Jump to content


Photo
- - - - -

Hannibal


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#16 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 26 July 2015 - 20:30

Sada su dosli do manje/vise poznatog dela iz filma, a ja pre pocetka sezone pogledao Manhunter i Red Dragon. :lol+: RD je rimejk Manhuntera i pogledao sam ga samo zato sto su glumili Hopkins i Norton.Meni je ovo dovoljno jasan znak da zavrsavaju sa serijom tj da se nece preseliti na drugu mrezu.Video sam da ce Fuler uskoro da ima novi projekat.

 

U poslednjih par epizoda su digli kvalitet epizoda i nametnuli ludacki tempo, ova epizoda malo slabija u odnosu na prethodne tri, ali cenim da ce uskoro da se ponovo pojavi epizoda zbog koje nece da budem pri sebi kada je budem odgledao.Ja i dalje ne verujem sta sam sve video u proslonedeljnoj Digestivo.Sa druge strane mi deluje da je to malo zbrzano i da je moglo da se razvuce barem na dve epizode.Ima tu dosta kvalitetnog materijala za vise sezona, a ne samo za tri.Oni su znali sigurno par meseci ranije da nece ovo dugo da potraje, ostaje mi samo da kazem steta.


  • 1

#17 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 10 August 2015 - 23:15

odlicna 10. epizoda. stvaro je greh ako je ovo poslednja sezona...


  • 0

#18 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 13 August 2015 - 11:50

Da li ce ova serija posto je otkazana imati neki konkretan kraj? Pitam, jer ne bih zeleo da gledam nedovrsenu pricu.
  • 0

#19 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 20 August 2015 - 17:27

Kaskao sam poslednje 2 epizode i pogledao sam ih sinoc.Tempo je mozda malo opao(to ne menja utisak da su ove poslednje dve odlicne), ali sada ocekujem da me vec vecerasnja epizoda oduva s nogu.Dijalozi su generalno sada korektni, pre su znali u nekom trenutku da budu smesni i zalosni.Posto poslednjih par epizoda ukljucuju Frensisa neke stvari su poznate iz RD, ali dosta je stvari ubaceno.Ne bih se iznenadio kada bi mozda cak i kraj malo izmenili.Ne mislim na konacni ishod, vise na mesto desavanja.

 

Sa jedne strane zalim sto nece da bude cetvrte sezone, ali mi je sa druge strane mnogo drago sto serija ''odlazi'' kada je na vrhuncu.Ako ne zeznu ove poslednje dve, treca sezona ce biti najbolja.

 

@Mister Bin

 

Zavrsice se isto kad i film Red Dragon, tako se meni cini samo mozda bude odstupanja.Red Dragon je rimejk Manhuntera, koji se isto po nekim delovima razlikuje.Nisam citao knjigu pa ne mogu da ti kazem koje su razlike.Serija nece da bude nedovrsena, mada meni je ovo sve malo zbrzano i deluje mi da su mogli da razvuku na tri sezone.Hteo je Fuler da razvuce seriju na 7 sezona, da obuhvati knjige The Silence of the Lambs i Hannibal.

 

Sve cetiri knjige u vezi Hanibala su ekranizovane, ako si pogledao sve filmove to bi bilo to.Ja cu kad-tad da procitam 4 knjige, zbog detalja koji su morali da se izbace iz filmova.


  • 0

#20 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 08 May 2016 - 15:47

Carevi sa RTS-a stavili Hannibala u prajm tajm termin - 02:00.  CA-RE-VI. :ajme:


  • 0

#21 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 14 May 2016 - 01:56

Nakon odlične prve sezone, dobre druge, prve tri epizode treće sezone su mi totalno ubile želju za gledanjem. Evo sad će skoro godinu dana od tada, pa da pitam, kakva na kraju ispade ta treća? Da li da dovršim započeto?
  • 0

#22 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 14 May 2016 - 08:05

Budi malo strpljiv, cetvrta nije nista bolja od prve tri dok od pete pocinje sou.Ne bih da spojlujem, meni je licno malo gej zavrsetak(videces zasto i to mislim na pretposlednju scenu, generalno odlicna epizoda) ali su ostavili podlogu za sledece sezone.Pojavljuje se Dolarhajd, ali nije skroz copy/paste filma Hanibal.Ubacili su neke druge elemente,Postoje glasine da ce da nastave, negde sam citao da su pre imali problema sa licencama i nisu mogli da ubace Kleris i jos par likova.Isto tako imali su slabu gledanost na NBC-u.Nista se konkretno ne zna, ali sada je sve na Fuleru da li ce u skorije vreme da nastave ovaj projekat posto mislim da nemaju nikakvih vise pravnih problema.Meds je nedavno dao izjavu da ne bi imao nista protiv da nastave sa Hanibalom.Pitanje je koliko je realno da ce da nastave.


