Jump to content


Photo
- - - - -

Whisk(e)y


  • Please log in to reply
902 replies to this topic

#886 dejanDev

dejanDev
  • Members
  • 2 posts

Posted 22 January 2019 - 23:24

Zahvaljujem vam na odgovorima, i o Glenfiddichu sam razmisljao ali sam hteo da pocnem sa nekim Irskim viskijem jer su laganiji. Ali ipak posle jos malo istrazivanja naleteo sam na ovu stvar, i mislim da je pun pogodak: 

glenfiddich-tasting-collection-single-ma

 

Glenfiddich 12, 15 i 18 year old, 3 x 0.2l flase, cena je na sredini izmedju 0.7 flasa 12yo i 15yo. Tako da za malo vise para od obicnog 12yo mogu probati i znatno skuplji 18yo, izgleda mi da je ovo best buy.

 

A na led ne smem ni da pomislim, plasim se da ce mi Richard Paterson pokucati na vrata  :twak:  :lol+:


Edited by dejanDev, 22 January 2019 - 23:29.

  • 0

#887 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 January 2019 - 01:04

Dobar izbor. Mozda bi bilo josh bolje 3 razlichita single malta, ali to cesh teshko naci. Mislim da cesh kao pochetnik imati problema da osetish razliku 12-15-18. Mislim na finese.

A hteo sam Doornu da pokazem ovo ........ Glenfiddich finishiran u bachvi u kojoj je bio IPA :thumbs: , pa josh se preporuchuje uz ostrige ……… :piggy: :piggy: :piggy: mogu zamisliti ….. shto bi rek'o Rambo Hej zivote varalice stara :lol+:

CaptureIPA.PNG?raw=1


Edited by Denis Jasharevic, 23 January 2019 - 21:37.

  • 0

#888 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 January 2019 - 01:05

...

 

... a na led ne smem ni da pomislim, plasim se da ce mi Richard Paterson pokucati na vrata ...

 

 

Nebitno je sta misli R. Paterson.

 

Tvoje pare, tvoj viski, tvoja casa, tvoj nacin uzivanja.

Ne pijes ti viski da izvrsavas / zadovoljavas neku puristicku rutinu RPa, vec pijes za svoje zadovoljstvo.

 

Osim pretenciozno skupih (single-cask malt) viskija, sto je vise mamac za dranje bogatuna ili novokomponovanih snobova, osnovna masa trosi pristupacne 'chill filtered' i 'caramel coloring' viskije, kojima, prema licnom izboru tesko da ce smetati kockica - dve leda. Cak sta vise, 90% njih pojma nema sta pije ako mu ne kazes, 5% ce da pogadja, a ostali su likovi iz industrije koji probaju. Ima i kvarnih testova - kad se u skupu praznu bocu poznatog viskija sipa obican blended - pa to poturi i sazaljivo gleda / sluca naklapanje 'znalaca'.

Mala analogija - prodaju se stotine miliona automobila, no jako je malo vozackih shampiona. A zna se kako zavrsavaju amaterski pokusaji imitacije.

B-)

Ako neko bas insistira na 'purizmu' moze da kupi one metalne / granitne kockice koje 'ne kupe miris'.

 

Bio je neki clanak R. Patersona koga su navodno posluzili njegovim omiljenim viskijem, no zamisli samo  - uturili u casu 'led iz frizidera koji je mirisao na b.luk, sir i pastu ... etc'.

 

Nepotrebna dramatizacija, jer se led, pa i u restoranima, pravi u ledomatima i posluzuje iz barova sa picem, a ne iz kuhinje.

 

Zato, ne dozvoli da ti bilo cija 'pravila' pokvare uzivanje.

;)

 

...


Edited by Kinik, 23 January 2019 - 01:10.

  • 0

#889 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 January 2019 - 01:44

Zahvaljujem vam na odgovorima, i o Glenfiddichu sam razmisljao ali sam hteo da pocnem sa nekim Irskim viskijem jer su laganiji. Ali ipak posle jos malo istrazivanja naleteo sam na ovu stvar, i mislim da je pun pogodak: 

glenfiddich-tasting-collection-single-ma

 

Glenfiddich 12, 15 i 18 year old, 3 x 0.2l flase, cena je na sredini izmedju 0.7 flasa 12yo i 15yo. Tako da za malo vise para od obicnog 12yo mogu probati i znatno skuplji 18yo, izgleda mi da je ovo best buy.

