Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA

• Please log in to reply
17554 replies to this topic

#13171 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,175 posts

Posted 14 February 2018 - 16:52

Imaš dokaze za te tvrdnje ili pričaš napamet?

https://www.usda.gov...s/foodstamp.PDF

http://www.fox29.com...n-fraud-problem

http://www.chicagotr...0819-story.html

https://www.fns.usda...what-snap-fraud

https://thelawdictio...od-stamp-fraud/

Ostalo znas valjda da se snadjes sam i potrazis. To je poznat problem i prica se o njemu pre Trampa.

Ne budi smešna. U 2012. 342 presude za kršenje zakona po tim pitanju. Od 15.000 prodavnica koje opslužuju građane 700 obuhvaćeno istragom.
Za to vreme minimalizuješ opasnost od desnog ekstremizma i terorizma koji je daleko raširenija i opasnija pojava od ovih jadnika koji su koštali državu 50 miliona $.
Po tebi ispada da su oni najveća opasnost za briljantni U.S sistem.

Edited by melankolic, 14 February 2018 - 16:52.

• 0

#13172 angelia

angelia
  • Members
  • 15,058 posts

Posted 14 February 2018 - 16:53

Sto se tice prodaje food stamps u USA, mene to ne bi toliko zabrinjavalo. Mislim da je bolje i jeftinije dati novac kao socijalnu pomoc nego food stamps ili hranu iz najmanje dva razloga. Prvi, vazniji razlog je sto ce onaj koji primi novac donositi vlastitu odluku kako ce taj novac potrositi. 

Ono sto si propustio je da primaoci food stamps, cesto imaju i novcanu socijalnu pomoc. Postoji vise programa socijalne pomoci, od placanja rente do novcane, pa preko food stamps.

Za ilegalnu prodaju food stamps - dobijaju recimo 60% vrednosti, to je jako los deal - pa zasto ga rade? Zato sto ih food stamps ogranicava sta sa njima mogu da kupe. Nemogu kupovati alkohol, cigarete, niti kucne potrepstine. Program je namenjen da siromasnima obezbedi hranu, posebno deci. Ako se ta pomoc iskoriscava za nesto drugo - onda je taj program nepotreban (ili barem nije potreban svima koji ga dobijaju)

• 1

#13173 babyW

babyW
  • Members
  • 4,667 posts

Posted 14 February 2018 - 16:55

okay.

Vidim da su prioriteti bitni:

1. Boxes;

2. Pare;

3. tacke.

Nadam se da sam razjasnio. 

Ne znam koji su prioriteti, to moras da pitas one ljude kojima je potrebna pomoc kakvi su im prioriteti. Posmatras svet iz veoma skucenog prostora. 

• 1

#13174 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,175 posts

Posted 14 February 2018 - 16:59

Sto se tice prodaje food stamps u USA, mene to ne bi toliko zabrinjavalo. Mislim da je bolje i jeftinije dati novac kao socijalnu pomoc nego food stamps ili hranu iz najmanje dva razloga. Prvi, vazniji razlog je sto ce onaj koji primi novac donositi vlastitu odluku kako ce taj novac potrositi. 

Ono sto si propustio je da primaoci food stamps, cesto imaju i novcanu socijalnu pomoc. Postoji vise programa socijalne pomoci, od placanja rente do novcane, pa preko food stamps.

Za ilegalnu prodaju food stamps - dobijaju recimo 60% vrednosti, to je jako los deal - pa zasto ga rade? Zato sto ih food stamps ogranicava sta sa njima mogu da kupe. Nemogu kupovati alkohol, cigarete, niti kucne potrepstine. Program je namenjen da siromasnima obezbedi hranu, posebno deci. Ako se ta pomoc iskoriscava za nesto drugo - onda je taj program nepotreban (ili barem nije potreban svima koji ga dobijaju)

Dočim je državna pomoć bankama i špekulantima u iznosu više milijardi $ itekako potrebna.
Halo, 700 milijardi $ iz budžeta za vojsku! Kreće li WWIII?
  • 1

#13175 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,531 posts

Posted 14 February 2018 - 17:00

Meni nisu poznati svi detalji oko socijale u USA, moj komentar je bio vise retoricki; da je bolje nekome dati $ nego hljeb. Razloge sam naveo i mislim da su valjani.

