Jump to content


Photo
* - - - - 1 votes

Veronauka u skoli?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
355 replies to this topic

#301 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 August 2015 - 15:46

. Treba decu od malih nogu vaspitavati da postuju oca i majku, moralne norme i da se boje necega

 

 

...zasto kazes da se boje `necega` a mislis na babarogu :P

 

Inace, licno mi ne smeta niciji slobodan izbor slusanja predavanja. Mislim, sta se dobija limitima, ukidanjem, negiranjem i podsmehom nenaucnom pogledu na svet, naravno sve dok nenaucnim pogledom na svet ne pocne da smara nezainteresovane?

 

 

Pa ljudi ce uvek da se `pale na boga` ili nesto slicno a misticno, bez obzira na stepen obrazovanja. Nek` se pale, mozda to i nije gubljenje vremena za njih, jer tko zna sta bi inace radili ...te se u tom smislu nedje i slazem sa db.

 

 

 

 

 

edit/i


Edited by Mama_mia, 27 August 2015 - 15:47.


#302 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 27 August 2015 - 17:14

 

Pa ljudi ce uvek da se `pale na boga`

 

 ili nesto slicno a misticno, bez obzira na stepen obrazovanja. Nek` se pale, mozda to i nije gubljenje vremena za njih, jer tko zna sta bi inace radili ...te se u tom smislu nedje i slazem sa db.

 

 

 

 

 

 

"Nedje"(hm) osetih zajedljivu ironiju u Vasem postovskom izlaganju.

 

Kazete ljudi ce uvek da se pale na Boga.

A zasto se ljudi "pale na Boga"? 

 

Zasto se milioni hodajucih Homo sapiensa, pale na jedno  misticno nadljudsko bice i poveci deo dragocenog peska vremena posipaju po hramovima i kucama Boga?

Vreme koje bi inace glupo potrosili, recimo u besumicnoj trci za robota godine, gde bi danocno kuluciti za novac ili slicno tome...



#303 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 August 2015 - 17:23

 
Pa ljudi ce uvek da se `pale na boga`
 
 ili nesto slicno a misticno, bez obzira na stepen obrazovanja. Nek` se pale, mozda to i nije gubljenje vremena za njih, jer tko zna sta bi inace radili ...te se u tom smislu nedje i slazem sa db.
 
 
 
 
 
 

"Nedje"(hm) osetih zajedljivu ironiju u Vasem postovskom izlaganju.
 
Kazete ljudi ce uvek da se pale na Boga.
A zasto se ljudi "pale na Boga"? 
 
Zasto se milioni hodajucih Homo sapiensa, pale na jedno  misticno nadljudsko bice i poveci deo dragocenog peska vremena posipaju po hramovima i kucama Boga?
Vreme koje bi inace glupo potrosili, recimo u besumicnoj trci za robota godine, gde bi danocno kuluciti za novac ili slicno tome...

Zbog toga što ne idu u školu, ili tamo nisu ništa naučili. Da ne pominjem kako je lakše odgovornost prebaciti na drgiga. Ma Božja volja. Onda hoće i druge da ubiraju u svoju glupu propagandu.

#304 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 August 2015 - 18:02

...

 

... ali mi je ovaj covek bio interesantan i sedeo sam kod njega, pricali smo o svakakvim stvarima, o cemu inace nemas prilike da pricas sa starijima ...

 

 

Pa to je problem odrastanja i porodice, a ne tzv. 'religije'.

A sta ce taj 'fini covek' u popinama, a ne, recimo u sociologiji / filozofiji?

Nije on 'fin' - on je samo 'ribar ljudskih dusa'.

Takvi demagozi i njihova 'secerna vata / vuna' su najgori.

:wicked:

 

... treba decu od malih nogu vaspitavati da postuju oca i majku, moralne norme i da se boje necega! ... inace , kad odrastu postaju kriminalci, hajduci, harambase! ...

 

 

Opet se ti bacio u povrsnu dostojevstinu - 'ako nema boga, sve je dozvoljeno'.

Pa nije!

 

Radi sam nad sobom, vaspitavaj samoga sebe, budi sebi i 'bog i otac & sin i sveti duh'.

Sta ce ti batina?

 

Bane, citaj D. Radovica, ono cuveno: 'ako vec tucete decu, tucite ih tek onako', i 'tucite decu kad pocnu da lice na vas'!

;)

 

...



#305 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 27 August 2015 - 18:28

Zbog toga što ne idu u školu, ili tamo nisu ništa naučili. Da ne pominjem kako je lakše odgovornost prebaciti na drgiga. Ma Božja volja. Onda hoće i druge da ubiraju u svoju glupu propagandu.

