Jump to content

Photo
- - - - -

Prevare na Limundu i Kupindu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#16 kurije-oko

kurije-oko
  • Members
  • 13 posts

Posted 13 December 2012 - 20:55

Ne radim nikakvu anti reklamu , vec sam podelio iskustvo moje sa clanovima ovog foruma , kako bi imali uvid u stanje na Kupindu odnosno Limundu , verovatno da je tako i na slicnim sajtovima slicnim pomenutim ali ja nisam ko ti da se frljam sa pretpostavkama tako da cu iskljucivo pricati o stvarima o kojima sam se licno uverio , a za ostale sajtove ko bude preciznije upucen ostavice svoj utisak o tome takodje . Sto se tice anti reklame , samo bih jos dodao da sam ja preko tog kupinda prodao dosta stvarcica i time i zaradio neki dinar , prodavao legalne stvari i opet zaradio sto jasno daje do znanja da se moze zaraditi i legalnim putem , pa da li je onda anti reklama da trazim da postuju pravila koja su propisana zakonom i pravila koji su i sami istakli na svom sajtu onda ? Moja iskustva kakva god da su i koliko god da ih je bilo a bilo ih je dosta su od mene napravila POSTENOG coveka , za razliku od nekih koji svojim glasnim podrzavanjem nekih ocito nelegalnih stvari / radnji ne mogu se pohvaliti time . Jos jednom bi te molio , i ako vidim da imas 6000 postova i da verovatno provodis dane na forumima komentarisajuci svasta nesto usta nisi upucen ( a pritom nisi moderator i clan tima ) , da se uzmes pameti sto bi nas narod rekao i pocnes da pises argumentovane stvari a ne pretpostavke , ako ti neko stariji nije rekao i ako nisi procitao na internetu nekad je zaista bolje pametno cutati nego glupo govoriti , u suprotnom te ne opere ni Dunav ni Sava . Ne poturaj mi reci koje nisam rekao , nikakve kampanje jer nikoga hvalio nisam itd itd . Hvala unapred .

#17 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 14 December 2012 - 00:06

He he. Dobro ti ovo. Čuj, nemam iskustva sa buvljacima! Ja sam iz Pančeva, a druga asocijacija za Pančevo je buvljak. Pančevački buvljak je jedna ekstremno blatnjava institucija koja je preživela jedno tri države, a i četvrtu će. Razne režime i još raznije zakone & uredbe je nadživeo još od vremena kada se spontano osnovao kod stare autobuske stanice. U međuvremenu su osnivani i veći i internetski buvljaci, ali onaj pravi na koji su dolazili i dolaze iz raznih krajeva Evrope, pa i Azije, odoleva i vremenu, i vremenima, i idiotima koji očekuju fiskalni račun i garanciju za nekakvu andrmolju koja se još samo na takvom muzeju zastarele tehnike može naći. I na buvljak ponekad naiđe idiot koji se buni protiv cene tvrdeći da je veća nego u radnji i svi mu se smeju. PA KUPI U RADNJI, BUDALO! Buvljak je vrsta kockanja i mesto gde se sastaju takvi kockari, nije mesto krivo (ni država, ni policija...) što ne umeš da se kockaš, a pokušavaš. Nekad pukneš, pa se onda sledeće nedelje "vadiš"; nekad dobiješ pa opet sledeće nedelje kušaš sreću. A uvek i po pravilu upoznaš razne likove i razne mentalitete, i razne nacije su to jedno prepodne jedna nacija. Zbog toga ljudi odlaze na buvljak, a ne zbog para da bi zaradili ili uštedeli, ja ne pamtim da je na buvljaku ikada došlo do neke tuče ili čak i svađe, osim možda zbog mesta kada nagrnu i oni koji bi "da zarade", pa zaposednu, a to se brzo sredi jer pripadnici buvljopijačke nacije su jednostavan, ali miran narod. Ne olajavaju jedni druge unaokolo.

