Jump to content


Photo
- - - - -

Preseljenje u Australiju


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#16 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 January 2015 - 00:37

E bas ta subclass 189 me interesuje,jeste ali sa tom vizom ostajes dole koliko hoces i mozes da radis...

U pravu si, mozes da radis a ne moras ako neces.


  • 0

#17 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 29 January 2015 - 11:24

Bex, 4 godine ti treba do pasosa a na bilo koju permanent residency vizu da dodjes mozes da ostanes indefinitely.

 

Da li se isplati doci u AUS? pa sad, zavisi od tvoje definicije 'isplate' ali mislim da je safe reci - da, isplati se. samo budi spreman na veliko cimanje u pocetku (a pocetak moze da traje od nekoliko meseci pa i do par godina). Sa IT bi trebalo teoretski da ti bude lakse da nadjes posao nego sa nekim drugim zanimanjima, ali to sve zavisi sta radis i koje iskustvo imas (IT je sirok pojam). Sidni ima veci IT job market od Melbourna. Najtezi korak je naci prvi posao, a kad se to desi onda si na konju :). Imas (mali procenat) firmi koje su spremne da zaposle i iz inostranstva, ali imas firmi (dosta njih) koje te nece pogledati bez lokalnog iskustva pa da imas 5 permanent radnih viza, tako da budi spreman na to. 


  • 0

#18 Bex989

Bex989
  • Members
  • 9 posts

Posted 02 February 2015 - 12:21

Bex, 4 godine ti treba do pasosa a na bilo koju permanent residency vizu da dodjes mozes da ostanes indefinitely.

 

Da li se isplati doci u AUS? pa sad, zavisi od tvoje definicije 'isplate' ali mislim da je safe reci - da, isplati se. samo budi spreman na veliko cimanje u pocetku (a pocetak moze da traje od nekoliko meseci pa i do par godina). Sa IT bi trebalo teoretski da ti bude lakse da nadjes posao nego sa nekim drugim zanimanjima, ali to sve zavisi sta radis i koje iskustvo imas (IT je sirok pojam). Sidni ima veci IT job market od Melbourna. Najtezi korak je naci prvi posao, a kad se to desi onda si na konju :). Imas (mali procenat) firmi koje su spremne da zaposle i iz inostranstva, ali imas firmi (dosta njih) koje te nece pogledati bez lokalnog iskustva pa da imas 5 permanent radnih viza, tako da budi spreman na to. 

 

 

Hvala na informacijama,za pocetak bi bilo koji posao odgovarao,i ne mora u struci samo dok se ne snadjem...Sto kazes za cimanje nadam se da ce da traje sto krace :) Bavim se administracijom sistema i administraciojom mreza , cisco sertifikovan. Sidnej mi ne odgovara za pocetak zato sto tamo nemam nikoga..


  • 0

#19 Bex989

Bex989
  • Members
  • 9 posts

Posted 03 February 2015 - 15:35

i za ovu vizu se dobija odgovor za 3 meseca https://www.immi.gov...r/visas/8.0.htm


  • 0

#20 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 08 February 2015 - 08:55

Moja cerka je 2 godine pokushavala da nadje posao u USA, drushtvene nauke su u pitanju. Konacno se pomirila sa tim da tamo moze da ode samo kao turista. Pre 2 nedelje je dobila podatak da ce Australija odobriti 148000 useljenickih viza sledece 2 godine, ako sam dobro razumela. Nashla je agenciju kojoj je poslala potrebna dokumenta, potvrdili su prijem i obavestili je da ce joj traziti posao. Ne traze nikakav novac, kazu da ce buduci poslodavac platiti njihov honorar i sve ostale troskove njenog zaposhljavanja.
Zvuci previshe dobro s obzirom na americko (ne)iskustvo. Kakav sam baksuz, dobice posao tamo daleko i otici......




  • 0

#21 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 February 2015 - 08:00

Moja cerka je 2 godine pokushavala da nadje posao u USA, drushtvene nauke su u pitanju. Konacno se pomirila sa tim da tamo moze da ode samo kao turista. Pre 2 nedelje je dobila podatak da ce Australija odobriti 148000 useljenickih viza sledece 2 godine, ako sam dobro razumela. Nashla je agenciju kojoj je poslala potrebna dokumenta, potvrdili su prijem i obavestili je da ce joj traziti posao. Ne traze nikakav novac, kazu da ce buduci poslodavac platiti njihov honorar i sve ostale troskove njenog zaposhljavanja.
Zvuci previshe dobro s obzirom na americko (ne)iskustvo. Kakav sam baksuz, dobice posao tamo daleko i otici......


 

Mozda tebi zvuci "previse dobro", medjutim, ja sam nasao posao putem agencije i nisam platio nista.


  • 0

#22 Bex989

Bex989
  • Members
  • 9 posts

Posted 09 February 2015 - 15:11

Mozda tebi zvuci "previse dobro", medjutim, ja sam nasao posao putem agencije i nisam platio nista.

 Slazem se i ja sam dobio istu takvu ponudu,poslodavac place sve troskove agenciji...ali je to nije permanent resident


  • 0

#23 Jah Cures

Jah Cures
  • Members
  • 4 posts

Posted 18 February 2015 - 19:04

Highlanderka, Blond, podelite sa nama sajt tih agencija, da pokusamo...tnx


  • 0

#24 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 19 February 2015 - 06:10

Zao mi je, plasirala sam dezinformaciju ali nisam kriva: nakon sto je cerka poslala trazena dokumenta, trazili su i novac za nastavak saradnje, sorry.....
  • 0

#25 masterNS

masterNS
  • Members
  • 484 posts

Posted 19 February 2015 - 09:48

Koliko novca? (ukoliko nije tajna) Da li garantuju nesto ili samo uzmu novac, pa ako nadju posao nadju? 


