Jump to content


Photo
- - - - -

Botovi.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
68 replies to this topic

#61 obrisite_nalog

obrisite_nalog
  • Banned
  • 1,055 posts

Posted 26 February 2016 - 17:12

Uprkos uvreženom mišljenju da botovi rade za platu ili, pak, sendviče, svojevrsna vojska naših sugrađana svoje političko biće svodi na poslušnu mašinu potpuno besplatno. Za proizvodnju besmislene propagande, naše mašine energiju crpe iz agregata nade. Neki od njih su pragmatični i ravnodušni, a neki zaista veruju u ideju, ili se bar trude da tako opravdaju svoju aktivnost. Paradoksalno, umesto da vodi jednoumlju, ovo nepostojanje diskusije - a internet bi i trebalo da podrazumeva forum za razmenu mnjenja - i nametanje određenog stava, često dovodi do sukoba i tenzija u društvu.

 

Dok se birači na internetu svađaju i jedni druge nazivaju „botinama" i „lopovima", dok na ulicama demonstranti „spontanima" ogorčeno viču „sendviči", političari nesmetano donose nove zakone po hitnom postupku i potpisuju javnosti nedostupne ugovore. Građani se međusobno mrze za džabe, a politikanti zadovoljno žive od njihovog novca. Dajte nam igara, kad već hleba nemamo.

 

https://www.vice.com...ade-za-sendvice



#62 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 February 2016 - 19:18

...

 

A ciji si ti 'bot'?

;)

 

...



#63 obrisite_nalog

obrisite_nalog
  • Banned
  • 1,055 posts

Posted 27 February 2016 - 16:25

svoj, a ti?



#64 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 February 2016 - 16:29

...

 

Svoj?

;)

 

Pa sto onda c/p tudje gluparije?

 

...



#65 obrisite_nalog

obrisite_nalog
  • Banned
  • 1,055 posts

Posted 27 February 2016 - 17:15

pa nisu gluparije...

 

ljudi veruju da botovi rade za lovu i sendvice .. a ima ih gomila sto radi 'free'

bilo Vuckovi, bilo Zutaci... verujem da Radulovic nema organizovano botovanje vec da su to zaista iskreni

fanovi, followeri, podrzaoci kako god...



#66 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 February 2016 - 17:43

...

 

To je kao oni koji se javljaju uzivo u emisiju: hteo bih da pozdaravim sve u studiju i pro da kazem da nisam clan nijedne partije ...

 

A onda krene sa svojom licnom propagandom, normalno, naslonjenom na jedan od postojecih klisea.

 

Mene ne interesuje da li je neko bot ili nije - na volju mu, no iritira kad se, navodno, u kritici botova potezu floskule tipa

 

>> ... dok se birači na internetu svađaju i jedni druge nazivaju „botinama" i „lopovima", dok na ulicama demonstranti „spontanima" ogorčeno viču „sendviči", političari nesmetano donose nove zakone po hitnom postupku i potpisuju javnosti nedostupne ugovore. Građani se međusobno mrze za džabe, a politikanti zadovoljno žive od njihovog novca. Dajte nam igara, kad već hleba nemamo. ... <<

 

Nisu mogli nista pametnije da smisle?

Vala, bas su se pretrgli.

 

...

...



#67 obrisite_nalog

obrisite_nalog
  • Banned
  • 1,055 posts

Posted 27 February 2016 - 17:54

pa nisu puno pogresili...

 

koliko se botovanje kao pojava pojavila sa DSom i sad intezivirala sa SNSom, tako se kreirala i pojava anti-botova koji ih kao zahebavaju za sendvice .. i tacno je da se i jedni i drugi zamajavaju, vode neku virtuelnu borbu pa cak i mrze medjusobno dok zaista politicari upravljaju sa njihovim novcem ... i od botova i anti-botova

 

za mene je bot svako ko je vestacki u prici zbog nekog svog licnog interesa ...

za mene je bot i svaki covek kojeg dovezu busom na prokop ili neki miting, sve sa ciljem da pokazu kako vladari imaju podrsku u narodu,  a zapravo je sve jeftino izfabrikovano...

 

sve je kao neka losa predstava sa losim glumcima i gomilom statista, sa istinom nidje veze. Politika je kao takmicenje ko ce vestije izmanipulisati neku predstavu ...



#68 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 February 2016 - 17:59

...

 

Nesto ti je cudna predstava o 'politici'.

 

To je, ipak, malo drukcije.

 

 

http://www.b92.net/i...&nav_id=1101537

 

>> ... "Matori i kljakavi su revolucionarniji od mladih"

Beograd -- U Srbiji, prema zvaničnim podacima živi oko 670.000 mladih između 18 i 25 godina, postavlja se pitanje kako će oni glasati na predstojećim izborima.

 

“Naša sociološka istraživanja pokazuju, ne samo u ovom slučaju, da su mladi često mnogo konzervativniji od starih. Ja sam napisao tekst u kom sam napisao doslovce ovako: ćoravi, matori, kljakavi, su mlađi, snažniji i revolucionarniji od mladih koji sede u kafićima. Ja mojim studentima često kažem da sam ja mlađi od njih”, navodi Jovanović. 

“Mladi su gotovo svakodnevno paralelno na internetu i TV vrlo često koriste i neki drugi kanal komunikacije, korišćenje mobilnog i aplikacija na mobilnom i socijalnih mreža je nešto što mlade opredeljuje. Još jedna važna stvar, naše stranke su veoma sklone monolozima, a mladi očekuju da budu uključeni, očekuju interakciju i dvosmernost u komunikaciji”, ističe Klačar. 

Profesor Jovanović je stroži: kompjuter ne može da bude zamena za život.  ... <<

 

...



#69 obrisite_nalog

obrisite_nalog
  • Banned
  • 1,055 posts

Posted 27 February 2016 - 18:42

to znaci da ce mladi glasati za guslare?

 

npr. moj sestric je prosli put i njemu prvu put glasao za LDP, skoro da sam ga hteo osamariti, ali eto on kao mlad covek se nekako identifikovao sa njima...

danas verujem da vecina mladih naginje ka desnici.. sto se moglo videti na anti NATO protestu...

oni su zeljni neke borbe, pravde itd. jer realno na svojoj kozi nisu direktno osetili losije delove nase ne tako daleke istorije...

 

nego sta ti predvidjas kakav ce biti sastav u parlamentu?

 

Slazes li se da ce SNS imati manje poslanika nego danas, pa stoga se moze reci da pucaju sebi u nogu sa raspisivanjem izbora. Na vrat ce sebi natovarati evro skeptike, Radulovica, mozda i Seselja ... ako ne udje u vladu sa njima..