhvacena u klopku nekih manijaka.

 

Postoji neku hashtag 'plavi kitovi' - gde se maloletnicima salje poruka i uputstvo kako da se sеku nozevima / ziletima, ispisuju poruke na rukama, i da posalju sliku, jer ako to ne urade - doci ce na kucnu adresu na 'prekontrolisu' (neka deca imaju ukljucenu geolokaciju).

 

Stvorila se poprilicna frka, ima uzasnih fotki secenih / osakacenih ruku - pa se sada to policijski i sudski istrazuje. Skola i roditelji su u u uzbuni, prica se o 130 pokusaja samoubistva, pri cemu je to rasireno po citavoj rusiji, pa i u dalekim regionima.

 

Najgore od svega, sto su se pojavili samozvani 'zastitnici' koji kao nude deci pomoc, a sve im sluzi za dobijanje 'lajkova' i samopromociju, pri cemu neki idu toliko daleko da su u stvari - pritajeni 'kontrolori / sociooate' i jos vise guraju decu u probleme.

 

Djavo ce ga znati sta se iza toga valja - tesko je cak i poverovati, no ludilo je je ludilo.

 

Na kraju ce se ispostaviti da mobilni uopste nije naivna stvar, pa ce da se uvede 'dozvola za posedovanje', starosna granica ili totalna kontrola prodaje SIM-kartica i telefona.

:o

 

...


  • 0

#3677 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 10 December 2018 - 13:00

Njemacko-Francusko-Holandska osovina danas potpisuje u Marakeshu. Foteljasi na vlasti iz ovih drzava mogu da racunaju na dobre pozicije u Briselu i Strazburgu. 

2321537c3741626a1cf254bb130f24e9.jpg


Edited by Doorn, 10 December 2018 - 13:02.

  • 1

#3678 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 December 2018 - 13:59

...

 

Zaista, birokratskom idiJotizmu nema kraja.

:twak:

 

...


  • 1

#3679 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 10 December 2018 - 14:56

 

 

What are its aims?

The pact is laid out in the form of 23 objectives, which it says aim to better manage migration at local, national, regional and global levels. The compact aims to:

  • Mitigate factors that stop people from building and maintaining livelihoods in their countries of origin;

  • Reduce the risks and vulnerabilities migrants face at different stages of migration;

  • Address concerns of states and communities and recognise that societies are undergoing demographic, economic, social and environmental changes;

  • Create conditions that enable all migrants to enrich societies through their human, economic and social capacities, and facilitate their contributions to development at the local, national, regional and global levels.

:twak:


  • 0

#3680 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 10 December 2018 - 15:14

Create conditions that enable all migrants to enrich societies through their human, economic and social capacities, and facilitate their contributions to development at the local, national, regional and global levels.


Pretpostavljam da ovo na EU-birokratskom, retardiranom jeziku, znachi izgraditi vishe dzamija ili uvesti sherijatske zakone, a najverovatnije i jedno i drugo. :)

Kakav je onaj Michel Houellebecq prorok yebote! Ko nije prochitao Submission .... Pokoravanje ..... shta cheka?

Edited by Denis Jasharevic, 10 December 2018 - 15:18.

  • 1

#3681 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 10 December 2018 - 15:55

Pretpostavljam da ovo na EU-birokratskom, retardiranom jeziku, znachi izgraditi vishe dzamija ili uvesti sherijatske zakone, a najverovatnije i jedno i drugo. :)

Kakav je onaj Michel Houellebecq prorok yebote! Ko nije prochitao Submission .... Pokoravanje ..... shta cheka?

 

Soumission: potčinjavanje.

 

Houellebecq nije prorok, nema više proroka; on je izuzetno dobar, elokventan i inteligentan književnik koji, kao i svi pametni ljudi koji pišu, poznaju jezik. Jezik je temelj pisanja i Houellebecq ga jako dobro poznaje (iako obrazovanjem šumar, agronom ili nešto slično, njegova Francuština je muzika za uši.).

 

Houellebecqa treba čitati u francuskom originalu. Njegov roman nije ni ksenofoban, ni zločest, čak niti pretjerano čudan.

To je priča o propadanju Evrope i EU, kakvu smo poznavali, ono što nas nažalost najvjerojatnije očekuje i na što ćemo se morati priviknuti.


  • 0

#3682 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 10 December 2018 - 16:24

Soumission: potčinjavanje.

