Jump to content

Photo
- - - - -

Preseljenje u Australiju

• Please log in to reply
85 replies to this topic

#46 chieftecs

chieftecs
  • Members
  • 56 posts

Posted 22 January 2017 - 16:14

Moja cerka je na studijama u Sidneju i mnogo joj se dopada Australija. Minus kolona je sto nikako ne moze da se navikne na faunu, posebno paukove.
  • 1

#47 blond

blond
  • Members
  • 4,597 posts

Posted 11 June 2017 - 17:34

Ako nekog naseg IT strucnjaka zanima odlazak u Australiju, evo clanka o IT skills shortage:

http://www.abc.net.a...-expert/8601426

• 2

#48 chieftecs

chieftecs
  • Members
  • 56 posts

Posted 30 July 2017 - 01:28

Cerka je odlucila da ostane u Australiji preko 190 vize i ujedno je ove godine upisala specijalizaciju abdominalne hirurgije na Univerzitetu u Sidniju. Poslala je EOI pismo, drzava New South Wales je pozvala da aplicira za vizu u roku od 60 kalendarskih dana i sada je u procesu prikupljanja dokumentacije.

Njeni troskovi ce biti oko 2500 evra.

Ujedno je potpisala ugovor sa Royal North Shore Hospital u Sidniju na 6 godina.

Edited by chieftecs, 30 July 2017 - 01:40.

• 4

#49 McConnell

McConnell
  • Members
  • 22 posts

Posted 10 February 2018 - 15:07

Minus kolona je sto nikako ne moze da se navikne na faunu, posebno paukove.

Ovo je moj najveci problem sa Australijom.

Naime, imam mogucnost da se preselim tamo i upisem master, ali su mi paukovi (Huntsman, funnel-web i ostali mutanti) velika prepreka da prevagnem ka da.

Koliko su cesti u stanovima i kucama? Koliko cesto se ovi veci srecu u sobama, kupatilima i ispod stolova (ili radikalnije, u krevetima)? Sama cinjenica da je dosta njih otrovno nije problematicna, koliko izrazena gadljivost na njihov izgled.

U pitanju je Parramatta u NSW.

Edited by McConnell, 10 February 2018 - 15:08.

• 0

#50 blond

blond
  • Members
  • 4,597 posts

Posted 10 February 2018 - 17:41

Ovo je moj najveci problem sa Australijom.

Naime, imam mogucnost da se preselim tamo i upisem master, ali su mi paukovi (Huntsman, funnel-web i ostali mutanti) velika prepreka da prevagnem ka da.

Koliko su cesti u stanovima i kucama? Koliko cesto se ovi veci srecu u sobama, kupatilima i ispod stolova (ili radikalnije, u krevetima)? Sama cinjenica da je dosta njih otrovno nije problematicna, koliko izrazena gadljivost na njihov izgled.

U pitanju je Parramatta u NSW.

E, kad sam I ovo doziveo da cujem, da neko zbog gadljivosti a ne otrova, ne zeli da zivi u Australiji  :krsta:

• 1

#51 mrd

mrd
  • Members
  • 17,763 posts

Posted 10 February 2018 - 17:46

cinjenica E, kad sam I ovo doziveo da cujem, da neko zbog gadljivosti a ne otrova, ne zeli da zivi u Australiji  :krsta:

Cinjenica je da tu kod vase sve moze da te ubije. Medjutim, ja licno u tome vidim samo izazov. Vecita neizvesnots, a ne kao u Srbiji, ili exYU drzavama, gde je sve izvesno!

:lol+:

• 0

#52 McConnell

McConnell
  • Members
  • 22 posts

Posted 10 February 2018 - 18:26

E, kad sam I ovo doziveo da cujem, da neko zbog gadljivosti a ne otrova, ne zeli da zivi u Australiji :krsta:

Razumem da sam dovoljno sposoban da se zastitim od neceg sto je otrovno, a nije vece ili duze od mene, tipa sprejom, isl. Ali to se ne odnosi na paukove, jer ih se organski gadim. Uz to ne znam kako bih mogao da zaspim znajuci da tako nesto moze da gmize po meni.

Ovo nam je veliko opterecenje - i dragoj i meni.

Edited by McConnell, 10 February 2018 - 18:51.

• 0

#53 McConnell

McConnell
  • Members
  • 22 posts

Posted 10 February 2018 - 18:36

Cinjenica je da tu kod vase sve moze da te ubije. Medjutim, ja licno u tome vidim samo izazov. Vecita neizvesnots, a ne kao u Srbiji, ili exYU drzavama, gde je sve izvesno!

Nemam problem sa cinjenicom da je Oz opasna. ~25 miliona ljudi uredno zivi tamo. Imam problem sa tarantulama, golden orbom, lovcem i australijskim dupljarom, odnosno atrax robustusom.

Hocu da kazem da bih imao isti problem sve i da nisu otrovni.

