Jump to content


Photo

Seksualno uznemiravanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#1 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 19 August 2003 - 08:46

Hajde nesto novo!

Posto dosta vas zivi preko grane hteo bi da cujem vase misljenje i iskustva po ovom pitanju. Kod nas ova tema polako postaje aktuelna, zakon je ili donet ili se planira donosenje, a ja nisam pametan ko ce ovde moci da razgranici sta je seksualno uznemiravanje a sta nije. Kako je tamo, sta stoji u zakonu a sta se desava u praksi?

P.S. Nemojte ljudi vise o homoseksualcima i gay paradama, ko Boga vas molim!

#2 casual

casual
  • Members
  • 169 posts

Posted 19 August 2003 - 09:28

Potpuno se slazem sa tobom.
EVO I NA OVOM FORUMU NEKA PRESTANE VISE SEKSUALNO UZNEMIRAVANJE I TEME O GAY PARADAMA I PRAVIMA.
Silujete nas vise sa tim temama
U sobu u park u hotel pa tamo radi sta oces ne mora svako da zna i vidi sta ti radis i cemu i sklon.

Uostalom ja se zalazem za Egipatski sistem :lol: :lol: :lol:

#3 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 19 August 2003 - 09:43

a ja nisam pametan ko ce ovde moci da razgranici sta je seksualno uznemiravanje a sta nije.

Pa sad...verovarno ce dobar deo zenske populacije da iskoristi zakon da najobicnije muvanje prekorene u uznemiravanje. Ali ipak sam za to da se neki zakon donese jer nije lako biti devojka, narocito zgodna. Trpeti svaki dan dobacivanja, presretanja, nepristojne ponude...prostake i nasilnike bi trebalo kaznjavati u svakom slucaju. Koliko mi je poznato na zapadu se ide sa prostim pitanjem: Hoces u krevet? Hoce-nece-ides dalje. :lol:

#4 casual

casual
  • Members
  • 169 posts

Posted 19 August 2003 - 10:02

hawk evo znas kako se to resava.
evo kod mene na sljaci ima jedna mnogggooo dobra koleginica.
i matorac a cale moze da joj bude navaljuje te ovo te ono pa je kao slucajno zakaci po guzi kao oppsss.
ona ga pogleda i kaze da se ne ponovi.
matori malo oladio pa opet tap po guzi.
ona je takva tiha i opet ga opomene.
tu ti on njoj kao neces a namestas mi se...e kad sam ja skocio.
Reko cale moze cerka da ti bude i ako ga ne izdk** i ne smiris se propusticu te kroz sake da nece da te prepozna ni zena ni deca.
zbunjeno me je pogledao i pitao pazi sad "jel ste vas dvoje..."

i od tada ne prilazi vise cak sta vise obilazi je u sirokom krugu.
ja sam dobio smesak i dobijam smesak svaki put kad me sretne

ima toga na zalost kod nas ali te probleme obicno resavaju muzevi i ovako neki kao ja.

ali definitivno sam za zakon i to strog.

kad moze za navijace moze i za ovo.

#5 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 19 August 2003 - 10:08

ali definitivno sam za zakon i to strog.

kad moze za navijace moze i za ovo.

mogao bih da zamislim opake kazne za one koji utrcavaju u (tudj) teren - tri meseca
onda za predvodnike seksualnog uznemiravanja (od jedne do pet godina)
pa onda za nacionalisticke parole tokom uznemiravanja (ne secam se kazne)

odlican ti je predlog ;-))))))

#6 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 19 August 2003 - 10:37

Pa sad...verovarno ce dobar deo zenske populacije da iskoristi zakon da najobicnije muvanje prekorene u uznemiravanje. Ali ipak sam za to da se neki zakon donese jer nije lako biti devojka, narocito zgodna. Trpeti svaki dan dobacivanja, presretanja, nepristojne ponude...prostake i nasilnike bi trebalo kaznjavati u svakom slucaju. Koliko mi je poznato na zapadu se ide sa prostim pitanjem: Hoces u krevet? Hoce-nece-ides dalje.  :lol:

Pa ne mora bas uvek da bude prijatno kada te krezavi zagrli pa krene da ti prica svoju zivotnu filozofiju, pritom te lagano mazeci po ledjima...
Seksualno uznemiravanje sam dozivela vise puta, a da nisam rasna plavusa sa atributima. Verujem da ga je dozivela skoro svaka devojka u Beogradu.
Od coveka koji je izleteo iz zbunja sa polnim organom u ruci, na Kalemegdanu, kad sam imala 7 godina, pa do onog sto me je pristojno ispipao na trafici, dok sam uzimala kusur. Slucajevi su se redjali, sto je najgore, najvise uznemiravanja sam dozivela pre svoje 15. godine [mislila sam da sam freak magnet]... Hvala bogu, umem da izadjem na kraj sa kojekakvim manijacima, ali opet, nije mi bas prijatno u takvim situacijama.
Imam vise prijateljica/poznanica koje su dozivele pokusaje silovanja...
Ma cist uzas.
Jednom je lik cak hteo da me baci sa splava, kad sam mu rekla svasta, nakon sto se pola sata kontinuirano lepio za ledja mojoj prijateljici.
Meni, zapravo, najveci problem predstavljaju mladici koji me muvaju i ne mogu da skapiraju da nisam zainteresovana, dok ne pobegnem.

#7 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 19 August 2003 - 10:39

Uostalom ja se zalazem za Egipatski sistem :lol:  :lol:  :lol:

U Egiptu i dalje zenama hirurskim putem odstranjuju klitoris.

#8 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 19 August 2003 - 10:45

hawk evo znas kako se to resava.
evo kod mene na sljaci ima jedna mnogggooo dobra koleginica.
i matorac a cale moze da joj bude navaljuje te ovo te ono pa je kao slucajno zakaci po guzi kao oppsss.
ona ga pogleda i kaze da se ne ponovi.
matori malo oladio pa opet tap po guzi.
ona je takva tiha i  opet ga opomene.
tu ti on njoj kao neces a namestas mi se...e kad sam ja skocio.
Reko cale moze cerka da ti bude i ako ga ne izdk** i ne smiris se propusticu te kroz sake da nece da te prepozna ni zena ni deca.
zbunjeno me je pogledao i pitao pazi sad "jel ste vas dvoje..."

i od tada ne prilazi vise cak sta vise obilazi je u sirokom krugu.
ja sam dobio smesak i dobijam smesak svaki put kad me sretne

ima toga na zalost kod nas ali te probleme obicno resavaju muzevi i ovako neki kao ja.

ali definitivno sam za zakon i to strog.

kad moze za navijace moze i za ovo.

E vidis, mene interesuje da taj matorac nije bio toliko mator, da je bio mlad i zgodan da li bi i onda rekla da se vise ne ponovi. Ako bi postupak bio prost i vulgaran verovatno bi ali sta kada prostota i vulgarnost zavise od aktera? Moj komentar nekoj 16-godisnjoj devojci sigurno bi bio prost i nemoralan, isti takav komentar njenog vrsnjaka bio bi simpatican. Ne mora da bude stvar samo u godinama. Dvojica mladih, jedan joj se ne svidja a drugi je jako sarmantan (a takvima se sto-sta oprasta) ili je jedan jako nespretan u udvaranju pa sve to deluje smesno i ona se nervira jer je blamira pred kolegama.

U tvom slucaju sve je cisto. Ona se protivila, ti si jasno video da joj ne prija, zastitio si je a osmeh je potvrdio da si bio u pravu. Ali ako bi cela stvar dosla pred sud ili direktora?

Ukratko, ono sto me interesuje je moze li zakon da deluje i da se primenjuje u takvim situacijama.

#9 MLADEN

MLADEN
  • Members
  • 231 posts

Posted 19 August 2003 - 10:48

Vrlo zeznuta situacija za one osobe koji su iz blatnjavih opanaka dosle u grad,i za nas koji zivimio sa njima.
Inace USA vec odavno luduje sa ovim zakonom, iako ovde ako si samo sugav ili smrdis neces voditi ljubav ili imati djevojku.