Mama-mia rece, citiram: "bez obzira na stepen obrazovanja". To bi trebalo iskljuciti skolu, zar ne?

 

Na posve jednostavno pitanje: Zasto se ljudi pale na Boga, odgovor bi bio iznimno obiman.

Niti reci koje si naveo bice da su kraj tepiha kojim gazi problem posledice pitanja, posto ono zahteva sadrzajnije poimanje onog "zasto" ,koje udarajuci snazno pesnicama po glavi logosa, trazi samo jedno- Svrhu?



#306 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 August 2015 - 19:01

Zbog toga što ne idu u školu, ili tamo nisu ništa naučili. Da ne pominjem kako je lakše odgovornost prebaciti na drgiga. Ma Božja volja. Onda hoće i druge da ubiraju u svoju glupu propagandu.

Mama-mia rece, citiram: "bez obzira na stepen obrazovanja". To bi trebalo iskljuciti skolu, zar ne?
 
Na posve jednostavno pitanje: Zasto se ljudi pale na Boga, odgovor bi bio iznimno obiman.
Niti reci koje si naveo bice da su kraj tepiha kojim gazi problem posledice pitanja, posto ono zahteva sadrzajnije poimanje onog "zasto" ,koje udarajuci snazno pesnicama po glavi logosa, trazi samo jedno- Svrhu?

Ajde, da te sad upitam. Da li si se povredio dok si udarao pesnicom po tastaturi?

#307 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 August 2015 - 19:06

...

 

Ima ovde sasvim dovoljno tredova gde se govorilo o tzv. 'religijskim cudima' i nekom tzv. bogu / bogovima - pa ne treba i ovaj tred zatrpavati laprdavom religioznom skalamerijom.

 

'Iznimno obiman' bi bio i odgovor: 'sta je to u ljudskom bicu, sto ga vuce prema picu?'

:lol+:

 

Koliko citav ovaj socium regresira - toliko se neki hvataju za 'veronauku', sto se samo stari 'mraksizam'.

 

Siguran sam, da ce i ta 'nauka' isto proci kao ono indoktriniranje.

 

Jer nista drugo i nije, vec podilazenje najprizemnijim ljudskim porivima & strahovima - kao, npr. prodaja opijata, sto zakonita, sto nezakonita.

 

Nikome nije zabranjeno da uzgaja svoj licni hobi i prebiva u mraku iscasenih verovanja, samo se ne treba time hvaliti i nametati to drugima.

 

Ako se zabranjuje reklamiranje duvana i pica - mogli bi u to da unesu i zabranu religioznog reklamiranja.

A ko hoce u kafanu - njegova stvar.

 

...



#308 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 27 August 2015 - 20:34

Ajde, da te sad upitam. Da li si se povredio dok si udarao pesnicom po tastaturi?

Ocigledno je sala namenjena meni, no ne vidim senku koja je baca, verovatno "prebiva u mraku iscasenih verovanja" lampinjonske svetlosti, da je sama svetlost Sunca. 

O sta bi to moglo znaciti, pita se trodimenzionalni racionalni logos. 

Kako bi uopste mogao znati. Opires se sada, dicis se tako malim znanjem, dok ti je robovski um vec odavno opran svetom vodom iz Edenskog bunara zelja ili udavljen kolotecinom jave iz americkog sna.

To je globalna zaraza i ti nisi sam u tom vrtlogu.Milioni su poklekli pre tebe,milioni su izgubljeni u traganju.

Bezis iz straha od neznanja tako sto se udaljavas od izvora znanja. Otrovan si predrasudama, a mrstis se i osudjujes Boga prebacujuci odgovornost na njega.

 

No, dosta o tebi, hteo si nesto reci?


Edited by Edgar Cayce, 27 August 2015 - 20:34.


#309 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 August 2015 - 20:52

...

 

Ma ne smaraj i ne laprdaj vise.

 

Koga je briga za tvoju logoreju!?

 

Moz misliti, dosao lik da nam obznani 'Njega'!

 

No, kako pisu novine - pun je takvih 'Laza Lazarevic' & 'dnevni boravak' u Palmoticevoj.

Kad neko odlepi, prvo sta mu padne na pamet su 'nebesi, neizrecivi putevi i hertz'!

Taj glupi i shuplji misic!

:lol+:

 

...



#310 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 27 August 2015 - 21:21

U svakoj corbi mirodjija.Kako ste?

 

Ne brinite gospodine kinik, Vi za mene. Poradite malo na Vasim manirima, imate dovoljno godina da se ne ponasate kao "lajavi krelac".

Hahaha, oprostite, ali stalno ponavljate tu rec "laprdaj", a Vi stalno laprdate. Da sami ne patite od logoreje? 



