Jump to content


Photo
- - - - -

Povratak ešelja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
752 replies to this topic

#31 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 07 November 2014 - 23:54

Uopste nije iz inata. Ja nisam glasao za njega, ali posle onog spektakularnog pocetka, sastanci u Nemackoj, Merkelova, jeftina stanogradnja, racionalizacija drzave, ustede, ulaganja, novi zakoni cak sam i ja imao nadu da ce biti bar nekog pomaka.

 

 

Taj slavni početak je bio u holivuskoj režiji, samo što su oni od starta znali da ih kraj ne interesuje pa su nastavak prepustili domaćoj režiji.



#32 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 07 November 2014 - 23:54

To sto je Vucic uspeo da vam se proda kao nekakav "orijentisan zapadnjacki tip"... to je samo vas problem.

 

Mislim - nije. U stvari to je sama sustina problema sa srpskom javnoscu/ medijima, i odlican dokaz kako izbori nisu bili slobodni. Slobodnom coveku je nemoguce prodati toliko mudo pod takav bubreg. Ne-mo-gu-ce.

 

Pazi, pred izbore je bio veci zapadnjak od Tadica i Djilasa, to niko ne moze da ospori. U pripremnoj vladi su bili americko-domaci eksperti, Stros-Kan.

Drzao je u ruci simboliku evropskog carstva - Mercedesov znak. Nikada za vreme izbora Rusiju i Putina nije ni pomenuo.

 

Ljudi su za Vucica direktno glasali za Evropu i suzbijanje kriminala (hapsenje Miskovica).

Ja mislim da je on u narodu vec debelo ugasio ali hajde da vidimo. Da li je moguce da se jos nije osvestio sta se zapravo desilo.

 

Kupili smo sladoled od vanile, a dobili od cokolade.

Koliko njih ce to prihvatiti, videcemo. Ja sladoled od cokolade uopste ne volim.



#33 shelll

shelll
  • Members
  • 105 posts

Posted 07 November 2014 - 23:55

 
Dugo cekani mesija, novi ujedinitelj potlacenih pod plastom srpske trobojke slece uskoro. 
 
Veliki pobednik koji je vratio dostojanstvo srpskom narodu bacivsi na kolena Sorosevu gamad (dokazano hrabar, nepotkupljiv, inteligentan i obrazovan covek...) Opasан lucidan igrac spreman na sve posebno u ovom trenutku(istorija ga ceka).
 
Ukoliko ga zdravlje posluzi potuljeni napredni cirkuzanti brzo ce potonuti u glomaznim valovima vec usancene sirotinje.
 
Vazna je predstava koju publika razume, saoseca i prozivljava, a poslednji u svesti vecine koji istu moze rezirati je VOJA SESELJ! Zuta sudbina ceka nazadnjake veoma brzo.
 


#34 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 08 November 2014 - 00:03

Pazi, pred izbore je bio veci zapadnjak od Tadica i Djilasa, to niko ne moze da ospori. U pripremnoj vladi su bili americko-domaci eksperti, Stros-Kan.

Drzao je u ruci simboliku evropskog carstva - Mercedesov znak. Nikada za vreme izbora Rusiju i Putina nije ni pomenuo.

 

Ljudi su za Vucica direktno glasali za Evropu i suzbijanje kriminala (hapsenje Miskovica).

Ja mislim da je on u narodu vec debelo ugasio ali hajde da vidimo. Da li je moguce da se jos nije osvestio sta se zapravo desilo.

 

Kupili smo sladoled od vanile, a dobili od cokolade.

Koliko njih ce to prihvatiti, videcemo. Ja sladoled od cokolade uopste ne volim.

 

Ma ljudi su glasali da se ratosiljaju Tadića. Ma i to glasanje gde ni pola glasačkog tela ne izađe je sramotno za bilo koju političku opciju.