 

A na led ne smem ni da pomislim, plasim se da ce mi Richard Paterson pokucati na vrata  :twak:  :lol+:

Dobro dosao, nemoj da se druzis sa nama, sve ces pare da spisakas na zene whiskey i cigare. 

Glenfidic je odlican whiskey, nije mnogo specifican, ali je pitak, samo tako. Pij ga onako kako tebi godi, u neke scotcheve stavis led jer ti prija, a u neke ne. Sam ces otkriti. Led ga usladi, prema tome, nekad i prija.

Neka ljudi pricaju sta hoce, a ti samo pij onako kako se tebi svidja.


  • 0

#890 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 24 January 2019 - 08:43

Dobar izbor. Mozda bi bilo josh bolje 3 razlichita single malta, ali to cesh teshko naci. Mislim da cesh kao pochetnik imati problema da osetish razliku 12-15-18. Mislim na finese.

A hteo sam Doornu da pokazem ovo ........ Glenfiddich finishiran u bachvi u kojoj je bio IPA :thumbs: , pa josh se preporuchuje uz ostrige ……… :piggy: :piggy: :piggy: mogu zamisliti ….. shto bi rek'o Rambo Hej zivote varalice stara :lol+:

 

https://www.glenfidd...imental-series/


  • 0

#891 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 January 2019 - 02:41

 

Video sam, ali me ta druga dva totalno ne interesuju.

 

Danas kupujem viski i ugledam neki americhki prvi put u zivotu u vrlo sexy pakovanju …….. Kaze Virginia Black Decadent American Whiskey.

 

Okrenem kutiju pishe NOT FROM VIRGINIA.

 

Ja gledam ,kakva je ovo zajebancija?

 

Izguglam ko je, shta je …… novi prozvodjach viskija u vlasnishtvu Drake-a. 


  • 0

#892 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 January 2019 - 15:00

...

 
 
Attached File  two doves.jpg   36.33KB   0 downloads
 
...

  • 1

#893 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 28 January 2019 - 15:57

Umro je Sandor. Sad Aleksandar sve sam radi. On meni salje flase kad sam u LE. Cini mi se da sam vec rekao da ima jedna bacva koju ce da flasira od 8 godina. Sad joj je nekih 6. Svaki put kad sam u SRB on zove da dodjem pa mozda slijedeci put odem i natocim svoje flase.  


  • 0

#894 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 February 2019 - 13:47

...

 

Attached File  1-jack-daniels-special-tribute-bottle-for-frank-sinatra-3.jpg   40.05KB   1 downloads

 
>> ... Frenk Sinatra je sahranjen sa bocom viskija Jack Daniel's-a.
Stavili su mu u sanduk i paklicu cigareta sa kamilom, upaljač i dolar u kovanicama od 10 centi. 
 
Inače, kada su jednom prilikom pitali Sinatru zašto ne trči ujutro, odgovorio je da je to teško uraditi, jer se led iz case prosipa.
 
...

  • 1

#895 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 02 February 2019 - 15:32

 

 

 

Inače, kada su jednom prilikom pitali Sinatru zašto ne trči ujutro, odgovorio je da je to teško uraditi, jer se led iz case prosipa.
 
...

 

 

:rotflmao: ………  :thumbs: 


  • 0

#896 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 February 2019 - 17:01

...

 

 

Attached File  k4_whisky_american_jack_daniels_sinatra_select_1L.jpg   48.24KB   3 downloads

 

Attached File  sinatra _j_daniels.jpg   71.34KB   3 downloads

 

...


  • 0

#897 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 06 February 2019 - 19:30

.
6c7f6ae2d128b8429617929e9a02aace.jpg
  • 2

#898 nekonegde

nekonegde
  • Members
  • 1 posts

Posted 11 March 2019 - 13:04

Nesto za specijalne prilike9f11bc90bbd380fdd7265359d0ff3e38.jpg
  • 0

#899 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 March 2019 - 16:39

...

 

:huh:

 

Ne bih dao toliki novac za osrednji proizvod, kad ima jako mnogo single-malt whisky-ja koji su visestruko jevtiniji i bolji.

 

Doduse, mozda nekome treba kreamicka ukrasna boca i onaj ukusni dzak od 'samta'?

:lol:

 

...


  • 0

#900 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 20 March 2019 - 10:25

Compass Box Whisky    :+1:


  • 0