  • 0

#23 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 14 May 2016 - 10:00

Cek, otkud znas kakve su cetvrta i peta sezona? :D


  • 0

#24 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 14 May 2016 - 12:31

Obama mi je poslao link mege na mejlu i tamo sam skinuo te fajlove. :/

 

Znas i sam da je on vec sada pogledao sestu sezonu GoT.


  • 0

#25 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 15 May 2016 - 12:22

tumblr_inline_o5g2eahPnj1tqwrng_500.gif


  • 0

#26 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 24 August 2016 - 15:30

Veoma precenjena serija, po mom mišljenju. Daleko od toga da je loša ali zaista nije za hvalospeve, izuzev estetske komponente koja je gotovo savršena. Nisam čitao knjige, ali deluje kao da su neki delovi nakalemljeni i da je scenario naknadno dorađivan. Hugh Dancy je prilično bezizražajan i njegova gluma mi se ni malo ne dopada, dok neki drugi epizodni likovi imaju popriličan overacting u svojim sekvencama. Mads je dobar kao i uvek ali je njegov izgovor engleskog baš onako...litvanski. Moguće da je to i sa namerom tako. Najgore od svega je što sve vreme imam osećaj kao da gledam neki superherojski uradak, a to baš ne volim. Ukratko, smatram da estetika spašava seriju od potpune prosečnosti i daje neku dodatnu dimenziju tek naizgled dubokoumnim replikama.


  • 1

#27 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 25 August 2016 - 15:02

Hanibal jeste deo detinjstva proveo u Litvaniji tj on je rodjen 1933 godine i ziveo je tamo do 1944.Stekao sam utisak da nisi gledao film ili procitao knjigu na osnovu tvog posta, pa cu na tome da stanem da ne otkrivam jos neke detalje.Ako nisi pogledao film Hannibal Rising, nista bitno nisi propustio.Ja pogledao film cisto radi nekog kontinuiteta kako bih povezao celu pricu.


  • 0

#28 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 25 August 2016 - 15:52

Znam, zato sam i rekao "litvanski". Nisam gledao taj film, ovu trilogiju (SIlence of the lambs, Hannibal, Red Dragon) jesam, ali ne posmatram je u kontekstu serije. U svakom slučaju je portretisan kao superheroj ili supervillain, ako hoćeš, to mi se ne sviđa. Ove ostale zamerke da ne ponavljam.


  • 0

#29 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 21 April 2017 - 18:54

Budi malo strpljiv, cetvrta nije nista bolja od prve tri dok od pete pocinje sou.Ne bih da spojlujem, meni je licno malo gej zavrsetak(videces zasto i to mislim na pretposlednju scenu, generalno odlicna epizoda) ali su ostavili podlogu za sledece sezone.Pojavljuje se Dolarhajd, ali nije skroz copy/paste filma Hanibal.Ubacili su neke druge elemente,Postoje glasine da ce da nastave, negde sam citao da su pre imali problema sa licencama i nisu mogli da ubace Kleris i jos par likova.Isto tako imali su slabu gledanost na NBC-u.Nista se konkretno ne zna, ali sada je sve na Fuleru da li ce u skorije vreme da nastave ovaj projekat posto mislim da nemaju nikakvih vise pravnih problema.Meds je nedavno dao izjavu da ne bi imao nista protiv da nastave sa Hanibalom.Pitanje je koliko je realno da ce da nastave.

Tek negde krajem ove godine mogu,pravno gledano, da raspravljaju javno kako bi mogli da ubace bilo sta iz Silence Of The Lambs u eventualnu cetvrtu sezonu Hannibala. Tada ce Gaumont i NBC (ili Amazon) moci da konkurisu za prava na SIlence of the lambs likove i pricu. Dancy i Mikkelsen su za nastavak, Fuller je napustio novi Star Trek(ali je showrunner na American Gods),tako da si je oslobodio vrijeme za pisanje novih epizoda. Ce vidimo.

I da, Hannibal nije otkazan zbog slabe gledanosti vec je jednostavno bio prenasilan za network tv,pa cak i za termin u 22h petkom. NBC je epizodu placao pisljivih 150 000(!!!) dolara, gledanost je bila totalno nebitna.


  • 0