 

Vučić je samo uzeo "priču" za koju je smatrao da pali, a to je priča o Evropi. Tadić sve i da je hteo da ide prema Evropi nije mogao jer mu je današni "evropsko orjentisani" skakutao po Skupštini da to spreči na svaki način.

 

Nije mi uopšte jasno da iko može da proguta tu njegovu priču o Evropi u bilo kom kontekstu. Inače, nikom od političara ne ide u prilog da se na bilo koji način približi toj Evropi koja će da ih kontroliše gde i kako troše pare, zato ćemo mi zauvek ostati u nekoj status quo poziciji. Super za rabljenje kada su glasovi u pitanju, a fantastično za izbegavanje, jer zla Evropa muči sirotu Srbiju tražeći da učine koje kakve rezove za koje nikada neće biti spremna, sve upakovano u celofan mržnje prema srpstvu i pravoslavlju.



#35 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 08 November 2014 - 00:07

Celu ovu predstavu u vezi Seselja nam je priredio - Tribunal u Hagu. Da su okupili par krstenih advokata i odradili proces iole pristojno, sada bi Seselj bio na izvrsenju kazne, mozda vece, mozda manje, ali bio bi osudjen na osnovu validnih dokaza. Ovako su dopustili da ih jedan covek uz par ljudi iz SRS-a, ej SRS-a, ismeje i da se sprda sa njima.

Plus sto bi verovatno bio zdraviji i ne bi mu sada ostalo, verovatno, jos nekoliko meseci zivota. A ako kojim slucajem premine, u Srba ima ta osobina da se velica sve cega nema vise... (Tito, SlobO... samoupravljanje o.O .... )

 

 

P.S. Kako spavas, kako sanjas Tomislave...



#36 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 08 November 2014 - 00:24

Vucic je pobedio kao krajnje orjentisan zapadnjacki tip koji je svecano nalepio znak Mercedesa na nas autobus. To je bila simbolika u kom pravcu cemo da idemo, bar pred izbore. I sta je ovo, kakvi bre ruski padobranci?

 

 Vucic je pobedio tako sto je shvatio da mora da bude strogo zapadnjacki orjentisan da bi dosao na vlast. Opet kada je osetio da narod koji ga podzrava sumnja i u njega i u Evropu vrlo brzo krece flertovanje sa Rusima. Vucic nije politicki orjentisan, on je orjentisan ka vlasti, i pricace i radice ono sta smatra da ce ga u tom trenutku dovesti ili zadrzati na vlasti. Kao sto se od tvrdokornog nacionaliste presaltao na okorelog zapadnjaka, tako ce se i vratiti ka Rusiji i Aziji ako proceni da je to za njegov rejting bolje nego da nastavi sa EU pricom,



#37 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 08 November 2014 - 00:37

 Vucic je pobedio tako sto je shvatio da mora da bude strogo zapadnjacki orjentisan da bi dosao na vlast. Opet kada je osetio da narod koji ga podzrava sumnja i u njega i u Evropu vrlo brzo krece flertovanje sa Rusima.

 

Ja nisam tako razmisljao i prosto mi je neverovatno da narod moze tako dijametralno suprotno da se preorjentise.

Vecina ipak nije bila za Rusiju. Imali smo desnicu na izborima, Dveri su bile mozda najblize cenzusu, ali ni one nisu prosle. Rusija skoro nikom nije bila u glavi.

Ako se sada narodu odjednom vise svidja Rusija i ovaj spektakl, onda Vucicu zaista svaka cast za neverovatan marketing.

 

NIje da neko vec nije predvideo jos pred izbore ovakav sled stvari, samo tada se niko nije bavio ovakvim tekstovima. Tekst je objavljen 4 dana pre izbora.

