Jump to content


Photo
- - - - -

Islamska država


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
92 replies to this topic

#91 hayabusa

hayabusa
  • Members
  • 5,426 posts

Posted 11 March 2015 - 17:30

 

A kako tačno vidiš to "tamanjenje"?

 

 

 

paleta proizvoda namijenjenih za tu svrhu je ogromna, izabrati nesto sto ostavlja atraktivan scenski utisak -_- . donijeti rezoluciju kojom se to zlo definise kao prijetnja civilizaciji, ojacati arapsku koaliciju svim sredstvima, uci kopnom, vazduhom, ozbiljno im udariti na resurse, komunikaciju... sve ce to imati ozbiljne globalne posljedice ali sto se vise ceka one ce biti vece.



#92 Lancelot_Bgd

Lancelot_Bgd
  • Members
  • 303 posts

Posted 11 March 2015 - 19:01

Listam moje knjige o istoriji umetnosti i placem. 

Uvek sam se pitala kakvi su bili ljudi cije su ruke stvarale ovakvu lepotu, bez obzira na istorijski kontekst njihove umetnosti, ona je tako rafinirana, suptilna, ne znam sta je lepshe, ideja ili njeno otelotvorenje u materijalu.

Po prvi put u zivotu, zelim da prokunem ruke koje su je razbile.

Bila sam savremenik mnogih ratova i svedok velikih razaranja ali ovo je previshe za mene. Ne umem da objasnim ali - kao da mi je neko iscupao dushu.

Zasto svet cuti, zasto ih niko ne zaustavi? 

Ako su ovo mogli da urade, mogu da unishte celu civilizciju. Ovo je prst u oko, ovo je ludacki prezir ljudske vrste, ovo nisu ljudi.

Не постоје речи којима може да се опише осећање које имам док гледам снимке и слике онога шта терористи раде. Само и искључиво одлучна војна акција на њих, и то ОДМАХ. Без чекања. Одговорност за ово сносе најмоћније земље света, од НАТО пакта, до Кине преко Руске Федерације. Такође одлучна казнена политика, као и широка антитерористичка акција у свим западним земљама против сваког ко пропагира или на било који начин правда ове фанатике. 



#93 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 02 April 2015 - 16:38

Iracka vojska zavrsila operacije u Tikritu, btw: 

 

http://www.vox.com/2...raq-isis-tikrit