Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA

• Please log in to reply
18854 replies to this topic

#13201 mrd

mrd
  • Members
  • 17,991 posts

Posted 15 February 2018 - 00:54

Ljudi su na rubu egzistencije zato sto mnogi od njih nece da rade! Nece bre da rade!

Pricali smo vise puta o tome. Nece da rade, ali im i dalje stoji da u trenutku kad pocnu da rade i izgube soc pomoc, bude teze. "Ne moze da bude lakse, dok ne bude teze!"

Jos nismo videli sistem koji je regulisao sirotinju, ali svi znaju da im treba dati. Moja poenta je da svima treba dati isto, a za resto neka se pobrinu sami. Ne mozes ocekivati od nekoga ko smatra da je duznost drustva da mu da obrok, da preuzme odgovornost i pocne da radi!

• 3

#13202 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,286 posts

Posted 15 February 2018 - 01:09

Pricali smo vise puta o tome. Nece da rade, ali im i dalje stoji da u trenutku kad pocnu da rade i izgube soc pomoc, bude teze. "Ne moze da bude lakse, dok ne bude teze!"
Jos nismo videli sistem koji je regulisao sirotinju, ali svi znaju da im treba dati. Moja poenta je da svima treba dati isto, a za resto neka se pobrinu sami. Ne mozes ocekivati od nekoga ko smatra da je duznost drustva da mu da obrok, da preuzme odgovornost i pocne da radi!

Drugo su oni koju su na disability, koji ne mogu da rade. Njima treba dati i vise od onog sto sada dobijaju. Ali ima mnogo onih koji mogu volu rep da iscupaju, a primaju socijalu.
  • 0

#13203 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 15 February 2018 - 01:49

Ljudi su na rubu egzistencije zato sto mnogi od njih nece da rade! Nece bre da rade!

To sto su ljudi lenji i nece da rade ne znaci da treba da umru od gladi. Socijalna pomoc je i napravljena za one koji ne mogu zbog privremene ili trajne sprecenosti da rade ili jednoatavno ne vide rad kao nesto prioritetno u svom zivotu pa nece da rade.
  • 0

#13204 mrd

mrd
  • Members
  • 17,991 posts

Posted 15 February 2018 - 01:58

To sto su ljudi lenji i nece da rade ne znaci da treba da umru od gladi. Socijalna pomoc je i napravljena za one koji ne mogu zbog privremene ili trajne sprecenosti da rade ili jednoatavno ne vide rad kao nesto prioritetno u svom zivotu pa nece da rade.

Opet krivo, napravljena je zbog onih koji ne mogu, a ona ih je napravila u one koji nece da rade!

Edited by mrd, 15 February 2018 - 01:58.

• 2

#13205 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,789 posts

Posted 15 February 2018 - 02:09

...

... ili jednoatavno ne vide rad kao nesto prioritetno u svom zivotu pa nece da rade ...

:wicked:

Pa neka pandrknu od gladi - koga je briga?

To ce biti neka vrsta prirodnog odabira.

...

• 2

#13206 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,286 posts

Posted 15 February 2018 - 02:15

Imas primere u zemljama Jugoistocne Azije, tipa Thailand, Kambodza- Kampucija : jesu siromasni, ali svi rade! Nema socijale, ali svi rade, ko sta moze. Stopa nezaposlenosti je mozda 1 %!

• 3

#13207 angelia

angelia
  • Members
  • 15,251 posts

Posted 15 February 2018 - 05:23

P.S. I naravno da se od tebe nikada neće čuti za pucnjave, kao ova sa Floride u srednjoj školi gde ima žrtava i desetine povređenih. Tebi je taj militarizam nebitno pitanje, bitniji su ti bonovi za hranu ljudi na rubu egzistencije. Sramota.

Ne patetisi, tebi je kao bitnija pucnjava na Floridi nego sto je meni, ili se ti bavis bitnijim problemima u US od mene. Nije moj RL da tebi na forumu podnosim izvestaje, imam ja druge stvari u zivotu.

Koriscenje jedne tragedije, i deteta sa psihickim problemima kao argument o nekome licno na forumu je blago receno odvratno, i samo govori o tebi a ne o meni.

• 2

#13208 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 15 February 2018 - 06:26

Ako nije terorista onda je sa psihickim problemima. Dovoljan razlog da ne treba da se pise o tome.

Edited by slavisa063, 15 February 2018 - 06:27.

• 0

#13209 mrd

mrd
  • Members
  • 17,991 posts

Posted 15 February 2018 - 06:39

Ako nije terorista onda je sa psihickim problemima. Dovoljan razlog da ne treba da se pise o tome.

Sta bi ti jos pisao o pucanju na decu u skoli? Da li hoces da se zakljuci, da su sjole u US nebezbedne i da americka deca na treba da idu u skole u US, vec recimo u Beograd?

Stvarno me zanima sta ti znaci i koja bi razlika bila da je to "dete", star je 19 godina, terorista, umesto sto je bolestan. Interesuje me dali bi onda ovaj incident koji se desio bio manje, ili vise kritican. Ne razumem ko je osim tebe i onog klativode rekao da neko nece da pise o tome?