  • 0

#26 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 February 2015 - 13:20

To su samo posrednicke agencije, sve sto oni rade to mozete da uradite i sami. Poslodavcu mozete poslati vasu biografiju e-mailom ako mu trebate oni ce vas kontaktirati. Te agencije mozda vrede jedino ako imaju direktne kontakte sa poslodavcima ( ono sto bi mi definisali kao "vezu" ), premda mislim da ih vecina nema. A ako neka od njih ipak ima, onda vredi pokusati. Ali treba sve to prethodno proveriti.


  • 0

#27 Jah Cures

Jah Cures
  • Members
  • 4 posts

Posted 19 February 2015 - 18:34

Darth bane, apsolutno si u pravu! A ja bas trazim jednu od tih koje imaju kontakte sa poslodavcima. :) Moje zanimnje nile na listi zeljenih ali ja se ipak nadam da cu nesto naci. :) 

I just want to run away from Serbia...


  • 1

#28 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 February 2015 - 00:05

Darth bane, apsolutno si u pravu! A ja bas trazim jednu od tih koje imaju kontakte sa poslodavcima. :) Moje zanimnje nile na listi zeljenih ali ja se ipak nadam da cu nesto naci. :)

I just want to run away from Serbia...

 

Jah Cures,

 

darth bane nije u pravu i da sam ja ti, uzimao bih njegove postove s dosta rezerve. Ja sam nasao posao putem recruitment agency, posredstvo prilikom nalazenja posla je njihov legalni biznis i njihov status NIJE ono sto bi mi definisali kao "vezu" ( neko preko nekog drugog urgira za tebe ). Neke firme se u traganju za kandidatima uglavnom oslanjaju na ovakve agencije, dok druge ne.

Ja sam nasao poslodavca putem www.jtcims.com.au  kontakt osoba Trevor Whiting, ne znam da li pokriva tvoju bransu. Ni moje zanimanje nije bilo na listi zeljenih, ali je poslodavac nasao zanimanje koje objedinjuje vise njih i bez problema sredio radnu vizu 457 bez ikakvih troskova po mene.

U potrazi za agencijama poseti sajt www.seek.com.au ovde se i firme i agencije reklamiraju.


  • 0

#29 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 20 February 2015 - 00:51

@blond

Koliko je trajala prodcedura dobijanja vize od trenutka apliciranja? jesi li aplicirao iz Srbije ili neke druge zemlje? jesi li moro da polazes IELTS? Koliko znam za svaku vrstu vize ( pa i 457 ) mora da se prvo polozi IELTS, to je osnova, to je prvo sto treba uraditi.

Drugo , pitanje u kom periodu je neko dobi vizu: recimo bio je period u vreme ekonomskog buma kad su poslodavci prosto "plakali " za kadrovima. To vreme je proslo.

"veza" zato sam namerno stavio pod navodnicima , to je ono sto  smo na drugim nekim drugim temama definisali kao " drustvene mreze"  mozda neki od agenata , nakon dugogodisnje saradnje , poznaje licno nekog od predstavnika poslodavaca : dok ima veliki broj onih koji  jedino sto rade je prosledjivanje CV-ja  kandidata poslodavcima , a to moze svako da uradi . U poslednje vreme cak veliki broj kompanija izbegava ove agencije jer kostaju puno poslodavce. 

U svakom slucaju teba pokusati ali ako vam traze novac unapred - sto dalje od njih.

The last but not the least - treba ti i skills assessment.


Edited by darth bane, 20 February 2015 - 01:04.

  • 0

#30 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 February 2015 - 01:15

@blond

Koliko je trajala prodcedura dobijanja vize od trenutka apliciranja? jesi li aplicirao iz Srbije ili neke druge zemlje? jesi li moro da polazes IELTS? Koliko znam za svaku vrstu vize ( pa i 457 ) mora da se prvo polozi IELTS, to je osnova, to je prvo sto treba uraditi.

Drugo , pitanje u kom periodu je neko dobi vizu: recimo bio je period u vreme ekonomskog buma kad su poslodavci prosto "plakali " za kadrovima. To vreme je proslo.

"veza" zato sam namerno stavio pod navodnicima , to je ono sto  smo na drugim nekim drugim temama definisali kao " drustvene mreze"  mozda neki od agenata , nakon dugogodisnje saradnje , poznaje licno nekog od predstavnika poslodavaca : dok ima veliki broj onih koji  jedino sto rade je prosledjivanje CV-ja  kandidata poslodavcima , a to moze svako da uradi . U poslednje vreme cak veliki broj kompanija izbegava ove agencije jer kostaju puno poslodavce. 

U svakom slucaju teba pokusati ali ako vam traze novac unapred - sto dalje od njih.

@darth bane

 

procedura dobijanja 457 vize za mene i porodicu je trajala nesto manje od dva meseca. I nisam ja aplicirao vec poslodavac, to se radi u Australiji. IELTS nije uvek neophodan, i ovde se zaleces.

Ono sto bi mi definisali kao "vezu" je onako kako sam i opisao i NE odslikava odnos poslodavca i agenta o kojem pricamo. I naravno da agent licno poznaje HR predstavnika, to nisu retki slucajevi kakvim ih ti predstavljas.

Prosipas polu istinite informacije, ja bih ti rekao da se uzdrzis.


  • 0