Poneko ce to da zloupotrebi, pa jbg, ni jedan sistem nije perfektan jer ljudi nisu perfektni.

Edit adendum:

i to sto ce neko prodati bonove se mene u stvari i ne tice. Ko god proda tackice za hranu i zbog toga mu dijete ostane gladno, onda mu treba oduzeti dijete, a ne dati kutiju djecije hrane koju ce svakako prodati. 

Ili meni nesto promice? 

Edited by Honey Badger, 14 February 2018 - 17:04.

• 1

#13176 angelia

angelia
  • Members
  • 15,058 posts

Posted 14 February 2018 - 17:09

Ne budi smešna. U 2012. 342 presude za kršenje zakona po tim pitanju. Od 15.000 prodavnica koje opslužuju građane 700 obuhvaćeno istragom. Za to vreme minimalizuješ opasnost od desnog ekstremizma i terorizma koji je daleko raširenija i opasnija pojava od ovih jadnika koji su koštali državu 50 miliona $. Po tebi ispada da su oni najveća opasnost za briljantni U.S sistem.

:lol+: Nemoj da se bavimo food stamps fraud jer ima drugih problema? Treba da pricamo samo o desnicarima i terorizmu, jer TI mislis da je to glavni problem u US.

Nemam pojma ko te postavio za MCja na temi.

• 1

#13177 angelia

angelia
  • Members
  • 15,058 posts

Posted 14 February 2018 - 17:17

Meni nisu poznati svi detalji oko socijale u USA, moj komentar je bio vise retoricki; da je bolje nekome dati $ nego hljeb. Razloge sam naveo i mislim da su valjani.

Poneko ce to da zloupotrebi, pa jbg, ni jedan sistem nije perfektan jer ljudi nisu perfektni.

Edit adendum:

i to sto ce neko prodati bonove se mene u stvari i ne tice. Ko god proda tackice za hranu i zbog toga mu dijete ostane gladno, onda mu treba oduzeti dijete, a ne dati kutiju djecije hrane koju ce svakako prodati. 

Ili meni nesto promice? 

Uh promice ti 40+ miliona korisnika tog programa, nije to tek tako lako naci one koji su upotrebili bonove za drogu a ne deci za hranu. A imas i one koji su na programu a ne bi trebali biti, pa prodaju svoje benefits. Davanje pomoci u hrani deluje kao dobar nacin da se ispune ciljevi programa, a da se istovremeno ne ostete oni koji su stvarni korisnici pomoci.

Teze je prodati hranu nego bonove. A kad otezas zloupotrebu onda ce i deo onih koji zloupotrebljavaju program, opasti.

• 1

#13178 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,175 posts

Posted 14 February 2018 - 17:24

Ne budi smešna. U 2012. 342 presude za kršenje zakona po tim pitanju. Od 15.000 prodavnica koje opslužuju građane 700 obuhvaćeno istragom. Za to vreme minimalizuješ opasnost od desnog ekstremizma i terorizma koji je daleko raširenija i opasnija pojava od ovih jadnika koji su koštali državu 50 miliona $. Po tebi ispada da su oni najveća opasnost za briljantni U.S sistem.

:lol+: Nemoj da se bavimo food stamps fraud jer ima drugih problema? Treba da pricamo samo o desnicarima i terorizmu, jer TI mislis da je to glavni problem u US.
Nemam pojma ko te postavio za MCja na temi.

