Jump to content


Photo
- - - - -

Gluten-free -- Bezglutenska ishrana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 30 October 2014 - 21:05

Nova sam u ovome, počela sam letos, pa bih rado sa nekim popričala o iskustvima.

Počela sam sa bezglutenskom ishranom jer je suprugu ustanovljeno netolerancija, pa sam mu se pridružila u dijeti, jer rezonujem da nikom pšenica dobro nije donela.

Za sada se oboje odlično osećamo, otkrili smo divnu novu hranu, ali naravno imam neke dileme i pitanja koja bih rado prokomentarisala sa nekim iskusnijim na ovu temu.

Glavni zaključak je da bez pšenice itekako može da se živi. Ništa mi živo ne nedostaje, a hleb, budući da je bezglutenski hleb dosta skup, a ja nemam vremena da ga često mesim, jedemo oko 5x manje nego ranije.... I da, onaj osećaj kad samo zaobiđeš police sa glupim keksima i grickalicama u supermarketu je odličan.



#2 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 31 October 2014 - 13:20

 I da, onaj osećaj kad samo zaobiđeš police sa glupim keksima i grickalicama u supermarketu je odličan.

 

To ti je odlicno jer sve to je skroz bespotrebno. To nije hrana. Ja vec odavno, ne pamtim od kada, uopste ne kupujem kekseve, kolace, grickalice, sokove, gazirana pica, 99% mesnih preradjevina i sve slicno. To ne postoji. Niti tudjoj deci kupujem kekseve i sl. (u tome ne zelim da ucestvujem). 

 

Btw, i ovaj minimum hleba je odlican. Hleb - narocito onaj beli za naduvavanje - je mnogima samo losa navika. Sto manje belih otrova to bolje.  



#3 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 31 October 2014 - 19:33

Dobro, da ne ispadne da smo bezgrešni, napravim kolač neki tu i tamo. Umesto brašna sastojak je obično badem "u prahu", tj sitno mleveni badem i malo rižinog brašna. 

 

Najfascinantnije mi je što je, ovde gde živim tipičan doručak koji svi jedu i koji je moj suprug jeo otkad zna za sebe - samo tostirani hleb i puter. I onda je to jednostavno nestalo. Sada jedemo kašice od spelte ili papice od voća, sa dodacima - brusnicama, medom, orasima, lešnicima. Naravno, treba koji minut više da se spremi, ali je neuporedivo.



#4 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 31 October 2014 - 19:43

Dobro, da ne ispadne da smo bezgrešni,...

 

Ma ni govora o bezgresnosti! Samo treba osecati i pratiti svoje telo. Mislim da smo mi ljudi malo izgubili taj kontakt sa svojim organizmom. Jede se svasta po navici, ne misli se. Pa onda treba neki trend da se desi ili neka bogznakakva istrazivanja da bismo mi kao doneli tzv svesnu odluku o tako basic stvarima. Ja kad jedem beli hleb u sekundi malaksam kao da sam okopala par ari. Meni je to dovoljno da ukapiram da to nije za mene. Ili ono aftertaste gadjenje nakon cipsa/smokija/virsle/pomfrita/whatever. Svako ima svoje sta mu ne prija. 



#5 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 31 October 2014 - 19:56

...99% mesnih preradjevina...

 

Nemoj da mi pričaš da ovo ne kupuješ!?

 

speck-suedtirol1.jpg



#6 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 31 October 2014 - 20:04

Nemoj da mi pričaš da ovo ne kupuješ!?

 

 

Istina, kupujem samo ono sto je prosciutto & serrano alike i prozirno kao ... kako se ono bese kaze? To mi prija. 

Ima i ona westfalijska i schwarzwald susena sunka koja je u tom stilu. To mi je OK. 



#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 31 October 2014 - 20:23

Istina, kupujem samo ono sto je prosciutto & serrano alike i prozirno kao ... kako se ono bese kaze? To mi prija. 

