Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#13141 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 February 2018 - 13:09

...

 

Nemoj drugima ucitavati sopstvene opsesije.

Do DT mi je stalo koliko i do tebe.

:whistle:

A za tvoje politicke opcije ne bih glasao - taman da 'klimatski' propadne planeta.

 

...


  • 0

#13142 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 February 2018 - 13:14

 Tebi možda u tvom svetu jeste ali daleko si ti od izvora informacija i života prosečnog Amerikanca da bi te se shvatilo ozbiljno.

Vrati se ponovo pa procitaj moj prethodni odgovor, posto odgovara i na ovaj post. 

I nemoj molim te opravljati US, imas valjda pametnija posla?


  • 2

#13143 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 February 2018 - 13:26

...

 

 

...


  • 0

#13144 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2018 - 13:41


Tebi možda u tvom svetu jeste ali daleko si ti od izvora informacija i života prosečnog Amerikanca da bi te se shvatilo ozbiljno.


Vrati se ponovo pa procitaj moj prethodni odgovor, posto odgovara i na ovaj post.
I nemoj molim te opravljati US, imas valjda pametnija posla?


Drago mi je čuti da si uvidela da je daleko od “briljantnog” ono što treba “opravljati”.
Da je sistem briljantan ne bi izbore dobio onaj kojem su ruski hakeri omogućili da dođe na vlast.
Samo da naglasim da mi to nije bila ni namera. “Opravljaš” je, valjda, ti tvojim glasanjem.

Edited by melankolic, 13 February 2018 - 14:02.

  • 0

#13145 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 13 February 2018 - 14:51

Drago mi je čuti da si uvidela da je daleko od “briljantnog” ono što treba “opravljati”. Da je sistem briljantan ne bi izbore dobio onaj kojem su ruski hakeri omogućili da dođe na vlast. Samo da naglasim da mi to nije bila ni namera. “Opravljaš” je, valjda, ti tvojim glasanjem.

Ovo za ruske hakere su samo spekulacije! I to iz kuhinje Hillary Clinton.


  • 1

#13146 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 13 February 2018 - 15:24

..a ovo ce biti verovatno najveci izazov za americku ekonomiju:

https://oilprice.com...Petro-Yuan.html


  • 0

#13147 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 13 February 2018 - 19:25

Ovo za ruske hakere su samo spekulacije! I to iz kuhinje Hillary Clinton.

Nisu nikakve spekulacije, apsolutno sve intelligence sluzbe u USA, na celu vecine kojih su Republikanci, su to potvrdile. Nema ni najmanje sumnje oko toga - sem ako ne verujes i da je Zemlja ravna i da vakcine izazivaju autizam.


  • 1

#13148 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 February 2018 - 00:38

Drago mi je čuti da si uvidela da je daleko od “briljantnog” ono što treba “opravljati”. Da je sistem briljantan ne bi izbore dobio onaj kojem su ruski hakeri omogućili da dođe na vlast. Samo da naglasim da mi to nije bila ni namera. “Opravljaš” je, valjda, ti tvojim glasanjem.

:lol+: Ti to odlucis da treba oipravljati sistem u US, a onda kad ti kazem da se ostavis coravog posla, ti zakljucis da sam ja "uvidela" da ga treba opravljati. 

99% balkanaca smatra da zna kako bi to unapredili US sistem, srecom da ga nisu pravili, a ni ne opravljaju. 


  • 2

#13149 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 February 2018 - 02:31

Pazi sad ovo. Trump administracija rekla da ce umesto "food stamps" da daju "food boxes", a drustvo to posmatra kao uvredu.

Ovde se tako lepo slazem s'njime. Nikada nikome nisam dao novac, sta vise, kad ih povedem da im platim rucak, drustvo se razbezi.

Uvredljivo! trt 'leba bez motike.


  • 1

#13150 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 14 February 2018 - 04:44

Pazi sad ovo. Trump administracija rekla da ce umesto "food stamps" da daju "food boxes", a drustvo to posmatra kao uvredu.

Ovde se tako lepo slazem s'njime. Nikada nikome nisam dao novac, sta vise, kad ih povedem da im platim rucak, drustvo se razbezi.

