Jump to content


Photo
- - - - -

Lupanje i preskaknje srca sa glavoboljom i pulsiranjem u glavi.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
110 replies to this topic

#76 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 02 November 2014 - 22:58

Dobro je pa ti je sada super. Drago mi je da ima dobrih ljudi da podele svoje muke i brige i u jednom da posavetuju kako treba.
Nadam se da cu i ja izadji iz ovog kruga.
Moram jedno vreme sam okej bio nekih par meseci i eo sada opet
Tablete neke nisi uzimao?

Nesto malo Persen, ali sam izbegavao maksimalno.



#77 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 02 November 2014 - 23:02

Persen jee ok to je na biljnoj bazi. Nisi isao kod psihijatra nista?

#78 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 02 November 2014 - 23:05

Persen jee ok to je na biljnoj bazi. Nisi isao kod psihijatra nista?

Nisam iskreno. Ali smatrao sam da sam mogu da pobedim i bio sam u pravu.

 

Ali, svako ima svoj put.



#79 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 02 November 2014 - 23:09

Naravno svako svoje ima kako mu je lakse i kako mu je. :)

#80 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 02 November 2014 - 23:20

Jos imam i zujanje u usima malo pre u sobu otisao gde je tisina i skoncetrisao se i samo zuji..
Kao frizider kad zuji onako.. E tako..

#81 ZločestiSusjed

ZločestiSusjed
  • Banned
  • 713 posts

Posted 03 November 2014 - 05:53

Jos imam i zujanje u usima malo pre u sobu otisao gde je tisina i skoncetrisao se i samo zuji..
Kao frizider kad zuji onako.. E tako..

 

Prestani se koncentrirati :D

 

To je tinitus. Ništa čudno, doslovce (ali doslovce!) milijarde ljudi ga imaju. Tvoj je takav da ga ne primjećuješ dok se ne koncentriraš, a dodatno je pogoršan time što si pod stresom.

 

Ista stvar kao kad imaš zidni sat. Ako navečer legneš i koncentriraš se u tišini na to kako svake sekunde napravi "klik", možeš zaboraviti na spavanje.

 

Pa je rješenje, naravno, da se prestaneš koncentrirati.

 

Gledaj - po svemu sudeći, imaš "samo" napadaje panike i anksioznosti, ali si inače potpuno zdrav. No, ako se ne budeš nikako mogao smiriti dok ti to ne bude pisalo crno na bijelo, stvarno idi na MR mozga, da tu mogućnost, ma koliko astronomski sitna bila, i svjesno i nesvjesno eliminiraš. Ista stvar ti je sa štitnjačom; kako sam ti već rekao, povišeni fT3 može biti i uzrok, i posljedica tvog trenutnog stanja. Ne bi bio prvi kojem je štitnjača reagirala na stres i paniku, baš kao što ne bi bio prvi kojem je štitnjača uzrokovala stres i paniku.

 

Nisi hipohondar. Imaš somatizacijski poremećaj. Dešava ti se nešto što ne razumiješ i znaš da nešto nije u redu, pa pokušavaš racionalizirati i pronaći razlog. Zato i čitaš o simptomima i pokušavaš ih aplicirati na sebe. Znaš da ti se nešto dešava, ali ne znaš što.

 

Eliminiraj potencijalne fizičke probleme da bi se mogao suočiti s psihičkim. Ako ispadne tako, opet - ne znači da si lud ili mentalno poremećen, nego samo da ti lijekove neće prepisati doktor opće prakse, nego specijalist. Nećeš u tom slučaju piti antibiotike, nego anksiolitike/antidepresive. Nikakva konkretna razlika između te dvije stvari, i jedno i drugo su lijekovi.

 

Ja sam dugo uvijek sa sobom nosio cijeli fascikl pretraga i nalaza, u slučaju da se vani srušim, pa da na hitnoj po tim papirima znaju što mi nije ;)



#82 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 03 November 2014 - 15:58

Jel vam se desilo kada spavate da vam prolazecrnci kroz ruku i nogu?
Onako kao da mravi idu po njoj..
To me sada plasi..

#83 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 03 November 2014 - 16:00

Kao trnjenje?

#84 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 03 November 2014 - 16:05

Upravo htedoh da napisem:"Sad kad Max dodje s najnovijim simptomima i pretpostavkom da sad ima multiple sklerozu!"

 

Max, momce, svasta smo smi ovde imali (i nismo imali). For your own piece of mind, idi lepo kod nekog lekara koji ce te saslusati i preporuciti koje testove da uradis. Od nasih "jeste, i ja sam bas to imao", ti nemas bas mnogo pomoci.

 

Najverovatnije ti nije nista, ali da bi se umirio, idi kod lekara....

 

edit: a sta bi kod endokrinologa?


Edited by Sunshine State, 03 November 2014 - 16:11.


#85 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 03 November 2014 - 16:50

Ne znam stq cu pre preseca me tu u predelu rebra sada..
Stomak boli,kao da mi se hrana podize ..
Glava i sve..
Ja ne znam vise..
Kad odem koe dr ce me izbaci napolje..

#86 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 03 November 2014 - 16:54

Sad ozbiljno - na 1. strani si napisao:"kod psihijatra koji mi je dao dijagnozu panicni poremecaj i napicni napadi-anksioznost".

 

Je l' dao on tebi i nesto drugo osim dijagnoze? Neku terapiju, savet, ...? Ako si dobio recept za neke lekove, trk u apoteku, uzmi kako ti je receno da uzimas, pa ces videti ima li kakve promene.



#87 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 03 November 2014 - 16:58

Actapax mi je preporucio ..
Ne znam..
To mi je dao da pijem..

#88 ZločestiSusjed

ZločestiSusjed
  • Banned
  • 713 posts

Posted 03 November 2014 - 16:58

Jel vam se desilo kada spavate da vam prolazecrnci kroz ruku i nogu?

 

Da. I kroz glavu također. I tremor raznih mišića koji nije prestajao po nekoliko dana.

 

(Sunshine: "imao" sam i ja multiplu :D )



#89 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 03 November 2014 - 17:10

Ljudi to je neverovatno. Hteo sam da vas pitam jedno pitanje,mozda ce da zvuci glupo i sve,mozda ce da se zapitate da li sam crazy. Jer se pluca nalaze iza rebra,jer me to nesto boli kada naprqvim neki pokret..?
I kao da mi nesto stoji u gusi covece,kao neki slajm a nije slajm i tera me da kasljem..

A sto se tice ovog dje su pluca?

Edited by Max012, 03 November 2014 - 17:58.


#90 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 03 November 2014 - 17:28

Ljudi to je neverovatno. Hteo sam da vas pitam jedno pitanje,mozda ce da zvuci glupo i sve,mozda ce da se zapitate da li sam crazy. Jer se pluca nalaze iza rebra,jer me to nesto boli kada naprqvim neki pokret..?
I kao da mi nesto stoji u gusi covece,kao neki slajm a nije slajm i tera me da kasljem..

 

Sad ces dobiti jos jednu dijagnozu - globus sensation :D

 

Dobro, dobio si Actapax (paroksetine) i poboljsanje uz upotrebu ovog leka dolazi tek nakon par nedelja, tako da bi ti bilo najpametnije da pocnes da ih pijes, das im vremena bar jedno mesec dana i vidis kako ces se osecati.

 

Od nabrajanja simptoma na forumu nikakve vajde!


Edited by Sunshine State, 03 November 2014 - 17:36.