Jump to content


Photo
- - - - -

GDE ZA MEDENI MESEC SA MALIM BUDZETOM?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#46 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 12 May 2015 - 15:08

u jednom ranijem postu ovde sam napisala da je soci najlepsi (secas se, na putu od odese do batumija)

 

medjutim ma kakav soci, na jalti ima jedna fontana (posetiti Лівадійський палац) na kojoj se malo plaknes, umijes lice i pokvasis sve otkrivene delove tela

 

kazu da posle toga ostanes lep i mlad...ako si ruzan prolepsas se, ako si lep - samo budes jos lepsi...

 

Probala sam i istina je. Idite tamo.

 

Jedino nisam pitala da li ova seansa mora da se ponavlja tj. koliko traje dejstvo te vode.

 

 

 

 

edti/i


Edited by Mama_mia, 12 May 2015 - 15:08.


#47 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 12 May 2015 - 17:03

 Autobusom do Trsta ( tamo imam rodjaku, tu odmorimo i prespavamo, pa potom nadjemo neki bus ili voz do Napulja, mislite da je izvodljivo ovako?

 Da je budzet neogranicen ja bih najradije na Zanzibar  :lala:

 

Imaj u vidu da ti od Beograda do Trsta kolima ili autobusom treba gotovo citav dan, a potom, brzim vozom od Trsta do Napulja jos jedan dan - nesto manje, ako se ide superbrzim vozovima, ali, oni su skuplji od aviona.

Pogledaj sajtove jeftinih aviokompanija iz Temisvara - Ryanair, WIZZ, Volagratis ili nesto slicno.

Sto se tice toga da je Napulj opasan, onaj ko ne vuce djavola za rep, nece ga ni naci.

 

 

Sto se tice Zanzibara, na istocnoj obali ostrva je niz odlicnih, vrhunskih i skupih hotela, a za grad je jedan jedini dan i vise nego dovoljan; ja u gradu nisam nasao nista posebno zanimljivo.

To je mesto gde se ide u skupe hotele na letovanje (temperatura Indijskog okeana tu je 26-28 stepeni) i na poludnevni izlet u grad.

Ja nisam previse gadljiv, ali najprljavija i najsmrdljivija pijaca na svetu, koju sam ja video, je u Zanzibaru; meni je od smrada doslo da povracam.


Edited by vladan, 12 May 2015 - 17:13.


#48 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 13 May 2015 - 16:43

 

 

Sto se tice Zanzibara, na istocnoj obali ostrva je niz odlicnih, vrhunskih i skupih hotela, a za grad je jedan jedini dan i vise nego dovoljan; ja u gradu nisam nasao nista posebno zanimljivo.

To je mesto gde se ide u skupe hotele na letovanje (temperatura Indijskog okeana tu je 26-28 stepeni) i na poludnevni izlet u grad.

Ja nisam previse gadljiv, ali najprljavija i najsmrdljivija pijaca na svetu, koju sam ja video, je u Zanzibaru; meni je od smrada doslo da povracam.

Na istocnoj obali ima sasvim prihvatljivih a ne preskupih hotela, sto na samom ostrvu Zanzibaru (Unguja) sto na Pembi. Iz neobjasnjivog razloga, vlasnici mnogih su Italijani. Iz iskustva, mogu da preporucim barem dva: Paje by Night i Shooting Star hotel. Paje by Night je jeftiniji, i mnogo prisniji (vlasnici zive tu) i u ruralnijem delu, malo juznije. Istocna obala (kao i ostatak Zanzibara, samo mi se cini vise) imaju problema sa stalnim snabdevanjem strujom, ali meni barem to nije bilo bitno - dokle je ima dva tri sata u toku dana, dobro je :) 



#49 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 13 May 2015 - 17:33

Sto se tice toga da je Napulj opasan, onaj ko ne vuce djavola za rep, nece ga ni naci.

 

 

zapravo sam napisala da je napulj za opasne a ne da je sam grad opasan, ali nema veze toliko da bih gnjavila o tome,

osim da bar malo pojasnim da

 

necu da saljem :lol+:  ljude na medeni mesec u neko mesto gde upadas u oci bas ako ne vuces djavola za rep,

ali ako i sam delujes kao djavolak, sve je ok. Takav je Napulj.



#50 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 May 2015 - 18:15

Na istocnoj obali ima sasvim prihvatljivih a ne preskupih hotela, sto na samom ostrvu Zanzibaru (Unguja) sto na Pembi. Iz neobjasnjivog razloga, vlasnici mnogih su Italijani. Iz iskustva, mogu da preporucim barem dva: Paje by Night i Shooting Star hotel. Paje by Night je jeftiniji, i mnogo prisniji (vlasnici zive tu) i u ruralnijem delu, malo juznije. Istocna obala (kao i ostatak Zanzibara, samo mi se cini vise) imaju problema sa stalnim snabdevanjem strujom, ali meni barem to nije bilo bitno - dokle je ima dva tri sata u toku dana, dobro je :)

Nisam bio na Pembi. Na istocnoj obali Zanzibara nemoguce je naci hotel za manje od 100 eura po osobi za noc.

Ja sam bio u "Kempinskom", koji je poznat kao vrlo skup (i izuzetno dobar).



