Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA

• Please log in to reply
20155 replies to this topic

#6346 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 February 2017 - 22:49

...

... 

Bas me briga kako ce izgledati USofA. To nije moj problem. To prepustam USofA.

Bolje nemoj o A. Linkolnu - pa on je zatvarao novine 'demokrata' vesao ih & proganjao - vodio borbu za prezivljavanje protiv 'demokrata' plantazera - pristalica ropstva :ajme: 

Ja ne zivim u 'potkrovlju', vec u visesobnom stanu (otkupio na po pola sa roditeljima).

Ja nikad nisam 'navijao'.

Pa ni za Hilary - taman posla za Obamu, za koga sam od prvog trenutka bio vise nego skeptican.

Tako - zalutali u White Haus papucic, koji je od svih 'nobelovaca' ispalio najvise krstarecih raketli!

:lol+: 

Trump jeste rasista i skrajnuti lik - no izabrala ga vecina.

Ja ne desnicarim, samo ne dozvoljavam da me indoktriniraju.

Od neke '68, kada sam se otrgao porodicnom 'leftizmu'.

Ne zanima me kako Trumpetalo razgovara sa australskim premijerom, jer moji Late_Nother i Late_Father nisu bili 'australski likovi' a sa njima sam bio suroviji od Trumpetala!

:wicked: 

Zaista me nije briga ni za cije misljenje. Pa u sta bi mi se pretvorio zivot da sam stalno trckarao 'u komitej' po tudje misljenje?

Za 'mlade ljude na svetu' nije me briga - pa nisam ih ja pravio. A po pitanju moje dece / unuka tu nema problema.

Oni su se posvetili sebi, a ne 'socijalnim mrezama'. 

Nisam ja siguran sta propisuje Trumpetalo - nisam ga slusao, no kad ponekad (preko ruskog Net-a) vidim o cemu drombuljaju Vagenknahtova / Gizi - slosi mi se od tog crvenog olosa, kao i 'putljervershtehe' germanskih krmkova.

Ja njih vidim samo kao 'kobasicarske proizvode'.

Ali ne sa slatkastim shvapskim senfom, vec sa ljutim Colman's 'engleskim' (moze Dijon)!

PS.

Jesi li ti ikada citao o 'slobodi za' i 'slobodi od'?

Imas to kod Windelbanda.

(doduse malo zahtevno - knjiga u dva toma!)

:lol:

...

• 0

#6347 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 02 February 2017 - 22:57

Desnicarski provokator? Predavanje je bilo o "kulturnoj eksproprijaciji", ideji koju PC fasisti namecu u poslednje vreme - da li OK, npr, da belci oblace indijanske kostime za noc vestica, da pevaju rep muziku, sviraju dzez, plesu salsu itd. Ismejati i provocirate takve ideje je po meni odlicna stvar, ne mogu ljudi cutati doveka jer je za falangiste sve zivo "uvreda", "provokacija" i  "rasizam", ko nece da dodje na sou ne mora, ali ne mogu svi da trpe zbog njihove umobolnosti i da se ravnaju prema njihovim zasinutim idejama. U tome ih tetosu Holivudske zvezde povijajuci se svim hirovima i ovi onda ne mogu da razumeju kako se neko usudjuje da radi nesto bez SA ausvajsa. Tu ih je nedavno provozao i Bil Maher u svojoj emisiji, verovatno je i on desnicarski provokator? Provocirati i podjebavati budale i naciste na svakom korak zasto da ne, ovim nasiljem su jos jednom pokazali svoje pravo totalitarno lice.

Za ove neprijatelje civilizacije i njihove inspiratore se u literaturi odomacio strucni naziv - kulturoloski marksizam.

