Jump to content


Photo

najljigaviji bend...?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
513 replies to this topic

#16 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 24 August 2003 - 17:49

Lakse je zito od kukolja, no kukolj od zita izdvojiti.
Treba najpre definisati ljigu:
- kukumavluk?
- patetika?
- prenemaganje?
- zestoki rokeri koji izvlace visoke tonove iz bulje?
- tekstovi?
- muzika?
- glas?
- sve zajedno?

Moj favorit je vec pomenuti Dobriglas sa sve bend aidom za od Srba ugrozena podrucja - U2.
Elton-ja-sam-Dajani-pevo-na-sarani-Dzon
Onaj ocajnik iz Simply Red koga u spotovima okruzuju manekenke i svetski dzet-set
Fil Kolins, covek cija planina postoji u Saut Parku

A domace i "domace":
Prljavo kazaliste sem istoimenog albuma i "Crno-belog sveta"
Parni valjak (pocev od neke '80-te pa nadalje)
Divlji kesten (tastatura sve trpi)
Dalmatinci (svi, da ne nabrajam)
Galija otkad je grbavi espeesodosovac preuzeo stvar u svoje ruke
Festivali
Alen Islamovic kao pojava
nemam vise snage da mislim o ovome, iznurujuce je...

#17 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 24 August 2003 - 17:51

...12. Babe...
...15. Familija...

Zasto, pobogu?

#18 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 24 August 2003 - 18:35

Dalmatinci (svi, da ne nabrajam)
Festivali
Alen Islamovic kao pojava

Kako se ne setih ova tri specifična vida egzistiranja?

A što se uglednih Baba i kompetentne Familije tiče, ne volim glupo-šaljive vicmahere. Ceo taj talas bendova iz devedesetih niti ko više sluša, niti predstavljaju išta relevantno u sadašnjosti. Bilo, preživelo se, prošlo.

Pa budi iskren, jel' možeš da slušaš, iskreno uživaš, te na koncertima, dok ih je bilo, otkidaš, horski pevaš, dižeš stisnutu pesnicu, glavinjaš i bacakaš se "ko loptica u fliperu" na pesme kao npr:

"Mala mala mala grupa pedera, dugo nam je vala smetala.
Mala, mala, mala, mala mi je dala, soba nam je mala al je kuća velika..."

A tek inventivne Babe, sa sve svojim smešnim kapicama, čiji je frontmen Žika čak uspeo i da bezopasnog i amorfnog Bajagu spusti na svoj nivo, huh:

"Znao sam da si prevrtljiva i na onu stvar nasrtljiva
o tebi sam čuo zao glas - kako posrneš za tili čas."

"Kao rolna toalet papira, život se odmotava"

Ove stvari su otprilike u rangu "Op mala bosonoga, kako živiš bez onoga ?"

Poskočice i pošalice za "rokere" nadrmane pivom i brljom, a koji se u poznim godinama lako nasuču na Scile pinka i Haribde braće karoljubović.

Da raspale te tekstove s harmonikom, svaka svadba bi ih poželela i suvim zlatom platila.

Ateist Rep su se ovom prilikom provukli kroz iglene uši. Samo zato jer su tek jadni a ne i ljigavi.

UH!!!

Strane sile haosa:

21. Tom Jones

i domaće snage bezumlja:

22. Ritam nerada
23. Musavi kretenoid Blaža i kretenoidni kreteni (alltogether s Babama i Familijom).
24. Osvajači septičkih jama

Edited by HellaBad, 24 August 2003 - 19:53.


#19 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 24 August 2003 - 19:48

jel ja videh osvajace negde? ako nisam, evo da ih dodam

- Osvajaci

#20 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 24 August 2003 - 19:52

jel ja videh osvajace negde? ako nisam, evo da ih dodam

- Osvajaci

Editovano. Hvala pixy!