Mene je samo zanimalo da li su ti jadnici koji se bogate na bonovima za hranu toliko veliki problem za briljantni U.S sistem. Pokazala si mi primerima da je smešno nebitno u odnosu na, recimo, broj ljudi kojima je lečenje iskomplikovano Trumpovim rešenjem zdr. osiguranja ili koliko se izdvaja za vojsku a tek o problemu naoružavanja mentalno nestabilnih, internom terorizmu i urušavanju bezbednosnog sistema da ne govorim.
Rusi vršljaju po biračkim spiskovima, veliki broj predsednikovih ljudi su na platnom spisku Kremlja a ti mi pričaš o nelegalnoj prodaji bonova za hranu.
Namerno mašiš glavne probleme američkog društva?

Edited by melankolic, 14 February 2018 - 17:25.

• 3

#13179 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,531 posts

Posted 14 February 2018 - 17:28

Uh promice ti 40+ miliona korisnika tog programa, nije to tek tako lako naci one koji su upotrebili bonove za drogu a ne deci za hranu. A imas i one koji su na programu a ne bi trebali biti, pa prodaju svoje benefits. Davanje pomoci u hrani deluje kao dobar nacin da se ispune ciljevi programa, a da se istovremeno ne ostete oni koji su stvarni korisnici pomoci.

Teze je prodati hranu nego bonove. A kad otezas zloupotrebu onda ce i deo onih koji zloupotrebljavaju program, opasti.

Mislim da grijesis jer se time ne rjesava problem. Neko kome treba novac za alkohol i droge, prodace sve sto ima neku vrijednost. Hrana se moze prodati, samo se dobije manje novaca nego za bonove. Rezultat je da ta osoba koja prodaje je jos siromasnija i u gorem polozaju nego sto je bila sa bonovima i to dijete ce samo da bude jos gladnije. Nisam socijalni radnik ali mislim da je logicnije da imaju neke socijalne komislije koje obilaze porodice na socijalnoj pomoci, obilaze skole u koju ta djeca idu i tako dolaze do informacija na sta se trosi novac od socijale. U UK takav sistem postoji, nije perfektan ali radi.

Ne vidim problem da se jedan dio poreza koji placam odvaja na socijalne slucajeve i spreman sam prihvatiti da jedan dio njih to zloupotrebljava ali kaznjavati sve koji su na socijalnoj pomoci tako sto ce ih se tretirati kao niza bica/idiote/muljatore/ovisnike mi jednostavno nije prihvatljivo.

• 3

#13180 McLeod

McLeod
  • Members
  • 55,989 posts

Posted 14 February 2018 - 17:42

Kao domaca politicka scena... kandiduju se teme koje mozda i mogu da prodju kao problem koji treba da se resava, ako zaboravimo na tuce mnogo vaznijih tema koje su prece.

Uz prebacivanje odgovornosti na neke mucenike i najnize slojeve drustva, kao da su oni krivi jer je preCednik nesposoban.

Sve praceno odobravajucim poklicima podanika.

:lol+:

Edited by McLeod, 14 February 2018 - 17:42.

• 1

#13181 angelia

angelia
  • Members
  • 15,058 posts

Posted 14 February 2018 - 17:58

Mene je samo zanimalo da li su ti jadnici koji se bogate na bonovima za hranu toliko veliki problem za briljantni U.S sistem. 

Odakle ti ideja da se nesto bogate? Mislim stvarno, sve korisnike si svrstao u jadnike. Nadam se da ti je jasno da kad neko krade od programa socijalne pomoci on u stvari krade od onih kojima je ta pomoc stvarno potrebna. Ali sto bi se ti brinuo kako se primenjuju socijalna davanja u US, kad bi se ti radije bavio marsiranjem nacista, i vrsljanjem ruskih spijuna.

Ne kontas cak ni da je americki gradjanin dao mandat administraciji koja se bavi vojnim budzetom, isli ili ne isli u rat. Kako se taj budzet odredjuje i primenjuje ce suditi americki gradjanin - na izborima.

A US sistem jeste brilijantan, iako nije savrsen - nijedan nije, da nije tog brilijatnog sistema, US ne bi bila danas jedna od vodecih, i vec dugo, ekonomskih sila u svetu, i jedna od vodecih demokratija. A sa uspehom se ne moze raspravljati. 

