Jump to content


Photo
- - - - -

Beograd na vodi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
142 replies to this topic

#16 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 April 2015 - 14:19

Iskreno nije.

NBG je građen u stilu i na način koji je tada bio "u modi". U soc-realističnom stilu su tzv. Paviljoni, a sem toga malo šta.

 

Ne znam da li je neko očekivao da se 1974. zidaju zgrade sa baroknim i neorenesansnim fasadama sabijene u tzv. "kanjonske" ulice?

 

Čak i danas se masovna gradnja organizuje i zvodi na sličan način svuda u svetu.

 

 

Naravno.

 

Prefabrikovanih stambenih zgrada je puna Evropa, zapadna i istočna.



#17 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 April 2015 - 21:52

Čak i danas se masovna gradnja organizuje i zvodi na sličan način svuda u svetu.

I zbog cega je ovo sad rasizam, a ono onda nije bilo? Broz, Rankovic, Branko Pesic i Zika Kovacevic nisu iselili nijedno romsko naselje za svoje velicanstvene urbanisticke poduhvate, za razliku od Djilasa i Malog? Kako da ne, samo sto onda nije bilo nikog ko bi se usudio da tako nesto napise...



#18 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 27 April 2015 - 22:16

I zbog cega je ovo sad rasizam, a ono onda nije bilo? Broz, Rankovic, Branko Pesic i Zika Kovacevic nisu iselili nijedno romsko naselje za svoje velicanstvene urbanisticke poduhvate, za razliku od Djilasa i Malog? Kako da ne, samo sto onda nije bilo nikog ko bi se usudio da tako nesto napise...



sasvim sigurno jesu.
i šta sad, to delegitimizuje kritiku onoga što se radi danas?

#19 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 27 April 2015 - 22:26

Ne znam kako su se Romi našli u celoj priči.

 

Belu rasu sam spomenuo ja kao metaforu za ljude koji će sebi moći da priušte život u tom naselju (ako bude kao što objašnjavaju), dok smo mi ostali, "normalni" građani u celoj priči nešto kao crnci naspram belih (neo)kolonizatora po Africi.

 

To je moj doživljaj činjenice da se javno dobro poklanja za izgradnju luksuzne privatne imovine, a ne da se npr. na tom mestu gradi nešto tipa Expo-parka u Lisabonu ili sličan ambijent koji bi zaista omogućio svim stanovnicima Beograda da dođu do te famozne vode.

 

Međutim, nešto u mom pisanju je kod forumaša Šrodingera okinulo niz asocijacija koji je stigao negde do kneza Miloša čini mi se. :)



#20 e_tugo

e_tugo
  • Members
  • 116 posts

Posted 03 May 2015 - 18:55

Ako dobro kuzim, ulozit ce 150m E, kredit nije ulaganje. I nakon 30.g ce imat 3.5mlrd E

 

Odlican posao u srbiji.

 

 

Izgradnja jedndnog trgovackog centra od 150m ce pokrenut gradjevinsku industriju, kakva je to idustrija?

Stovise to nije niti veci trgovacki centar.


Edited by e_tugo, 03 May 2015 - 18:55.


#21 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 03 May 2015 - 19:20

Cista lakrdija, kao sto sam i mislio.. Nista od BGD na vodi, sad sam uveren



#22 Marcus Lupus

Marcus Lupus
  • Members
  • 479 posts

Posted 04 May 2015 - 00:47

Moguće je da će nešto malo od toga biti, naravno nešto sedmo od najavljenog jer je obećavanje izvesno nemogućeg opšti manir u ponašanju u Srbiji od nivoa pijačarskih tezgi do Vlade. (U prevodu: mnogo se laže i to se prihvata kao normalan vid ponašanja u svakoj prilici.)

 

Da se nešto (ma šta to bilo) ipak sprema, verujem, jer su moju poznanicu, arhitektu s pristojnim CV-jem, kontaktirali i nudili joj da radi u projektovanju. Ona je odbila da učestvuje, jer kaže da joj to profesionalna etika ne dopušta i da je protiv projekta. Dakle, nešto se kuva, a šta - sigurno ne ono što je najavljeno. Neko Potemkinovo selo mislim da smemo očekivati. 



#23 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 04 May 2015 - 11:08

Moguće je da će nešto malo od toga biti.

 

Kako vreme ide, bice verovatno prva podfaza prvog dela prve faze. (video prilog)

http://rs.n1info.com...da-na-vodi.html

 

Ono sto ce Vucic uraditi je da ce ocistiti zemljiste potpuno (sto je navecim delom zaista zavrseno) i katastarski formirati parcelu gde sutra zaista nesto moze da se gradi.

