Jump to content

Photo
- - - - -

Feminizam

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
136 replies to this topic

#76 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 15 December 2014 - 17:11

nastao tamo 50-60tih u americi, kad ih je propaganda ekspert Edward Bernays iskoristio za potrebe industrije duhana/cigareta kao reklamu

ono kad su šetale sa cigaretama u ruci kao znak njihove "slobode" ustvari skrivena shema je bila da žene poćnu pušiti

pa onda je tu i takozvana "big Pharma" sa masom nepotrebnih tableta koje im navodno trebaju, a anti-bebi tablete ih čine muškobanjastima i pojaćano(brže) im rastu dlake po tjelu!

to su samo neke od nuspojava tih anti baby pilula/tableta, mada ima ih još!

pa onda recimo glavna feministkinja u americi je ispalo da je zapravo agent FBI-a i još nekih agencija, neznam sad joj ime, ima dokumentarac na youtube o feminizmu kako je sve poćelo

zapravo prodaju im maglu i bajke da su "jednake" muškima, kaj prirodno jednostavno vidimo na prvi pogled nije istina, i onda se tamo negdi u kasnim 40tim ili ranim 50tim nađu odjednom same!

bez muža bez djeteta...prošo voz...! dok su one bile feministkinje, nešto kao ona iz Zagreba predsjednica udruge "B.A.B.E." sad bi odjednom htela muškarca kraj sebe, promenila je ton govora!

pa onda tu je i Željka Markić isplivalo da joj je sponzor farmaceutska kompanija i da zapravo "ispod pulta" dila te anti baby tablete haha to vam je feminizam!!! interes i BIZNIS farmaceutike!!!

Jel mozes jos da nam objasnis i UFO-e, blago Templara, tajnu Atlantide, delovanje HAARP-a i neke sitnije detalje oko resenja problema globalnog zagrevanja?

#77 1M1F

1M1F
  • Members
  • 5 posts

Posted 15 December 2014 - 17:22

Jel mozes jos da nam objasnis i UFO-e, blago Templara, tajnu Atlantide, delovanje HAARP-a i neke sitnije detalje oko resenja problema globalnog zagrevanja?

a nisam ti ja baš u tim temama! imaš google pa googlaj! pitaj me nešto o kompjutorima/elektronici...tu ti mogu pomoći to mi je struka, elektromehaničar i teh za računalstvo!

za taj HAARP to misliš one velike antene?(emitere)?...hehe to je "leglo" teoretičara zavjere, svašta fantaziraju od toga da stvara potrese do toga da može tornado napraviti...onako na pritisak gumba!

Edited by 1M1F, 15 December 2014 - 17:35.

#78 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 15 December 2014 - 19:01

a nisam ti ja baš u tim temama! imaš google pa googlaj! pitaj me nešto o kompjutorima/elektronici...tu ti mogu pomoći to mi je struka, elektromehaničar i teh za računalstvo!

Ali vidi se da plivas i u vodama farmacije, zdravlja i lifestyle-a...

za taj HAARP to misliš one velike antene?(emitere)?...hehe to je "leglo" teoretičara zavjere, svašta fantaziraju od toga da stvara potrese do toga da može tornado napraviti...onako na pritisak gumba!

Ozbiljno?? Cenis da je to moguce???

#79 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 15 December 2014 - 20:34

Mnogi su na ovoj temi završili na ''doživotnoj robiji''  28.gif

bogami , kolliko vidim, biće još banovanja,   čak i ''kolega''  koji je i postavio ovu temu, tom,  neslavno je završio  11.gif

#80 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 15 December 2014 - 20:54

nastao tamo 50-60tih u americi, kad ih je propaganda ekspert Edward Bernays iskoristio za potrebe industrije duhana/cigareta kao reklamu

ono kad su šetale sa cigaretama u ruci kao znak njihove "slobode" ustvari skrivena shema je bila da žene poćnu pušiti

pa onda je tu i takozvana "big Pharma" sa masom nepotrebnih tableta koje im navodno trebaju, a anti-bebi tablete ih čine muškobanjastima i pojaćano(brže) im rastu dlake po tjelu!

to su samo neke od nuspojava tih anti baby pilula/tableta, mada ima ih još!