Ima i ona westfalijska i schwarzwald susena sunka koja je u tom stilu. To mi je OK. 

 

 

Schwarzwald i Tiroler speck, to je pravo meso, ništa salame....



#8 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 31 October 2014 - 20:26

Schwarzwald i Tiroler speck, to je pravo meso, ništa salame....

 

Posto ja nisam neki mesozder, meni je ovaj moj mali izbor sasvim dovoljan (ponekad). 



#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 November 2014 - 09:40

...

 


... posto ja nisam neki mesozder, meni je ovaj moj mali izbor sasvim dovoljan (ponekad) ... 

 

 

 

Bajsikl je najbolji!

;)

 

...



#10 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 02 November 2014 - 08:42

Ja sam na toj ishrani ceo zivot (mada se poslednjih godina bas i ne pridrzavam u potpunosti), ali u stabilnom okruzenju sasvim izvodljivo bez da se osete neke razlike u kvalitetu zivota. Postoji bezglutensko brasno, u Srbiji se ono dobija na recept za registrovane korisnike (potrebno je samo otici kod svog lekara sa dijagnozom specijaliste). Ja ovo brasno koristim iskljucivo za kolace, cak je i palacinke moguce napraviti od njega, jedino nije za pite i slicno, jer lako puca. Sto se tice hleba, za to ga ne koristim, vec jedem iskljucivo proju (100% od kukuruznog brasna, koje inace moji prozivode za sopstven potrebe, em je zdravija, em je ukusnija, mozda zato sto sam navikao, pa cak i kad se ne pridrzavam dijete u postpunosti nerado uzimam hleb). Bezglutenski hleb, bar ovaj kod nas sto moze da se kupi, je poput smirgl papira, totalno bezukusan, pa ko nije za proju, preporucujem mesenje, nikako kupovinu istog.

 

Ako treba neki konkretan savet, posto mi trenutno iz glave ne pada nista vise napamet, slobodno pitaj.



#11 БашМеБрига

БашМеБрига
  • Members
  • 2 posts

Posted 02 November 2014 - 10:44

Зар у Србији немогу да се купе брашна од овса, проса, хељде, пиринча, кинеске шећерне трске (Sorghum)? То су све безглутенска брашна.



#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 November 2014 - 11:04

... 

 

... кинеске шећерне трске (Sorghum)? ... 

 

To nije 'kineska secerna trska' - to je 'sirak', rod brojnih biljnih vrsta iz porodice trava (lat. Poaceae).

Neke od njih se uzgajaju kao žitarice ili kao stočna hrana ili za proizvodnju sirupa i alkoholnih pića. 

 

...



#13 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 03 November 2014 - 08:53

Зар у Србији немогу да се купе брашна од овса, проса, хељде, пиринча, кинеске шећерне трске (Sorghum)? То су све безглутенска брашна.

Ima ih i vrlo su pristupacne cene. Koristim sve to ste nabrojali osim Sorghum, nisam ni znala za tu vrstu dok niste napisali. 

Hit mi je hleb od lanenog brashna, jeste "tezak" po sastavu ali je poenta da ne moze da se pojede mnogo, tek parce ili dva uz neki lagani namaz i caj. Kupujem mleveni lan jer josh uvek nisam reshila pitanje mlevenja a taj mlaveni je zasigurno oksidisao pa je pitanje shta je ostalo od finih ulja u semenkama.

Koristimo puno kukuruzna brashna i uvek uz brigu koliko aflatoksina ima - u Srbiji nikad niste nacisto sta kupujete jer je kontrola skoro nikakava:

http://www.kurir-inf...-clanak-1603760

Videla sam taj limun i proshle zime, shtipa za oci i kad ga pogledate.



#14 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 03 November 2014 - 09:38

 

 

 

Ako će Vam biti lakše: http://www.mooshema....osvrt-na-limun/

 

Koleginica laneno seme melje u ručnom mlinu za kafu, kaže, kad joj bude trebalo više samleće ga u električnom - u nekoliko tura.