:lol:

Nemas ti pojma ni sta je 'marksizam', a kamo l' sta je 'kulturoloski marksizam'. Ti ponavljas neki strip, ili dzepni vodic, prospekt sto ti je neko prethodno sazvakao. Katastrofa :ajme:

Na stranu sad sto nesto pod terminom "kulturoloski marksizam" ne postoji niti je ikada postojalo osim na teorijskom nivou i to uglavnom nekih marginalaca koji su koristili Marksa da bi objasnili neke pojave u kulturi. To sto ti pricas je samo jedna jadna interpretacija fasova bez mozga u vezi sa kulturom koja ih okruzuje i to uglavnom ovih americkih fasova ciji si postao protagonista. Vrlo slicno kao sto su smisljali razne kreacionizme, pa su napredovali od onog da je 'bog stvorio svijet' do onog 'o inteligentnom dizajnu'. Eto, zanimljivo je vidjeti da su americki fasovi tako kreativni da mogu da napreduju, e, tako su sad smislili tu budalastinu o 'kulturoloskom marksizmu' koji postoji taman toliko koliko postoji i 'inteligentni dizajn'.

I jos se pozivaju na slobodu govora,.. ma more, idi u crkvu pa drvi o 'kulturoloskom marksizmu' i 'inteligentnom dizajnu' a ne na Kalifornijski Univerzitet Berkeley. Dobro su ti istomisljenike i najurili studenti. Pa vi ste uvreda za samu inteligenciju,.. a za nauku da i ne pricam.

Edited by Atreid, 02 February 2017 - 23:06.

• 0

#6348 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 02 February 2017 - 23:02

Da li sam ja to loše shvatio ili nekome stvarno može da smeta što belci sviraju jazz, plešu salsu itd.?

Edited by djolesrb, 02 February 2017 - 23:07.

• 0

#6349 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 February 2017 - 23:05

...

'Nekime'?

Moz' da bidne!

;)

...

• 0

#6350 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 02 February 2017 - 23:07

Ajd ajd, na telefonu sam a 'o' je odmah pored 'i'.
  • 0

#6351 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 February 2017 - 23:18

...

sorry, da se nasalim

sa ruskog Neta: 

>> ... 'ti si samo uredjaj, i nikada neces moci da prevazidjes intelekt coveka'.

Kupio si 'ajfon' za 60.000, a plata ti je 15.000.
O kom intelektu ti govoris'? ... <<

:lol+:

...

• 0

#6352 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 02 February 2017 - 23:36

I jos se pozivaju na slobodu govora,.. ma more, idi u crkvu pa drvi o 'kulturoloskom marksizmu' i 'inteligentnom dizajnu' a ne na Kalifornijski Univerzitet Berkeley. Dobro su ti istomisljenike i najurili studenti. Pa vi ste uvreda za samu inteligenciju,.. a za nauku da i ne pricam.

al' tip je "interesantan" .. tebi bi zabranio da kritiziras banke .. proglasavajuci staljinizmom sve sto "mirise" na socijalnu drzavu, .. ekonomist, logicar

a na USofA univerzitetu se poziva - na slobodu govora kad je u pitanju neki fasisticki entertain.

nenadhebivo 

• 0

#6353 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 02 February 2017 - 23:39

Da li sam ja to loše shvatio ili nekome stvarno može da smeta što belci sviraju jazz, plešu salsu itd.?

Zapravo odgovor je - ne, to nikome ne smeta. Ali su taj problem smislili profesori kulturnih, zenskih, crnackih, feministickih, kolonijalnih, neokolonijalnih i inih studija da bi necim opravdali svoju platu i da bi njihovi studenti imali zbog cega da tuku i maltretiraju sve oko sebe.

