Jump to content


Photo

FK Crvena Zvezda 2015/2016


  • Please log in to reply
16821 replies to this topic

Poll: Glasanje za otvaranje topika FKCZ 16/17 (23 member(s) have cast votes)

Ko otvara topik?

  1. Tsva (7 votes [30.43%] - View)

    Percentage of vote: 30.43%

  2. Manoly (2 votes [8.70%] - View)

    Percentage of vote: 8.70%

  3. Sreda (2 votes [8.70%] - View)

    Percentage of vote: 8.70%

  4. Markoss (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Dečak iz vode (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Barakuda (2 votes [8.70%] - View)

    Percentage of vote: 8.70%

  7. Abraham (ako se vrne) (1 votes [4.35%] - View)

    Percentage of vote: 4.35%

  8. Bogi (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Bojana (7 votes [30.43%] - View)

    Percentage of vote: 30.43%

  10. Don Juan (2 votes [8.70%] - View)

    Percentage of vote: 8.70%

Vote Guests cannot vote

#11941 San Nicola

San Nicola
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 29 January 2016 - 14:58

Mozda ce zvucati pretenciozno, ali jedan od najboljih fudbalera FK CZ ikada. Sportista za uzor, covek za postovanje, fudbaler za legendu. Bio kapiten kluba koji je voleo i za koji je navijao, a onda osvojio Ligu sampiona i bio kapiten jednog Machester UTD-a. It doesn't get better than that.

 

Hvala Vidara za sve sto si dao i CZ i fudbalu, uzivanje je bilo gledati te sve ove godine! :hail:

 

PS. Moja malenkost je imala i tu cast da ga upozna, ciganstura par excellence  :s_d: Ne znam kakvi su mu planovi za buducnost, pre svega gde ce sa porodicom nastaviti zivot, ali da je srece i pameti da u nekoj bliskoj buducnosti dobije neku poziciju u klubu, njegovo znanje, iskustvo, pa i kontakti mogu samo dobro da donesu. Kakav je to covek i zvezdas najbolje govori ona njegova poznata izjava, koju bi valjalo "predavati" jos u radu sa petlicima kao mantru. Veliki covek, veliki fudbaler, srecan sam i ponosan sto je taj covek i igrac deo istorije FK CZ.  :heart:


  • 13

#11942 Боги

Боги
  • Members
  • 7,209 posts

Posted 29 January 2016 - 15:05

Silva potpisuje u ponedeljak!

 

Ugovor na dve i po godine
Plata 240.000 godisnje


Edited by Bogi 89, 29 January 2016 - 15:06.

  • 1

#11943 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 29 January 2016 - 15:14

Bice picvajz ako prodaju Jovanovica, posto je Grof izricito protiv toga. 


  • 7

#11944 Decembarski

Decembarski
  • Banned
  • 1,439 posts

Posted 29 January 2016 - 15:16

Silva potpisuje u ponedeljak!

 

Ugovor na dve i po godine
Plata 240.000 godisnje

Koji je taj ?


  • 0

#11945 Константин

Константин
  • Members
  • 1,799 posts

Posted 29 January 2016 - 15:33

Управо због чињенице да је код нас био понекад и оспораван из ко зна којих побуда, подијелићу овде једно фантастично искуство које сам доживио прије пар година уз помоћ Немање Видића а да га тада нисам заправо ни видио.

