Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

Veronauka u skoli?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
355 replies to this topic

#331 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 August 2015 - 07:09

Nije majka klela Muju sto se koc'ko, nego sto se cup'o.

 

:rotflmao:



#332 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 29 August 2015 - 11:43

Nije majka klela Muju sto se koc'ko, nego sto se cup'o.

Nimalo iznenadjen da ne razumes sta hocu, pa ti ne razumes sustinu svog komentara ta kako ces mog? Razlog sam jasno pomenuo, ali za razumevanje je potrebna volja i malo obrazovanja, no ti bi da sugerises drugima na sta da se usredsrede pa nemas vremena za takve "sitnice" kao sto je razumevanje.

Zamisli samo, besomucnost ti smeta al' si se, svejedno, upec'o…. i somu bucka smeta, al' nece da ode i gleda svoja posla… valjda kao i ti, ocekuje tepanje i titranje jerbo poseduje znanje koje niko drugi nema… kad ono - intelektualni keder...

O Covece, ne zelim se macevati recima s tobom, ni sa drugima, ako hoces da govorimo o temi, onda trebas imati tracak volje, vratiti se lepo na moj prvi post i procitati iznova i iznova. Ne vredjam ja tvoju inteligenciju ili moc rasudjivanja, ishitren pristup razaznavanju mene skrenuo te je sa teme.

Samo se trebas okrenuti, ako je to toliko tesko i tebi ponizavajuce onda nemamo sta govoriti. 



#333 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 29 August 2015 - 12:03


Jel koji sith lord bio medju njima?  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:

 

Pa ja ne znam koji je dokaz vama potreban !? Neki laserski pistolj, da se otkrije u recimo, Egiptu i da vam neko prikaze direktno , pred vasim ocima, taj pistolj i da kaze: eto, to je nesumnjivo vanzemaljska tehnologija!

To je ono sto vi hocete, ali cak ni tada ne bi verovali!



#334 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 August 2015 - 12:14

O Covece, ne zelim se macevati recima s tobom, ni sa drugima, ako hoces da govorimo o temi, onda trebas imati tracak volje, vratiti se lepo na moj prvi post i procitati iznova i iznova. Ne vredjam ja tvoju inteligenciju ili moc rasudjivanja, ishitren pristup razaznavanju mene skrenuo te je sa teme.

Samo se trebas okrenuti, ako je to toliko tesko i tebi ponizavajuce onda nemamo sta govoriti. 

:sleep_1: Sada vec smaras… sta ces, sujeta je tesko breme...



#335 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 29 August 2015 - 12:40

...

 

 

 

Ste se tice recnika - odavno dozvoljavam sebi da kazem ono sto mislim, ma koliko se neko potresao.

Takodje, koliko vidim ti trckaras unaokolo, pa bi da se sigras a ja nemam nameru da igram tudje 'zmurke' i ulazim u besmislenu, bespredmetnu raspravu, koje su se klonili i mnogi pametniji pre mene.

'Oratorstvo' je nesto sto se gradi (valjda znanjem i trudom), a kinizam je legitiman zivotni pristup / stav.

Spominjao sam prave pesnike tek da pokazem koliko su apologete lazi povrsne, pateticne i komicne.

Za mene je apsolutno nevredno religiozno trabunjanje koje izbegava i svest i odgovoran odnos, pre svega prema sebi, pa onda i okolini.

Zamisli koliko mi je lakse kad neko posle neke ceremonije zombiranja izgovori magicne reci i ucini puf-put, 'mirisljavom pederusom koja gori'!

:lol+:

 

No, niti sam ja predmet ovog treda, niti taman posla ti. Cak ni tvoje nemusto sricanje opsteprihvacenih gluposti.

Ako decu od malih nogu ucimo glupostima, sva verovatnoca je da ce barem polovina od njih biti glupa, tj. izgubljena za realan zivot, a druga polovina ce ce vec nekako izvuci iz toga, mada je moglo da joj se olaksa time sto bi se ponudio mnogo kvalitetniji sadrzaj, a ne dogmatski recitali.

 

A kad odrastu - pa neka 'veruju' u sta god hoce - makar u mogucnost 'parenja sa vanzemaljcima'!

Koga je briga?

;)

 

...

Sjajna je osobina coveka koji je u stanju svakome reci ono sto misle, bar je to moje misljenje. To cenim i prija mi kad mi neko kaze ono sto sam sumnjao da je istina ili laz.

Recnik je deo vaspitanja, postoji bezbroj reci kojima covek moze reci i opisati predmet rasprave, drugog coveka .Zasto recnik mora biti vulgaran? Kakav primer dajes drugima, deci koju bi ucio. Ni jedan covek nema prava osudjivati drugoga, iako bio u pravu, vec samo dati primer.

 

Kako neko kome se sve svodi na pametno-glupo, normalno-bolesno, toplo-hladno, realno-nerealno, moze biti jedno sa istinom kad u svakom pokusaju razumevanja deli latice cveta zivota. Hm, Realan zivot? Ko to kaze, milijarde telecih glava porodice homo? 