• 1

#13210 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,265 posts

Posted 15 February 2018 - 07:40

P.S. I naravno da se od tebe nikada neće čuti za pucnjave, kao ova sa Floride u srednjoj školi gde ima žrtava i desetine povređenih. Tebi je taj militarizam nebitno pitanje, bitniji su ti bonovi za hranu ljudi na rubu egzistencije. Sramota.

Ne patetisi, tebi je kao bitnija pucnjava na Floridi nego sto je meni, ili se ti bavis bitnijim problemima u US od mene. Nije moj RL da tebi na forumu podnosim izvestaje, imam ja druge stvari u zivotu.
Koriscenje jedne tragedije, i deteta sa psihickim problemima kao argument o nekome licno na forumu je blago receno odvratno, i samo govori o tebi a ne o meni.

A o čemu da se piše na ovoj temi? O tome da oni koji ne rade treba da crknu od gladi jer bi im alt- right ukinuo bonove za hranu?
Pa ni životinje ne rade i ne proizvode pa ljudi ipak brinu o njima a zašto ne bi o ljudima?
Šta se to desilo sa vama, ljudi, meni nije jasno? Gde se izgubila humanost u vama?
Niko ne očekuje da tim ljudima treba kupiti stanove i kola ali im treba obezbediti neko mesto gde mogu na miru da jedu i da se ogreju.

Btw, na svim vestima se govori o 17 ubijenih na Floridi.
I tebi su svi oni sa “psihičkim problemima”. Tako je najlakše skinuti stvar “sa dnevnog reda”. A to što se oružje može nabaviti kao žvake na kasi, što se ništa nije uradilo da se pooštre zakoni o naoružanju već upravo suprotno, o tome ćemo nekom drugom prilikom. Da ne talasamo “briljantni sistem”.
Halo, srednjoškolci, i tebi to nije stvar o kojoj treba pričati na temi “Kuda ide USA”. A o čemu se SME govoriti, o vremenu i kada će se surfovati? Who cares?!

Edited by melankolic, 15 February 2018 - 07:46.

• 2

#13211 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 15 February 2018 - 07:46

Sta bi ti jos pisao o pucanju na decu u skoli? Da li hoces da se zakljuci, da su sjole u US nebezbedne i da americka deca na treba da idu u skole u US, vec recimo u Beograd?

Stvarno me zanima sta ti znaci i koja bi razlika bila da je to "dete", star je 19 godina, terorista, umesto sto je bolestan. Interesuje me dali bi onda ovaj incident koji se desio bio manje, ili vise kritican. Ne razumem ko je osim tebe i onog klativode rekao da neko nece da pise o tome?

Ma ne, nisi svatio. Svi koji pucaju su ili teroristi ili "bolesni" . Ovaj cak ni nije vise "dete" vec odrasla osoba.

• 0

#13212 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 15 February 2018 - 08:56

...

:wicked:

Pa neka pandrknu od gladi - koga je briga?
To ce biti neka vrsta prirodnog odabira.

...

Slazem se ja sa tim nego cekam nekog pametnjakovica da mi napise ceo referat kao repliku.
  • 0

#13213 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,071 posts

Posted 15 February 2018 - 09:10

Ako ima psihicke probleme kako je mogao da kupi gomilu municije i vojnu pusku? Zasto uopste se kod vas prodaju vojne puske? To nije oruzije za odbranu ili lov vec za masovno ubijanje. Pri velika vecina je za zabranu istih (ne oruzija vec vojnih pusaka) pa nikako da se ista zabrani? 

• 0

#13214 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,789 posts

Posted 15 February 2018 - 09:49

...

... sta se to desilo sa vama, ljudi, meni nije jasno? Gde se izgubila humanost u vama? ...

... btw, na svim vestima se govori o 17 ubijenih na Floridi. I tebi su svi oni sa “psihičkim problemima”. Tako je najlakše skinuti stvar “sa dnevnog reda”. A to što se oružje može nabaviti kao žvake na kasi, što se ništa nije uradilo da se pooštre zakoni o naoružanju već upravo suprotno, o tome ćemo nekom drugom prilikom. Da ne talasamo “briljantni sistem”...

Attached File  Anders-Behrinn-Breivik.jpg   19.97KB   6 downloads

... velika vecina je za zabranu istih (ne oruzija vec vojnih pusaka) pa nikako da se ista zabrani? ...

Attached File  guns per capita.jpg   41.08KB   5 downloads

PS.

Samo uporedi broj stanovnika i povrsinu tih zemalja, pa vidi ko je 'naoruzaniji'.

...

Edited by Kinik, 15 February 2018 - 09:52.

• 0

#13215 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,265 posts

Posted 15 February 2018 - 09:54

Samo se informiši malo pa ćeš doći do podatka da je od 2013. do danas bilo najmanje 283 puškaranja po školama.
  • 0