Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanje u mogucoj bolesti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 stale1996

stale1996
  • Banned
  • 3 posts

Posted 06 February 2015 - 16:33

Pozdrav svima, od 15 novembra sam bolestan pa do danasnjeg dana, izasla mi je zlezda na levoj strani vrata. Dijagnoza je bila tularemija ( Zbog zagadjenja vode u vodovodu). Ta zlezda je i dalje u mom vratu i velika je poprilicno. Javio sam se infektologu nakon terapije koju mi je prepisao lekar opste prakse ali nije bilo pomoci, Infektolog je prvo mislio da je dijagnoza mononukleoza zato sto sam imao temperaturu i gnojnu anginu u grlu, primao sam Penicilin i deksazon i time se resio angine.
Sada je fora sto sam radio test za tularemiju pre jedno mesec dana, i bio je pozitivan, 1:80.
Infektolog mi je napisao terapiju Gentamycin od 240 ali kod mene u selu nisu smeli da mi daju toliko dozu pa su mi podelili na 12 sati doza od 120 . Na sta se ljutio moj infektolog jer je mislio da ce imati bolji efekat jaca doza.
E sada sam radio ponovo test, u ponedeljak, i ponovo je pozitivan, doktor na infektivnonm mi je rekao da idem na operaciju i da mi izvade tu zlezdu pa kasnije da se javim njemu. 
Pomirio sam se sa tim da moram na operaciju, ali me je i strah i nije. Na operaciju idem na Maksilofacijalna hirurgiji u ponedeljak, sad je fora sto se ja malo nekako da kazem teze osecam, malo mi je otezano disanje, kao da me nesto pritiska u delu bas izmedju grudi, i desavalo mi se pre 2 dana kada udahnem duboko da me kao nesto zigne iznutra malo vise na levoj strani. Onda mi se juce desilo da me boli stomak ispod pupka neki onako malo blazi bol. A nekako mi je i sada da moram da disem malo teze i da me kao "bole testisi", ali jednu stvar znam sigurno da moram cesto da disem duboko ne znam iz kog razloga. Jel je sve to moguce ili ja samo umisljam posto sam malo uplasen i uzrujan i da se ne lazemo bojim se da sedim u bolnici i to. Pa ako neko ima iskustvva ili slicno da mi kaze i pomogne. Unapred zahvalan svima smile.gif



#2 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 February 2015 - 13:20

Nisam strucnjak, ali ovo sto opisujes meni deluje kao klasicna anksioznost, zato sto ne znas sta ti je i ides na operaciju umisljas da te bole delovi tela koji su potpuno zdravi, slicno i sa dubokim disanjem. Moj savet ti je da se opustis i sacekas operaciju, verujem da ce sve biti ok :) Takve operacije su zaista rutinske.



#3 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 07 February 2015 - 20:45

Pa sto novi topic za isti problem i istu bolest? Nisi mogao pitati na istom topicu koji si otvorio pre mesec dana?

 

http://forum.b92.net...molim-za-pomoc/



#4 stale1996

stale1996
  • Banned
  • 3 posts

Posted 10 February 2015 - 15:04

Sada i ja mislim da je tako, ali ipak mislim da bi mozda neki lek mogao pomoci da se opustim ili slicno :D
Morao sam novi topic zbog bana, dobio sam ban na tom acc-u :)



#5 stale1996

stale1996
  • Banned
  • 3 posts

Posted 11 February 2015 - 18:11

Hteo bih da kazem dok sam bio na maksilofacionalnoj hirurgiji, bilo je njih 5-6 za operaciju i njih 5-6 koji nisu za to. Onda je dosao jedan profesor i oni su mu rekli da su mi uvecane tonzile sa obe strane. U pocetku nisam znao sta znaci to, ali sam sada procitao na netu da su to u stvari krajnici, da li neko moze da mi kaze neki prirodni lek za to? Doktor (profesor) koji me je gledao napisao mi je sledece:
Gentamicin od 240 10 injekcija, proslog puta kada sam uzimao Gentamicin zavrsio sam sa terapijom 2 janara 2015 primao sam dozu od 120 na 12 sati. Pa se pitam da li je dobro sto sada primam duplo jacu dozu ? I da li to nije opasno za bubreg?
I prepisao mi je Palitrex od 500mg. E sada bih da pitam da li je taj palitrex za ove uvecane tonzile ili sta vec?
Ako moze neko da mi pomogne bio bih vam zahvalan. :)



#6 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 05 March 2015 - 18:49

O aman pitanja - jel zaista ocekujes da ces dobiti bolje savete na forumu o dozi ili tipu leka, nego sto ce ti ga dati lekar?



#7 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 05 March 2015 - 21:09

Hteo bih da kazem dok sam bio na maksilofacionalnoj hirurgiji, bilo je njih 5-6 za operaciju i njih 5-6 koji nisu za to. Onda je dosao jedan profesor i oni su mu rekli da su mi uvecane tonzile sa obe strane. U pocetku nisam znao sta znaci to, ali sam sada procitao na netu da su to u stvari krajnici, da li neko moze da mi kaze neki prirodni lek za to? Doktor (profesor) koji me je gledao napisao mi je sledece:
Gentamicin od 240 10 injekcija, proslog puta kada sam uzimao Gentamicin zavrsio sam sa terapijom 2 janara 2015 primao sam dozu od 120 na 12 sati. Pa se pitam da li je dobro sto sada primam duplo jacu dozu ? I da li to nije opasno za bubreg?
I prepisao mi je Palitrex od 500mg. E sada bih da pitam da li je taj palitrex za ove uvecane tonzile ili sta vec?
Ako moze neko da mi pomogne bio bih vam zahvalan. :)

Davno, pre 20 godina, krajnici su mi pozeleneli od gnojnih cepova, pomogao mi je Gentamicin, maksimalne doze. U pitanju je stari lek, sve se o njemu zna, moguce su alergijske reakcije ali su retke. Injekciju obavezno primajte lezeci i pre primanja obavezno uzmite zalogaj neke hrane, kifla i casha jogurta ili caja su sasvim dovoljni. Verujte, dugo godina sam pratila prodaju i reklamacije na Gentamicin i dobro ga poznajem, pomocice vam sigurno.
Savetovala bih vam i kapi Valerijane, imate ih i upotekama i bio prodavnicama, imaju najbrze opustajuce dejstvo i sasvim su o.k. kada osecate strah i uznemirenost.Bice vama dobro, ne brinite.


#8 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 05 March 2015 - 21:12

antibiotici se ne prepisuju na forumima nego u ordinaciji i nigde drugde.