E sad, ove mutljavine sa Arapima su zbog toga sto ce od njih dobiti kajmak, mogao je odmah prema planu podeliti poslove i drugima, ali nije hteo nego nas vezao za Arape i mi cemo te ugovore morati da postujemo, kao sto postujemo i Djilasov BusPlus koliko god smo pricali o njemu da je kriminalan, ali zakonski je formalno dobar.

I sam Djilas je pricao da ce trzni centar, hotel, poneka zgrada biti izgradjeno. To jeste realno. Kula i ovaj ostatak, to je diskutabilno, ali verujem da ce vremenom neko graditi ako se bude prodavalo, a mislim da hoce.

 

Attached File  bg.jpg   36.47KB   7 downloads

 


Edited by Gant, 04 May 2015 - 14:10.


#24 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 05 May 2015 - 11:07

Ko su lica na ovoj patki?



#25 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 05 May 2015 - 12:09

Vucko vodi, Sinisa Mali drzi pozadinu. Izmedju su oni seici, onaj neki Zajeb ili kako vec (Vuckov veliki prijatelj) i onaj drugi sto nam gradi Beograd na vodi.



#26 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 06 May 2015 - 01:44

@Gant hvala. Za Vucica sam cuo pre, ali nisam za tog Sinisu Malog. Pitao sam se kojoj partiji pripada, ali pise da je nezavisan: http://en.wikipedia....iki/Siniša_Mali



#27 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 06 May 2015 - 21:14

Sa foruma Beobuild, nigerijski projekat - ko posle ovoga ne misli da je sve prevara, blago njemu

 

Abuja Centenary City, Nigeria. 

http://www.centenarycity.com/


*To create 400,000 jobs 

Construction works have begun on the first phase of the centenary city in Abuja, a project which would cost a whopping sum of$180.6 billion with a completion period of ten years or more

 

 

interactive2.jpg

 

 

8774757_orig.jpg

 

Diskusija o projektu na Skyscrapercityu:

http://www.skyscrape...=1597072&page=7

 

Do sada nista - posle izbora mozda.. Hahaha.. A tema o projektu pocinje jos marta 2013.godine.. Do dan danas samo najave i dalje. 


Edited by alexnikolic na kvadrat, 06 May 2015 - 21:44.


#28 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 06 May 2015 - 21:29

Pa niko ne veruje da ce se sve ono izgraditi, ali zemljiste je ocisceno.

Ako je jos Djilas imao uradjen projektni plan za stanicu, ali nije tada imao vise novca i kredita, onda ce te nove stanice biti, verovatno je to ovaj kredit koji dobijamo od Arapa.

 

Ono sto ce se desiti je da ce posle onog zakona Beograd imati ogroman cist, cak i papiroloski, teren za gradnju.

E ko ce sta tu graditi i kojom dinamikom, videcemo.

Ove dve prve zgrade, hotel i shopping centar idu sigurno jer to je sada isplativo. Kula mi je sumnjiva, jedino ako je Vucic izgura na misice kao neki svoj spomenik.

A posle ce se teren polako puniti zgradama, ako nista drugo.


Edited by Gant, 06 May 2015 - 21:29.


#29 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 06 May 2015 - 22:00

Pa niko ne veruje da ce se sve ono izgraditi, ali zemljiste je ocisceno.

 

Samo kazem - Nigerijci ovo slusaju od marta 2013.godine - do dan danas se bas nista nije desilo. To je preko 2 godine. Cinjenica da se Eagle Hills nije potrudio cak ni kulu da renderuje drugacije pokazuje da rade copy/paste i da ce ovo biti zesca prevara. Ne verujem da ce bilo sta da se izgradi. 

 

Teren ocistio Vucic.. Ostalo sto bude kostalo para da se napravi - videcemo. 



#30 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 06 May 2015 - 22:14

Teren ocistio Vucic.. Ostalo sto bude kostalo para da se napravi - videcemo. 

 

Vucic ocistio teren, i fizicki i papiroloski.

Pa to je ono najvrednije.

I da ne udju Arapi, neko hoce. Nekretnine ce se prodavati, trzni centar ce zaradjivati, hoteli se otvaraju i rade.

Ovako cisto graditi je bespredmetno profit. Ja jedino zato vidim da ce tu nesto biti. Da Vucic nije sve ocistio u svakom smislu, ja bih do tada verovao da od toga nema nista, pa papiri, pa dozvole.

Arapi su dobili ono najbitnije na izvolte. Oni ce ovde dobro da zarade. Gratis zemljiste, samo da ozida i proda, a kako vidimo to jos uvek ide.

 

Trenutno vecinu trznih centara drzao je Miskovic sa svojim pajtasima. Vec mu je oduzet NIke, sto bi Arapi sad to prodavali u miskovom centru, zaradjivace vise u svom.

 

Sada kada je sve sredjeno nema logike da to stoji prazno, to je jedini razlog zasto mislim da ce se zgrade i trzni centri graditi.