Jump to content


Photo
- - - - -

Ne znam sta znaci ovo?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 mlnmnc1

mlnmnc1
  • Members
  • 17 posts

Posted 02 December 2014 - 15:19

Donedavno mi je pocelo ovo da se ukljucuje na Puntu 1.2, 16v Sporting

 

dsc0043.jpg

 

Mislim na ovo dole crveno sto lici na volan, ne na vrata da ne bude zabune  :)

 

Da li bi to znacilo da treba da se sipa neko ulje posto je servo volan, jer kad mi se upali to crveno jako tesko motam.

 

I interesuje me isto ovo narandzasto sta to znaci. To mi se retko kad pali, manje nego ono za volan

 

dsc0044.jpg

 

Hvala unapred

 

 



#2 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 02 December 2014 - 15:40

Ovo gore crveno jeste problem s volanom, ali ne mora da bude ulje - može da bude i neki problem sa elektrikom ili nečim drugim. A ovo dole, narandžasto signalizuje problem u motoru (meni npr. već neko vreme sija zbog Egger-ventila). Ako ti se upalilo istovremeno, moguće da je ovaj drugi signal uslovljen prvim, tj. da je u pitanju isti problem negde u motoru. 

 

Nisam neki stručnjak, ali silom prilika su mi poznata ova upozorenja :)



#3 mlnmnc1

mlnmnc1
  • Members
  • 17 posts

Posted 02 December 2014 - 16:09

Kako onda da ustanovim sta je problem, a da ne idem u servis  :)



#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 December 2014 - 16:25

Kako onda da ustanovim sta je problem, a da ne idem u servis  :)

 

 

Što kasnije odeš u servis, raste ti šansa da napraviš još veću štetu. Još ako budeš sipao sam neki zejtin u servo, qqlele.

 

U prvi servis na dijagnostiku, pa ako je problem kinta traži neoriginalne delove i ortaka da ti to zameni.

 

A auto ostavi na parkingu, jer može da se desi da ti otkaže servo dok ga budeš okretao dlanom sa drugom rukom/laktom na prozoru i da uletiš negde medju ljude ili pod autobus u suprotnom smeru.



#5 mlnmnc1

mlnmnc1
  • Members
  • 17 posts

Posted 02 December 2014 - 16:31

Znaci servis nista drugo, reko da pitam mozda je nesto sitno pa ne mora da se ide u servis.Al sto se mora nije tesko



#6 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 03 December 2014 - 15:08

Kako onda da ustanovim sta je problem, a da ne idem u servis  :)

Iskreno, bolje pocni da razmisljas na drugi nacin, da ti ne bude problem da odes u servis i koji put za dzabe, bolje nego da neki put propustis kad zbilja treba... ;)



#7 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 04 December 2014 - 10:52

što se tiče ove druge lampice (narandžaste) ona se na nekim tipovima auto pali uvek kada daš kontakt. Ali ako se pali kada motor radi onda je siguran znak da treba da ideš kod majstora.



#8 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 04 December 2014 - 12:37

Narandjasta lampica sa siluetom motora upozorava da treba da se uradi nesto od odrzavanja motora. Meni se upalila na 150.000km da me upozori da je vreme da promenim zupcast kais.



#9 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 04 December 2014 - 12:40

setih se da m se pre neki dan na drugim kolima upalila zato sto plug nije bio dobro utisnut. Palla I gasila se u nepravlnm razmacma. Mislim da mora da svet; neprekidno ako upozorava na nesto.



#10 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 05 December 2014 - 19:54

Sad cu ja da se napravim pametan :D Da nisi mozda ukljucio ono za gradsku voznju? Posto drugar ima punta i znam da ima to dugme, ispod pise city i stoji ovaj znak za volan.

#11 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 06 December 2014 - 12:30

Sad cu ja da se napravim pametan :D Da nisi mozda ukljucio ono za gradsku voznju? Posto drugar ima punta i znam da ima to dugme, ispod pise city i stoji ovaj znak za volan.

Naprotiv, to znači da je servo izbacio, a Miki i kaže da teško okreće volan. Rahel je najverovatnije u pravu da kvar nema veze ni sa kakvim uljem, tim pre što Punto tog godišta (cenim po kilometraži) ima električni servo uređaj, vrlo efikasan "city" mod, ali je  i jako osetljiv, odnosno podložan kvarenju. 

Miki, ono drugo što te brine, ono svetlo za grešku na motoru, može da ti uštedi cca 500 evra jer Punto ima jedan banalan, ali vrlo čest kvar. Negde pri dnu motora ima (pretpostavljam da je) šraf za zbirnu masu, pa i za kompjuter. Ponekad oksidira ili oslabi pa kompjuter pobrljavi, čak i limitira brzinu na nekih 20 km/h ma koliko pritiskao gas (safe mode). A kad se ta masa očisti i pritegne, sve radi besprekorno, pa i servo uređaj.

Ne tvrdim da je to, veoma liči, ali korisno je da znaš da te u servisu ne bi odrali i slagali. I javi šta je bilo. Pozdrav.



#12 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 06 December 2014 - 23:36

Da i meni gore obe lampice. Prva crvena je servo, a druga narandzasta je zbog necistog goriva.



#13 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 15 December 2014 - 21:17

Da i meni gore obe lampice. Prva crvena je servo, a druga narandzasta je zbog necistog goriva.

 

Ne mora da bude samo zbog nečistoće goriva, može da nedostaje poklopac rezervoara, kabl svećice, senzor vazdušnog protoka... svakako treba otići u neki servis pre nego što crkne motor.

 

Meni je to gorelo jedno vreme i kada su mi promenili sve filtere i svećice se ugasilo.

 

Volačnić znači da ili nema ulja u volanu ili je crkla servo pumpa, ne znam da li još nešto može da znači.



#14 GavraBg

GavraBg
  • Members
  • 6 posts

Posted 17 December 2014 - 14:04

 

I interesuje me isto ovo narandzasto sta to znaci. To mi se retko kad pali, manje nego ono za volan

 

 

Ako ti svetli lampica za nepravilan rad motora (to narandasto sa slike) dok ti motor radi - trk u servis! 

 

A volan... Pa definitivno imas problem sa servom koji najverovatnije neces moci sam da resis. Pozzz!



#15 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 19 December 2014 - 20:44


 

Volačnić znači da ili nema ulja u volanu ili je crkla servo pumpa, ne znam da li još nešto može da znači.

Hill Bill lepo napisa, ovo je punto i nema nikakvog ulja i pumpi, jer servo (kod punta) NIJE hidraulicki, vec ELEKTRICNI.