Limundo je buvljak. Vrsta buvljaka gde ne pada noć, temperatura ili kiša koja bi ga rasterala. Ali je to i dalje samo mesto na kome se sreću prodavci i kupci, ljudi. Ko ne razume ljude, koga ne interesuju ljudi, šta će tamo? Oni što čiste taj prostor (i naplaćuju tu uslugu) uvek to i potenciraju: ne kupuješ ti ništa od Limunda, niti mu prodaješ, već od ljudi sa kojima si tamo uspostavio kontakt. Uveli su bafer (Limundo keš) kojim koliko toliko mogu da zaštite kupce, jer kupčeve pare su uvek ispravne, a prodavčeva roba baš i ne mora da bude. Prilično uredno udaljuju prevarante koji su prevarili očigledno ili više ljudi, ali lakomu budalu ne može da zaštiti niko. Doduše, ni da spreči da kuka na državu i zakone koje još po pravilu i ne poznaje.

Eto, ja ću da hvalim taj Limundo, verovatno samo zato što ga ti kudiš. Da "podelim i ja svoje iskustvo" o Limundu koje je odlično, opet verovatno zato što su i očekivanja od takvog portala mala. Šta misliš, da li će više verovati meni koji sam ovde (ne zbog Limunda) tolike godine, ili tebi koji si samo sa tom agendom došao (ako nisi klon) i odmah otvorio topik u kome vređaš starog i stalnog posetioca i "kupca" raznoraznih sličnih podvala? Došao si da prodaješ taj jedan jedini artikal, odmah agresivno zaposeo prostor i razgalamio se! Prodavali su ovde takvi kao ti i mnogo goru ideološku robu, pa uglavnom završavali na đubrištu. Ti si ovde potpuno nepoznat "prodavac", sa nula pozitivnih glasova, a nekako očekuješ da tu tvoju "robu" svi oduševljeno kupuju!? Pa to ni na Limundu nema!

Ja sam "kupac" koji zanoveta. Bude takvih. Za početak, prikaži mi jedan jedini lek ili prehrambeni proizvod koji se na tom Limundu trenutno prodaje, kako bi tvoja briga za zdravlje nacije (i dece !!!) bila išta više od najobičnije magle, tj (anti)reklame. Ako je to takva "društvena opasnost" sigurno ima uvek, pa i sad. Zapravo, trebalo je da to uradiš odmah kada si izneo tvrdnju da se na Limundu prodaju lekovi, ali valjda si očekivao samo naivne kupce...ako prođe - prođe.

...

A diskusija o fenomenu buvljaka bi mogla da bude interesantna za mnoge, i potpuno je tačno da se mnogi sociološki problemi brzo i transparentno prepoznaju na toj antičkoj instituciji, staroj koliko je i recimo ... forum. I to je daleko bolji način da se ljudima objasni funkcionisanje i svrha čak i modern(ij)ih verzija buvljaka kao što je Limundo, na kome možda jeste blatnjavo (kao na Pančevačkom), ali ljudi i dalje radije odlaze tamo nego na neke nove koji su u međuvremenu otvoreni i najčeše zvrje prazni.

#18 kurije-oko

kurije-oko
  • Members
  • 13 posts

Posted 14 December 2012 - 17:12

Ti i dalje nastavljas sa pretpostavkama , ja imam 100 % pozitivnih ocena na Limundu i nisam se zalio na moju prodaju , uglavnom sve sto sam postavio sam prodao i dobio pozitivnu ocenu , suludo je trositi reci na nekog ko ne razume nesto jako jasno a pritom izmislja neke stvari koje ocito njemu odgovaraju da bi sprao prljavstinu sa obraza od gluposti koje je izrekao.

8. Hrana i suplementi ishrani
Na Kupindo.com nije dozvoljena ponuda hrane i suplemenata koja krši pravila o proizvodnji i skladištenju hrane.
Takođe nije dozvoljena prodaja hrane kojoj se pripisuju dejstva koja nisu naučno potkrepljena i koja ne poseduju atest.
Primeri:
Preparati koji garantuju gubitak težine
Meso bez sertifikata
Čajevi
Domaća rakija

http://www.kupindo.c...-za-mrsavljenje
http://www.kupindo.c...irodni-preparat
http://www.kupindo.c...cot-B17-kapsule
http://www.kupindo.c...-teglica-Rakija
http://www.kupindo.c...kija-od-kajsija

evo odvojio sam par minuta da ti postavim par linkova , a nadam se da si toliko obrazovan i da imas toliko vremena da se odvojis od foruma da procitas pravila na Kupindu a ujedno si trazio neke linkove pa evo prvo sto mi je palo na oko.
Cela tvoja prica se zasniva na buvljacima , postavi mi jedan argument za nesto sto sam po tvom misljenju pogresni napisao , ako mislis da nam je prica o buvljacima i pancevu interesantna mislim da se varas , nije ni cudo sada sto imas toliko postova kad pricas svasta nesto samo da bi napisao. Nemoj da te boli toliko istina o ovome sto ja pricam , bice uvek ljudi koji ce ici na taj kupindo nece oni propasti radi mojih par postova , ali ti tvoj obraz ne mozes ni razredjivacem da operes jer ce svakako ostati prljav , prljaviji cak i od buvljaka koji toliko potenciras .