pa onda recimo glavna feministkinja u americi je ispalo da je zapravo agent FBI-a i još nekih agencija, neznam sad joj ime, ima dokumentarac na youtube o feminizmu kako je sve poćelo

zapravo prodaju im maglu i bajke da su "jednake" muškima, kaj prirodno jednostavno vidimo na prvi pogled nije istina, i onda se tamo negdi u kasnim 40tim ili ranim 50tim nađu odjednom same!

bez muža bez djeteta...prošo voz...! dok su one bile feministkinje, nešto kao ona iz Zagreba predsjednica udruge "B.A.B.E." sad bi odjednom htela muškarca kraj sebe, promenila je ton govora!

pa onda tu je i Željka Markić isplivalo da joj je sponzor farmaceutska kompanija i da zapravo "ispod pulta" dila te anti baby tablete haha to vam je feminizam!!! interes i BIZNIS farmaceutike!!!

Toliko si nebuloza u malom prostoru napisao, da ti je nemoguce odgovoriti na sve u jednom postu. Svaka cast!

Za pocetak, posto imam nekog pojma o zdravstvu. Kad su se pojavile kontracepcijske pilule, istina je da je par godina postojalo misljenje da imaju popratne efekte i povecavaju rizik od karcinoma vagine i maternice.

No, onda je netko pametan uocio da su prve korisnice bile prostitutke i uopce zene sklone promiskuitetu, a te karakteristike znace i vecu sklonost drugim oblicima rizicnog ponasanja - alkoholu, spolnim bolestima itd.

Kad je nestala stigma i kad je opca populacija pocela koristiti tu metodu kontracepcije, shvaceno je da rizika nema.

Zeljka Markic je jedna fasistoidna budala, i grijeh je staviti je u isti post, kamoli recenicu, sa feminizmom.

Edited by zoran59, 15 December 2014 - 20:55.

#81 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 16 December 2014 - 07:43

...a svog tog bespotrebnog feminizma nikada se ne bi ni dosjetili da ne bjese pusenja prokletog. :ajme: 

#82 glava&pismo

glava&pismo
  • Members
  • 161 posts

Posted 26 December 2014 - 12:43

Danasnji feminizam se mora posmatrarti u sirem istorijskom konekstu, pa ako hocete i najsirem mogucem civilizacijoskom od vajkada pa do sada.

Ono sto nazivate 'ekstremima' ili 'incidentima' (tima femen akcija i sl.) su samo krajnji odraz nemogucnosti da se neke stvari promene legitimnim putem.

Onom kome se citav feministicki pokret omrzne zbog ovakvih akcija ili zbog  "agresivnih feninistkinja" nije mnogo drugaciji od nekog kome se omrzne citava nacija ili rasa zbog neke akcije pojedinca.

Kada borci za prava zivotinja ili tropskih suma np. naprave 'incident' slicnog ranga onda se to obicno proprati simpatijama ili je barem neuobicajno da se krene paljbom po citavom pokretu.

Neko ko je LGBT moze jako dobro da razume zbog cega se jos uvek snazno insistira na feminizmu.

Dakle, ako samo krenemo ovim sistemom uporedjivanja bice nam jasnije sa cim sve zene danas moraju da se suocavaju.

I to da ne govorimo o manjim platama, reprezentaciji 'lepe zene' u medijima i milionu drugih stvari oko kojih bi se ovde cak manje-vise slozili. 

Nisam ocekivao da ce na ovom forumu biti toliko antifeminista, a antifeminizam mu danas dodje kao nova homofobija (mada ni homofobija nije jos izlecena),

ja razumem da nije lako razumeti, a tako je lako napadati feministkinje ili zene u globalu, sa obavezno puno generalizacije i stereotipizacije, kao da se samo trazi razlog za to,

sto je opet jako blizu fashizoidnom nacinu razmisljanja i to onom koje i ne primecujemo kod sebe.

#83 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 26 December 2014 - 18:16

Danasnji feminizam se mora posmatrarti u sirem istorijskom konekstu, pa ako hocete i najsirem mogucem civilizacijoskom od vajkada pa do sada.

Ono sto nazivate 'ekstremima' ili 'incidentima' (tima femen akcija i sl.) su samo krajnji odraz nemogucnosti da se neke stvari promene legitimnim putem.

Onom kome se citav feministicki pokret omrzne zbog ovakvih akcija ili zbog  "agresivnih feninistkinja" nije mnogo drugaciji od nekog kome se omrzne citava nacija ili rasa zbog neke akcije pojedinca.