Iako ces ti i to probati  :D

Mislim da grijesis jer se time ne rjesava problem. Neko kome treba novac za alkohol i droge, prodace sve sto ima neku vrijednost. 

Mozda gresim, ali mi deluje logicno da se umanji mogucnost za zloupotrebu da ce program bolje ispunjavati svoj cilj. Ako cemo da promenimo cilj, onda taj program treba ukinuti i napraviti novi. Nadam se da razumes sta pokusavam da kazem. Imamo mi socijalnu sluzbu - koja nije savrsena naravno, ali i kako bi bila kad moras da kontrolises vise od 40 miliona korisnika na prostoru kontinenta, i koja je jos ogranicena drugim stvarima.

Medjutim niko ne zeli da stvarno ukine program, jer neki ljudi imaju koristi od njega.

• 2

#13182 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,531 posts

Posted 14 February 2018 - 18:17

Mozda gresim, ali mi deluje logicno da se umanji mogucnost za zloupotrebu da ce program bolje ispunjavati svoj cilj. Ako cemo da promenimo cilj, onda taj program treba ukinuti i napraviti novi. Nadam se da razumes sta pokusavam da kazem. Imamo mi socijalnu sluzbu - koja nije savrsena naravno, ali i kako bi bila kad moras da kontrolises vise od 40 miliona korisnika na prostoru kontinenta, i koja je jos ogranicena drugim stvarima.

Medjutim niko ne zeli da stvarno ukine program, jer neki ljudi imaju koristi od njega.

Primjecujem i ja da naoko izgleda logicno, jer ko ne bi da se zloupotreba socijalne pomoci smanji, ali mislim da taj pristup uopste ne rjesava problem zloupotrebe. Drzava, odnosno tax payer i dalje placa istu sumu za tu hranu kao sto je i za bonove, mozda i skuplje jer u to uvodi dodatne troskove ali time i onoga ko je primalac te pomoci u startu odredjuje kao nekoga u ciji licni integritet se sumnja, neko ko ce prevariti i sl.

Ja ne bih ovo dalje razvlacio, ne bih znao bolje da objasnim sta zelim da kazem u vezi ovog problema.

Cini mi se da smo se ipak razumjeli ako se vec nismo slozili. :) 

• 0

#13183 angelia

angelia
  • Members
  • 15,058 posts

Posted 14 February 2018 - 18:39

Cini mi se da smo se ipak razumjeli ako se vec nismo slozili. :)

Ne moramo se uvek sloziti da bi se razumeli. 

Ne mislim da takva promena dovodi u pitanje licni integritet primalaca, taj integritet je vec pod znakom pitanja u procesu odobravanja pomoci, ili ako hoces vec u kontrolisanju i registrovanju prodavnica i primalaca.

• 1

#13184 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,768 posts

Posted 14 February 2018 - 19:07

Auu, pedeset milona dolara godišnje ode na prevare oko markica za hranu!

Nisu to male pare za američki budžet.

Koliko ono beše BNP, 20,000 milijardi dolara?

Pa to je kao kada bi nekoga, ko zarađuje 200,000 dolara godišnje, zavrnuli za 50 centi... na godišnjoj bazi... Čitavih 4 centa mesečno!
Kada imaš samo $20,000 od prvog do prvog, tih četiri centa su opasan udarac, vrhunski prioritet, gorući problem koji treba rešiti drakonskim merama!
Važniji od svega ostalog.

Okreni sistem naglavačke i uvedi paketiće umesto bonova!

Ha, ha, Američki političari izgleda uče od Balkanaca.

Dve muve jednim udarcem.

Kao prvo, pujdaš malograđanštinu i red-neckse da šilje patku na siromašnijima od sebe. To je, kao što je istorija milion puta pokazala,  pouzdan ventil za izduvaju svoje frustracije oko sopstvenih nevolja i srdžbu oko vlasti.

kao drugo - stvaraš nova radna mesta na državnim jaslama.