#19 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 14 December 2012 - 20:35

... a veliku odgovornost imaju za to i mediji pogotovo oni partijski . Sami odlucite da li cete sacuvati to malo obraza sto imate ili ne .

Slušaj ti *****************, sasvim sigurno da nije sve idealno na tom Limundu kada im je toliko vremena trebalo da te odatle najure. No eto, i moderaciji ovde treba više vremena nego što je neophodno da se prepozna lažov i provokator. A da ideš ti malo tamo gde imaju više "Obraza", lažovčino obrazovska. Počeo si priču o "leglu kriminala" Zakonima, Državi, partijskim medijima (kao što je B92, jel?) i brizi za buduće srpske naraštaje kao da si Vučić himself, da bi na kraju završio sa teglicom kukuruza prošvercovanom ispod radara kao "ribolovački mamac"!?

Jesi li ti ovde došao da nas sa "to malo obraza što imamo" obrazuješ? Ili da zajebavaš? Da, sreća je tvoja što nisam moderator jer ja bih te najurio posle prvog posta gde si sve nas izvređao uz licemerni pozdrav.

edit: brisano uvredljivo obracanje

Edited by zoran59, 14 December 2012 - 22:10.

#20 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 14 December 2012 - 22:11

posto je presla u prepucavanje, tema je privremeno zakljucana, dok se strasti ne smire...

#21 kurije-oko

kurije-oko
  • Members
  • 13 posts

Posted 16 December 2012 - 00:39

a veliku odgovornost imaju za to i mediji pogotovo oni partijski - ( ja , ti , mi , vi , oni ) ne bih zeleo zaista da te vredjam jer ti ni to ne bi shvatio , ali ako kazem oni partijski a ne ovi partijski onda je jasno na koga sam mislio odnosno na koga nisam , B92 nisam spomenuo niti u jednom ruznom kontekstu a i zasto bi dolazio ovde odnosno pisao preciznije (jer covek nekad ide negde i gde mu se ne dopada) da imam neko ruzno misljenje , ti ocigledno pokusavas na sve zive nacine poturiti meni nesto sto ja uopste ne pricam a to sam te zamolio odavno vec da ne radis jer ispadas zaista sad vec pomalo zalostan , jer je odavno preslo iz smesnog u ovu novu fazu . Naveo sam ti linkove samo za minut jedan sto sam napisao a ima svega i svacega tamo i mogu nakupiti parem 50-tak linkova slicnih iz svakog pravila po nekoliko prekrsaja , necu se vise tebi obracati jer je to gubljenje vremena , ljudi na forumu vide ko argumente postavlja a ko izmislja stvari i pravi cirkus , mene niko nije najurio sa Limunda vec naprotiv i dalje imam tako racun sa 100 % pozitivnim ocenama , to sam i ranije napisao ali ti si u transu svoje nemoci izgleda to zanemario pa po svom obicaju napisao "kada im je toliko vremena trebalo da te odatle najure" , zasto bi mene najurili , ja sam radio za bugarsku software-sku firmu koja je imala preko 500 000 igraca i bio vodeci za Balkan ceo , znam kako je pravilno po PS-u raditi sa klijentima/igracima i slicno a to je ono sto definitivno nisam video kod Kupinda , njihovi odgovori su bez persiranja , sablonski i bez volje da bilo sta pomognu i time jasno daju do znanja da im je jedini posao tamo da stave novac u svoj dzep ali ne i da pomognu korisnicima. Opet kazem to je samo moj slucaj , ima ih i previse slicnih ili istih ali ima i druge strane verovatno , ja sam ovde istekao svoje misljenje i svoj slucaj , ne moramo svi misliti isto , ali opet kazem nemoj/te se uzrujavati Limundo ili Kupindo kako god nece propasti zbog par mojih postova ili par hiljada .

