Jump to content


Photo
- - - - -

Sta sa 100.000 evra u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#31 Technogod

Technogod
  • Members
  • 733 posts

Posted 05 March 2015 - 13:34

Grafikon je smesan ko crtani film. Nista licno daljinac.



#32 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 05 March 2015 - 13:56

Grafikon je smesan ko crtani film. Nista licno daljinac.

No problem ;) . Grafikon nije moj.A da ti sad objasnjavam ko je taj tip, potrajalo bi.Srecno sa kupovinom & investiranjem u nekretnine :lala:



#33 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 05 March 2015 - 14:43

@angelia

NIsam razumeo tvoj prethodni post uopste. Da li tvoji odlaze iz Srbije i treba da odluce da li da zadrze stan koji imaju tamo ili da ga prodaju i da donesu pare u Ameriku (koje onda mogu da uloze u nekretnine il bilo sta druo). Je li to glavno pitanje? Ili je pitanje da li da prodaju tamo veci stan, kupe manji i samo deo para donesu u Ameriku?

:) Ja pokusavam da nagorovim moje da dodju, prodaju sve i dodju. Pa sam htela da vidim da li se isplati da deo para tamo uloze u stan. Ocigledno ne.

 

Ne razumem ovaj racun posto kredit nekad uzimas u obzir (za neto dobit) a nekad ne (za stopu prinos). Ako ulozis $25000 u stan od $100000 koji zaradi 2-4% (na tih $100000), to ti je zarada od 8-16% (na ulozenih $25000).

jedno je povracaj na kapital drugo cap rate. Tj. cap rate je neto dobit(posle troskova)/cena a povracaj na capital neto dobit/ulozeni kapital.

 

ja sam u racunicu onda umesala i CF koji na kraju krajeva treba da placa sve to.



#34 kingkong

kingkong
  • Members
  • 1 posts

Posted 05 March 2015 - 15:08

No problem ;) . Grafikon nije moj.A da ti sad objasnjavam ko je taj tip, potrajalo bi.Srecno sa kupovinom & investiranjem u nekretnine :lala:

Daljinac svaka čast na pravom smo putu ciklusi su čudo  :lala:



#35 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 05 March 2015 - 21:31

Daljinac svaka čast na pravom smo putu ciklusi su čudo  :lala:

Ko razume-shvatice ;)