Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mr. Robot


  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#1 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 04 July 2015 - 12:27

Mr. Robot (2015) IMDb

 

Mr. Robot (2015) USA Network

 

mrrobot-key-art.jpg?w=446&h=299&crop=1

 

Nova serija USA Network kanala (Dr. Haus, Grejslend...), počela sa emitovanjem 24. juna, emtiuje se jednom nedeljno, prva sezona će imati deset epizoda. Snimanje druge sezone je odobreno.

 

Sin(e)opsis:

 

Glavni lik, Eliot (Rami Malek), je inženjer za informacionu bezbednost u kompaniji koja je IT podizvođač za multinacionalne gigante, između ostalog i za sveprisutnu kompaniju prigodnog imena, Evil Corp. (aluzija na Apple sa logotipom koji neodoljivo podseća na Enron). To je ono što radi preko dana. Tokom noći, Eliot je haker koji ispravlja krive Drine tako što prati dilere, pedofile, momke bivših devojaka i sve one koji su u kontaktu s ljudima koji mu nešto znače u životu. I tokom dana i tokom noći, Eliot je cinični, asocijalni, napaćeni mladić koji živi s ribicom koju zove Qwerty. Sve preko ovoga bi bilo previše informacija.

 

Komentar:

 

Serija je već zaradila popriličan broj fanova širom sveta, ocenu 9.4 na IMDb, pa čak i jednu nagradu. U čemu je fora? Mr. Robot zasad ima sve elemente kvalitetne serije kakve gledamo poslednjih godina, pa i pre toga. Ima glavnu priču (vodilju) koja prožima celu sezonu (barem tako deluje, i bilo bi glupo da se od toga odustane), jednu do dve igrane priče po epizodi (probleme koji se pojavljuju i rešavaju tokom 48 minuta) i obrasce (seanse kod psihologa, izgradnja odnosa s ljudima u neposrednom okruženju). Ništa što već nismo gledali tokom poslednjih nekoliko sezona Dosijea X devedesetih.

 

Po čemu se onda Mr. Robot razlikuje od ostalih serija? Prvo, radnja se praktično odvija bez zaustavljanja - previše je detalja na koje treba obratiti pažnju, dosta likova se pojavljuje iznova i iznova, tako da neki za koje mislimo da su marginalni već u narednoj epizodi mogu da postanu veoma bitni za razumevanje toka priče. Glavna priča brzo se komplikuje. Zatim, likovi su živopisni, a relativno nepoznati glumci (osim za pratioce serija) ih izvode više nego profesionalno. Čak je i Kristijan Slejter svarljiv u takvoj ekipi. Treće, potrebno je poznavati IT terminologiju malo iznad prosečnog poznavanja - opet veoma bitno za razumevanje priče. Četvrto, muzička podloga je besprekorno odabrana, dok su slike kontrasta Njujorka perfektno prikazane. Na kraju, svakom će se sigurno dopasti unutrašnji monolozi glavnog lika (ispraćeni autentičnim snimcima) u kojima je dosad stigao da opiči neke od stubova modernog američkog i globalnog društva.

 

Uticaj Palahnjukovog Borilačkog kluba i Murove V kao vendeta je nesumnjiv, ali taj spoj u Mr. Robotu ima sinergijski efekat, tako da će poštovaoci ovih dela brzo preći preko toga da je iz njih nešto pozajmljeno. U vremenu u kojem je jako teško biti originalan, Mr. Robot besprekorno balansira na žici uspeha.


  • 1

#2 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 04 July 2015 - 23:39

Odlična prva epizoda,nešto slabija druga.Uticaj  Fight Cluba i više nego očigledan....samo da ne bude twist isti a nekako vuče na to....


  • 1

#3 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 05 July 2015 - 12:51

Odlicna mi je serija,ako budu nastavili ovako Breaking Bad ce imati dobru konkurenciju u popularnosti
  • 1

#4 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 06 July 2015 - 13:20

Mislio sam sacekati da zavrsi True Detective, pa onda da krenem sa Robotom i naravno nisam izdrzao  :)

Da preporucim film za ekipu kojoj se svidjela serija   Kein System ist sicher aka Who am I 


  • 1

#5 ИEsA IlIC

ИEsA IlIC
  • Members
  • 8,237 posts

Posted 08 July 2015 - 09:59

taj nemacki meni nista posebno, dao bi mu samo jaku sesticu.