Kada borci za prava zivotinja ili tropskih suma np. naprave 'incident' slicnog ranga onda se to obicno proprati simpatijama ili je barem neuobicajno da se

krene paljbom po citavom pokretu.

Neko ko je LGBT moze jako dobro da razume zbog cega se jos uvek snazno insistira na feminizmu.

Dakle, ako samo krenemo ovim sistemom uporedjivanja bice nam jasnije sa cim sve zene danas moraju da se suocavaju.

I to da ne govorimo o manjim platama, reprezentaciji 'lepe zene' u medijima i milionu drugih stvari oko kojih bi se ovde cak manje-vise slozili. 

Nisam ocekivao da ce na ovom forumu biti toliko antifeminista, a antifeminizam mu danas dodje kao nova homofobija (mada ni homofobija nije jos izlecena),

ja razumem da nije lako razumeti, a tako je lako napadati feministkinje ili zene u globalu, sa obavezno puno generalizacije i stereotipizacije, kao da se samo trazi razlog za to,

sto je opet jako blizu fashizoidnom nacinu razmisljanja i to onom koje i ne primecujemo kod sebe.

nista novo...no, i ti prilicno generalizujes, ne kazes na koga sumnjas da je antifem na ovom forumu, zatim

ko napada feministkinje i zene u globalu, da li citava drustva, neke manje zajednice i organizacije ili

iskacuci pojedinci i male, male grupe istih?

i sta predlazes kao vidove borbe? teoriju, praksu ili pomesano?

ja predlazem edukaciju u zamenu za tradiciju,

tj. utuvljavanje u glavu od malih nogu da mama nije otirac, a da sestra nije krpa za pod

...a za odrasle - vecernji kurs utuvljavanja za odrasle

ps. samo ko ce to da plati?

#84 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 December 2014 - 20:03

... ja predlazem edukaciju u zamenu za tradiciju,

tj. utuvljavanje u glavu od malih nogu da mama nije otirac, a da sestra nije krpa za pod

... a za odrasle - vecernji kurs utuvljavanja za odrasle ... 

Ali, edukacija za sve.

Pre svega, da spolni organ nije sredstvo za uterivanje / sticanje bilo cega.

Kao i da se komunikacija zasniva na uzajamnom postovanju i prihvatanju izbora.

Kao i prihvatanju neprihvatanja.

Namerno ne govorim 'kompromis' - jer me to nikada nije interesovalo. 

To samo stvara jednju ljutnju koja se akumulira, sto i dovodi do kraja.

Ne moze neko pretendovati da bude princeza / macho a da za to ne plati.

Na 'mazno' da se trazi / dobija, a kad ne ide - onda se postane 'borkinja'.

Kao i drugi slucaj - na 'macho kafansku tradiciju' da se dobija, pa kad ne ide - udri.

Nikakav 'feminizam' to ne moze resiti.

A i ne treba.

Sta ce bilo kome 'feminizam' ako nisu dovoljno kvalitetni ljudi.

...

#85 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 27 December 2014 - 03:28

kafanska opšta mesta, začinjena mizoginijom.

#86 glava&pismo

glava&pismo
  • Members
  • 161 posts

Posted 28 December 2014 - 09:17

nista novo...no, i ti prilicno generalizujes, ne kazes na koga sumnjas da je antifem na ovom forumu, zatim

ko napada feministkinje i zene u globalu, da li citava drustva, neke manje zajednice i organizacije ili

iskacuci pojedinci i male, male grupe istih?

i sta predlazes kao vidove borbe? teoriju, praksu ili pomesano?

ja predlazem edukaciju u zamenu za tradiciju,

...a za odrasle - vecernji kurs utuvljavanja za odrasle

ps. samo ko ce to da plati?

Procitao sam citavu ovu temu i niko nije rekao ama bas nista afirmativno o feminizmu,

kao da postoji konsenzus o tome da je feminizam danas nesto veoma pogresno/stetno

(ne racunajuci to da je tema u startu naopako otvorena od strane mizoginog lika).

Postoji jedan opsti trend da se napadaju feministkinje ( -sti) i to od strane obrazovanijih ljudi sto je posebno tragicno,

prosto jer im se to moze - tj. ne cenzurise se kao np. rasizam ili homofobija,

sto mu dodje nesto kao dozvola za spaljivanje vestica u modernom dobu.