 

Na podijumskoj diskusiji posvećenoj Srbiji i Balkanu, održanoj u Beču, politikolog Vedran Džihić je rekao da se „Srbija sa Vučićem kreće u pravcu novog pragmatičnog autoritarizma“. On je dodao da bi „Vučićeva era“ mogla dugo da potraje. Osim toga, tek će se pokazati koliko je postojana Vučićeva transformacija od bivšeg Miloševićevog ministra i vatrenog nacionaliste u proevropskog političara: „Nadam se da on može da se preobrazi u demokratu i da u Srbiji neće doći do orbanizacije.“ Novinar Ivan Ivanji je izneo mračnu sliku potpredsednika Srbije koji je u poslednje dve godine zapravo najjači političar u toj državi. Ivanji je rekao da Vučić, preko najtiražnijih medija u zemlji – koji su pod njegovom kontrolom – lansira klevetničke kampanje, a da bezbednosni aparat - koji se nalazi pod njegovom komandom - koristi za hapšenje političkih protivnika. Vučićeva popularnost se temelji na borbi protiv tajkuna koji su se obogatili posle Miloševićeve ere i „tu se on ponaša kao opozicioni političar.“ – Tako uspeva da skrene pažnju javnosti sa slabog privrednog bilansa i činjenice da je digao ruke od Kosova, smatra poznati novinar.

 

„Tehnički gledano, Srbija će se jedno vreme približavati Evropskoj uniji“, citira Prese Ivanjijeve reči, „ali, postavlja se i pitanje: šta će se za to vreme dešavati sa krhkom srpskom demokratijom?“ – Ivanji prenosi da je građansko društvo u Srbiji zastrašeno, da u kritičkim medijima vlada autocenzura. I pored toga, Vučić, koji važi kao arhitekta zbližavanja sa Kosovom, neće morati da strahuje od „otpora iz Evrope“ – dokle god bude uzoran đak Brisela.     >>>



#38 shelll

shelll
  • Members
  • 105 posts

Posted 08 November 2014 - 01:01

@AgroUrban
 
Da su postojali neki validni dokazi verovatno bi vec bio osudjen.Fijasko Haskog suda bice odlican melem za patriotske snage. Nakon smrti nebeska otvorena glorifikacija lika i dela je neminovna - stoga nazadna kapitulacija jos izvesnija ( uloge krivaca i zrtve za istu su odavno podeljene - odlican povod za usmerenje narodnog besa i nemoci).
 
 
Kako je dosao na vlast
 
UdfbVU9.jpg
 
 
Nas narod za mit uvek spreman, a gde nema pozitivnog rezultata brzo se rasprse iluzije, tako ode zuti admiral - otice i nazadnjaci.


#39 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 08 November 2014 - 01:11

U tekstu iz hrvatskih medija ipak se naslucuje da je Vlada Srbije stavljena pred svrsen cin da prihvati Seselja bez ikakvih uslova Haga.

Zato je Vulin toliko ogorcen.

Seselj je prakticno prema onome sto se navodi potpuno slobodan covek u Srbiji. Samo je duzan da ne razgovara sa svedocima i da se javi sudu kad ozdravi.

 

Šešelj je na privremenoj slobodi, ali ga Haag pušta bez ikakvih uvjeta.

 

To znači da se može šetati po Beogradu, davati intervjue, držati govore, pa je Srpska radikalna stranka najavila da će on govoriti na mitingu dobrodošlice koji mu se sprema u subotu u Beogradu.

Jedini uvjeti koji su mu postavljeni jest da ne bude u kontaktu sa svjedocima i da se odazove pozivu na suđenje, rekla je glasnogovornica Suda Magdalena Spalinska.

 

Šešelj je pušten bez ikakvih uvjeta jer ga je Haag htio pustiti još u srpnju, no on je tad odbio izaći ako se od njega traži boravak u kućnom pritvoru. Sad su ga praktično molili da pristane izaći iz pritvora u Scheveningenu kako ne bi bio još jedan optuženik koji je umro u ćeliji prije presude.