 

serija sa druge strane za sada jaka devetka, ako ovako nastave bice to u rangu zice i bb. ne treba ni isticati da je trenutno najbolja serija.

glavni lik je i njegova faca  :D


Edited by ИEsA IlIC, 08 July 2015 - 09:59.

  • 0

#6 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 08 July 2015 - 10:33

Spominjao sam "njemca" na filmovima, nisam ni ja bas odusevljen, ali imaju dosta zajednickog.
  • 0

#7 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 08 July 2015 - 10:53

Spominjao sam "njemca" na filmovima, nisam ni ja bas odusevljen, ali imaju dosta zajednickog.

 

Videćemo koliko imaju zajedničkog kad bude završila prva sezona.

 

Zasad, osim osnovne priče, imaju zajednički momenat filmova iz devedesetih: Dežurni krivci i Borilački klub. ;)


  • 0

#8 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 08 July 2015 - 11:15

Videćemo koliko imaju zajedničkog kad bude završila prva sezona.

 

Zasad, osim osnovne priče, imaju zajednički momenat filmova iz devedesetih: Dežurni krivci i Borilački klub. ;)

Naravno, konstatacija je na osnovu samog starta serije. Sto se tice Who Am I, zezao sam se da u jednom trenutku pomislis da je multiplikovani Fight Club ... u pravu si sami kraj podsjeca na Dezurne krivce.


  • 0

#9 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 08 July 2015 - 13:43

Naravno, konstatacija je na osnovu samog starta serije. Sto se tice Who Am I, zezao sam se da u jednom trenutku pomislis da je multiplikovani Fight Club ... u pravu si sami kraj podsjeca na Dezurne krivce.

 

Who Am I je Gaj Foks za klince koji žele da budu hakeri :)

 

Ne vredi, ključne momente Dežurnih krivaca i Borilačkog kluba su poslednjih desetak godina (možda i manje) u toliko slučajeva reciklirali da je to izgubilo smisao. Jednostavno, nijedan od tih filmova ti ne donosi klasičan filmski šok.

 

Večeras treća epizoda.


  • 0

#10 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 09 July 2015 - 15:26

Odlicna i druga epizoda...Samo neka nastave tako.


  • 0

#11 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 09 July 2015 - 19:40

Sto sam poceo da gledam :rant: Umesto lepo da sacekam da se zavrsi cela sezona sinoc gledao vec sad kriziram mada sam stavio da se skida 3. epizoda ... Fenomenalna serija.


  • 0

#12 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 10 July 2015 - 09:16

Na svu sreću pa trenutno nemam uopšte vremena, nisam do kraja odgledala ni 3. epizodu TD, inače na osnovu ovih vaših komentara ne bih izdržala da ne krenem da gledam Mr. Robota :) Baš mi je drago što me čeka, nadam se da će do kraja zadržati ovaj kvalitet koji kažete da ima.


  • 0

#13 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 17 July 2015 - 00:20

Mislio sam sacekati da zavrsi True Detective, pa onda da krenem sa Robotom i naravno nisam izdrzao  :)

Da preporucim film za ekipu kojoj se svidjela serija   Kein System ist sicher aka Who am I 

Meni je film sasvim dobar. Onda cu obavezno da pogledam ovu seriju, ali prvo da zavrsim petu sezonu GOT :D


  • 0

#14 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 17 July 2015 - 16:17

Odgledah 4. epizodu i već je upala u ni-tamo-ni-vamo kolotečinu. U prvoj epizodi pretresoše nekoliko nedelja, 3. i 4. razvukoše na događaje od dva dana. Plus, ova poslednja ima neke Tvin Piks tripove, samo bez patuljka i crvene sobe, ali to je to. Pojedini likovi već su počeli da se raspadaju, a nisu pošteno ni izgrađeni. Nadam se nekoj akciji u petoj i fokusiranju na konkretne događaje, umesto na psihotripove i preispitivanja pojedinaca.


  • 2

#15 Горазд

Горазд
  • Members
  • 1,382 posts

Posted 22 July 2015 - 20:58

Ја имам неки утисак да ће на крају ово све испасти као неки Fight Club, тј. да је Елиот измислио целу екипу хакера и да је он лично Mr. Robot. Не бих волео да тако и буде, ал добро, видећемо.

 

Како год, пријатно освежење ми је серија :)


  • 0