Jump to content


Photo
- - - - -

Set-top box


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 mitar99

mitar99
  • Members
  • 29 posts

Posted 19 April 2015 - 17:50

U nekim prodavnicama sam dobio informaciju da se nikako na SET TOP BOX ne priključuje antena sa pojačivačem zbog ukrštanja struja sa pojačivača sa strujom STBox-a.Može doći do spaljivanja,tj. uništavanja STBox-a.

 

   Kako kažu samo neki STB mogu da primaju signal sa pojačivačem ako imaju u meniju,podevanjima opciju za tako nešto.

 

1.- Da li je tačno da pojačivač nije uopšte bitan i da je isti prijem signala sa običnom žicom,antenom bez i sa      pojačivačem?    

    -Koja su vaša iskustva?

 

2.-Kako funkcioniše daljinski? Da li svaki program ima svoj broj npr. 1,2, program se nalaze na tasteru 1 i 2.Video sam u jednoj prodavnici da na daljinskom stisne tipku 1 i otvore se 10-ak programa pa onda skroluje i traži odgovarajući program...


Edited by mitar99, 19 April 2015 - 17:51.


#2 todorovic

todorovic
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 25 April 2015 - 15:48

Pojacavac ti realno nije potreban, imaces super sliku samo sa antenom.

Daljinski funkcionise kao i daljinski za tv, sa tim sto imas dodatne opcije kao sto su EPG, koji si ti verovatno video tada u prodavnici.



#3 mitar99

mitar99
  • Members
  • 29 posts

Posted 10 May 2015 - 14:29

Probao sam DENVER DTB 131


1-Kod većine tastera postoji problem...Kada stisnem taster i prebacim program ili nesto drugo   cekam 5-7 sekundi da se operacija izvrši.

2-Teletext nije kompletan,nedostaju redovi,rečenice, a i neke programe često ne mogu  da gledam jer slika se iskrivi,blokira,ton secka a signal je dobar.

  Koja su Vaša iskustva?


Preporučite mi neki STB



-Gde tasteri reaguju brzo,1-2 sekunde kao na nekadašnjim daljinskim


Edited by mitar99, 10 May 2015 - 20:55.


#4 mitar99

mitar99
  • Members
  • 29 posts

Posted 13 May 2015 - 09:02

1-Da li daljinski sa jednog tipa STB štima  za druge,npr. od VIVAX-a na STRONG,DENVER?

Neophodno je  koristiti 2 daljinska.Prvo upalim TV,pa prebacim na kanal AV,onda uključim STB i menjam programe.
Bilo bi dobro kada bi sa 1 daljinskim moglo sve ...

2-Mogu li neki univerzalni daljinski koji su za TV,VIDEO,muzičke uredjaje,itd. odgovarati i za STB?
  Da li je neko probao?



#5 todorovic

todorovic
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 14 May 2015 - 17:58

1-Da li daljinski sa jednog tipa STB štima  za druge,npr. od VIVAX-a na STRONG,DENVER?

Neophodno je  koristiti 2 daljinska.Prvo upalim TV,pa prebacim na kanal AV,onda uključim STB i menjam programe.
Bilo bi dobro kada bi sa 1 daljinskim moglo sve ...

2-Mogu li neki univerzalni daljinski koji su za TV,VIDEO,muzičke uredjaje,itd. odgovarati i za STB?
  Da li je neko probao?

1 Moze da odgovara, ali i ne mora.
2 mozes, samo treba da nadjes odgovarajuci daljinski

 

Probao sam DENVER DTB 131


1-Kod većine tastera postoji problem...Kada stisnem taster i prebacim program ili nesto drugo   cekam 5-7 sekundi da se operacija izvrši.

2-Teletext nije kompletan,nedostaju redovi,rečenice, a i neke programe često ne mogu  da gledam jer slika se iskrivi,blokira,ton secka a signal je dobar.

  Koja su Vaša iskustva?