#51 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 14 May 2015 - 14:25

ne zaboravite da zanzibar nije bio opcija, osim pesnicki...i uslovno

 

 

ps. dok mi pisemo, mucimo se zbog njih,

 

 

 

mozda su vec otputovali bez pozz :rant:



#52 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 14 May 2015 - 14:29

 

 

u jednom ranijem postu ovde sam napisala da je soci najlepsi (secas se, na putu od odese do batumija)

 

medjutim ma kakav soci, na jalti ima jedna fontana (posetiti Лівадійський палац) na kojoj se malo plaknes, umijes lice i pokvasis sve otkrivene delove tela

 

kazu da posle toga ostanes lep i mlad...ako si ruzan prolepsas se, ako si lep - samo budes jos lepsi...

 

Probala sam i istina je. Idite tamo.

 

Jedino nisam pitala da li ova seansa mora da se ponavlja tj. koliko traje dejstvo te vode.

 

 

 

 

edti/i

Hvala ti Mama_mia, to je upravo ono što nam je potrebno na medenom mesecu :)  Upravo zbog te seanse na fontani  smo se odlučili za ovu opciju :)


Edited by IKIKI, 14 May 2015 - 14:30.


#53 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 14 May 2015 - 14:33

ne zaboravite da zanzibar nije bio opcija, osim pesnicki...i uslovno

 

 

ps. dok mi pisemo, mucimo se zbog njih,

 

 

 

mozda su vec otputovali bez pozz :rant:

A nismo još otišli, bez pozdrava to nikako  :kece:  Planiramo da venčanje bude  u septembru ove godine ili maju sledeće godine, a do tada gledamo opcije i skupljamo parice, da se posle lakse organizujemo i na vreme...

 

Da, Zanzibar je bio samo pesnički spomenut, jer sa avio prevozom i smeštajem ne bismo mogli bez 1000 EUR po osobi, minimum. 

A da je prelep i bajkovit jeste...


Edited by IKIKI, 14 May 2015 - 14:36.


#54 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 14 May 2015 - 14:35

Imaj u vidu da ti od Beograda do Trsta kolima ili autobusom treba gotovo citav dan, a potom, brzim vozom od Trsta do Napulja jos jedan dan - nesto manje, ako se ide superbrzim vozovima, ali, oni su skuplji od aviona.

Pogledaj sajtove jeftinih aviokompanija iz Temisvara - Ryanair, WIZZ, Volagratis ili nesto slicno.

 

Mislim da je Wizz air počeo ove godine da leti i iz Srbije ili grešim?


Edited by IKIKI, 14 May 2015 - 14:36.


#55 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 May 2015 - 14:44

Mislim da je Wizz air počeo ove godine da leti i iz Srbije ili grešim?

Mislim da ne, ali nisam siguran; proveri ili na sajtu kompanije ili na sajtu aerodroma.

Leteli jesu, ali mislim da ih je Air Serbia/Etihad uz svesrdnu pomoc srpske vlade najurila, isto kao i Easyjet (ne leti vise za Milano, a uvek je bio pun).



#56 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 14 May 2015 - 14:52

Nisam bio na Pembi. Na istocnoj obali Zanzibara nemoguce je naci hotel za manje od 100 eura po osobi za noc.

Ja sam bio u "Kempinskom", koji je poznat kao vrlo skup (i izuzetno dobar).

Kempinski jeste i skup i izuzetno dobar. Ali nije jedini. Evo za ovaj moj drugi primer: Shooting Star, doubles of $180 u Low season R&B, do $275  High Season Full Board. http://shootingstarlodge.com/rates/

 

Paje by Night je jeftiniji kao sto rekoh, zato sto je vrlo osnovni smestaj



#57 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 19 May 2015 - 14:44

Mislim da ne, ali nisam siguran; proveri ili na sajtu kompanije ili na sajtu aerodroma.

Leteli jesu, ali mislim da ih je Air Serbia/Etihad uz svesrdnu pomoc srpske vlade najurila, isto kao i Easyjet (ne leti vise za Milano, a uvek je bio pun).

 

Wizz Air leti iz Srbije, ima polazaka iz Niša, sto je dobrooo.

 

Koliko su sigrune low cost kompanije, cesto cujem lose o njima...



#58 IKIKI

IKIKI
  • Members
  • 54 posts

Posted 19 May 2015 - 14:46

Kempinski jeste i skup i izuzetno dobar. Ali nije jedini. Evo za ovaj moj drugi primer: Shooting Star, doubles of $180 u Low season R&B, do $275  High Season Full Board. http://shootingstarlodge.com/rates/

 

Paje by Night je jeftiniji kao sto rekoh, zato sto je vrlo osnovni smestaj

 

Sve je to super, ali se ne uklapa u budzet, jer do tamo treba i stici, a avio karte nisu  bez 600 eur po osobi ili gresim?



#59 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 19 May 2015 - 14:59

Wizz Air leti iz Srbije, ima polazaka iz Niša, sto je dobrooo.

 

Koliko su sigrune low cost kompanije, cesto cujem lose o njima...

Moj brat prosli vikend letio Wizzom iz Sofije za Eindhoven. Let kasnio 4 sata zbog kvara.

Ja sam cesto isao Wizzom i nikad nisam imao lose iskustvo. 



#60 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 19 May 2015 - 19:45

Opasne su africk, juznoamericke i ruske low cost aerolinije.

Evropa je cool.