Jump to content


Photo
- - - - -

Kafana u Padoku :)


  • Please log in to reply
1890 replies to this topic

#1861 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 19 March 2019 - 23:50

Jadnicak :lol+:


  • 0

#1862 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 21 March 2019 - 09:56

08bb1121a3ff43875c37c1318ea1a210.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#1863 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 21 March 2019 - 10:18

Verovatno je decko mislio na Williams :D


  • 0

#1864 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 22 March 2019 - 19:41

https://www.topgear....ecord-car-lives

 

ar2v7309.jpg

 

Izgleda da su resili finansijsku dubiozu i nastavljaju sa radom!


  • 1

#1865 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 26 March 2019 - 17:58

Nisam znao gde da kacim ovo... Nije samo za Klasiku; mada se pominje, nije ni za F1 tehniku, a posto je debata vecna - neka je ovde.

 

The Top 50 F1 drivers of all time, regardless of what they were driving

 

Samo par citata iz clanka, mozda ce nekome dati inspiraciju da procita sve:

 

 

.....

... Nico Rosberg produced the most accurate reflection on the relative contributions of car and driver when he said: ''The difference between each driver in Formula 1, from the best to the worst, is about 0.3 seconds a lap. From the best car to the worst car, I guess it's two seconds or one and a half seconds ... so make a percentage with that ... 20 percent driver, and 80 percent car.''

.....

 

 

.....

So while the public's perception might be that the best driver wins the race, it has been commonly acknowledged within the management of race teams for many years that the driver counts for very little. The reason race teams want the best drivers is that they are marginally better than very good drivers, but neither will win unless they have the right car underneath them. McLaren's hard-headed team principal of the 1970s was American lawyer Teddy Mayer, who famously said at that time: "Drivers are just interchangeable light bulbs – you plug them in and they do the job."

.....

 

 

citav clanak ovde: https://newatlas.com...all-time/43147/


Edited by zoran59, 26 March 2019 - 18:04.

  • 0

#1866 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 26 March 2019 - 18:17

Rang lista mu je do jaja, Kristijan Fitipaldi na 11. mestu ispred Hamiltona i Grema Hila, Askarija ni nema u top 50... :ajme:


  • 0

#1867 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 26 March 2019 - 18:35

Jesi li procitao sve, video kriterijume?

 

BTW, nije "njegova" lista nego

... published by a team from the Sheffield Methods Institute at the University of Sheffield ...

Edited by zoran59, 26 March 2019 - 18:58.

  • 0

#1868 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 26 March 2019 - 19:49

Ma video sam ovo vec ranije, glavni lik koji je ovo radio je objavio ceo rad na Autosportovom forumu jos onomad. Kristijan Fitipaldi je dobio "poene" kod njega zato sto je zavrsio par trka na 4-5 mestu u eri kada je cesto na cilj stizalo 6-7 bolida i kad bi bukvalno svi lideri odustali zbog kvarova (videti na primer VN Monaka 1996). To je bukvalno lutrija u pitanju, a da je Kristijan zaista bio toliko dobar - a po ovome ispada da je bio jedan od najboljih u svojoj eri iza samo Prosta i Sene, ispred Mensla - vec bi ga uzeo neki od bitnih timova. Ali nije, i to ti vec dovoljno govori.

 

(Uostalom, uz'o Tiago Montero jedan podijum, u jebenom Dzordanu, na VN SAD 2005 kad je samo 6 bolida startovalo - 2 Ferarija, 2 Dzordana i 2 Minardija...)

 

Sa druge strane, Lauda mu nije na listi jer je "celu karijeru vozio za top timove" sto opet nije tacno - on je te timove ucinio top timovima. Ferari je bio u zestokoj krizi dok im se Lauda nije pridruzio, i otisao pravo kod Enca i rekao mu da je bolid go kurac i da ga mehanicari i inzenjeri ne slusaju i ne daju mu setap koji trazi. Po prvi put u istoriji Ferarija Enco je naredio timu da slusaju vozaca i Ferari se transformisao. Ista prica i u Meklarenu - Ron Denis preuzima raspalu ekipu i spasava je od bankrota, dovodi Laudu da istestira bolid, ovaj dve godine isteruje bubice iz Porseovog motora dok nisu napravili bolid koji je izdominirao 1984 - 1986. A izmedju te dve price Lauda je vozio za BRM i Brabam, u to vreme definitivno ne vise vrhunske timove - recimo nivo danasnje Fors Indije ili kako se sad vec zovu.

 

A ako je Askari i vozio celu granpri karijeru za dominantan tim on je u njemu najbrutalnije izdominirao i to protiv veoma jake konkurencije (Farina, Viljorezi, Tarufi, Hotorn...) sto bi trebalo da se broji za nesto, ako je vec Sumaher tako visoko plasiran a i on je vecinu karijere vozio za dominantne timove. S tim sto Sumaherove timske kolege nisu ni do kolena Askarijevim.


Edited by Rad-oh-yeah?, 26 March 2019 - 19:54.

  • 3

#1869 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 28 March 2019 - 00:54

Poceo da gledam... nije lose. Suvise mi je "americki" fazon ali dobar je insight u to sta se desava van i oko staze.