Наиме, 2012. година фирма ме пошаље у Енглеску. Погоди се да самном испред фирме иде и добар пријатељ и такође велики Звездаш. Имали смо неколико дана без обавеза и након што смо обишли Енфилд договоримо се да скокнемо и на Олд Трафорд. Превоз те довезе тачно испод трибине Минхенски тунел која је сва умотивима са трагедије након утакмице у Београду. Чим смо ушли схватим да се нисмо информисали и да смо заборавили да Јунајтед игра редовно коло (са Свонсијем)  уствари се разочарам јер сам мислио да нема шансе да уђемо на стадион, прво све су претплатне а друго азијски и остали туристи су свуда около. Кренемо около и на централном дијелу огроман билборд екипе која је узела ЛШ, у центру Фергусон и Видић који држи пехар. Кренемо још мало да разгледамо јер ући наравно не можемо и мој пријатељ одлучи да пита неког чичу иначе службено лице да ли можемо само да уђемо да се фотографишемо, уз причу ми смо Срби, први пут смо у Манчестеру, Видићеви земљаци показујући шал Звезде. Ја га онако гледам не дајући ни промил шансе да упали, кад ће чича: "не можете се фотографисати па изаћи са стадиона али будете гледали утакмицу". Овај мој није ни чуо други дио реченице и пође опнављати, одмах ћемо изаћи и остало. Питам ја чичу да лисам добро разумио да ће нам средити да гледамо меч, кад ће чича: "да, добићете од мене претплатне карте, пођите замном!?" Ја и овај се згледасмо, пала ми је напамет и скривена камера док не дођосмо у неку малу просторију и каже чилац изволите моје претплатне карте вратите ми након меча, бићу овде код сектора 134!" Узешмо претлатне карте, уђосмо и ту нас сачекаше једине 2 празне столице у 6. реду близу корнера.

QRv9zrB.jpg

 

Смијемо се и не вјерујемо шта нам се дешава док већ почињемо да пратимо збивања на Олд Трафорду. Рекох стварно смо пацијенти.

Заврши се полувријеме кад иза нас лик пита нас на енглеском одакле смо, реко' Срби смо. Каже он и ја сам, препознао сам ћирилицу на шалу, зовем се Свето Прпа и потомак сам четника из Босанског Грахова иначе рођен у Енглеској и велики фан Јунајтеда. Праснушмо у смијех, уђосмо у причу са Светом, упознашмо и његове пријатеље такође власнике претплатних карата за Јунајтед и заједно испратисмо друго полувријеме.

BS7h3lT.jpg

 

На крају меча поздрависмо се са Светом и екипом и пођосмо да тражимо, љубазног чичу да му вратимо претплатне карте и да видимо како да му се одужимо за лудачки дан. Чича није имао сумње да се нећемо појавити и дочека нас са осмјехом и питањем "како нам је било?".

JPPIop2.jpg

 

Рекох, господине било је сјајно прије свега јер сте учинили услугу људима који обожавају фудбал како да се одужимо. Каже чича дословице: "ако је вама Видићевим земљацима било добро, онда сте ме баш обрадовали". Није пристао ни на вечеру ни неке ситне поклоне, и растасмо се уз поздраве гдје је опет нагласио велико поштовање за Немању Видића.

Тај чудесни дан је практично омогућио Немања Видић а да га ја нисам тада ни видио и тамо сам уствари схватио каква је то играчка легенда и људска величина!

Срећно Немања у даљем животу!!!


  • 32

#11946 Leteci Holandjanin

Leteci Holandjanin
  • Members
  • 237 posts

Posted 29 January 2016 - 15:34

Bice picvajz ako prodaju Jovanovica, posto je Grof izricito protiv toga. 

Ako naljute grofa bice svasta.


  • 0

#11947 Ikac

Ikac
  • Members
  • 2,242 posts

Posted 29 January 2016 - 15:46

Vidara  :heart: Sve je sam rekao čuvenim citatom.

 

 

P.S. @ Manoly 
Kako nije bio prenos protiv Odenzea, ja gledao, ima na yt sa RTS2, to mi jedna od najstarijih utakmica u sećanju i utakmica kad sam baš zavoleo Vidaru...


  • 0

#11948 Боги

Боги
  • Members
  • 7,209 posts

Posted 29 January 2016 - 15:49

Grof je pustao Vuleta i u Bordo, do veceras ce se znati da li odlazi u Zenit. Umesto Luke Jovica na Kipar ide Milos Stojanovic. Edson slece sutra u 14h, u ponedeljak su lekarski pregledi. Promocija Babunskog i Le Taleka sutra u 13h.


