Jump to content


Photo
- - - - -

Mad Max:Fury Road(2015)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
95 replies to this topic

#1 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 12 March 2015 - 20:06

mad-mad-fury-road-comic-con-poster.jpg


Nastavak kultnog post apokaliptičnog ostvarenja Mad Max,u bioskope stiže 15.05.2015.U ovom nastavku koji je najavljivan godinama,u ulogi Maksa,umesto Gbsona oprobaće se nešto mlađi Tom Hardy,koji je najpoznatiji po ulogi u filmu Batman:Dark Knight Rising.

#2 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 15 May 2015 - 21:11

Odgledah ga danas....jednostavno rečeno FILMČINA!Definitinvno u top 10 filmova ovog žanra svih vremena.



#3 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 15 May 2015 - 22:09

Vidim žestoko je krenuo. Za sad pljušte pohvale. Pošto mi ne pada na pamet da ga gledam sinhronizovanog sledi mi 4 meseca patnje kao za interstellar. Da se obnove prva tri dela :D

#4 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 16 May 2015 - 10:14

Muzika odlična ali ova stvar baš odskače od ostatka https://www.youtube....?v=MaL6NxTvWRM.

 

Znači ko ima priliku da pogleda film nek je NE PROPUSTI(bilo da je u 2 il 3D koji je solidno odrađen)!



#5 Ecio94

Ecio94
  • Members
  • 110 posts

Posted 19 May 2015 - 18:49

Film je ludilo!2 sata čiste akcije!Hardy je bio odličan,inače ga smatram za najboljeg glumca među tim mlađim glumcima!Definitivno najbolji film u zadnjih nekoliko godina!

#6 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 21 May 2015 - 22:18

Kakva ludnica, obavezno ga pogledati u 3d ko je u mogucnosti. 2 sata neprestanog krljanja... Hardi je i mene odusevio, perfektno odglumljeno



#7 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 21 May 2015 - 23:20

Ali nista se ne desava u 3D. Izgleda kao pop-up book.



#8 Jesper

Jesper
  • Members
  • 4,719 posts

Posted 22 May 2015 - 07:33

Ali nista se ne desava u 3D. Izgleda kao pop-up book.

Mene uvijek zabole oci kada gledam 3D :D Bilo je kul scena u 3D sa eksplozijama, meni se svidjelo jbg, odnosno sivdio me se film kao cjelina. Mada vjerujem da ce JW imati mnogo bolje 3D efekte...


Edited by Jesper, 22 May 2015 - 07:34.


#9 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 23 May 2015 - 16:38

2 sata ludila, ukratko.

Izasao iz biskopa, nailaze komunalci, stoje dvojica na onom kamionu, na trenutak se istripovah sad ce haos  :D



#10 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 May 2015 - 17:01

Je l' to beše Mad Max ili Mad Furiosa? Beskrajna glupost od filma. Lutanje u besmislenoj radnji, Mad Max kao privezak, od prethodnih delova ostali samo komadići a da o negativcima ne pričam koliko svojom pojavom vređaju sećanje na Mad Max- a II.

#11 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 24 May 2015 - 18:19

Filmčina. Akcioni film kakav treba da bude, bez usiljenih replika, bespredmetnog čavrljanja, gde glavni junak taba sve sa osmehom na licu, pun vrcavih replika i na kraju završava sa nekom ribetinom. Više nego dostojan naslednik Drumskog Ratnika, u stvari, u mnogim stvarima me podseća na MM2, snimljenog boljom tehnologijom, sa proširenim univerzumom sa neodoljivom pulp & trash glazurom. Prekul mi je što se ljudi u filmu ne ponašaju i ne govore kao ljudi današnjice, potpuno drugačije društvo od današnjeg u svakom smislu, što je i poenta, naravno. Ništa više od akcionog filma ne tražim, Miler objasnio.

#12 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 24 May 2015 - 18:46

Je l' to beše Mad Max ili Mad Furiosa? Beskrajna glupost od filma. Lutanje u besmislenoj radnji, Mad Max kao privezak, od prethodnih delova ostali samo komadići a da o negativcima ne pričam koliko svojom pojavom vređaju sećanje na Mad Max- a II.

 

Na stranu besmislica o Mad Furiosi, ne vidim zbog čega bi Immortan Joe vređao Lorda Humungusa, nedostatkom kožnih gaća? 

 

I jedan i drugi lik se savršeno uklapaju u Mad Max univerzum, maskiranog lica, ekstravagantnog izgleda, svaki sa svojim posebnostima.


Edited by Prijatelj_Fudbala, 24 May 2015 - 18:47.


#13 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 May 2015 - 20:00

Besmislica je ubacivati priču o vodi kao elementu za koji se bori svet. Prvo to. Dakle, prijatelju fudbala (ako se u još nešto u svom životu razumeš osim u fudbal), koliko čovek može dugo da živi bez vode? Kako vidimo, onaj postmodernistički pajac sa njuškom nekakve uginule životinje pušta vodu žednima kao da se radi o benzinu (iz prethodnih serijala Mad Maxa). Pa neće moći da je baš isto. Onaj mališan koji se našao u društvu manekenki koje spašavaju svet nekako nije ni primaći Gyro- u. Ono prskanje auto lakom je tek posebna glupost. A šta tek reći za onu budalu sa gitarom na vozilu. Nego, gde je nestao sam Mad Max? Zar je taj lik postao puki privezak nekakve junakinje koju tek sada prvi put upoznajemo. Razumem da su ljudi fascinirani akcionim scenama ali film sam po sebi zaslužuje titulu jednog od najgorih filmova poslednje decenije.