Kako se usudjujes govoriti o realnom u planetarnoj sferi koja "leti" u kandzama beskonacne energije univerzuma, na spram cega si ti, tvoj um , obican mikrob.

Ti koji vidis jednu trunku spektra, delic slagalice tako samouvereno baljezgas o celoj slici, skrivajuci se iza realnog.

Mislis li da je inteligencija kreirala citav ovaj entitet da bi covek kao ti ili ja razumeo sustinu ?

Prvo shvati ko si, a onda pricaj o realnom.

Vidis, ako milijarde veruju u Boga(uzviseno, magijsko bice),  ti , Mama mia, blond i milioni slicni Vama, recicete kako je to iluzija primitivnih, neobrazovanih, glupih.

Ukoliko ti ...milioni tebi slicnih veruju u realno, a ja kazem kako je to iluzija, osudicete me da sam lud, glup, smesan.

Koji paradoks, zar ne...



#336 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 August 2015 - 14:30

...

 

 

Nozda mi i jesmo mikrobi.

;)

 

Samo je razlika u tome, sto se nalazimo sa razlicite strane mikroskopa.

 

Dok se takvi kao ti, nalaze na onom 'predmetnom stakalcu' u prigodnoj tekucini, ja takve 'kreacije' / mikrobske kreature koje glavinjaju kroz kap besmisla - posmatram kroz okular / objektiv mikroskopa.

 

U startu mi je bilo jasno da ces kao baba-gatara zavrsiti u trtljanju o tzv. 'Njemu' i tzv. 'Bozanskoj Kreaciji' - samo sam cekao da vidim dokle ces da se prikradas / stiskas?

 

Bio ti je blam da od starta krenes da laprdas?

Pa nemoj se stideti - samo nastavi.

 

Pih, kad bi na mene, ovako imunog, tek tako delovao svaki mikrob!

;)

 

...



#337 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 August 2015 - 15:07

...

 

 

Nozda mi i jesmo mikrobi.

;)

 

Samo je razlika u tome, sto se nalazimo sa razlicite strane mikroskopa.

 

Dok se takvi kao ti, nalaze na onom 'predmetnom stakalcu' u prigodnoj tekucini, ja takve 'kreacije' / mikrobske kreature koje glavinjaju kroz kap besmisla - posmatram kroz okular / objektiv mikroskopa.

 

U startu mi je bilo jasno da ces kao baba-gatara zavrsiti u trtljanju o tzv. 'Njemu' i tzv. 'Bozanskoj Kreaciji' - samo sam cekao da vidim dokle ces da se prikradas / stiskas?

 

Bio ti je blam da od starta krenes da laprdas?

Pa nemoj se stideti - samo nastavi.

 

Pih, kad bi na mene, ovako imunog, tek tako delovao svaki mikrob!

;)

 

...

Pa neces valjda, da ga strpas medj' te milijarde i "auru posebnosti" da mu oduzmes? 



#338 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 29 August 2015 - 15:49


Vidis, ako milijarde veruju u Boga(uzviseno, magijsko bice),  ti , Mama mia, blond i milioni slicni Vama, recicete kako je to iluzija primitivnih, neobrazovanih, glupih.

 

pa da, vidim istakao si nepobitne cinjenice...sta su milioni naspram milijardi :rolleyes:

 

nego, i ja sam medju milijardama verujucih,

samo nemam problem sa verom vec sa religijama, nikako da se odlucim,

 

pa ih menjam

 

trenutno se smatram vikankom (od wicca)

 

 

Ali ne znam da li se u nasim skolama uci na pravoslavnom ili na neutralno religijskom jeziku?



#339 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 August 2015 - 16:27

...

 

 

Izgleda da je onaj 'gore' bio samo cata pa priljezno belezio 'mikrobe'

 

https://en.wikipedia...tual_traditions

 

 

:rotflmao:

 

 

@ Mama

 

E, znao sam da si neka moderna witch!

;)

 

 

>> ... Wicca (English pronunciation: /ˈwɪkə/) is a modern paganwitchcraft religion. It was developed in England during the first half of the 20th century and was introduced to the public in 1954 by Gerald Gardner, a retired British civil servant. Wicca draws upon a diverse set of ancient pagan and 20th century hermetic motifs for its theological structure and ritual practice. The word witch derives from Middle English wiccheOld English wicce (/ˈwɪttʃe/) (feminine) "witch" and wicca (/ˈwɪttʃɑ/) (masculine) "wizard".[1] ... <<

 

:lol+:

 

...


Edited by Kinik, 29 August 2015 - 16:31.


#340 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 29 August 2015 - 16:49


 

 

@ Mama

 

E, znao sam

 

attachicon.gifThe_Spiral_Pentacle_by_SingingGandalf.jpg

 


:lol+:

 

...

 

 

 

 

well :blush:

 

...nisam mogla vise da krijem ni da se branim dok me Edgar lazno optuzuje

i ubacuje u milione nevernika



#341 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 29 August 2015 - 18:04

...

 

 

Nozda mi i jesmo mikrobi.

;)

 

Samo je razlika u tome, sto se nalazimo sa razlicite strane mikroskopa.