"Jesi li ti ovde došao da nas sa "to malo obraza što imamo" obrazuješ? Ili da zajebavaš?" - Koje to vas , ti nisi niti B92 forum , niti se jos neko slozio sa tvojim lupetanjem o buvljacima , Pancevu itd , mozda pokusavas da persiras sebi i ako to jako cudno zvuci , mada mozda i nije lose s obzirom da posle tvojih izjava ti ces biti jedina osoba koja sebe moze shvatiti ozbiljno da ne kazem neke teze reci tipa da budes gospodin itd . Posto su te tvoji bliznji izgleda pre vremena prepustili ulici , buvljacima i slicno , ja ti mogu dati jos ovaj jedan dobronamerni savet u vidu utehe ,  a ti vidi dal ces ga dalje menjati svoj blebetanje ili nastaviti da koristis razredjivac za umivanje ....
http://img707.images...52/111111rv.jpg

Hvala Moderatoru sto je otkljucao temu , i zaista u nastavku bi zeleo polemisati iskljucivo o Limundu i Kupindo sto mi je i bila namera od samog starta sto mozete videti iz mojih postova , s obzirom da sam pokretac teme molio bi vas da regulisete ove postove licne prirode jer od samog starta svrha ovog clana ( to je nesto najlepse kako ga mogu osloviti i ako nije zasluzio nikakvo oslovljavanje ) jeste da ova tema ode u korpu , iz toga se vidi kome je koji cilj , dal mene sto argumentovano pisem o stvarima koju su se meni desile i pricam o temi o kojoj je naslov ili njega koji prica o buvljacima , mostovima , pancevu itd . Nadam se da cete uslisiti moje molbe i da cete u buducnosti brisati takve postove kako ne bismo pravili od ove teme smece , buvljak ili kako god i ako su neki voljni da o bas tim stvarima puno pricaju ali za to imaju druge teme . Hvala Unapred .

Edited by kurije-oko, 16 December 2012 - 01:35.

#22 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 16 December 2012 - 17:42

, s obzirom da sam pokretac teme molio bi vas da regulisete ove postove licne prirode jer od samog starta svrha ovog clana (

Покретач теме нема нека посебна права над темом. Покретач није некакав "власник теме" који може да одређује шта је дозвољено да се у њој пише. Сви постови који су у складу са правилима форума и који барем донекле прате тему су сасвим легитимни.  Једнако су легитимни постови који подржавају ставове покретача и постови који оповргавају те тврдње.

#23 kurije-oko

kurije-oko
  • Members
  • 13 posts

Posted 16 December 2012 - 18:30

" Сви постови који су у складу са правилима форума и који барем донекле прате тему су сасвим легитимни.  Једнако су легитимни постови који подржавају ставове покретача и постови који оповргавају те тврдње. "
Upravo sam ovo i trazio : "molio bi vas da regulisete ove postove licne prirode jer od samog starta svrha ovog clana jeste da ova tema ode u korpu" dakle da ova tema se ne vodi izmedju mene i clana i nasih nekih prozivanja , nego ako vec ima nesto moze i privatnom porukom da mi napise kako ne bi sirili temu u nesto sto nema veze sa njom ( temom ) , a to sto sam napisao da sam pokretac teme nisam mislio da time imam neka posebna prava jer bi u suprotnom onda to i zahtevao a ne molio , vec da imam zelju da tema opstane i da se od nje ne napravi nesto sto nije cilj , u koliko sam pogresno protumacen izvinjavam se , nije mi svakako to bila namera a i deo greske ide na mene jer sam mozda trebao biti ovako precizniji .