#10 casual

casual
  • Members
  • 169 posts

Posted 19 August 2003 - 10:48

Meni, zapravo, najveci problem predstavljaju mladici koji me muvaju i ne mogu da skapiraju da nisam zainteresovana, dok ne pobegnem.

upravo to to je najveci problem jer udaras na muskost kompleksasu.
ti njega da odbijes ili isprozivas pred toliko ljudi...

a da ne pricamo o gradskom autobusu

izadjes iz njega a nemas pojma da je neko sa tobom upravo vodio ljubav ustvari oseecas al se sve nadas da je to mobilni i da vibrira.

ne ozbiljno ja sam za zakon samo takav.

eto u Italiji imaju zakon za dobacivanje na ulici pa citajte

Italijane odavno bije glas da su "navalentniji" od muškaraca u drugim delovima sveta. Kad žena šeta ulicama nekog italijanskog grada, sigurno će privući neželjenu pažnju i čuti zviždanje, automobilske sirene ili "mjaukanje", što ponekad može da bude uvredljivo ili čak zastrašujuće. U vodičima se turistkinje upozoravaju da treba da obrate pažnju na "zalutale ruke" u prepunim autobusima, a u jednom se čak navodi autobuska linija poznata po muškarcima koji vrebaju turistkinje. Ali, od pre izvesnog vremena na snazi je novo pravilo: gledaj, ali ne pipaj! Apelacioni sud Italije osudio je nedavno na zatvor 58-godišnjaka koji je pljesnuo po zadnjici devojku dok je radila u poslastičarnici svojih roditelja. Sada ima dovoljno vremena (godinu dana i dva meseca) da razmisli o svom postupku.(Beta)

Edited by casual, 19 August 2003 - 10:55.


#11 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 19 August 2003 - 10:51

Da, trebalo bi da moze da se reshi na sudu. Da si jedan dan zensko bilo bi ti jasno i zasto.
Ajde zamisli situaciju gde te nadredjena shefica [ruzna baba sa bradavicam i losim zadahom iz usta, sise do pupka i tako to] mazi po preponama svaki put kad prodje pored tebe, a da ti ne mozes apsolutno nista protiv toga, ne mozed ni da das otkaz, je treba da hranis neku tamo decu. Video bi onda sta je bes i frustracija.

#12 casual

casual
  • Members
  • 169 posts

Posted 19 August 2003 - 10:54

Ali ako bi cela stvar dosla pred sud ili direktora?

Dolaze povremeno te stvari do direktora i bar kod mene on ih resava tako sto pozove porodicu napadaca i upozori je na ponasanje :lol: :lol: :lol: i da vidis kako se smire.

ja nikakvu korist nisam izvukao iz ovoga.samo sam se setio kako bi bilo mojoj sestri ili devojci da joj se nesto tako desi i eto to je to.

uostalom niko nam ne daje za pravo da nekoga pipkamo i dodirujemo to treba da bude jasno.kao i stalno uznemiravanje a da se ne radi o poslu.

ma treba samo prepisati zakon sa zapada.

samo da ga ne prepisu kao ovaj za nas navijace

#13 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 19 August 2003 - 10:56

upravo to to je najveci problem jer udaras na muskost kompleksasu.
ti njega da odbijes ili isprozivas pred toliko ljudi...

Da, zato se i trudim da ga ne odjebem na neki los nacin, trudim se da to uradim na finjaka [onim spikama kako sam izasla iz lose vece, kako mi je potrebna samoca, kako ne znam sta zelim, kako sam nesrecno zaljubljena u nekog drugog...] ali kad vidis da se covek apsolutno ne obazire na to, i da je postao prenavalentan....

#14 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 19 August 2003 - 12:03

Malo ste otisli sa teme, bar onoga o cemu sam ja hteo da pricam. Znaci nisam mislio da li postoji ili ne sex uznemiravanje i da li ga treba suzbijati. Pitanje je zakon. Da li i koliko moze da bude delotvoran i primenljiv.

Drugo. Godinu i dva meseca za pljeskanje po zadnjici. Glupo je pricati kada ne znamo vise detalja ali ako je to "sve" ne cini li vam se kazna pomalo prestroga?

#15 casual

casual
  • Members
  • 169 posts

Posted 19 August 2003 - 12:06

ne cini li vam se kazna pomalo prestroga?

ma nemoj a ja zbog psovke na utakmici mogu da dobijem 60 dana zatvora a on za pljeskanje po guzi manje.

uostalom to moze da se tumaci i kao fizicki napad