Dok su u Vučićevoj vladi inzistirali da Šešelj potpiše da će se pridržavati tih uvjeta, on nije htio izaći jer nije želio ništa potpisati. Da bi pristao da bude pušten, i Haaški sud i Beograd morali su prihvatiti Šešeljeve uvjete, a ne obratno.

 

Odluka o puštanju, ističe, bila je donesena unaprijed jer se nikad prije nije od vlade Srbije tražilo da u samo dva-tri sata odgovori hoće li dati tražene garancije. Šešelj je pušten, ističe, prije svega zbog želje Tribunala “da izađe iz situacije u koju je sam upao zbog neprimjereno dugog suđenja Šešelju”.

 

“Ako dođem u Srbiju, neću se baviti liječenjem, nego ću sve snage usmjeriti na osvetu”, navodno je poručio Šešelj ovaj tjedan u razgovoru sa srpskim diplomatima, prenio je Blic. Zato neki u Beogradu odluku Haaškog suda da pusti Šešelja smatraju političkim potezom.

 

- Vlada je dala garancije bez kalkuliranja, ali mene brine politička poruka Haaga koji se ponaša kao politički sud - rekao je Vulin.     >>>

 

 

 

Suci su u međuvremenu dobili jamstva srbijanske vlade da Šešelj neće biti u kontaktu ni s jednom od svojih žrtava ili svjedoka u postupku koji se protiv njega vodi, a Šešeljev pravni savjetnik Milan Terzić pojašnjava da se on odlukom Sudskog vijeća nije obvezao ni na jedan od posebnih uvjeta, "a to znači ni obvezu kućnog pritvora ili komunikaciju s medijima, što su bili uvjeti prijašnje odluke Haaškog tribunala".    >>>


Edited by Gant, 08 November 2014 - 01:16.


#40 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 08 November 2014 - 02:21

Kada je pre pola godine bila prica da ce ga puste upravo je Vlada Srbije bila prepreka, Hag je trazio od Vlade Srbije da obezbedi da ce ga isporuciti opet kada budu trazili, da nece ici iz zemlje, ni uticani na svedoke, ali Srbija je jos dodatno trazila da mu se organici kretanje i politicko angazovanje, tj da i to budu uslovi pustanja. Zato je Seselj i odbio prvi put. Sad ga je Hag zbog svog interesa pustio u fazonu 'sto pre da ga se resi' a to ocigledno ne odgovara stranci na vlasti koji imaju iracionalan strah od njega, i otud Vulinova kontradiktorna izjava gde nije mogao sakrije nezadovoljstvo zbog dolaska Seselja a opet je hteo da ispadne kako je vlast mu u stvari pomogla.

 

 

Ja nisam tako razmisljao i prosto mi je neverovatno da narod moze tako dijametralno suprotno da se preorjentise.

Vecina ipak nije bila za Rusiju. Imali smo desnicu na izborima, Dveri su bile mozda najblize cenzusu, ali ni one nisu prosle. Rusija skoro nikom nije bila u glavi.

Ako se sada narodu odjednom vise svidja Rusija i ovaj spektakl, onda Vucicu zaista svaka cast za neverovatan marketing.

 

 

Narod je zbunjen, i glasacu za bilo koga ko im da malo nade da je drugaciji od drugih. Sto se tice Vuciceve price cak sam i ja nekad pomislio da je mozda doziveo neko prosvetljenje, ali onda se samo setim ljudi koji su oko njega i postane ti jasno sta je njegova namera.



#41 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 08 November 2014 - 07:13

 ne verujem da nesto posebno moze uciniti Seselj...  Da moze ne bi ga ovi iz Haga ni pustili...   Najvise sto moze je da ujedini te neke desno orjentisane  grupe ( SRS, dveri, 1389 itd... ) i mozda tako skupe tih 5-6 % za parlament...  eventualno , ali samo eventualno da im se prikljuci DSS kao koalicioni partner...   Sve ovo Seselj moze izvesti i ovako bolestan, pa cak i kad umre kao simbol te grupe. pod uslovom da nadje neku jacu facu sa liderskim osobinama da ga zameni....  

