Jump to content


Photo
- - - - -

Windows 10 stiže i u Srbiju :)


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 ZoranSM

ZoranSM
  • Members
  • 3 posts

Posted 31 July 2015 - 08:45

31og u 9.00 krenuo je download 10tke na 8.1 sistem.

 

Attached Files


  • 0

#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 31 July 2015 - 09:38

Dok ne izadje SP1 - boravice sa RTC verzijom u Virtual Box-u   ;)


Edited by kronostime, 31 July 2015 - 09:38.

  • 0

#3 ZoranSM

ZoranSM
  • Members
  • 3 posts

Posted 31 July 2015 - 10:45

Dok ja pričam sa Kortanom ti čekaš :) . Inače je to drugi PC u kuću (laptop) pa mogu sebi dozvolim luksuz odmah da ga instaliram. Preneću ti prve utiske za sat dva.


  • 0

#4 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 31 July 2015 - 10:54

Ja koristim win10 vec par meseci, naravno one insajer build-ove, i vec mesec dana to radi veoma odlicno, posebno ovaj poslednji rtm build 10240 koji je izasao pre 15ak dana.


  • 0

#5 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 31 July 2015 - 11:45

Dok ja pričam sa Kortanom ti čekaš :) . Inače je to drugi PC u kuću (laptop) pa mogu sebi dozvolim luksuz odmah da ga instaliram. Preneću ti prve utiske za sat dva.

Kao MCSE sam ukljucen u testiranje od starta  ;) 


  • 0

#6 ZoranSM

ZoranSM
  • Members
  • 3 posts

Posted 31 July 2015 - 13:00

Naravno da insajder i ostali MS korisnici ga upotrebljavaju odavno ali ovo je "out of a box" pregled za sve one nas ostale :).

Pre svega moja konfiguracija je laptop Intel core2duo 2.1 mhz 4 gb rama 500 Gb hartd disk Win8.1 64bit. Ovo pišem iz razloga da se možete uporediti sa vašom mašinom osim u slučaju da nemate neki mad SSD sa internet optikom skidanje (adsl 1mbs) i instalacija na postojeći sistem sa svim preinstaliranim aplikacijama i fajlovima traje oko 3 sata i 30 minuta. Znači naoružajte se strpljenjem i polako tj sit back and relax kako su nam poručili iz MS. Kopiranje fajlova, instaliranje apps i drajver i podešavanje postavki traju podugo moja mašina je malo starija na novijim će ići brže . Da li se to isplati vreme će pokazati u mom slučaju pri paljenju novog Windowsa najvažnije mi je vreme pronalaska aplikacija, File Explorer (GUI jednom rečiju), built in aplikacije, odziv sistema.  Znači pa skoro klasično Start dugme je tu gde na jedan klik dobijate aplikacije poređanje po abecednom redu, brzo i pregledno malo me nervira što postoji još jedan klik na All apss ali OK za vreme pronalaska aplikacija 9tka. GUI fajl explorera mi je zadovoljavajuć može to bolje ali ko će svima udovoljiti neke opcije su dodoate neke sklonjenje ali malo je vremena da idem u sitnice nekako sam očekivao više znači 7ica. Aplikacije poput Media plejera (jeste sa njim slušam muziku :) kalkulator i ostale zezancije su lepše a da li su prijatnije za rad videće se 8ica po mom skromnom mišljenju. Edge ili stari Explorer radi brže od dosadašnje korištenog Firefoxa da li ću preći na Edge nisam siguran pogledaću dodatke za Edge i videti stepen prilagođavanja. Odziv sistema je fantastičan sa upaljen Youtube na Edge u pozadini su Avast, Ccleaner, Cortana, NVidia updater i standardni procesi CPU je na 20% Memorija na 50% sistem leti jeste da je nov ali za početak sam oduševljen čista 10tka. Problem imam sa Cortanom i ako mi je mikrofon na max i dobar je ona me ne čuje (već je postala prava žena :) verujem neka podešavanja u sistemu, i ne mogu da nađem Control panel osim ako ne ukucam u search bar :( ništa strašno.  Za sada solidan i dobar Windows meni je izostao samo onaj wow efekat evolucija pre nego revolucija kakav je ispod haube koliko stabilan i siguran videće se. Ako imate Win 8.1 topla preporuka da se instalira 10tka ako imate 7micu pa prebacite se na 10tku kada dođe vreme za reinstalaciju ranije nemorate ali neće biti greška ako se i prebacite nama sa Win 8.1 koji su prešli ide lakše i brže. Sve najbolje uživajte i neka vas posluži novi sistem.


  • 0

#7 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 31 July 2015 - 15:43

Sacekaj jos malo dok ne optimizuju drajvere i aplikacije za novi sistem ;)


  • 0

#8 Georgia

Georgia
  • Members
  • 475 posts

Posted 01 August 2015 - 17:09

Gledam juce Jimmy Fallona i u Thank you notes odvali ovu staru foru ali na Microsoft 10 racun “Thank you, Microsoft, for going straight from Windows 8 to Windows 10. Why? Because 7 ate 9 " :)
  • 2

#9 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 05 August 2015 - 21:23

Kao MCSE sam ukljucen u testiranje od starta  ;)

Jel ima negde dzaba neki Msoft oblacic za probu? (ako ima i mssql super)


  • 0

#10 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 05 August 2015 - 21:53

Jel ima negde dzaba neki Msoft oblacic za probu? (ako ima i mssql super)

https://msdn.microsoft.com/en-us

;)


  • 0

#11 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 05 August 2015 - 22:01

https://msdn.microsoft.com/en-us

;)

Ne vidim gde da kliknem za oblak?


  • 0

#12 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 August 2015 - 06:50

Ne vidim gde da kliknem za oblak?

https://msdn.microso...ions/downloads/

Ali moras da budes subscriber, tj da imas account  ;)


  • 0

#13 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 06 August 2015 - 11:35

https://msdn.microso...ions/downloads/

Ali moras da budes subscriber, tj da imas account  ;)

Nismo se razumeli, necu develop,nista da skidam.

Da li Msoft dajje negde azure ili oblacic neki za probanje?(slicno ili isto kao heroku)


  • 0

#14 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 August 2015 - 11:44

Nismo se razumeli, necu develop,nista da skidam.

Da li Msoft dajje negde azure ili oblacic neki za probanje?(slicno ili isto kao heroku)

https://azure.micros...ervice/?b=15.22

;)


  • 0

#15 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 06 August 2015 - 12:41

Al su dali.

ASP sa traganjem, bezvezni template.

 

 

Hvala u svakom slucaju.


  • 0