samo bih jos dodao kako bi opravdao odnosno ispostovao temu jos jedan slucaj ... radi se o satu ... http://www.limundo.c...KI-SAT-/7008581 ... mozete ga videti na postavljenom linku , a evo i konverzacije mene i clana:
Moja poruka: "Pozdrav , posto je u pitanju licitacija a ne fixna cena , mozete li mi reci jel sat originalan i jel mu sve funkcije/dugmici rade ? Hvala unapred na odgovoru ."
Prodavac: "Nije orig. Hronometri su ukrasni kao i donje i gornje dugmence iznad ključa za navijanje, koji radi."
Evo i za neverne Tome kako bi sve bilo argumentovano kao i do sada od strane mene ... http://img138.images...6926/limun1.jpg
Ovaj sat je prijavljen odnosno oglas ili kako god  , prodavac je u oglasu stavio da je sat original , sta se desava da licitacija istice kasno u noc i da nije prodavac online i da neko pritom ne znajuci podatak koji sam ja dobio kao odgovor izlicitira u zaru licitacije sat na cenu od 4000 - 5000 dinara , sat koji je na pijaci 750 dinara sto mnogi ne znaju. Ako cemo realno da je ovo oglas na kupindu gde su fiksne cene pa da se zbog cene covek zapita dal je original ili ne a i nema licitacije ni odredjenog vremena pa moze sacekati i odgovor , nego ovo je licitacije i nekolicina ce primera radi par desetina minuta da se zalete i lupe ko zna koju cenu jer je oznaceno kao original , meni licno je sat lepuskast i da je original vredeo bi sigurno tih 4000-5000. Nego da ne sirim sumnjam da cu dobiti odgovor od tima ali ako ga dobijem rado cu ga proslediti ovde. Zasto sam bas ovaj primer ostavio zato sto se to upravo desilo jednom momku iz kraja i kad je prijavio da predmet nije originalan i kad je kontaktirao limundo / kupindo tim dobio je odgovor da mora kontaktirati proizvodjaca da potvrdi legalnost predmeta , predmeta za kojeg u startu prodavac kaze da mu ne rade opcije i da mu hronometri sluze za ukras :) Pa zar vam se ne cini da time prave ludim clanove ? Cekajte ( primer ) ja kupim Nike patike i kad mi stignu vidim da su tezak FAKE , dakle po njihovom ja trebam kontaktirati NIKE da oni kontaktiraju limundo da im kazu da je to fake , kako ce videti uopste te patike itd , znate li zargonski receno koliko jednu firmu kao sto je NIKE , COLMAR , PRADA i slicno zabole da izvinite na izrazu za jedan Limundo i slicno. I ajmo se onda zapitati u svemu ovome koja je svrha Limunda I Kupinda , po mom iskustvu njihova svrha je samo da pokupe kajmak odnosno u ovom slucaju pare od ljudi i da pritom ne snose nikakvu odgovornost itd , cemu silna pravila ako se ne postuju . Da je srece da opcija PRIJAVI i ne postoji , time clanovi rade posao clanova tima , oni trebaju pratiti regularnost a ne mi. Opet kazem to su moja vidjenja , slucajevi i utisci o Limundu ima ih jos mnogo gorih i blazih. Sve bi se lako resilo jednostavno , nek ne zavaruju narod neka kazu da nema pravila pa kome se svidi neka ucestvuje kome ne adio.

Edited by kurije-oko, 16 December 2012 - 19:02.

#24 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 16 December 2012 - 20:56

Cekaj nije mi jasno sta zelis da pokazes ovim primerom sa satom? Koliko vidim na toj ponudi ne pise ni da je "originalan" ni da je "kopija". Svako ko bi licitirao pomenutih 4000-5000 din, a da se prvo ne raspita sta licitira, blago receno nije bas najbistriji.

Neko je lepo i potpuno ispravno opisao Kupindo/Limundo sajtove kao  buvljak na internetu. Da li ti ocekujes da ti uprava buvljaka vrati novac ako ti prodavac na buvljaku proda kinesku kopiju kao original?

Kada se kupuje nesto na ovakvim sajtovima treba da se primenjuje ista vrsta opreza kao kad se kupuje na buvljaku.

Nego nesto meni nije jasno. Koliko vidim iz tvoje poruke tebe su prevarili kod kupovine templejta za sajt. Ono sto mi nije jasno odakle ti uopste ideja ta kupujes templejt za sajt na Kupindu/Limundu?

#25 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 16 December 2012 - 21:29

Meni baš i nije jasna poenta ove poslednje žalbe. Pogledao sam najnoviju ponudu satova na oba sajta pre nekoliko minuta i vidim da mnogi naglase da prodaju replike. To jeste protivzakonito, ali državu boli uvo da juri sitne kokošare, pa i oglasni sajt.