Houellebecq nije prorok, nema više proroka; on je izuzetno dobar, elokventan i inteligentan književnik koji, kao i svi pametni ljudi koji pišu, poznaju jezik. Jezik je temelj pisanja i Houellebecq ga jako dobro poznaje (iako obrazovanjem šumar, agronom ili nešto slično, njegova Francuština je muzika za uši.).

Houellebecqa treba čitati u francuskom originalu. Njegov roman nije ni ksenofoban, ni zločest, čak niti pretjerano čudan.
To je priča o propadanju Evrope i EU, kakvu smo poznavali, ono što nas nažalost najvjerojatnije očekuje i na što ćemo se morati priviknuti.


Knjiga je, mislim da ne greshim, prevedena na srpski jezik pod naslovom Pokoravanje, zato sam i stavio taj naziv da bi eventualno zainteresovani lakshe pronashli knjigu.

Prorok takodje ne treba shvatiti bukvalno jer sam vishe mislio na njegovu drugu knjigu koju sam prochitao zahvaljujuci preporuci uvazenog forumasha Glen Gould-a.

U sluchaju knjige Submission ne bih zaista ni zeleo da je bio prorok, nadam se da ce ipak ostati samo umetnichka, futuristichka vizija.

Shto se tiche pravca u kom se krece evropski libtardizam on jeste "prorok", ali i mi smo :), jer treba zaista biti libtardizovan pa to ne videti.
  • 0

#3683 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 December 2018 - 14:11

Migranti iz karavana u Mexiku su odsetali do US konzulata i ljubazno zamolili da ih Tramp pusti u US ili da im plati $50k svakome da odu kuci....kazu to je mala suma koliko je US ukrala od Hondurasa  :huh:

 

Meni se cini da im zivoti nisu ugrozeni u Hondurasu. I zamolili su Trampa da smeni predsednika u Hondurasu...

 

Sitnica.


  • 0

#3684 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 12 December 2018 - 14:55

Migranti iz karavana u Mexiku su odsetali do US konzulata i ljubazno zamolili da ih Tramp pusti u US ili da im plati $50k svakome da odu kuci....kazu to je mala suma koliko je US ukrala od Hondurasa :huh:

Meni se cini da im zivoti nisu ugrozeni u Hondurasu. I zamolili su Trampa da smeni predsednika u Hondurasu...

Sitnica.


I tu stoku primiti u zemlju? Pa to nije ni ushlo, a vec pochelo da ucenjuje i vrshlja. Kad sam jutros prochitao vest ja mislio neka zajebancija. To zayebalo i Sirijce.
  • 0

#3685 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 December 2018 - 15:39

...

 

Attached File  Adolf.jpg   62.62KB   3 downloads

 

Attached File  dzamija i nemacka zastava.jpg   15.75KB   1 downloads

 

...


  • 0

#3686 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 December 2018 - 16:08

I tu stoku primiti u zemlju? Pa to nije ni ushlo, a vec pochelo da ucenjuje i vrshlja. Kad sam jutros prochitao vest ja mislio neka zajebancija. To zayebalo i Sirijce.

I ja mislila da je zajebancija prvo, kad ono dali intervju.

 

Kako rekose neki, izbeglice jadne, ugrozene, samo im 50k fali za bizmis u Hondurasu

 

...

 

attachicon.gifAdolf.jpg

 

 

...

Reci molim te da je photoshop  :lol+:


  • 0

#3687 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 December 2018 - 16:36

...

 

Ne znam.

 

Nasao ga na Netu pre vise godina, pa ga zagubio na diskovima, pa ga opet pronasao.

;)

 

Cak i da je photoshop - verno odrazava sustinu onog debilizma: 'willkommen', kad te pogubljeni idiJoti teraju da se u sopstvenoj zemlji osecas kao stranac.

:wicked:

 

...


  • 2

#3688 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 12 December 2018 - 21:44

Ne verujem da je fotosop! Ima slicnih u Berlinu, a ima skoro ista ovakva zgrada na izlazu iz Basela prema aerodromu - zao mi sto ne uslikah - svaki put sam se cudom cudila koje ti je to zadovoljstvo da dodjes u tudju drzavu i naturis svoju zastavu?!
  • 0

#3689 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 13 December 2018 - 09:03

Normalna pojava u Rotterdamu kad se igra neki fudbal.

 

A ovako moji sugradjani podrzavaju Erogana.

 

Turken-in-rotterdam-brug.jpg


  • 0

#3690 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 13 December 2018 - 10:09

e, tesko vama


  • 0