Uvredljivo! trt 'leba bez motike.

 

A sta oni koji dobijaju food stamps mogu sa tim osim da uzmu hranu?

 

Pritom, totalno je debilno odredjivati sta ce ko da jede. Ali ako je to Tramp rekao... pa super, jos jedna u nizu njegovih budalastina. Nista novo... 


  • 0

#13151 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 February 2018 - 04:53

Pazi sad ovo. Trump administracija rekla da ce umesto "food stamps" da daju "food boxes", a drustvo to posmatra kao uvredu.

Ovde se tako lepo slazem s'njime. Nikada nikome nisam dao novac, sta vise, kad ih povedem da im platim rucak, drustvo se razbezi.

Uvredljivo! trt 'leba bez motike.

Upravo sam videla vest, i potpuno se slazem, umesto sto dobijaju food stamps, koje posle preprodaju, ko je stvarno na granici ekonomske sirotinje, daj im hranu, a ne markice, da posle kupe Iphone. Kad mi na semaforu pridje onaj sa "begging for food" samo mu ponudi senvic, i videces reakciju.

 

 

 

A sta oni koji dobijaju food stamps mogu sa tim osim da uzmu hranu?

 

Pritom, totalno je debilno odredjivati sta ce ko da jede. Ali ako je to Tramp rekao... pa super, jos jedna u nizu njegovih budalastina. Nista novo... 

Ti stvarno ne znas sta se desava sa food stamps? Malo grubo ali ovako to radi, prijave low income, dobiju food stamps, onda ih prodaju na sivom trzistu 60-80 cents on a dollar. Kupuje srednja klasa jer dobije popust na hranu od 20-40%. 


  • 1

#13152 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 February 2018 - 04:56

A sta oni koji dobijaju food stamps mogu sa tim osim da uzmu hranu?

 

NPritom, totalno je debilno odredjivati sta ce ko da jede. Ali ako je to Tramp rekao... pa super, jos jedna u nizu njegovih budalastina. Nista novo... 

Ne shvatam pitanje, ali hajde. Pitaj starije, sta se radilo u exYU sa bonovima i tackama. Eto isto to sto ti budu rekli da se radilo, se radi. 

Ne bih da ulazim u socijalnu raspravu oko tackica, ili bonova, ali ovo mu je ispravna odluka. 


Edited by mrd, 14 February 2018 - 04:56.

  • 1

#13153 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 14 February 2018 - 05:35

 

 

Ti stvarno ne znas sta se desava sa food stamps? Malo grubo ali ovako to radi, prijave low income, dobiju food stamps, onda ih prodaju na sivom trzistu 60-80 cents on a dollar. Kupuje srednja klasa jer dobije popust na hranu od 20-40%. 

 

Pa valjda ne rade to svi. Mislim, ima onih kojima je potrebno da bi se prehranili... valjda. 

 

 

Ne shvatam pitanje, ali hajde. Pitaj starije, sta se radilo u exYU sa bonovima i tackama. Eto isto to sto ti budu rekli da se radilo, se radi. 

Ne bih da ulazim u socijalnu raspravu oko tackica, ili bonova, ali ovo mu je ispravna odluka. 

 

Pitanje je prosto, ako ti jedes samo piletinu a ja ti posaljem banane koje ne jedes, sta ces sa njima?

 

Mozda odes da ih prodas na pijacu, isto sto bi i sa food stamps is gornje price... Mislim, ko hoce da mulja ce muljati, bolje neka uvedu neku kontrolu nego da maltretiraju one kojima stvarno treba hrana. 


  • 0

#13154 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 February 2018 - 05:45

Pa valjda ne rade to svi. Mislim, ima onih kojima je potrebno da bi se prehranili... valjda. 

 

Ne rade svi, slobodna moja procena je nekih 60-80%. Socijalna davanja u US su visoko zloupotrebljena. 


  • 1

#13155 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 February 2018 - 09:09

A ovaj novi genijalni sistem ne moze da se zloupotrebi na jos banalnije nacine :D Tramp kao da je isao na neki balkanjeroski politikantski crash course. Nije ni cudo sto mu odredjene kategorije biraca ushiceno tapsu :lol:
  • 0