Jump to content


Photo
- - - - -

Visina u 14 bitna


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Sindjic Ue

Sindjic Ue
  • Members
  • 4 posts

Posted 19 March 2015 - 21:02

Zdravo svima,nov sam clan,hteo bih da cujem iskustva i misljenja za ovo sto cu sada napisati..

Imam 14,5 godina i visok sam 164 cm,od 11 do 12 sam porastao 4,5cm ,,od 12 do 13 sam porastao 5cm,,a od 13 do 14 sam porastao 11cm,,a za ovo pola godine sam porastao 4,5cm,,Da li mislite da tek sada treba da rastem,treniram fudbal i normalne sam gradje,..Tata mi je visok 179cm a majka 169cm,,ii da koliko mislite da mogu najvise da izrastem?? :frust:  :frust:  :krsta:  :krsta: Pozdrav..



#2 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 20 March 2015 - 07:39

Za fudbal vam ne treba visina, za lepotu, samopouzdanje - takodje. Ako ste uredni, obrazovani, ako svojim duhom plenite okolinu i tako skrecete paznju na sebe, santimetri nisu bitni. Budite zadovoljni onim sto ste dobili rodjenjem i gledajte da od toga napravite jedan pristojan i dobar zivot, da budete najbolji vi a to nema veze sa santimetrima. Verujem da ce te u periodu srednje skole porasti jos koji santimetar pod uslovom da vodite uredan zivot, idete na spavanje oko 22h, spavate potrebnih 7 h jer se hormon rasta luci tokom sna, jedete zdravo, bavite se  skolom, sportom i mozda naucite da svirate gitaru? Uzivajte u svojim godinam i onom sto   dolazi, neoptereceni santimatrima, koliko god da ih imate, vashi su.



#3 chieftecs

chieftecs
  • Members
  • 56 posts

Posted 20 March 2015 - 19:42

Cao drug. :)

Visinu pretezno odredjuju visina testosterona i genetika.

Pored toga sto androgeni (dihidrotestosteron, pre svega) uticu na sintentizaciju IGF-1 (insulinu-slican hormon rasta) u jetri, direktno je odgovoran za zatvaranje epifiznih pukotina, te normalan razvoj prestaje istim izmedju 16-21 godine, najcesce oko 18 godine. Sto znaci da ukoliko imas suvise visoke vrednosti androgena, kosti ce ranije srasti i time okoncati linearan rast.

Ishrana takodje igra znacajnu, ali ipak sekundarnu ulogu. No, bitno je da vodis racuna o ishrani zbog opsteg psiho-somatskog zdravlja. Vezbanje takodje moze da utice na duzinu kostiju. Spavanje igra vitalnu ulogu, buduci da sintentizacija velike vecine hormona u ljudskom organizmu raste progresivno tokom noci, te su zbog toga vrednosti istih uvek najvise rano ujutro.

Budi bez brige i uzivaj u pubertetu. Lepo je sto se tako mlad interesujes o sopstvenom telu.

Edited by chieftecs, 20 March 2015 - 19:51.


#4 sailentbob

sailentbob
  • Banned
  • 574 posts

Posted 22 March 2015 - 13:27

moja preporuka: igrice, sport i fejs do 18te posle alkohol, lake droge i lake zene (mislim po tezini). zahvalices mi kasnije.



#5 aca_mcfc

aca_mcfc
  • Members
  • 34 posts

Posted 13 April 2015 - 20:39

Izlazi bar jednom u nedelju dana na basket, posto igras fudbal imas kondiciju. Ja sam od 16te do 18te porastao 28 cm. Ali sam aktivno svakodnevno igrao dve godine. Obuca za kosarku je takodje dosta bitna za izvlacenje visine.

#6 nikola_91

nikola_91
  • Banned
  • 21 posts

Posted 14 August 2015 - 09:28

Rast uglavnom staje oko osamnaeste godine. Pošto hormoni najviše divljaju između 15 i 18, biće još predovoljno prostora za rast. 

 

Genetika ima važnu ulogu u determinisanju konačne visine, ne zaboravi.



#7 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 14 August 2015 - 10:05

Obuca za kosarku je takodje dosta bitna za izvlacenje visine.

U kom smislu, kako?



#8 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 16 August 2015 - 12:15

U kom smislu, kako?

Jednostavno, obujes 'obucu za kosarku' par brojeva vecu, Ona deluje nesrazmerno trenutnoj visini i onda telo pocinje da 'izvlaci visinu' tako da ta obuca ne deluje i dalje nesrazmerno vec kako treba.



#9 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 17 August 2015 - 02:41

Jednostavno, obujes 'obucu za kosarku' par brojeva vecu, Ona deluje nesrazmerno trenutnoj visini i onda telo pocinje da 'izvlaci visinu' tako da ta obuca ne deluje i dalje nesrazmerno vec kako treba.

 

Jel nas zezas? :D



#10 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 17 August 2015 - 15:27

Jednostavno, obujes 'obucu za kosarku' par brojeva vecu, Ona deluje nesrazmerno trenutnoj visini i onda telo pocinje da 'izvlaci visinu' tako da ta obuca ne deluje i dalje nesrazmerno vec kako treba.

:rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:



#11 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 17 August 2015 - 19:46

Goraneeee, javi se da nam kazes da si se salio, a da ja nisam razumeo zezanje.... :(



#12 Prince

Prince
  • Banned
  • 230 posts

Posted 17 August 2015 - 23:21

Imaš krajnju mogućnost da nosiš visoke štikle kao Prince - da bi izgledao viši:

on je visok 1.58cm

 

prince_high_heels_shoes_short.jpg


Edited by Prince, 17 August 2015 - 23:22.


#13 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 August 2015 - 23:24

Imaš krajnju mogućnost da nosiš visoke štikle kao Prince - da bi izgledao viši:

on je visok 1.58cm

 

prince_high_heels_shoes_short.jpg

 

Ako ga ovo ne utesi - nista nece  :rotflmao:


Edited by kronostime, 17 August 2015 - 23:24.


#14 Prince

Prince
  • Banned
  • 230 posts

Posted 17 August 2015 - 23:34

Trenirao je i on košarku ali mu nije  pomoglo mnogo.

 

tumblr_lltic3Js7o1qb9wbfo1_1280.jpg



#15 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 18 August 2015 - 20:41

Goraneeee, javi se da nam kazes da si se salio, a da ja nisam razumeo zezanje.... :(

Zezanje naravno, nego me posle odnora docekao silan posao pa ne stizem da odgovorim ;)