#21 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 24 August 2003 - 20:11

hahaha...hellabad, hvala ti shto si me podsjetio nekih legendarnih bljuvotina iz svijeta muzike...
a shto se night shift tiche,nikad ih nisam chuo,tako da ne mogu da sudim o kvalitetu,ali sam prochitao negdje da im je debi album zapravo album obrada,i to obrada nekih valjda ljigavih pop pjesmichica u metal fazonu,shto je uvijek,po defaultu prevarantski i odvratno

#22 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 24 August 2003 - 20:33

CUKIC, Dejan

The list goes on!!!

#23 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 24 August 2003 - 20:40

Molim lepo, debeli šefe.

E da je metal... Nego onaj najgori. Evo primera:

1. Sade - Ordinary love
2. Dodaj malo šupljoglavosti, ustvari šta malo - sve, Linkin Parka
3. Malo ogavnosti Fred Dursta
4. i sve moguce nu metal baljezgarije
5. nemoj zaboraviti ni sinhro skakutanje orangutana iz Sanšajna
...
e da - addon za Srbiju:
25. Sunshine prostačine (need explanation anybody?)
26. DEJAN CUKIĆ - šteta što se tako kasno pojavio, uleteo bi u prvih deset, hvala pixy
27. Tanja Jovićević - tezgaroška devica Marija
...
6. i pevaj to ovako "DES-EZ-NO ORDENERE LOUU!!!"

Imao sam i priliku (nažalost) da upoznam te kretenekretenekretenekretene lično.
Šta da ti kažem - kreteni su.
Bend koji sebi dozvoli da nastupi na Gitari Jada - nije bend.

Uhhh, neko reče u topicu YU muzika da mu je omiljeni bend Alogija. E takvo skičanje hemoroidnog pevača, te visoko podignute gitare cijukavih, satrijanitisom zaraženih gitarista (pod bradu), sa sve raskrečenim nogama i kreveljka od bubnjara, nisam video još od

poen za strendžere -
22. Van Halen

Edited by HellaBad, 24 August 2003 - 20:43.


#24 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 24 August 2003 - 21:27

sad se setih verovatno najljigavije pojave u domacem etru, koju na svu radost nisam morao da slusam mnogo - daljinski je uvek kod mene, bio bice i ostace. Radi se o Ivanu (200 na sat). Jeste on ljigav sam po sebi, kao pojava, ali sam imao priliku da ga pre par godina, a mozda i malo vise, vidim dva-tri puta u nekoj najavi RTS-a. ne secam se da li se radilo o novogodisnjem programu ili o vhs-u sa njegovim pesmama ili samo o najavi za novu plocu (jerbo je tad valjda presao iz pinkovske produkcije na rtsovsku), ali pazi sad - pevao je neku ljigu koja bi trebalo da bude valjda romanticna njegovim postovaocima, ali je to radio skakucuci kao majmun izmedju stolova sa nekim ulepsanim likovima (sakoi, leptir masne, cice strogo balski odevene), sve vreme tapsuci rukama i pozivajuci prisutni narod da skoci na noge lagane! ako se setim stihova, sibnucu ih ovde na forum, ali ne bih sad da se prisecam. popio sam nekoliko piva za laku noc, ne bih da se ona vrate nazad.

dakle ivan.

sto se drugih pojava tice, oni DjoganCi likovi sto se slikaju sa ultrasupergigamega novim automobilima su mi ultramegaitakodalje grozni. licno ne volim riblju corbu da gledam, a o bregovicu da i ne govorim. taj brega plagijator i kusturica almighty su mi ultragrozni, uuuuuuuuuu. daleko od moje kuce...

par puta sam se posvadjao sa nekim poznanicima koji su mi velicali djordja balasevica. e pa, to je meni ljigav lik koji nije znao kad da okaci mikrofon o klin. 'racunajte na nas', jel tako bese? volim ja vojvodinu, ali ipak....

#25 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 24 August 2003 - 21:29

i jos nesto da ne zaboravim - Celine Dion mi je jedna od najljigavijih persona na stranoj sceni. Covece, ima li veceg smora? jos kad se setim Titanika - na svu srecu nisam ga gledao, ali onaj mali ljigavko leonardo di kaprio mi se zgadio u reklamama, a jos da sam film video.... uffff...