  • 0

#11949 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 29 January 2016 - 15:51

 

Grof je pustao Vuleta i u Bordo, do veceras ce se znati da li odlazi u Zenit. Umesto Luke Jovica na Kipar ide Milos Stojanovic. Edson slece sutra u 14h, u ponedeljak su lekarski pregledi. Promocija Babunskog i Le Taleka sutra u 13h.

 

 

Zajeba me drug i prvotimac za info, ubicu ga.  :lol+:


  • 3

#11950 ČiĆ

ČiĆ
  • Members
  • 4,288 posts

Posted 29 January 2016 - 15:53

Znaci Stojanovic se oporavio od povrede, sjajna veste, decko zasluzuje sansu bar na Kipru.


  • 0

#11951 Leteci Holandjanin

Leteci Holandjanin
  • Members
  • 237 posts

Posted 29 January 2016 - 15:58

Zajeba me drug i prvotimac za info, ubicu ga.  :lol+:

Jel  ti to Gavra daje informacije? :)


  • 0

#11952 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 January 2016 - 15:58

Koji kraj igracke karijere? Ima 30, ne 35. Bukvalno to su najbolje godine za stopera

Verovatno, ali treba imati na umu da mi posle necemo moci da ga prodamo. Dovodimo jako skupog (za nase uslove), iskusnog igraca i ako nije ekstra klasa mi cemo opet biti u velikom problemu. Pozadi su nam, ako ne racunamo Jovanovica, Pavicevic, Lukovic i Rendulic, koji zajedno sa Silvom imaju vise od 120 godina, a ako i Vukasin ode bicemo u ozbiljnim problemima u zadnjoj liniji.

 

Zato sam ja protiv da se u klub dovodi igrac koji ce nas kostati nekoliko stotina hiljada evra i koji je svakako blize kraju karijere nego pocetku, a da li ce igrati do 34, 35 ili 40, je totalno nebitno. Jos ako uzmemo u obzir da mu je Zvezda brvi klub u Evropi....

 

Jako rizican potez, a neko je dobro primetio da smo iz nekog razloga poceli da ganjamo brazilske centralne bekove.

 

Videcemo.


  • 0

#11953 Ikac

Ikac
  • Members
  • 2,242 posts

Posted 29 January 2016 - 15:59

Zajeba me drug i prvotimac za info, ubicu ga.  :lol+:


Nažalost, načuh da posle transfera Grujića i drugima malo zinulo dupe za pare, ali to je normalno i uopšte ih ne krivim. Cenim da je bolje puštati ih u tom slučaju. Znamo kako smo prošli sa Bastom koji je ostao kada je većina igrača te generacije otišla u istom prelaznom roku, a u njegovom slučaju najbitniji Boško Janković. Izgubili minimum 2,5 miliona evra.


  • 0

#11954 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 29 January 2016 - 16:07

Po mom misljenju Nemanja Vidic je najveci srpski fudbaler u istoriji jer nijedan nas igrac nije pravio toliku razliku na terenu koliko je on to radio kad je bio na vrhuncu karijere. Momak iz Uzica je u Mancester Junajtedu bio kapiten jednom Rajanu Gigsu, to sasvim dovoljno govori o tome kakvu karijeru je napravio. Stoperi obicno ne figuriraju u tim raznim anketama gde se proglasavaju najveci i najbolji fudbaleri tako da ce i Vidica zaobilaziti prva mesta u takvim anketama ali, eto, rekao bih da srpski fudbal do sada nikada nije imao boljeg igraca.

 

Srecno u penziji, lafe.


Edited by Abraham, 29 January 2016 - 16:07.

  • 6

#11955 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 29 January 2016 - 16:16

Jedini covek koji me je naterao da navijam za Mancester u jednoj tekmi ono finale LS kada je bio kapiten samo da bi ga video kako dize pehar :(((

 

Kapiram da mi rodjeni brat zaigra za mutd da ni tad ne bi navijao ni u jednoj tekmi za njih ...

 

Najveci ikad !


  • 2