Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

"Interstellar"


  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#1 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 14 November 2014 - 15:25

Interstellar.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0816692/

 

 

Puno se priča o ovom filmu, okupirao je teme "poslednji film..." "preporuke", pa je otvaranje teme najbolje rešenje.

 

Moj predlog je da tema služi za ljude koji su film gledali, odnosno da se piše bez spojlera.


  • 0

#2 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 14 November 2014 - 15:37

Idem u subotu još jednom da ga odgledam. Tek tad komentarišem :)


  • 0

#3 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 14 November 2014 - 19:09

Skinucu, odgledacu i komentarisacu :D


  • 2

#4 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 14 November 2014 - 20:24

Skinucu, odgledacu i komentarisacu :D

Film za bioskop. Garantujem da nije isto gledati ga na kompu i u bioskopu.
  • 4

#5 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 14 November 2014 - 20:37

Neil deGrasse Tyson o filmu http://www.npr.org/p...836&m=364043754


  • 0

#6 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 14 November 2014 - 21:01

Film za bioskop. Garantujem da nije isto gledati ga na kompu i u bioskopu.

Sem kad imas u kuci bolju tehniku nego gomila bioskopa.  :wicked:


  • 1

#7 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 14 November 2014 - 21:41

Idem u subotu još jednom da ga odgledam. Tek tad komentarišem :)


Mozda uvidis pravi kraj. ;-)
  • 0

#8 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 15 November 2014 - 03:44

Deluje kao prijatno iznenadjenje. Posebno posto sam bio (i ostao) vrlo skeptican prema reziseru (kaze covek hoce da podstakne human spaceflight, sto je lep sentiment i fina tema za koktel-zurke; ali koliko ces ti prijatelju da ulozis kesha u to? Od onih monstruoznih para koje je zaradio Avatar mogla su dva svemirska broda da se naprave, ne medjuzvezdana, ali do Marsa itekako...). Ali ovde su glavni posao definitivno uradili neki drugi ljudi, na celu sa Kipom Thornom koji je bas faca


  • 2

#9 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 15 November 2014 - 11:53

Film je spektakularan, od price, do rezije, glume, stvarno fenomenalan. Juce sam ga pogledao i danas bih opet isao. Jednostavno u filmu ima previse toga za pogledati i poslusati. Jedino cime sam razocaran, mada u pitanju je jedna scena, je susret Marf i Kupera na kraju. Premlaka scena, posebno jer je citav film izgradjen na njihovom odnosu. Ja sam bio spreman za napad placa cim je krocio u bolnicku sobu ali, kao sto rekoh, vrlo mlako uradjeno. Ali to je jedna zamjerka, film je u svakom slucaju sjajan. Jos da dodam, Hans Zimmer je jos jednom pokidao. Mada bih volio da cujem kakav bi ost za ovaj film napravio Clint Mansell.

Edited by PrettyFlacko, 15 November 2014 - 12:13.

  • 5

#10 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 15 November 2014 - 12:29

Taj odnos je mlak zato sto se uopste i ne desava iliti se desava samo u Cooper-ovoj glavi, u stanju njegove kliničke smrti (jedna od brojnih indicija je upravo i taj susret).
Ja ne mogu da verujem da niko nije skapirao kraj filma.


Edited by T.L.T.I, 15 November 2014 - 12:49.

  • 1

#11 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 November 2014 - 15:59

Film je spektakularan, od price, do rezije, glume, stvarno fenomenalan. Juce sam ga pogledao i danas bih opet isao. Jednostavno u filmu ima previse toga za pogledati i poslusati. Jedino cime sam razocaran, mada u pitanju je jedna scena, je susret Marf i Kupera na kraju. Premlaka scena, posebno jer je citav film izgradjen na njihovom odnosu. Ja sam bio spreman za napad placa cim je krocio u bolnicku sobu ali, kao sto rekoh, vrlo mlako uradjeno. Ali to je jedna zamjerka, film je u svakom slucaju sjajan. Jos da dodam, Hans Zimmer je jos jednom pokidao. Mada bih volio da cujem kakav bi ost za ovaj film napravio Clint Mansell.


 Zar to što je taj susret mlak ne ukazuje na to postoji nešto veće od tog njihovog odnosa i da film ne vrti oko njihovog odnosa nego se film zapravo završava kako Kuper seda u letelicu i odleće.
Medjuljudski odnosi u ovom filmu su apsolutno sekundarni, i bukvalno iskorišćeni su u priči kao gorivo za celu misiju.
Što je sasvim realno, nemam još prilike da na ličnom iskustvu znam, al bih reko da je biti roditeljsko požrtvovanje najsnažniji mogući vodič.

 

Taj odnos je mlak zato sto se uopste i ne desava iliti se desava samo u Cooper-ovoj glavi, u stanju njegove kliničke smrti (jedna od brojnih indicija je upravo i taj susret).
Ja ne mogu da verujem da niko nije skapirao kraj filma.
 


Ja ne znam, ja moramo još jednom da odgledam. Drugi deo film sam proveo u besu, suzdržavajući se da ne izudaram stolicu ispred u bioskopu zbog Dr. Mana ili pak u plakanju.


  • 1

#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 November 2014 - 17:01

Ja jedva cekam da odgledam film ne znam kako moze neko tako da se poistoveti sa nekim filmom. Hajde da je dokumentarac, ali SF film, ne znam...


  • 0

#13 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 November 2014 - 17:50

10624608_761010087285734_832544853300511


tumblr_nf0wbvmFE31qi0q4jo1_500.jpg


Edited by BattleBorn, 15 November 2014 - 17:51.

  • 1

#14 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 15 November 2014 - 17:51

Ja jedva cekam da odgledam film ne znam kako moze neko tako da se poistoveti sa nekim filmom. Hajde da je dokumentarac, ali SF film, ne znam...

od svih bravura na ovom forumu ovo je za najveći facepalm...


  • 0

#15 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 15 November 2014 - 18:13

Koji će im moj onih dvadesetak sladunjavih minuta hepienda na kraju. Sam film je time mnogo pokvaren. Mnogo više nego što je integralna verzija Blade runner-a pokvarena veštački snimljenim hepiendom za američko tržište.


  • 0