U Srbiji mi se svakako ne ostaje i ne zelim da potrosim najbolje godine ovde. Medjutim, ne zelim ni da srljam samo zato sto hocu da odem odavde.

Edited by McConnell, 10 February 2018 - 18:54.

• 0

#54 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 10 February 2018 - 19:20

To su, onda, neki ozbiljni strahovi. Mozda razgovor s nekim strucnim licem kako ih prevazici/racionalizovati?

Nije bas da se ne plasim aligatora (plus, mnooogo su veci od pauka, tesko da im mogu ista ako me napadnu), svako malo gricnu/pojedu nekog na Floridi, ali prosto ne mogu da zamislim da bi to bio razlog da ne dodjem da zivim na FL.
  • 3

#55 McConnell

McConnell
  • Members
  • 22 posts

Posted 10 February 2018 - 19:48

Razmisljao sam o bihejvioralnoj terapiji, odnosno terapiji izlaganja, jer nisam znao da imam strah od paukova dok nisam video australijske. Sa ovim domicilnim u Evropi nemam probleme.

Razumem te sta hoces da kazes, samo sto aligatori nisu cesti gosti u stanovima kao sto su to paukovi. Zbog toga sam pitao koliko cesto se pojavljuju ovi mutirani po zidovima, kupatilima, krevetima i slicnim lokacijama vaznim za miran zivot. :)

Dapace, citao sam da je Huntsman jedan od glavnih uzroka saobracajnih nesreci u Australiji, buduci da voli da se krije u kolima i uskoci u krilo.

Takve stvari nisam video dok sam bio na Work and Travelu u Americi (a bio sam 3 puta, East Coast, West Coast i Midwest Colorado), niti bilo gde u Evropi. Ovo je prva lokacija koja me izbezumljuje pre nego sto sam i krenuo i uzasava me pomisao da bih mogao naleteti na lovca u krevetu ili sl.

http://www.bluemount...four-car-crash/

https://www.google.r...h-australia.amp

https://www.instagra.../p/Bez_lXOhYU2/

Edited by McConnell, 10 February 2018 - 20:46.

• 0

#56 mrd

mrd
  • Members
  • 17,763 posts

Posted 10 February 2018 - 22:00

To su, onda, neki ozbiljni strahovi. Mozda razgovor s nekim strucnim licem kako ih prevazici/racionalizovati?

Nije bas da se ne plasim aligatora (plus, mnooogo su veci od pauka, tesko da im mogu ista ako me napadnu), svako malo gricnu/pojedu nekog na Floridi, ali prosto ne mogu da zamislim da bi to bio razlog da ne dodjem da zivim na FL.

Vi ste svi mnogo komplikovani, ja samo reagujem na oruzje. DaPacje, bude mi se osecanja, kad neko uperi oruzje ka meni. Ostalo sve mogu da skuvam i pojedem. :P

• 0

#57 McConnell

McConnell
  • Members
  • 22 posts

Posted 10 February 2018 - 22:39

Ajde nista, vidim da je forum botovisan. Pogresna adresa

Logout.
  • 0

#58 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,092 posts

Posted 11 February 2018 - 04:22

To je ogromna zemlja, to je kao kada bi neko reko da ne moze da zivi u Evropi jer se plasi- beloglavog orla. 

Sto se Sydneya tice veci problem je astronomska cena nekretnina, cak i Parramatta je danas preskupa. 

O guzvi u saobracaju - i da ne govorim. Tako da su tu najmanji problem paukovi.

Edited by darth bane, 11 February 2018 - 04:24.

• 0

#59 mrd

mrd
  • Members
  • 17,763 posts

Posted 11 February 2018 - 04:27

To je ogromna zemlja, to je kao kada bi neko reko da ne moze da zivi u Evropi jer se plasi- beloglavog orla. 

Sto se Sydneya tice veci problem je astronomska cena nekretnina, cak i Parramatta je danas preskupa. 

Imam utisak da se ovde sve cesce javljaju emigranti, koji bi da se presele onako. Cini mi se da niko nema motiv da ode da zivi, vec samo da ode da bi rekao da je otisao.

Mozda gresim, ali mene nikada grizli nije plasio, niti bob-cat! Da ne pominjem zvecarke, koje me ich ne zanimaju. 

Mozda cu u sledecem mandatu da se selim u Ozzie, ako me klinci nateraju. Sta cu kad sam putnik!

• 0

#60 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 11 February 2018 - 12:22

Ajde nista, vidim da je forum botovisan. Pogresna adresa
Logout.

Zasto botovi??? Zato sto nam "Sama cinjenica da je dosta njih otrovno nije problematicna, koliko izrazena gadljivost na njihov izgled" nije dovoljno racionalan argument pri donosenju tako jedne vazne odluke?? Mislim, gadljivost na izgled pauka da ti odredi (manje-vise) ceo zivot?!
  • 1