Zavrsih gledanje Formula 1: Drive to survive

Vredelo je gledati. Odlicno mi je kako su slozili tih 10 prica, s obzirom da nisu mogli znati unapred sta ce se desavati. Sigurno su snimili tonu materijala, belezili bitne momente a onda ih povezali u price. Sigurno nije bilo lako. Kao da su snimali seriju bez scenarija a moraju da snimaju 10ak epizoda skoro paralelno.

P.s. Znao sam da je Max jedno deriste ali ovako pokvareno i bezobrazno, to bas nisam ocekivao. Da je moj sin, i sa 20+ godina bih ga preko kolena pa udri...
P.P.S. I Magnusen bezobrazan takodje, ali on barem nije klinac.
  • 0

#1870 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 29 March 2019 - 10:52

Da li neko prati vlog Nico Rosberg-a? Prvo sam pomislio sta se glupira, nek uziva u penziji, ali bas napreduje sa vlog-om, ocito ga to interesuje (a radi to daleko bolje nego Luka Bozic KK Zadar :) )

 

Imao je dobre i zanimljive intervjue sa Flaviom Briatore-om i Totto Wolf-om. 

 

https://www.youtube....h?v=FcwAfSB-uHo

 

https://www.youtube....h?v=os9AZsCAZ1k


  • 0

#1871 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 31 March 2019 - 19:28

Mogao bi pokušati, da ne pretvaraš ovo mesto u forum.hr.

Važi?

Ok kolega, u poslednje vreme puno "visim" na 9gagu i podreditu r/formuladank (gde sam i moderator) pa stoga ponekad isforsirano pretvaram neke situacije u meme i to mi u tom momentu dođe smešno. Forum.hr je za mene u tom pogledu idealno mesto gde mogu "pustiti mozak na pašu" te pisati stvari koje su ovde kažnjive. Ponekad mi se omane te krenem pisati ovde sličnim tonom, hvala što si me upozorio. Ofkors da ću sad biti pažljiviji.


Edited by /13/Ален Шмит/, 31 March 2019 - 19:32.

  • 0

#1872 Sam633

Sam633
  • Members
  • 453 posts

Posted 31 March 2019 - 20:36

Zbilja nemam ništa, baš toliko protiv. I ja priznajem zbilja zgodan naziv za Vettela u ovom trenutku. :) Ponekad je u ljudskoj prirodi da mažemo jedni druge. :D Iako mislim da je nešto zbilja prethodilo okretanju. Samo da ne preraste u nešto što ne treba.

 

Jeste, tamo smo svi kolektivno ludi kao struja. Sjajan ispušni ventil, na neki način. :D

 

Ima tamo dosta zaista dobrih ljudi, koji su preko deset godina tamo. Ima i loših, koji su bukvalno juče tu, ali su i najglasniji, pa ispada kako ispada, nažalost.

 

Recimo, dmw aka Švarci ovde, njega nema. Pokušao je da tiradiše ovde i na mnogim drugim forumima, pa je sasečeno u korenu.

 

Još malo "mazanja": :D Sad je Mission Firenow. Uh, dođavola, ceo svet je želeo da Lekler pobedi, moramo se sad malo nasmejati, bar na trenutak.

 

D2__9UjW0AA4xNl.jpg

 

48136958_403.jpg


Edited by Sam633, 31 March 2019 - 21:24.

  • 0

#1873 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 31 March 2019 - 20:59

:thumbs:

 

Bogme, Super Mario je baš mogao naškoditi Raselu. Bio bi Veberov let.


  • 0

#1874 =MetalHead=

=MetalHead=
  • Members
  • 226 posts

Posted 31 March 2019 - 21:12

Ovo kao da je fotka iz neke scene iz filma o F1 u americkog produkciji. 

 

Driven sa Staloneom...


  • 0

#1875 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 31 March 2019 - 22:59

Malo teasera za uvodnu temu VN Kine 2019. Prčkao sam po .apk fajlovima službene F1 aplikacije (može se otvoriti kao arhiva putem arhivera, tako sam ukrao F1 fontove), našao sam teksture za 3D modele staza za lajv tajming (gotovo iste teksture se koriste za 3d grafiku staze u uvodu prenosa) te sam ukombinovao s mapom staze s službenog sajta.

 

Rezultat▼

 

OiuEu8q.png

 

Trenutno pravim specijalni poster za 1000 trku iz nule a ovo mi je inspiracija (levi poster):

 

automobilist1000thgpposters.jpg

 

Kako je u ovom posteru unutar broja "0" smešten bolid iz 2019 koji će se voziti na 1000 trci rešio sam da napravim proširenu verziju postera gde piše 1000 celom dužinom. U drugom broju "0" biće bolid iz početka 90-ih (jer se 500 trka vozila na Adelajdu 1991) a u zadnjem broju "0" biće smešten bolid iz 1950 pošto je tada sve počelo.

 

Navešću baš kao u originalnom posteru sve pobednike te staze na kojima su se vozile trke. Ako ima mesta ubaciću konstruktore.


Edited by /13/Ален Шмит/, 31 March 2019 - 22:59.

  • 2