 

 

 Druga opcija , koja me mnogo vise plasi je da su se Toma i AV folirali svih ovih godina i da ne bude onooo  BUHHAAAHAHAA...  ZAJEBALI SMO VAS..  i da skinu svoje EU maske i da vrate znacke..



#42 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 08 November 2014 - 08:43

Celu ovu predstavu u vezi Seselja nam je priredio - Tribunal u Hagu. Da su okupili par krstenih advokata i odradili proces iole pristojno, sada bi Seselj bio na izvrsenju kazne, mozda vece, mozda manje, ali bio bi osudjen na osnovu validnih dokaza. Ovako su dopustili da ih jedan covek uz par ljudi iz SRS-a, ej SRS-a, ismeje i da se sprda sa njima.

Plus sto bi verovatno bio zdraviji i ne bi mu sada ostalo, verovatno, jos nekoliko meseci zivota. A ako kojim slucajem premine, u Srba ima ta osobina da se velica sve cega nema vise... (Tito, SlobO... samoupravljanje o.O .... )

 

 

P.S. Kako spavas, kako sanjas Tomislave...

Taj nekaradni tribunal se vec davno iskompromitovao pustanjem Haradinaja & jos pojedinih.Ali ko ga je osnovao & ko ga finasira -njegova i pravda. Seselj je samo iskoristio ucaurenost,birokraticnost,neprincipijelnost,ispolitiziranost jedne trule institucije, jednog trulog sistema. Zapravo, zalozio je svoju slobodu i svoj zivot da bi raskrinkao i osramotio sistem.U tom smislu ima neceg mesijanskog ali i kafkijanskog u celoj prici. Sam Seselj je bio sve vreme svestan i jednog i drugog, kao i toga da ovim sudjenjem pise istoriju.Na kraju balade, ocigledno je da je David pobedio Golijata, a njegove prorocanske reci s pocetka sudjenja   http://www.youtube.c................su se ostvarile.

 

p.s. Uopste nisam ljubitelj Seselja niti njegov simpatizer, ali skidam kapu na koji nacin je namagarcio & izvrgao ruglu sistem



#43 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 08 November 2014 - 10:03

Jel slusa neko Vucicevica na Pink 3, prica o vracanju Seselja i urusavanju vlade..............  :frust:  :frust:  :frust:  :twak:  :twak:



#44 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 08 November 2014 - 11:06

Jel slusa neko Vucicevica na Pink 3, prica o vracanju Seselja i urusavanju vlade..............  :frust:  :frust:  :frust:  :twak:  :twak:

 

 

Fala bogu nemam pink 3 :D

 

Nego, meni nije jasna ova panika u redovima ulizica da Šešelj uopšte može da sruši tako stabilnu vladu (bar su oni tako tvrdili). Ne verujem da bi oni tako bez ikakve "kontrole" talasali.

 

Šešelj realno ne može ništa da uradi. Verovatno će skakutati malo po medijima, koliko mu se dopsusti, a dopustiće mu se taman toliko da se vidi da je moderni "Robin Hud" sam protiv svih i pobraće aplauze na hrabrost za tu tako tešku borbu, pa čak i tih penzionera kojima je umanjio obroke.

 

Za razliku od Šešelja, av je imao vremena da shvati koja priča može da prođe, a to sigurno nije šešeljevska, koju je odbacio zarad vlasti.



#45 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 08 November 2014 - 11:42

Iskreno, uopšte ne mogu da predvidim Šešeljevo ponašanje. Lopovi su predvidljivi, sujetni još lakše, čak i glupima se može nekako ući u način razmišljanja, ali ludaci su totalno nepredvidljivi. Ide mu naruku što se ni Srbija nije izmenila u odnosu na onu iz koje je otišao "u Evropu", u političku pečalbu.


Edited by Hill Bill, 08 November 2014 - 11:49.