Edited by melankolic, 24 May 2015 - 20:06.


#14 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 24 May 2015 - 20:49

Koliko sam ja shvatio, u Mad Max The Road Warrior, došlo je do razaranja oružjem velike razorne moći, a ono što je ostalo strvinari nad lešinom umrlog sveta.


Mad Max The Road Warrior

For reasons long forgotten,two mighty warrior tribes went to war and touched off a blaze
which engulfed them all. Without fuel they were nothing.
They'd built a house of straw.

The thundering machines sputtered and stopped.
Their leaders talked and talked and talked.
But nothing could stem the avalanche...Their world crumbled...the cities exploded. Men began to feed on men.
On the roads,it was a nightmare,only those mobile enough to scavenge,brutal enough to pillage, would survive.


Dakle, borbe se vode oko vitalnih resursa, hrane, vode i goriva (da bi se do prva dva resursa došlo u nepreglednoj pustari potrebno je gorivo - only those mobile enough to scavenge). Immortal je uzurpirao izvor vode tako da kontroliše tu zajednicu koju je okupio a drži je u pokornosti strahom, uzurpiranjem resursa i nekom obskurnom ideologijom koju je sam osmislio.
Ljudi i umiru, nisam primetio da "putevi" vrve od ljudi, uglavnom su manje ili nešto veće zajednice okupljene oko retkih izvora vode (pretpostavljam da "Lešinari" takođe imaju nekakav izvor čim su živi i funkcionišu a možda dolaze do vode pljačkajući konvoje koji trguju između Citadele, Bulletfielda i onog trećeg mesta, ne znam kako se beše zove, to bi objasnilo neprijateljstvo sa Immortalom i drugom dvojicom vođa).

Dalje, "mališan" i nema nikakve veze sa Gyrom, iz više razloga, prvo, Nux je jedan od Warboya, pripadnik ratničke klase, dok je Gyro nešto kao Mad Max, samostalno pokušava da preživi pljačkajući one koji žele njega da opljačkaju i strvinareći, ta dva lika nisu za poređenje ali baš ni malo. Gyro se seća sveta pre katastrofe, Nux ne, već je odrastao u Citadeli gde je filovan nekom idelogijom-religijom koju je osmislio Immortal za kog je takođe jasno da se kao i Max seća života pre apokalipse.
Ako bi Nuksa poredio sa nekim iz MM2 najbolje je poređenje onaj mališa sa bumerangom jer su obojica rođeni posle katastrofe, s tim što su odrastali u različitom okruženju ali nivo neznanja i nepoznavanja funkcionisanja sveta pre apokalipse su im jednaka misterija.
Usled nepoznavanja bilo čega Nuks, kao i ostali Warboysi su lak materjal za obradu te im je Immortal u skladu sa nekim znanjem koje nosi servirao nekakav superkul život posle smrti u vidu Valhale u kojoj će se večno voziti sjajni i hromirani (autolak je u metalik boji tj chrome boji automobila) i gostiti MekGozbom (očita aluzija na Mekdonalds). Jednostavno, ljudska rasa je resetovana i neznanjem se manipuliše veoma lako i veoma uspešno.

Gitarista je klasičan pulp&trash elemenat i meni se dopada, razumem da se nekom ne dopada i na to nemam šta da dodam (ukusi se razlikuju), meni je kul, ima funkciju ratničke muzike, kao što su muzičare sa sobom u pohode vodile grčke falange i rimske kohorte.


U filmu niko ne spašava svet, niti im je to cilj, tek to ne znam kako si zaključio, dva glavna lika beže progonjeni sopstvenim demonima (ko zna šta je Furioza radila za Immortala i kakva zverstva je činila kad traži "iskupljenje"), pokušavaju da nađu neki unutrašnji mir u svom tom haosu.
Maks je isti kao u Drumskom ratniku, radi za sebe i sopstveni groš, ne pada mu napamet da spašava svet, samo želi svoj V8 Interceptor nazad i to je sve.
Priča počinje sa njim, kako ostaje bez Interceptora, odvode ga u Citadelu i kroz čitav film je tu, na kraju je takođe kamera na njemu gde odlazi dalje (ide prema onim događajima koji će uslediti u Drumskom ratniku jer je ova priča hronološki smeštena između Mad Max i Mad Max 2).

Ja sam u prvom postu napisao zašto mi se film dopao, pre svega zbog nedostatka ispraznih dijaloga, usiljenih replika, svega ovog što sam napisao u ovom postu i još malo više.

Apsolutni sam fan Mad Max serijala još od malena i film me nije ni malo razočarao, štaviše, prava akcija i domaći zadatak kako akcioni film treba da izgleda.

Edited by Prijatelj_Fudbala, 24 May 2015 - 20:51.


#15 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 24 May 2015 - 21:13

Upravo se vratih iz bioskopa. 
Koji pankeraj od akcije,leptejebo! 

Inace se dobro secam originala iz '79,koji mi je odlican.
Ovaj novi MM nije bas taj nivo,ali je definitivno vredan odlaska u bioskop.
Btw-meni se dopada rediteljeva postavka u kojoj je Furiosa zapravo pravi Max.