Pošto skupljam satove, osnovno pravilo je da se sat prvo pogleda lično, a po potrebi i kod časovničara. Doduše, ove kineske igračke i modne kante me ne zanimaju, već nešto sasvim drugo, uglavnom vintage. Ako ti je potreban jeftin a dobar sat, za male pare možeš da kupiš neki casio, i to u prodavnici, gde ćeš dobiti račun i garanciju, ali kao neko ko se zanima za satove, mogu ti reći da su Limundo i Kupindo poslednje mesto gde bi ih trebalo tražiti. Ako baš hoćeš da kupiš sat sa ovih sajtova, tj. iz fotelje, možeš da upecaš neki pristojan seiko, jeftinije švajcarce (darwil, omikron i sl.), mada nisam pažljivo analizirao ponudu. Ako kupuješ takve, gledaj samo oglase na kojima se odlično vide brojčanik i mehanizam i da to bude slika sata koji se prodaje.

Ako te zanima nešto ozbiljnije, probaj na drugim oglasnim sajtovima, ili u uglednim prodavnicama, što je svakako bezbednije. Razlika u ceni od nekoliko stotina dinara te kasnije može mnogo koštati.

#26 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 16 December 2012 - 22:30

Uzgred, cela ova bura u casi vode me podsetila da odem tamo (nisam ga koristio jedne dve godine, otkako sam kupio jednu knjigu) i gle cuda, kupih dva filma i jednu knjigu bas pre 15 min, za sveukupno 700 din, ukljucujuci i raritetno zagrebackog izdanje Stanislawa Lema iz 1967. godine... Reklama je stvarno cudo, pa i anti-reklama :lol+:

#27 kurije-oko

kurije-oko
  • Members
  • 13 posts

Posted 17 December 2012 - 02:22

Koliko vidim na toj ponudi ne pise ni da je "originalan" ni da je "kopija"
Imas ispod uokvirenim slovima pogledaj samo malo bolje ..."Pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću tvrdim da je predmet ove aukcije original. Svestan sam da je piraterija kažnjiva novčano/zatvorom i spreman sam da prihvatim posledice i prosleđivanje mojih podataka organima gonjenja ukoliko se dokaže da je predmet moje aukcije piratska kopija originala."

Ja sam i naveo da je u pitanju kupindo da je ok cekati da se dobije odgovor od prodavca , ali u ovom slucaju kad je u pitanju limundo primera radi da vidis oglas u trenutku kad istice sa povoljnom cenom i ovim tekstom gde prodavac tvrdi da je original svako malo se moze zaleteti i kupiti sat u tome i jeste poenta aukcije/licitacije. Sto se template-a tice , ima ljudi koji rade template i prodaju samo u vidu templatova , takvih ima i firmi itd , kako sam trazio tih dana neki odgovarujuci da bi ustedeo vreme naleteo sam na taj koji mi odgovara po mnogo cemu , na template-u je pisalo da je autor istog upravo clan koji ga prodaje primera radi neka to bude Marko Markovic , ja bi taj sad graficki sredio kako meni pase jer nisam laik u tome vec sam samo u skripcu sa vremenom i to je to , medjutim ispostavilo se cim sam dobio fajlove da se radi o template-u jedne firme koja se ozbiljno bavi time vec godinama unazad , opet naglasavam ja necu umreti zbog toga eventualno se u najgorem slucaju moram potruditi da odradim sam sajt iz pocetka kako ne bi rizikovao da me sutra neko tuzi , ali prodavac em sto je napravio prekrsaj time sto preprodaje necije templatove kao svoje napravio je i prekrsaj prema Limundu odnosno Kupindu : "Na Limundo.com nije dozvoljena ponuda predmeta koji krše autorska prava" na sajtu gde je prodavac skinuo template isto je jasno u pravilniku napisano da svako ko poseduje sajt moze koristiti template ali ne i dalje distribuirati , preprodavati , prisvajati i slicno sto je upravo taj clan i uradio. Poenta te price oko template-a nije dal sam ja trebao da kupim to ili ne , ja sam to uradio svakako nego je poenta da su se tu prekrsila pravila ne samo sa sajtova pomenutih nego i drzavni zakoni da ne citiram i njih sada. Ja se slazem sa tobom da se moze kupiti nesto i korisno , i sam sam kupovao svasta nesto ali se pravila moraju promeniti ili se postovati.

Vasa_____ Poenta je da u svim sverama / kategorijama skoro ima prekrsaja odnosno povreda pravilnika , i koliko god jasno bilo da je neki predmet kopija , clanovi tima Kupinda/Limunda cete po svaku cenu napraviti ludim do te mere da ako je neko istrajan vise nece ni odgovarati jer si ih sterao u corsokak . Ja sam ih samo pitao koja je vasa svrha ovde na sajtu sem sto uzimate pare i oni vise nisu znali sta da odgovore. Posaljes im i odgovor prodavca da sat nije original i da bukvalno ne radi i oni ce se praviti ludi bez obzira na pravilo koji su oni sami i pisali , zbog cega , zato sto im taj prodavac mesecno stavlja po par hiljada dinara u dzep .