Onlajn, pre svega, a vala i putem drugih medija - na globalnom nivou.

Kod nas, kako vidim, ova tema je tek naceta. a vec su kerenuli da izlaze na povrsinu strava i uzas.

(mislim konkretno na tekstove u "politici" o zenama preko 30 koje se "nisu ostvarile kao majke"), a uzas je bio i do sada

s obzirom na nacin na koji se zene generalno tretiraju u domacim tabloidima, a pre svega u insitucijalno i u "svakodnevnom zivotu".

Sta predlazem kao resenje?

Prvo, mislim da to treba nekog drugog da pitas ko se aktivnije bavi ovom temom,

malo je glupo da se jedan muskarac prvi istakne da kaze sta je dobro za zene, a sta nije,

ali ako vec pitas za pocetak bi bilo dovoljno da ova tema dobije vise prostora u medijima,

posto je u pitanju je borba za raznopravnost koja ima obimnu teorijsku potporu.

#87 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 29 December 2014 - 10:20

... 
Postoji jedan opsti trend da se napadaju feministkinje ( -sti) i to od strane obrazovanijih ljudi sto je posebno tragicno,
prosto jer im se to moze - tj. ne cenzurise se kao np. rasizam ili homofobija,
sto mu dodje nesto kao dozvola za spaljivanje vestica u modernom dobu.
...

To je deo ukupnog paketa "spaljivanja" levičara, odnosno pre svega ateista, pa se tako i feminizam satanizuje kao levičarski relikt. Kao što smo videli i na ovom forumu, jednakost ljudi uopšte se od desničara karakteriše kao "anahronija", dočim valjda hrišćanstvo to nije. Naopak svet naopake ljude stvara, naopaki ljudi naopak svet. Da je neko u devetnaestom veku (učenim) ljudima rekao da će u dvaesprvom (učeni) ljudi makar i figurativno spaljivati veštice, rekli bi mu da je lud. Biće da je onda ovaj "moderni" svet poludeo ako je tako, a jeste tako.

#88 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 29 December 2014 - 17:11

Da je neko u devetnaestom veku (učenim) ljudima rekao da će u dvaesprvom (učeni) ljudi makar i figurativno spaljivati veštice, rekli bi mu da je lud.

ovo samo pod uslovom da su svi uceni ljudi xix veka bili veliki feministi i protivnici spaljivanja vestica kao sto nisu

a cak i da su bili takvi, ne mozemo da garantujemo tacnost svake anticipacije ucenog coveka bilo kog veka

Nora je zalupila svoja porodicna vrata, nase je da je pratimo i pratimo je...

A to je proces.

Niko ne moze da kaze u kom trenutku ce se okoncati.

Na 'mazno' da se trazi / dobija, a kad ne ide - onda se postane 'borkinja'.

Kao i drugi slucaj - na 'macho kafansku tradiciju' da se dobija, pa kad ne ide - udri.

...

posebno zene su razvile svoj sistem manipulacije iz potrebe a ne iz hira

...a religije su prava mala cuda ne samo u bozanskom smislu, vec i po pitanju najovozemaljskijeg tretmana zena

...tesko je da macho sve to prevazidje u dva kratka veka

#89 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 December 2014 - 17:54

...

... posebno zene su razvile svoj sistem manipulacije iz potrebe a ne iz hira ...

... tesko je da macho sve to prevazidje u dva kratka veka

Ne uvek.

Secam se jedne moje Ex_Darling, sa tanusnim kosistem, a velikom zeljom da bude 'princeza'.

Pa posle nekog tretmana 'zumancetom & extra vergine olive oil', gde sam joj pomagao oko 'pakovanja', kad se izronila iz kupaonice, sve sa peskirom na glavi besno me upitala zasto se smejuljim?

A ja kupeci sve ostatke 'pakovanja', kroz blagi smej kazem: bolje da si pripremila pristojnu kajganu!

I da se ne bi vozio do urgentnog centra brzo kazem: ti bi meni uvek bila lepa ... makar i kao i Sinéad O'Connor!

Besno je tresnula vratima sobe.

:tired:

...

#90 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 29 December 2014 - 18:12

veciti jaz, tu nema pomoci

...ali tanusno kosiste, stvarno da umrem od konstrukcije :lol+:

ni princezi ni feministkinji tako nesto nikad!