Evo na primer, kojem postenom socijal-demokrati ne dodje da dograbi motku i razbije glavu prvom prolazniku kojeg dovati kad vidi ovaj rasisticki horor (ili ne daj boze Majli Sajrus kako tverkuje):

Milo Yiannopoulos Appropriates Mexican Culture:

https://www.youtube....h?v=nVWDkUqtBh4

• 0

#6354 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 02 February 2017 - 23:42

al' tip je "interesantan" .. tebi bi zabranio da kritiziras banke .. proglasavajuci staljinizmom sve sto "mirise" na socijalnu drzavu, .. ekonomist, logicar

a na USofA univerzitetu se poziva - na slobodu govora kad je u pitanju neki fasisticki entertain.

nenadhebivo 

Meni je za sad interesantan zbog neceg drugog. Ovo jeste jedan novi, da tako kazem napredniji nacin razmisljanja onih istih sa kojima se godinama prepucavam sto po Internetu sto u realnom zivotu i uglavnom su se oni nesto ispuhali u zadnje vrijeme. Ovaj je upgradeovan, nova verzija, sa bolje upakovanim istim pricama.

Probao sam ja ove nove price saslusati, uglavnom na youtubu tu i tamo kad naletim, al' zaista vrlo brzo izgubim zivce pa iskljucim. Dosadi to vrlo brzo.

Edited by Atreid, 02 February 2017 - 23:43.

• 0

#6355 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 02 February 2017 - 23:47

Trump jeste rasista i skrajnuti lik - no izabrala ga vecina.

Kinik, Trumpa nije izabrala vecina vec americki izborni sustav .. znam da znas ali nije u redu na takav nacin davati mu legitimitet. 

nadalje, ne vjerujem da te "krpa" jos uvijek porodicni leftizam jer to nije bio tada taj oblik ljevoga .. od centra .. to je bila KPJu 

s toga .. pusti taj period .. to te ne opravdava da za Trumpa kazes koju - kinicku besedu. 

nemas ga potrebe "sakrivati" .. tip je abnormalan i ponistava sve ono sto je do sada postojalo kao - standard.

• 0

#6356 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 02 February 2017 - 23:50

Obrati paznju posebno na crnce, azijate, Meksikance, Induse i ostale izdajnike u publici. SA falange zbog njih razbijaju ljudima glave a oni se zabavljaju u ovom rasistickom performansu.

Edited by bohumilo, 02 February 2017 - 23:51.

• 0

#6357 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 February 2017 - 23:51

Da se razumemo jednu stvar, a to je da je Tramp izabran zeljom gradjana, isto kao sto je i Smrdoguz bio izabran od strane biraca Srbije. Svi koji su izasli na izbore su se slozili da ce rezultati biti sracunati da propisani nacin. Ne vidim gde je ovde dilema?

• 3

#6358 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 02 February 2017 - 23:53

Pa od kad se otrgao porodicnom 'leftizmu' otisao pravo kod cetnika. U Bajcetinu. :lol:

I jos kaze da ne desnicari :ajme:

Pa jedina razlika izmedju tebe kao salonskog desnicara i ovih ostalih jeste u terminu: sVrBov, koji i sluzi da se napravi ta distinkcija izmedju salonskih i ostalih,.. desnicara.

Edited by Atreid, 02 February 2017 - 23:54.

• 1

#6359 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 02 February 2017 - 23:59

Meni je za sad interesantan zbog neceg drugog. Ovo jeste jedan novi, da tako kazem napredniji nacin razmisljanja onih istih sa kojima se godinama prepucavam

sto po Internetu sto u realnom zivotu i uglavnom su se oni nesto ispuhali u zadnje vrijeme. Ovaj je upgradeovan, nova verzija, sa bolje upakovanim istim pricama.

ja s takvima ovdje zivim od jutra do mraka .. ubjedjuju me evo godinu dana da nisu .. sloboda govora ... mogucnost drugacijeg, alternativa postojecem

kad ono : Denkmal der Schande u srcu Berlina. .. i sad bi to trebalo tolerirati? 

• 1

#6360 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 February 2017 - 00:07

...

... 

Ne serendaj, tupadzijo.

Pa ti i dalje zblanuto gledas ono 'prishtinsko' kino!

:tired:

...

• 0