Jump to content

Photo
- - - - -

Dobrovoljni upis za sluzenje vojnog roka

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 correli

correli
  • Members
  • 2 posts

Posted 07 June 2015 - 17:43

Pozdrav svima, citao sam malo o netu, ali mislim da je bespomocno dok ne porazgovaram sa nekim. 
Zavrsavam skolu za 8-10 dana pa planiram od septembra da se upisem na dobrovoljno sluzenje vojnog roka, e sad je tu problem sto ne znam sta mi je sve potrebno za upis? Da li  krivicne prijave imaju veze oko upisa?
Jel postoje tamo neki specijani smerovi tj specijalizacija, i koliko je uopste vojni rok 3 ili 6 meseci?
Rao bih procitao i iskustva starijih iz vojske, sto znaci ukoliko nesto znate napisite bas sam zainterosavan.
ADMINISTRACIJI: Nisam znao u kom odeljku da otvorim temu pa sam ovde, ukoliko sam pogresio prebacite je na pravo mesto ;)
Unapred hvala svima :)

#2 correli

correli
  • Members
  • 2 posts

Posted 08 June 2015 - 13:06

Niko nije iso u vojsku?

#3 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 08 June 2015 - 13:26

Mnogi su isli u vojsku, ali sumnjam da je iko ovde isao dobrovoljno u vojsku.  Inace mesto za pitanje ti je potpuno pogresno. Ajde da si pitao nesto o upisu na vojnu akademiju pa da ima smisla postaviti ga u "Obrazovanju".

Sve detalje verovatno imas na sajtu ministarstva odbrane. A za koji VES  (vojno evidenciona specijalnost) mozes da se obucis zavisi od toga koje obrazovanje imas i kakve su potrebe vojske.

Uostalom evo ti ga prosli konkurs ovde: http://www.vs.rs/ind...d1-00163e135009

Edited by tomas.hokenberi, 08 June 2015 - 13:30.

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 June 2015 - 14:03

Mnogi su isli u vojsku, ali sumnjam da je iko ovde isao dobrovoljno u vojsku.  Inace mesto za pitanje ti je potpuno pogresno. Ajde da si pitao nesto o upisu na vojnu akademiju pa da ima smisla postaviti ga u "Obrazovanju".

Sve detalje verovatno imas na sajtu ministarstva odbrane. A za koji VES  (vojno evidenciona specijalnost) mozes da se obucis zavisi od toga koje obrazovanje imas i kakve su potrebe vojske.

Uostalom evo ti ga prosli konkurs ovde: http://www.vs.rs/ind...d1-00163e135009

Mesto za pitanje je OK, samo treba da otvori tred ZATUPLJIVANJE.

#5 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 08 June 2015 - 14:29

Mesto za pitanje je OK, samo treba da otvori tred ZATUPLJIVANJE.

Pazi za dorovoljno sluzenje vojnog roka ima sasvim razumnih motiva. Postoje zanimanja u kojima se, još uvek, traži odslužen vojni rok. To mozda nisu zanimanja koja su  u domenu mojih ili tvojih interesovanja ali su sasvim legitimni izbori.

Dalje mozda zeli da postane profesionalni vojnik, sto je kakvo takvo "uhlebljenje" ako nema posao, a prvi korak je, ako se ne varam, dobrovoljno sluzenje vojnog roka.

Zatupljivanje je samo kada te neko natera da radiš ono što ne želiš i pri tome traži da isključiš mozak.