Neko će morati da te paketiće sastavlja, neko da ih puni, neko će morati da ih raznosi po kućama.
Biće tu i novih tendera za transportne firme koje to razvoze od centara za distribuciju do opština širom SAD(paketi su kabastiji od svežnjeva markica).
Biće posla i za programere, da prešaltuju opštinske administrativne programe... a i radnih mesta za nove opštinske službenike.
Nezaposlenost će se smanjiti - poreskim parama

Pitam se koliko će koštati sve te promene. Na teritoriji cele USA...  Hoće li cena promene sistema biti negde kao onih 50 miliona, koliko danas koštaju prevaranti? Ili deset puta više?

O, da, sve je stvar principa, kao i američka borba protiv droga...

Edited by yossarian, 14 February 2018 - 19:09.

• 4

#13185 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,175 posts

Posted 14 February 2018 - 19:23

Mene je samo zanimalo da li su ti jadnici koji se bogate na bonovima za hranu toliko veliki problem za briljantni U.S sistem. 

Odakle ti ideja da se nesto bogate? Mislim stvarno, sve korisnike si svrstao u jadnike. Nadam se da ti je jasno da kad neko krade od programa socijalne pomoci on u stvari krade od onih kojima je ta pomoc stvarno potrebna. Ali sto bi se ti brinuo kako se primenjuju socijalna davanja u US, kad bi se ti radije bavio marsiranjem nacista, i vrsljanjem ruskih spijuna.
Ne kontas cak ni da je americki gradjanin dao mandat administraciji koja se bavi vojnim budzetom, isli ili ne isli u rat. Kako se taj budzet odredjuje i primenjuje ce suditi americki gradjanin - na izborima.

A US sistem jeste brilijantan, iako nije savrsen - nijedan nije, da nije tog brilijatnog sistema, US ne bi bila danas jedna od vodecih, i vec dugo, ekonomskih sila u svetu, i jedna od vodecih demokratija. A sa uspehom se ne moze raspravljati. 
Iako ces ti i to probati  :D

Pre svega, ne može biti briljantan sistem koji se nalazi na 40 i nekom mestu u svetu što se tiče zdravstvene zaštite. Ne može biti briljantan sistem u kojem postoje gradovi poput recimo Baltimora koji je jedna ruina. Ne može biti briljantno to da se građani dele po poreklu, verskoj, rasnoj i seksualnoj pripadnosti od strane izabranog predsednika koji je predsednik svih njenih građana.
Kakav je to sistem u kojem druga zemlja direktno utiče na izbor predsednika USA? To tebi nije bitno ali ti je bitno to što te sirotinja oštetila za 50 miliona $ dok se predsednik razbacuje putovanjima sa sve svitom koju vodi sa sobom.
Ti ustvari ne znaš šta znači reč briljatno. To znači da, recimo, ako policajac upuca nenaoužanog civila snosi posledice svog delovanja a ne da se po svaku cenu štite oni koji bi trebali da štite te iste građane. Briljatno znači to da kada se razboliš imaš mogućnost da se lečiš a ne da crkavaš kao pas jer nemaš sredstava za zdravstveno osiguranje. Koliko miliona ih nema u USA? To je gorući problem, plus rasizam i širenje lažnih vesti, neodogovorno ponašanje predsednika i saradnja njegovih najbližih saradnika sa ruskim obaveštajcima.

A što se tiče te krađe na bonovima, kako je moguće da ti neki drugi nisu dobili pomoć od države ako im je neophodno da prežive? Zar je to briljantan sistem? I za koliko su ih tačno oštetili? Statistički zanemarljivo, jedino tebi bitno. Pa budi ti humana i uključi se u neku akciju a ne da se ovde iživljavaš nad ljudima koji jedva spajaju kraj s krajem zalažući se da im se potpuno ukine pomoć. Ne znam ko se još okoristio bonovima za hranu? Treba da te je sramota.

• 0