#28 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 17 December 2012 - 08:23

Koliko vidim na toj ponudi ne pise ni da je "originalan" ni da je "kopija"
Imas ispod uokvirenim slovima pogledaj samo malo bolje ..."Pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću tvrdim da je predmet ove aukcije original. Svestan sam da je piraterija kažnjiva novčano/zatvorom i spreman sam da prihvatim posledice i prosleđivanje mojih podataka organima gonjenja ukoliko se dokaže da je predmet moje aukcije piratska kopija originala."

To sto Limundo/Kupindo insistira da prodavac prihvati  tu klauzulu je samo ograda Limunda/Kupinda od odgovornosti. Prihvatanjem te klauzule prodavac preuzima na sebe odgovornost, a posrednicki sajtovi "peru ruke" od odgovornosti u slucaju da neko proda piratizovane proizvode.

Sto se template-a tice , ima ljudi koji rade template i prodaju samo u vidu templatova , takvih ima i firmi itd , kako sam trazio tih dana neki odgovarujuci da bi ustedeo vreme naleteo sam na taj koji mi odgovara po mnogo cemu , na template-u je pisalo da je autor istog upravo clan koji ga prodaje primera radi neka to bude Marko Markovic , ja bi taj sad graficki sredio kako meni pase jer nisam laik u tome vec sam samo u skripcu sa vremenom i to je to , medjutim ispostavilo se cim sam dobio fajlove da se radi o template-u jedne firme koja se ozbiljno bavi time vec godinama unazad

Ja i dalje ne shvatam kako nekome moze da padne napamet da kupuje takvu vrstu "robe" na Kupindu/Limundu. To je isto kao kada bi kupovao "originalni softver" na pancevackom buvljaku, pa se posle cudio sto je "original cd" kopija iz Bugarske ili ima rukom pisan naziv proizvoda.

, opet naglasavam ja necu umreti zbog toga eventualno se u najgorem slucaju moram potruditi da odradim sam sajt iz pocetka kako ne bi rizikovao da me sutra neko tuzi , ali prodavac em sto je napravio prekrsaj time sto preprodaje necije templatove kao svoje napravio je i prekrsaj prema Limundu odnosno Kupindu : "Na Limundo.com nije dozvoljena ponuda predmeta koji krše autorska prava" na sajtu gde je prodavac skinuo template isto je jasno u pravilniku napisano da svako ko poseduje sajt moze koristiti template ali ne i dalje distribuirati , preprodavati , prisvajati i slicno sto je upravo taj clan i uradio. Poenta te price oko template-a nije dal sam ja trebao da kupim to ili ne , ja sam to uradio svakako nego je poenta da su se tu prekrsila pravila ne samo sa sajtova pomenutih nego i drzavni zakoni da ne citiram i njih sada. Ja se slazem sa tobom da se moze kupiti nesto i korisno , i sam sam kupovao svasta nesto ali se pravila moraju promeniti ili se postovati.

Nesporno je da je prodavac napravio prekrsaj i da imas pravo da se zalis kako Limundu/Kupindu (gde si vec kupio template), a mozda i drugde. Ali i

dalje ne shvatam sta si ocekivao? Da ce sajtovi tipa Limunda/Kupinda angazovati nekakve eksperte za procenu autenticnosti svakog proizvoda pre pustanja u ponudu?

Vasa_____ Poenta je da u svim sverama / kategorijama skoro ima prekrsaja odnosno povreda pravilnika , i koliko god jasno bilo da je neki predmet kopija , clanovi tima Kupinda/Limunda cete po svaku cenu napraviti ludim do te mere da ako je neko istrajan vise nece ni odgovarati jer si ih sterao u corsokak . Ja sam ih samo pitao koja je vasa svrha ovde na sajtu sem sto uzimate pare i oni vise nisu znali sta da odgovore. Posaljes im i odgovor prodavca da sat nije original i da bukvalno ne radi i oni ce se praviti ludi bez obzira na pravilo koji su oni sami i pisali , zbog cega , zato sto im taj prodavac mesecno stavlja po par hiljada dinara u dzep .

