Jump to content


Photo
- - - - -

Tuziti skolu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#1 Just_Maybe

Just_Maybe
  • Members
  • 8 posts

Posted 02 July 2015 - 16:56

Interesuje me da li je moguce da tuzim skolu. Npr upraznjeno mesto, nastavnik otisao u penziju ili nije bilo konkursa. Ja sam trebao dobiti posao posto ovde niko u blizini nema strucan da predaje taj predmet ali ipak umesto mene je poceo da radi nastavnikov sin koji je zavrsio visu skolu (10+ godina i to studirao). Proslo je evo skoro godina i izgleda da sam ja nemocan posto konkurs izgleda opet nece biti (mada direktor meni kaze da je nacuo da ce biti)? Sta da radim? Sestra mi je advokat i rekla je da vrvt moze da ih tuzi ako urade nesto slicno opet. Sta vi mislite da li je to pametno, moguce i ispravno u ovoj situaciji?



#2 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 04 July 2015 - 12:05

Nije bas najjasnije po kom osnovu ti mislis da tuzis skolu. Da li je upraznjeno mesto raspisan konkurs, na koji si se prijavio, i na konkursu je izabran neko ko ne ispunjava uslove konkursa ili ih ispunjava manje od tebe? Ili konkurs nije ni raspisan vec je zaposlen neko bez konkursa? Ili niko nov nije zaposlen?



#3 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 04 July 2015 - 21:59

Direktori više neće moći da kriju slobodna mesta i na njih zapošljavaju svoje kandidate. Sva slobodna mesta biće oglašena na sajtu Ministarstva prosvete.

http://www.novosti.r...anja-preko-veze



#4 Just_Maybe

Just_Maybe
  • Members
  • 8 posts

Posted 04 July 2015 - 23:23

Pa konkurs nije raspisan i zaposlen je decko koji ima visu skolu a ja sa zavrsio i master. Oni su mi prosle godine rekli da cu ja najverovatnije dobiti osim ako ne bude tehn. visak ali su mi 10 dana pred pocetak rekli da je ipak dobio taj decko. Nije mi to normalno

#5 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 06 July 2015 - 16:34

Sestra mi je advokat i rekla je da vrvt moze da ih tuzi ako urade nesto slicno opet. 

Sta moze da radi? 



#6 Just_Maybe

Just_Maybe
  • Members
  • 8 posts

Posted 07 July 2015 - 12:13

Pa da tuzi direktora npr



#7 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 07 July 2015 - 12:22

Pa da tuzi direktora npr

Po kom osnovu?

Vi mozete da prijavite skolu i direktora ako mislite da su krsili zakon "nadleznim organima",  ali ako nisi ucestvovao na nikakvom konkursu i tamo bio zakinut, vec samo mislis da ti "sleduje"  to mesto, onda nemas osnova da ti podignes tuzbu.

Dalje cak ako i "nadlezni organi" utvrde da je skola krsila zakon i kazne direktora i druge odgovorne, to ne implicira da ces to mesto ti dobiti. Skola moze da raspise konkurs, po zakonu, i da to mesto dobije neko treci ko (vise) ispunjava uslove.


Edited by tomas.hokenberi, 07 July 2015 - 12:24.


#8 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 July 2015 - 12:28

Ako sam dobro razumeo, tebi je to mesto obecano u neformalnom razgovoru, a dobio ga je neko drugi, bez konkursa. Znaci da bi ga i ti dobio bez konkursa? Resenje ti je ovo koje je pomenuo TH - prijavis ih, onda se vodi dalji postupak, to ce da traje i traje, na kraju ce verovatno (posto zivimo u Srbiji) morati da raspisu konkurs. Ne znam stvarno da li bi dobio mesto posle, posto bi znali da si ih ti prijavio, stoga sumnjam u pozitivan ishod za tebe kako god da okrenes.



#9 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 07 July 2015 - 13:19

Pa da tuzi direktora npr

Ne, pitam sta je "vrvt"? 



#10 Just_Maybe

Just_Maybe
  • Members
  • 8 posts

Posted 10 July 2015 - 12:35

Da li je normalno da covek sa visom skolom dobije posao od profesora za taj predmet koji ima cak i diplomu mastera? Zar to nije dovoljan razlog?



#11 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 10 July 2015 - 16:45

Da li je normalno da covek sa visom skolom dobije posao od profesora za taj predmet koji ima cak i diplomu mastera? Zar to nije dovoljan razlog?

To ti ne daje pravo da pokrećeš ti lično tužbu. Ako nije bilo konkursa možeš samo da ih prijaviš "nadležnim organima" zbog učinjenog prekršaja. Možeš da ih tužiš samo ako je bio konkurs i ako si učestvovao (zbog nameštanja na tvoju štetu).

Edited by tomas.hokenberi, 10 July 2015 - 16:46.


#12 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 10 July 2015 - 19:12

Just_

Takav slučaj, kao tvoj, nažalost nije jedini. Već odavno je praksa da deca, makar i samo sa srednjom, dobiju posao tako što otac, majka ili neko iz familije ode u penziju.

Taško da ćeš nešto uraditi. Razumem što si besan i ''iznenadjen i uvredjen'' ali  probaj da preostale živce koje rasipaš na ovaj slučaj, usmeriš na traženje nekog drugog posla, kao prosvetni, možda u nekoj drugoj školi.  Ovako, pogubićeš i živce i vreme i pare,  (ako se budete tužakali po sudovima).....



#13 dr.pop

dr.pop
  • Members
  • 90 posts

Posted 11 July 2015 - 12:34

. Ja sam trebao dobiti posao posto ovde niko u blizini nema strucan da predaje taj predmet ali ipak umesto mene je poceo da radi nastavnikov sin koji je

 

Koliko znam kada se naprave ti konkursi neophodno je da prave detaljnu dokumentaciju o svakom prijavljenom kandidatu kao i obrazlozenje odluke.

možeš probati da anonimno pišeš ministarstvu i skreneš pažnju na situaciju u nadi da je ikoga briga.



#14 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 11 July 2015 - 17:11

Koliko znam kada se naprave ti konkursi neophodno je da prave detaljnu dokumentaciju o svakom prijavljenom kandidatu kao i obrazlozenje odluke.

možeš probati da anonimno pišeš ministarstvu i skreneš pažnju na situaciju u nadi da je ikoga briga.

Koliko sam ja shvatio ovde nije bilo nikakvog konkursa, odnosno Just_Maybe nije izvisio na namestenom konkursu, vec je taj drugi zaposlen bez (javnog) konkursa, a Just_Maybe veruje da je to "sleduje njemu" (verovatno takodje bez konkursa).



#15 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 11 July 2015 - 19:20

Ne, pitam sta je "vrvt"? 

verovatno