#311 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 August 2015 - 21:35

...

 

... 

 

 

... ocigledno je sala namenjena meni, no ne vidim senku koja je baca, verovatno "prebiva u mraku iscasenih cajsovskih verovanja" lampionske svetlosti, da je sama svetlost Sunca ... o sta bi to moglo znaciti, pita se trodimenzionalni racionalni kinichki logos ... kako bi uopste mogao znati ... opire se sada cajsovskom laprdanju, dici ne tako malim znanjem, dok je cajsovski robovski um vec odavno opran usmrdjenom vodom iz napustenog bunara laznih zelja ili udavljen kolotecinom jave iz ortodoxnog sna ... to je vukojebinska zaraza i ti nisi sam u tom vrtlogu ... milioni su poklekli pre tebe, milioni su izgubljeni u ortodoxnom, ispraznom, isihastickom bajanju - toj jeresi ... bezis iz straha od neznanja ... otrovan si predrasudama, a mrstis se i hulis na boga, sektasu, predbacujuci odgovornost na druge.

 

no, dosta o tebi, hteo si nesto reci?

 

:rotflmao:

 

...


Edited by Kinik, 27 August 2015 - 21:37.


#312 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 27 August 2015 - 22:59

Svidjaju mi se Vasi postovi. Bacio sam pogled na nekoliko Vasih starih pisanja i prijatno iznenadio.

Pre svega, paznju mi privuce Vase rasudjivanje i odstupanje od dogmatskih brazdi, sa saumnjivog lica ovog drustva, kao i osuda nepravde svake vrste. 

No Vas cinizam izaziva u meni gorcinu. Rekao sam Vam vec jednom da niste kinik vec cinik iz dobre namere, ne iz verbalne osvete. Kinik bi Vas se sramio.

 

Covek mora neprestano uciti i pitati se? Ja, se pitam, zasto se bojite mog nastupa? To je samo predstava, sa ciljem da Vas natera da se zapitate.

 

Vase znanje bazirano je na knjigama. Moje znanje ne. U Vasim knjigama necete naci simptome Cayce-ja, vec u Vama samima.

Zasto neprestano saljete k meni taj bumerang podsmeha? I sam bih mogao ismejati svaku Vasu rec.

Mislim da je vreme, da decje ratne igre prestanu.



#313 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 August 2015 - 01:30

"Nedje"(hm) osetih zajedljivu ironiju u Vasem postovskom izlaganju.

 

Kazete ljudi ce uvek da se pale na Boga.

A zasto se ljudi "pale na Boga"? 

 

Zasto se milioni hodajucih Homo sapiensa, pale na jedno  misticno nadljudsko bice i poveci deo dragocenog peska vremena posipaju po hramovima i kucama Boga?

Vreme koje bi inace glupo potrosili, recimo u besumicnoj trci za robota godine, gde bi danocno kuluciti za novac ili slicno tome...

Zato sto ih je neko, kao i tebe, ubedio da je duhovnost ( sta god to znacilo ) u hramovima i kucama Boga, inace to ne bi navodio kao alternativu "besomucnoj trci".



#314 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 28 August 2015 - 10:10

11887934_10206571955009744_7608318134265



#315 Edgar Cayce

Edgar Cayce
  • Banned
  • 43 posts

Posted 28 August 2015 - 16:39

Zato sto ih je neko, kao i tebe, ubedio da je duhovnost ( sta god to znacilo ) u hramovima i kucama Boga, inace to ne bi navodio kao alternativu "besomucnoj trci".

Mene neko ubedio? Hm, tesko...

 

Ja nemam učitelja,
Život je moj učitelj.
Ja nemam gospodara,
Karma je moj gospodar.
Ja nemam oružje,
Nepokolebljiva volja je – moje oružje.
Ja nemam tvrđavu, nepokolebljiv duh je – moja tvrđava.
I ja umirem ponovo
Da bih se rodio onakav, kakav hoću.

(Himna iz Rigvede).

 

Eto da citiram i ja nesto.

 

Ne znam da li pisem na aramejskom, medjutim bez obzira sta covek napisao sa svih strana ga okruzuju zidovi osude.

Ja, nisam tema, tema je veronauka u skoli. Da lapsus calami- besomucnoj , to niko da ismeje za divno cudo.

 

Moram te zamoliti da jos jednom polako procitas sta sam napisao,a onda da komentarises. Brze bolje si u afektu sa klovnovskim kezom poleteo u euforicnu masu, a da uopste ne znas cemu se oni to smeju.

Samo da sutnem rdju dok je na zemlji okruzen stotinama junaka poput mene, cim ga biju mora da nije u pravu...