Bojim se da ti ne shvatas kako funkcionisu "buvljaci na internetu". Ne rade ti sajtovi autentifikaciju proizvoda (morali bi imati eksperte za razne oblasti u tri smene, sto bi enormno uvecalo troskove i obesmislilo  celu stvar), vec samo posreduju izmedju kupaca i prodavaca i definisu pravila "robno-novcane razmene".  Na kupcu je da pazi da ne bude prevaren, odnosno da ako proceni da je prevaren da se zali ili ako oceni da je neka aukcija prevara da to alarmira.

Jednako kao na svakom buvljaku.

#29 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 17 December 2012 - 08:27

S ova dva bolda u tvom gornjem postu si bas pokazao kako ovakvi sajtovi funkcionisu svuda u svetu. Vlasnik sajta skida odgovornost sa sebe i prebacuje je prodavcima i kupcima. Prvi snose odgovornost za istinitost onog sto oglasavaju, a drugi odgovornost dokazivanja i isterivanja pravde u slucaju da budu (ili misle da su) prevareni.

Stvar je ipak u ljudskoj pohlepi. Svi bi da zarade/ustede i dobiju stvar po ceni 10 puta manjoj od realne, ali da neko drugi snosi odgovornost za sigurnost te kupovine. I jos da se osecaju kao strasno vesti trgovci jer su gemnuli nesto za sta budale placaju toliko puta vise, i jos moraju da dignu doope iz fotelje, i odvuku ga do prodavnice.

Sigurnost trgovine kosta, i normalno je da ga snosi kupac. Ili kroz vecu cenu proizvoda/usluge, ili preuzimanjem rizika. Ne moze i jare i pare.

#30 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 17 December 2012 - 15:28

... jer nisam laik u tome vec sam samo u skripcu sa vremenom i to je to , medjutim ispostavilo se cim sam dobio fajlove da se radi o template-u jedne firme koja se ozbiljno bavi time vec godinama unazad , opet naglasavam ja necu umreti zbog toga eventualno se u najgorem slucaju moram potruditi da odradim sam sajt iz pocetka ...

Za početak, napregni mozak umesto obrazine i nauči kako se koristi taj strašno komplikovani quote tag. Plus malo pravopisa (tipično) ne bi bilo takođe na odmet. Nisi baš rocket scientist, zar ne? Evo, pošto si pogrešno nabaždaren, otkriću ti još jednu misteriju: osoblje na Limundu čita poruke između članova. Neće oni to reći direktno (verovatno), ali time sprečavaju nagodbu između prodavaca i kupaca mimo Limunda (zbog provizije), te time rešavaju eventualne konflikte koji mogu da nastanu. Sad ćeš se grdno iznenaditi ako te izbace sa Limunda, a sam si se legitimisao porukom članu "nena65"!

Da si prosto glup, verovatno se na tebe ne bih ni osvrnuo. Ali već prvim postom si pokazao da si podmukao i pokvaren. A ja mnogo volem baš takve! Na Limundu postoje nekakve ocene članova kao istorijal prodavaca i kupaca, što je mnogo dragocenija informacija nego opis artikla koji se prodaje. Uvek se možeš raspitati od članova koji su sa tim prodavcem već trgovali da li je i kakva vrsta prevaranta. Ljudi su obično vrlo iskreni kada govore o drugima ... 'oće da slažu samo o sebi.

Jednom prilikom sam čak namerno pobedio na licitaciji da bih novom, ali iskrenom članu pokazao kako je pogrešno postavio celu licitaciju. On je platio kaznu neznanja u vidu provizije, nismo naravno "realizovali transakciju" nego prijateljstvo. Mnogo dragocenija stvar. Takođe ponekad kupim bez licitiranja od nekih prodavaca (elektronske komponente uglavnom) sa kojima sam već trgovao i imam njihov broj telefona. Limundo tu ne čini ništa jer ne može ništa, bez obzira što se dogovorimo porukama na Limundu. Oni zarađuju od toga što proslede adrese i telefone, a ko želi da jednu istu uslugu kupuje nekoliko puta i njima je samo dobrodošla budala. Naravno, to se odnosi samo na prodaje na Limundu gde je početna cena praktično i prodajna i na Kupindo koji je ceo takav.

Od tebe i tebi sličnih, kao što već rekoh, ne bih kupio ni nakovanj. Gle čuda, nikad i nisam!