 

Dok se takvi kao ti, nalaze na onom 'predmetnom stakalcu' u prigodnoj tekucini, ja takve 'kreacije' / mikrobske kreature koje glavinjaju kroz kap besmisla - posmatram kroz okular / objektiv mikroskopa.

 

U startu mi je bilo jasno da ces kao baba-gatara zavrsiti u trtljanju o tzv. 'Njemu' i tzv. 'Bozanskoj Kreaciji' - samo sam cekao da vidim dokle ces da se prikradas / stiskas?

 

Bio ti je blam da od starta krenes da laprdas?

Pa nemoj se stideti - samo nastavi.

 

Pih, kad bi na mene, ovako imunog, tek tako delovao svaki mikrob!

;)

 

...

Zato je sve otislo ,gde je otislo jer takvi kao Vi i gledaju kroz mikroskop.

Jedini okular kroz koji ti gledas je na vratima tvog stana, i ono sto kroz njega vidis je ceo tvoj svet. To je tvoja realnost, kao i sedenje za tastaturom i etiketiranje ljude, no gresis. Realnost je izaci medju ljude i reci im u lice sta mislis (onako kako ti umes) , da vidis kad ti neko pljusne dva-tri junacka samara i probudi te iz te usnule, uobrazene, imune koljusture, kako bi brzo promenio misljenje.



#342 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 29 August 2015 - 18:15

well :blush:

 

...nisam mogla vise da krijem ni da se branim dok me Edgar lazno optuzuje

i ubacuje u milione nevernika

Draga damo, Vi ste svu vasu duhovitost, izgubili na paljenju na Boga.



#343 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 29 August 2015 - 18:22

....

Realnost je izaci medju ljude i reci im u lice sta mislis (onako kako ti umes) , da vidis kad ti neko pljusne dva-tri junacka samara i probudi te iz te usnule, uobrazene, imune koljusture, kako bi brzo promenio misljenje.

Cija je to "realnost?"

 

Zivotinjska, ili (minimalno) primitivna.

Pozeljna i civilizovana realnost je biti uctiv, znati obrazloziti stav bez uvrede i ne pribegavati samaranju kao argumentu.

U vezi teme - ne uterivati (ili isterivati) boga batinom i nipodastavanjem.

 

Da moj post ne ispadne totalno trolovanje, da ponovim: veronauci (tj. veri, nema tu "nauke") nije mesto u skoli. Ne u onoj financiranoj iz drzavnog budzeta. Ako neko (neka crkva) hoce da ima privatnu skolu i sama to placa, neka ih...


Edited by zoran59, 29 August 2015 - 18:33.


#344 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 29 August 2015 - 18:28

Cija je to "realnost?"

 

Zivotinjska, ili (minimalno) primitivna.

Pozeljna i civilizovana realnost je biti uctiv, znati obrazloziti stav bez uvrede i ne pribegavati samaranju kao argumentu.

U vezi teme - ne uterivati (ili isterivati) boga batinom i nipodastavanjem.

 

Da moj post ne ispadne totalno trolovanje, da ponovim: veronauci (tj. veri, nema tu "nauke") nije mesto u skoli. Ne u onoj finaciranoj iz drzavnog budzeta. Ako neko (neka crkva) hoce da ima privatnu skolu i sama to placa, neka ih...

Potpuno se slazem sa Vama. 

Jedino, civilizovana realnost o kojoj govorite je nazalost ona u kojoj se vecina ponasa kao kinik. Ona  samara, ismeva, ponizava. 



#345 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 August 2015 - 18:51

...

 

... zato je sve otislo ,gde je otislo jer takvi kao Vi i gledaju kroz mikroskop ... jedini okular kroz koji ti gledas je na vratima tvog stana, i ono sto kroz njega vidis je ceo tvoj svet ... to je tvoja realnost, kao i sedenje za tastaturom i etiketiranje ljude, no gresis ... realnost je izaci medju ljude i reci im u lice sta mislis (onako kako ti umes), da vidis kad ti neko pljusne dva-tri junacka samara i probudi te iz te usnule, uobrazene, imune koljusture, kako bi brzo promenio misljenje ...

 

:rotflmao:

 

Tja, eto kako se 'Visnje Bice', potajni obozavatelj 'kreacije', brzo strmoglavi do opancarsko-seljackih pretnji batinama i gvirenja kroz tudju 'spijunku'. Sam je kriv sto mu je takva 'realnost'!

:krsta:

Zalosno & neiteligentno, no to obicno prati tu ukiseljenu smutoljinu, to opsesivno, no odvratno brckanje u lavorcetu sopstvene prljave vode.

 

Takvi smorovi - ne bi mi promenili misljenje ... pa jos jedno 2000 godina.

Taj galimatijas je samo za neuke i nemuste - doduse 'nisci duhom su blazeni'.

;)

 

PS.

Nego vidim da si skapirao da su prso' u dopisivanju sa mnom (nisi ti taj kalibar) pa sada pokusavas da se gospodises?

Najs traj.

:whistle:

 

...


Edited by Kinik, 29 August 2015 - 18:53.