#26 Vlad

Vlad
  • Members
  • 7 posts

Posted 24 August 2003 - 22:14

Kakva onanija! Naslov topica je najljigaviji bend, a ne nabrojte sav crap u poslednjih dvadeset godina. U2 i Sunshine mozes pljuvati, no jednostavno ne spadaju na ovu listu.

#27 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 24 August 2003 - 23:24

nemoj se ljutis, Vlad Tepes,

samo pokusavamo da nabrojimo sve ljigavce kako bismo kasnije organizovali demokratski izbor najljigavijih. sad sto je konkurencija opaka, izvini.... uvek imas one gay teme na forumu, tamo ima onanije kol'ko hoces :lol:

#28 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 24 August 2003 - 23:41

sad se setih verovatno najljigavije pojave u domacem etru, koju na svu radost nisam morao da slusam mnogo - daljinski je uvek kod mene, bio bice i ostace. Radi se o Ivanu (200 na sat). Jeste on ljigav sam po sebi, kao pojava, ali sam imao priliku da ga pre par godina, a mozda i malo vise, vidim dva-tri puta u nekoj najavi RTS-a. ne secam se da li se radilo o novogodisnjem programu ili o vhs-u sa njegovim pesmama ili samo o najavi za novu plocu (jerbo je tad valjda presao iz pinkovske produkcije na rtsovsku), ali pazi sad - pevao je neku ljigu koja bi trebalo da bude valjda romanticna njegovim postovaocima, ali je to radio skakucuci kao majmun izmedju stolova sa nekim ulepsanim likovima (sakoi, leptir masne, cice strogo balski odevene), sve vreme tapsuci rukama i pozivajuci prisutni narod da skoci na noge lagane! ako se setim stihova, sibnucu ih ovde na forum, ali ne bih sad da se prisecam. popio sam nekoliko piva za laku noc, ne bih da se ona vrate nazad.

dakle ivan.

dakle Ivan!
secam se stiha jedne njegove "pesme": Pridji blize, spusti glavu nize

as in, pridji blize, popushi mi (ovo kao niko ne bi sam skontao :lol:)
anyway, moja drugarica je, maximalno revoltirana njegovom pojavom, (inache visoka 180cm) izjavila: "Jebote, kad bih spustila glavu nize, poljubila bi' mu chelo"

ali
najnajnajnajnajljigavija persona na domacoj muzichkoj sceni (chu! muzichkoj) je onaj Danijel.
uzassss
njega kad vidim, u momentu pozelim da sam lezbejka.
lik je ili feminiziran ili derpe, ne znam shta je od ta dva gore.
valjda je gore ako je peder, a peva klinkicama o klinkicama.
kad ga vidim dosetim se svih oprobanih i neoprobanih muchenja dobre stare Inkvizicije i oh...kako bi mi pevao u sopranskim deonicama...sve bi se pushilo!

lik chak ima i svoj sajt, na koji sam jednom otishla i u guest booku ga ispsovala najstrashnije.
kad sam kliknula "send" ladno me je preshaltovao na neki german sajt (ne, nije German Scheiße Video) tako da moje utiske niko nije prochitao.

bedak

#29 vladimir stepanija

vladimir stepanija
  • Members
  • 327 posts

Posted 24 August 2003 - 23:53

KO rece alen islamovic -tastatura mu se pozlatila.najveci ljigavac na celoj ex ju sceni pogotovo sad kad je osnovao neki bend 4 asa lijas 4 ;ljigavca

#30 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 25 August 2003 - 01:34

mesano meso:
u2/van gogh
bora djordjevic/goran bregovic/bajaga i ini "singeri/songwriteri" sa ovih podneblja
poslednja igra leptira/galija/jakarta

ali apsolutni hit
RASTKO JANKOVIC/MAJA NIKOLIC (u pokusaju izvodjenja evergin klasika* copyright pink)