Preporučite mi neki STB



-Gde tasteri reaguju brzo,1-2 sekunde kao na nekadašnjim daljinskim

Reakcija promene kanala je znacajno sporija kod digitalne televizije, nego kod analogne i to je ocekivano. Medjutim, ovo sto ti pricas gde je odziv na sve tastere spor je jako cudno, tj taj stb verovatno nije ispravan.
Cak i onaj najjeftiniji orion nema ove probleme koje si ti naveo. sasvim fino radi i snimanje sadrzaja, premotavanje, now/next informacije itd.



#6 mitar99

mitar99
  • Members
  • 29 posts

Posted 14 May 2015 - 19:45

   Kod mene na VIVAX  i DENVER kada prebacujem kanale gore-dole treba mu oko 2-3 sekunde a kada stisnem taster broj 1,2,3 itd. (bez stiskanja OK tastera) onda čekam oko 5-6 sekundi  a kad stisnem taser 1 pa OK onda 3- sekunde.

Kako prebacuješ?

1-Koliko treba sekundi kada pšrebacuješ tasterom gore-dole?

2-Koliko kada stisneš samo taster 1 (bez OK tastera)?

3-A kad stisneš taster 1 pa OK ?
 



#7 todorovic

todorovic
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 15 May 2015 - 12:49

Normalni i ocekivani rezultati su ti to.



#8 Ivan00

Ivan00
  • Members
  • 2 posts

Posted 22 July 2015 - 20:20

Pozdrav svima,

 

Imam jedan problem sa set top box-om, pa me zanima je li slicno desavalo nekome, i da li znate uzrok problema, jer u pordavnici dje sam ga kupio, navodno ne znaju.

 

Problem je taj sto kad ukljucim film preko usb-a, normalno ga ocitava do 30-31-og minuta, tu nastaje blokada nekoliko minuta, zatima pise JEDINICNA GRESKA. Filmove skidam uglavnom preko torenta, dvd rip, blu ray rip, razni formati, uglavnom, sa svakim je isti problem. Da napomenem da imam 3 set top boxa u kucu, sa svima je isti problem. Prvo sam mislio da je do uredjaja, nije, zatim sam promijenio 3 usb-a (jedan je bio potpuno nov), i jedan externi hard disk, skenirao ih od virusa, svi su bili ok, ali nista nije pomoglo. Model boxa je Vivax dvb-t2 153

 

Ako neko zna nesto o ovome, bio bih mu zahvalan



#9 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 24 July 2015 - 19:21

Pozdrav svima,

 

Imam jedan problem sa set top box-om, pa me zanima je li slicno desavalo nekome, i da li znate uzrok problema, jer u pordavnici dje sam ga kupio, navodno ne znaju.

 

Problem je taj sto kad ukljucim film preko usb-a, normalno ga ocitava do 30-31-og minuta, tu nastaje blokada nekoliko minuta, zatima pise JEDINICNA GRESKA. Filmove skidam uglavnom preko torenta, dvd rip, blu ray rip, razni formati, uglavnom, sa svakim je isti problem. Da napomenem da imam 3 set top boxa u kucu, sa svima je isti problem. Prvo sam mislio da je do uredjaja, nije, zatim sam promijenio 3 usb-a (jedan je bio potpuno nov), i jedan externi hard disk, skenirao ih od virusa, svi su bili ok, ali nista nije pomoglo. Model boxa je Vivax dvb-t2 153

 

Ako neko zna nesto o ovome, bio bih mu zahvalan

"Poštovani, Proverite sa ovlašćenim servisom iz garantnog lista. Ima FW koji rešava sve potencijalne probleme."

 

Ovo je odgovor na WINWIN - u za isti problem.



#10 Ivan00

Ivan00
  • Members
  • 2 posts

Posted 25 July 2015 - 18:17

Nisam dobio garantni list, obratio sam se ljudima iz prodavni e u kojoj su kupljeni, kazu da ne znaju u cemu je problem