Jump to content

Photo
- - - - -

Wayward Pines

• Please log in to reply
131 replies to this topic

#91 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 12 July 2015 - 05:38

Meni ova epizoda otvara neka pitanja...

Obzirom na to, da i sestra nije baš 100 posto uz brata, imam osećaj, da je ovo sve više 'igračka' za batu... Znate onu priču o majci, koja je svom sinu šizofreniku napravila ogroman grad sa androidima kako bi mogao tamo u miru da odživi svoj bolesni san i ubija 'ljude' bez kazne?? Sve mi se čini, da je i WP sličan grad i da je bata doktor prolupao...

• 0

#92 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 14 July 2015 - 22:46

Svaka epizoda, sem prve, me uspavala.

Ne bude li se nesto promenilo ulaskom zveri u grad odustajem od ovoga.

• 0

#93 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 16 July 2015 - 23:02

Dobra epizoda, dobra. Hoce li sestra dozvoliti bratu da uradi format c:?
  • 1

#94 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 17 July 2015 - 08:57

Svaka epizoda, sem prve, me uspavala.

Ne bude li se nesto promenilo ulaskom zveri u grad odustajem od ovoga.

Spoiler

• 0

#95 Nervozni Poštar

Nervozni Poštar
  • Members
  • 4,999 posts

Posted 17 July 2015 - 11:34

Ljudi, izvinite što ovako "upadam", samo par kratkih pitanja:

-Dokle je stigla serija?
-Da li se na Fox-u (našem) daje premijerno, odnosno koliko (ako uopšte) kasni za premijerom u U.S.A.?
-Na skali 1-10, koliko ima sličnosti storyline kao i sam kvalitet sa Twin Peaks-om (sa kojim sam video da je porede)?

Čisto da znam da li da se uključujem odmah sada, ili da sačekam da se završi sezona...
  • 0

#96 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 17 July 2015 - 11:44

-Dokle je stigla serija?
-Da li se na Fox-u (našem) daje premijerno, odnosno koliko (ako uopšte) kasni za premijerom u U.S.A.?
-Na skali 1-10, koliko ima sličnosti storyline kao i sam kvalitet sa Twin Peaks-om (sa kojim sam video da je porede)?

Čisto da znam da li da se uključujem odmah sada, ili da sačekam da se završi sezona...

Juce bila 9ta epizoda. Ostala jos jedna.

Slicnosti sa Twin Peaksom nema, a kvalitet je za svakoga drugaciji. Meni se serija svidja.

Ne znam kad se emituje u SRB.

• 0

#97 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 17 July 2015 - 12:55

-Dokle je stigla serija?

Juce bila 9ta epizoda. Ostala jos jedna.

Slicnosti sa Twin Peaksom nema, a kvalitet je za svakoga drugaciji. Meni se serija svidja.

Ne znam kad se emituje u SRB. -Cetvrtak 22 cini mi se

• 0

#98 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 17 July 2015 - 15:49

Ctrl+A+Delete

Upload group C.

• 0

#99 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 17 July 2015 - 16:07

ok epizoda

generalni utisak je da nije na nivou Jericho-a(http://www.imdb.com/title/tt0805663/) ali ima neki svoj smek

• 0

#100 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 17 July 2015 - 19:06

Stavio sam seriju da se skida nakon čitanja ove teme, pa iz trejlera primetih da neodoljivo podseća na jednu staru seriju (i njen kasniji rimejk):

The Prisoner (1967)

Sinopsis: After resigning, a secret agent is abducted and taken to what looks like an idyllic village, but is really a bizarre prison. His warders demand information. He gives them nothing, but only tries to escape.

The Prisoner (2009)

• 0

#101 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 18 July 2015 - 06:05

Zanimljiva epizoda. Sad bar znamo, šta se desilo sa prvom testnom grupom... Nije baš bilo kako je čika doktor rekao, jelte. :wicked:  Mali debeljko ima kompleks i čim bi neko protiv njega - ctrl+alt+del, kao što reće AgroUrban

Edited by Gogy, 18 July 2015 - 06:05.

• 0

#102 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 18 July 2015 - 10:44

Od sledece epizode ocekujem manje psihologije i malo vise ,,run and gun'' akcije. :D

Ono sto mi nije bilo najjasnije je prica sa Adamom Haslerom. Znaci i on je bio deo ,,uspavanih'' i sigurno su preko njega ,,vrbovani'' Itan, Kejt i ostali agenti. 

On je isao van zida u fakticki izvidjacku misiju. E sad, da li je samo trazio ako su ostali neki delovi civilizacije ili trazi i druge Vejvard Pajnsove.... :-?

Edited by AgroUrban, 18 July 2015 - 10:52.

• 0

#103 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 18 July 2015 - 18:27

• 0

#104 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 19 July 2015 - 00:12

Trebalo bi "konsultovati" i knjigu po kojoj je serija pisana. Nije sve u akciji i jurnjavi jer se priča vrti oko balansa između slobode i bezbednosti, upravo na način na koji je u petoj i šestoj epizodi to elaborirano. Primera za to imamo i u svakodnevnom životu, a posebno poslednjih petnaestak godina. Terorizam, na primer, od strane vlasti u SAD predstavljen je kao apsolutna pretnja po nacionalnu bezbednost, te mere koje su uvedene nakon 11. septembra mnogi s razlogom doživljavaju kao ugrožavanje osnovnih ljudskih prava i sloboda. Podizanje zidova na granicama zbog straha od migranata takođe. Dok, s jedne strane, građani koji sopstvenu bezbednost ne doživljavaju na način na koji to država doživljava kad su nacionalne granice u pitanju, reaguju na podizanje bilo kakvih zidova kao na drastično kršenje svakodnevne, normalne rutine i potrebe za slobodom kretanja, donosioci političkih odluka (uz pomoć obaveštajnih službi koje je ih hrane raznim paranoidnim i preteranim predviđanjima) nikad ne mare za povećanje budžeta za povećavanje bezbednosti države. Niti političari na vrhu mogu građanima da otkriju do kraja zbog čega to rade, niti će građani moći do kraja da utiču na smanjenje tih mera bezbednosti. Uvek će postojati trzavice i sukobi oko toga.

• 0

#105 Sre10

Sre10
  • Members
  • 3 posts

Posted 22 July 2015 - 18:46

Izasla je danas poslednja epizoda,imate na torentu  :kece:

Pritom ne zavrsava se kao u knjizi. Po meni prilicno los kraj  :wicked:

Edited by Sre10, 22 July 2015 - 18:46.

• 0