Jump to content


Photo
- - - - -

Prevod diplome na engleski


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 27 October 2014 - 10:49

Trebalo bi da prevedem diplomu vise medicinske skole na
engleski.Zanima me da li je neko to vec radio I da li bi
mogla da se prevede kao bachelor?

#2 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 27 October 2014 - 17:43

 bachelor?

 

ako je dvogodisnja, ne



#3 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 27 October 2014 - 19:42

trogodisnja je:)



#4 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 27 October 2014 - 21:34

Imaš ovde jednu sličnu temu: http://forum.b92.net...nje-vise-skole/

 

Ekvivalent zvanja možda možeš uzeti i od same škole, a ako se prijavljuješ na neki inostrani konkurs, ionako ti treba malo veća dokumentacija sa opisom programa.

 

Ako moraš da priložiš dokumente, gotovo svaki sudski tumač ima šablon sa zvaničnim zvanjima koji će samo popuniti tvojim podacima, pa će biti lakše. Zvanje je obično priblićno onome što se naziva associate degree. Ograđujem se da ne znam koliko je bodova, kakav je program i slično.


Edited by DJ_Vasa, 27 October 2014 - 21:34.


#5 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 29 October 2014 - 15:10

Hvala na pomoci,ipak ce biti tesko to definisati kao bachelor vidim



#6 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 30 October 2014 - 02:21

Generalno nije uopste bitno sta pise na diplomi ako je u pitanju nastavak skolovanja - ono po cemu ce ti odredjivati ekvivalenciju je spisak predmeta/bodova u skoli. Za zaposlenje, zvanicne sluzbe rade ekvivalenciju - diploma potvrdjuje da si ti zavrsio program, a oni na osnovu programa odredjuju ekvivalentni stepen - sta god pisalo na istoj. 



#7 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 31 October 2014 - 14:06

Ne radi se o tome,za dobijanje radne vize u jednoj od opcija je uslov bachelor diploma,dakle da se to poseduje,sad da li je i sta je ja bih morao imati prevod da jeste:)



#8 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 10 December 2015 - 17:12

Da ne otvaram novu temu.

 

Konkurisao sam na master program u Tuluzu koji krece sledece jeseni. Ljudi iz komisije su mi odgovorili jako brzo da su svi papiri ok, ali da im treba i moja diploma. E sad, ja sam diplomirao pre mesec i po dana i jedino sto sam dobio je uverenje o diplomiranju i transkript ocena. Ja sam to preveo kod sudskog tumaca i poslao orginal i prevod, ali mi traze i diplomu, koju dobijam u najboljem slucaju tek za godinu dana.

Da li postoji neka varijanta za izdavanje diplome po ubrzanom postupku ili da pokusam da objasnim Francuzima da je tako kako je? :[



#9 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 10 December 2015 - 17:58

 

Da li postoji neka varijanta za izdavanje diplome po ubrzanom postupku ili da pokusam da objasnim Francuzima da je tako kako je? :[

Na kom fakultetu? Na BU svako radi za sebe, na filozofskom je nekad moglo u studentskoj sluzbi - podneses zahtev za "ubrzano" ili kako su ga vec zvali, izdavanje diplome. Ili, odes kod sekretara da ti izda na memorandumu fakulteta da se diplome izdaju SAMO tada i tada, pa to prevedes i posaljes. Ja sam se zaposlio bez diplome upravo sa tim papirom i prevodom istog - cekao jedno sest meseci da bi mi je izdali, ali imao uverenje/transkript i izjavu da se diplome izdaju recimo u decembru ili tako nesto. Istina, ovo je bilo davnih dana :) 


Edited by Nimrod, 10 December 2015 - 17:58.


#10 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 10 December 2015 - 19:35

Na Poljoprivrednom u Zemunu.

Moj rodjeni brat je diplomirao na istom proslog jula, uplatio 7000 za izdavanje i jos je nije dobio. Verovatno cu morati da ih pitam da li postoji neka varijanta da me prime samo sa uverenjem... :-/



#11 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 10 December 2015 - 19:49

Na Poljoprivrednom u Zemunu.

Moj rodjeni brat je diplomirao na istom proslog jula, uplatio 7000 za izdavanje i jos je nije dobio. Verovatno cu morati da ih pitam da li postoji neka varijanta da me prime samo sa uverenjem... :-/

Trazi papir sa fakulteta na kome pise kad se diplome izdaju - to te kosta koliko i bilo koje drugo uverenje, a imas dokument u ruci za Tuluz da ti ne izmisljas situaciju. 



#12 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 10 December 2015 - 22:39

^

Hvala na savetu, sutra zorom u studentsku sluzbu.



#13 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 11 December 2015 - 14:56

Trazi papir sa fakulteta na kome pise kad se diplome izdaju - to te kosta koliko i bilo koje drugo uverenje, a imas dokument u ruci za Tuluz da ti ne izmisljas situaciju. 

Bio sam danas u sluzbi i nista nisam uspeo da zavrsim. Fakulteti vise ne stampaju samostalno diplome, nego je to u ingerenciji BU i traje 99% duze od godinu dana, tako da moja sluzba ne moze da mi izda nikakvu potvrdu po tom pitanju. Sluzbenica je zvala prodekana za nastavu i sledece nedelje, najverovatnije u ponedeljak, cu ici kod njega na sastanak da vidimo sta mozemo da uradimo, da li BU moze da mi izda nekakvu potvrdu da se diplome stampaju kasnije i da sam ja svakako diplomirao. 

Posto nisam imao ranije iskustva sa stranim fakultetima, da li moj odgovor njima moze da saceka ponedeljak-utorak kada budem znao nesto vise, ili da im sada posaljem ovakvo objasnjenje?



#14 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 11 December 2015 - 19:51


Posto nisam imao ranije iskustva sa stranim fakultetima, da li moj odgovor njima moze da saceka ponedeljak-utorak kada budem znao nesto vise, ili da im sada posaljem ovakvo objasnjenje?

 

Moje iskustvo s njima je da su prilicno kruti u zahtevima kad im se prvi put obratis, valjda da pokazu da s njima nema sale. Ali su i otvoreni za komunikaciju i skoro sam sigurna da ce uvaziti to sto imas da im kazes.

Takodjer mislim da je mudro da im napises mail sto pre, pa da ih saceka na vrhu liste kad u ponedeljak otvore inbox. Vec u ponedeljak moze svasta da se izdogadja i da u utorak ili sredu ne znaju gde im je glava. Ovako ti je veca sansa da te upamte, pa ce i kasnija komunikacija lakse ici.



#15 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 13 December 2015 - 10:52

^

Hvala na savetu, sutra zorom u studentsku sluzbu.

Pre nekoliko dana sam otišla na čerkin fakultet da podignem njenu diplomu, 3 meseca nakon podnošenja zahteva za izdavanje. Ponela sam ovlaščenje overeno u sudu koje smo napravile pre njenog odlaska u USA, i uredno ga pokazala službenici ( koju sam čekala 2,5 sata da dodje na posao i počne da radi u 10h) na šta mi je odgovorila da u ovlašćenju nije decidirano naglašeno da se odnosi na pravne poslove već samo na račun u banci. Od kad to manipulacija računom u banci nije -  pravni posao? I šta sad? Novo ovlašćenje znači odlazak u ambasadu, konzulat, kod  notara a sve to košta i znači gubljenje vremena. Nadam se samo da će naš advokat (koji ima ćerkino ovlašćenje) smisliti nešto.